Ako volať dievčatko Perla?

petra735
23. okt 2022

Ahojte všetci!
Dnes tu mám na vás jednu otazočku...
Narodilo sa mi krsniatko Perla. No vôbec neviem ako jej mám povedať zdrobneninou... Príde mi čudné 2 mesačné dieťa oslovovať Perla... Je to také tvrdé... No vôbec neviem zdrobneninu...
Poradíte prosím ak máte doma nijakú Perlu ?
Ďakujem 🙂

macik166
24. okt 2022

@petra735 mne sa to meno veľmi páči. Pekné...príde mi také vznešené

baboobchod
24. okt 2022

@simona20201309 nie prepeličku, toto som myslela - perličku 😃

simca06022011
24. okt 2022

spytaj sa, ja by som ju volala nejakou zdrobnelinou :D drobcek atd...
@simona20201309 je aj perlicka... je to hydina.

bu1bu
24. okt 2022

Mňa ako matku ide poraziť keď mojom deťom vravia zdrobneninou, tak ak raz som jej dala meno napr. Lenka, tak je Lenka žiadna Lenuška, ak raz je chlapec napr. Maroš, tak je Maroš. Celá rodina vie ze naše deti proste zdtobneninami volať nemajú, ze si to ne prajeme. Tak aj svoje krsnuatko volaj tak ako si prajú rodicia, bez ohľadu ci tebe sa to zdá tvrdé,divne alebo akékoľvek.

petra735
autor
24. okt 2022

@bu1bu no práve som sa pýtala rodičov. Napísali mi, že oni budú radšej keď budem volať normálne Perla. Akoze pytala som sa pre istotou, lebo poznám mamičku, ktorá sa urazila keď som jej synovi nepovedala Jakubko ale Jakub🙄 niektorý rodičia sú háklivý na takéto veci 😶 takéto veci nechápem.... Akoze mne to je úprimne jedno, môj chlapec je naučený tak že ho volám aj Tomáš aj Tomáško občas mu poviem Zlatko,Slniečko atď.
Keď sa mu niečo nepáči povie si že nech ho tak nevolajú 🙃 Aj keď malickemu dieťatku to nevadí 🍀 skôr mi záleží či rodičia nebudú urazený

zuzana76
24. okt 2022

@simona20201309 to kedysi chodila taka telenovela, tusim Cierna Perla sa volala, este v 90- tych rokoch, asi sa tam inspirovali rodicia

Perla po turecky je Inci / vyslovuje sa indži/ a je to v turectine celkom pekne a caste zenske meno, v slovencine je kazdopadne zaujimave, ale tiez by som ju volala asi len Perla

zuzana76
24. okt 2022

@baboobchod ano perlička je druh hydiny, tiez mi to napadlo pri zdrobnenine Perlička, tomu by som sa vyhla, este zubna pasta sa tusim volala perlička

janickacrazy
24. okt 2022

@zuzana76 zubní pasta Perlička, to je proste jednička 😇

bashawelle
24. okt 2022

@mogaa prečo je chúďa? Je týraná, nedávajú jej jesť? Tomu menu nič nie je. Je nezvyčajné, to nie je dôvod označovať dieťa za chúďa.

mogaa
25. okt 2022

@bashawelle bolo to myslené v zmysle že aj od detí aj od dospelých bude dostávať kopec prezývok keďže ako malému dieťaťu jej asi nebudú chcieť hovoriť Perla....

tatianamaria
25. okt 2022

Môj manžel chcel dať toto meno. Ja som mu to však vyhovorila aj, keď sa mi to meno páči. Neviem si však predstaviť, že by sa tak volala moja dcéra. Meno je to však pekné. Švagriná má psa Perlu.Stale ju volajú Perlička. Nepasuje mi to meno na psa.

petra735
autor
25. okt 2022

@tatianamaria no.. stretla som sa s tým že psom dávajú normálne ľudské mená napr. Stretla som sa s Dominikom alebo Sárou... Podľa mňa pes má byť Šarik, Beny... Normálne je na internete aj psí kalendár mien😕