Aké zvláštne mená ste dali detičkám?

29. sep 2023

Ahooojte, hladame inšpirácie na mená pre chlapčeka aj dievčatko. Nechceme nič otrepané, časté a ani slovenské mená. Poprosím skôr typy na zvláštne a menej frekventované mená 🙂 Ďakujem.

janinah
29. sep 2023

Mam vnúčatá Santiago a Cristina.

pribinak
29. sep 2023

Pozerám Rapunzel - to máš meno pre dievča a Eugen pre chlapca

terry2003
29. sep 2023

Tereza
Ja som Tereza a až do 16 rokov som žiadnu inú Terezu nestretla.
Bola som jediná Tereza aj na základnej škole aj v mojej dedine.

paulinarm
29. sep 2023

My máme Eliánu 🙂

tamvtme
29. sep 2023

Ja som nedala sice zvlastne meno, ale najnezvycajnejsie, ktore som stretla bolo Titus pre chlapca

54tinka54
29. sep 2023

Keď som bola so synom na pohotovosti, tak tam mali malého Juana (Chuana) 😁
Môžeš sa ísť inšpirovať do nejakej osady, tam je tých nezvyčajných mien až až.

autor
29. sep 2023

Dakujeem ale nemala som na mysly až take exoticke mena 😂😂😂 skor ako ta Tereza, alebo nieco co sa uz dnes nedava. Dakujem

domiklik
29. sep 2023

Bernadeta

autor
29. sep 2023

@domiklik to je tiez velmi pekne meno 🙂

dzulli1980
29. sep 2023

Ja som Juliana, dcéra je Tereza.

54tinka54
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka1974
29. sep 2023

Ja mám dievčatá Sindy a Riana

vahcaac
29. sep 2023

Dievča som chcela Hanu, ale mám chlapca, Martina. Ale chcela som veľmi Jonáša. Páči sa mi aj Jonatan alebo Matiáš. Ani jedno mi ale neprešlo 🥲

dzulli1980
29. sep 2023

Pre chlapca Tadeáš ❤

marianarem
29. sep 2023

Tak ja som fanusik mojho mena Mariana 🙂 Nejako extra casto sa nedava a je aj medzinarodne.

katarinkaaa121
29. sep 2023

@pribinak to je z : Na vlásku však 🤭♥️

nicole003
29. sep 2023

Mojej známej vnuk sa vola Egídius

barus26
29. sep 2023

tak za mňa veľmi pekne meno je napr. Lydia(Lydka, Lydunka), Julia(Julinka), Tatiana(Tánička), Malvína, Juditka, Violka.. Síce slovenské ale pekne a podľa mňa nie tak používané. A čo sa týka chlapčenských tak fakt neviem. My sme mali velky probelm vybrať meno pre chlapca a teda mame Tadeáša

tykat
29. sep 2023

Najzvlastnejsie meno ake som pocula bolo dievca Fatima (r.1989 na SS) a chlapec Ruben, stretavala som ho na zastavke s mamou.

54tinka54
29. sep 2023

U nás na sídlisku pobehuje dievčatko s menom Salome 🙂

estellas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
estellas
29. sep 2023

Najmenej bežné ktoré mám v okolí sú Kirsten, Chantal nikoho iného s týmito menami nepoznám na Slovensku. V zahraničí je Kirsten asi bežnejšie.

elisebah91
29. sep 2023

Dcéra je Tereza a syn Jozef (a voláme ho Jozef), sestra má Žofiiu Noemi, Žijú Máriu a Zuzanu Ester. Švagriná Timeu a Tamaru
Tadeáš, Samuel, Sara, Ema...tieto mená sú už teraz všade...kazde tretie babo

ptvw
29. sep 2023

Poznam chlapčeka s menom Rodan

pinkgirl
29. sep 2023

Mala som spolužiaka na základnej a volal sa Roderik, naša spolužiačka bola Orchidea. A v živote som stretla aj Gerarda (svokrin brat), Loranta, Beatricu, Glóriu - všetci boli Slováci narodení tu. Svokra bola Bernadetta.

jamimo
29. sep 2023

nie veľmi časté, s ktorými som sa stretla: Jordán, Kajetán, Prosper, Jonáš, Jonatán, Jerguš, Efram, Eftemis, Timur, Leon, Noel, Eduard, Albert, Julián, Gregor, Oskar, Boris, Vincent, Benedikt...
Rozália, Antónia, Zina, Zita, Zora, Valentína, Aurora, Melánia, Klaudia, Klementína, Iris, Milica...
Moje top: Aurélia, Eugénia, Ester, Teodor, Teodora, Luna, Vytalij, Jasmin, Olívia, Gréta, Tereza..
Za mňa sú viac menej všetky mená krásne, ak sa dieťa volá tak, ako sú písané v kalendári. Ale to som ja. Vám šťastný výber 😉

estellas
29. sep 2023

Zaujímavé že všetci píšu že Tereza je nezvyčajné meno ja poznám tri Terezy takže mi to príde ako úplne bežné meno.

lalenka33
29. sep 2023

Rania, Tamia, Elis, Maris to sú také pre mňa nezvyčajné z môjho okolia.
Keď nechceš slovenské meno, tak horsa do telenoviel u nás v osade je kopec Rosalind, Šeherezád, Onurov, Juanov... taký Romualdo či Tarabas 😁

martinmmartin
29. sep 2023

Dievcatko Sofia a chlapec Burgas

inana11
29. sep 2023

Mam dvoch chalanov,starší hugo a mladší Oskar … tiež sme hľadali nefrrkventovane ale zároveň slovenské my… ale čo som veľmi túžila bolo cyprian a nepreslo🤷‍♀️😃teda už ho dostal papagáj aspoň😃