Dali by ste dieťaťu meno podľa kalendára?
Mam planovanu sekciu. S manželom sme spokojne vybrali meno. A zrazu sa dívam ze meniny su v deň kedy sa babo narodí.
Odradilo by vas to? My meniny nejako neriešime.. iba nejakou drobnostou. Ale ked nad tym rozmyslam zatiaľ z takeho pohľadu dieťaťa tak neviem.
Nedala by som, u nás pri výbere mena rozhodoval aj dátum, aby meniny, narodeniny a Vianoce neboli blízko seba
Ja by som sa rozhodla pre iné meno aj keby to nebolo v rovnaký deň len rovnaký mesiac
Ahoj,mam sviatky 6 dni po sebe, kolegyna den po sebe a... da sa s tym uplne v pohode zit, ja by som sa tym netrapila a dala by som meno ake chcem
Keby boli 2 mená, medzi ktorými sa neviem rozhodnúť, tak asi by som sa na to pozrela aj cez toto, ale pokiaľ máte to jedno pre vás dokonalé vybrané, tak by som asi nevymýšľala iné... ja mám všetko pokope a zasrandujem, že "ach, zase celý rok čakať na darčeky", ale nikdy mi to v skutočnosti nevadilo
Som Eva a je mi fuk, ze mam meniny na Vianoce, takze tak.
Ja to tak mám a za pár dní sú ešte Vianoce 🙈🙉🙊 ak dieťatku pokaždé dáte zvlášť darček k narodeninám a zvlášt k meninám, tak to vadit nebude a bude spokojné.
sesternica je Eva a narodila sa 24.12....všééétko v jeden deň.
ako dieťaťu jej to veľmi vadilo. teraz už vôbec.
Ja by som to vobec neriesila a dala by som ho. Su aj dolezitejsie veci v zivote ako taketo malichernosti.
my meniny neoslavujeme, takze v pohode ano
Ja mam vianoce, meniny aj narodeniny v jeden mesiac. Ano, da sa s tym zit, ale radsej by som bola, ak by som aspon jeden sviatok mohla oslavovat v lete. Takze ked sme vyberali mena pre synov, pozerali sme aj na to, aby meniny boli v dostatocnom odstupe od narodenin.
Ja nie
Ja som neriešila dala som meno aké som cítila a malý sa narodil niečo po vianociach a v tom istom období má aj meniny.. neriešim to zväčša od niekoho vždy dostane aj peniaze tak ich jednoducho odložím a niečo mu normálne kúpim aj cez rok... Čo sa osláv týka meniny moc neoslavujeme len narodky ale u nás to celkovo ja ani manžel neprežívame s oslavami... Nemáme dané napr. Že darček len na sviatok ale skôr keď niečo nájdeme
Ak ste veriaci, meniny môžete oslavovať podľa kalendára svätcov. Takto to poriesili s neterou. Tiež rovnaký deň.
My sme mali meno vybrate a termin som mala par dni na to, dcéra sa rozhodla prísť o 7 tyzdnov skôr na svet a problem bol vyrieseny :D keď sa ti meno páči,nechaj ho tak. Bude ti podľa mňa vždy luto,keď ho budeš pocut,že och mohla som ho dat.
@aeruginosa hej vybrať svojmu dietatu meno s ktorým bude žiť celý život.... Totalna malichernost.
Bud nemáte deti alebo maju meno iba ako pismenko v abecede.
Vzdy sa nájde v komentároch niekto kto proste musí byt "milý".
Uplne kludne q nemala by som problém hodiť meniny na uple iný deň 😂. Pokial maly nechodil do škôlky aj Vianoce sne presunuli podľa potreby - kolibchorobe alebo muz pracoval. Malemu to bolo úplne jedno, dátumy v tom veku nepoznal. A my sme mali namiesto stresu pohodu. Minule sme ich posunuly o celý týždeň dokonca - 40tky horucky, dve deti aj ja.
Takže mne by skôr islo o meno ako o dátum. Môžte pozrieť, ci nemá náhodou aj iný deň meniny v inom štáte 🙂
Ak by sa mi pacilo prave to jedno meno, tak ano dala by som ho. Ak by som sa rozhodovala medzi viacerymi, tak by to asi zavazilo a vybrala by som ine.
Ahoj, priznam sa bez mucenia, my sme tak detom vyberali mena aby mali odstup medzi sviatkami... Obaja sa narodili na jar a meniny maju na jesen... Jednoduchom som vedela kedy sa maju narodit, prehodila kalendar za leto a vyberala mena co by sa pacili ...hotovo, ved vyber ako ty chces... Ja som to chcela takto...ja mam v jeden mesiac vsetko a priznam sa nepaci sa mi to...no uz je to tak
Ja mám tak v jeden deň. Keď som bola dieťa, vadilo mi to, ale naši sa to všelijako snažili kompenzovať. A teraz som mame za to veľmi vďačná. 🙂
Moja mama ma v rozmedzi cca 2 tyzdnov vsetko. Narodky,.meniny, vianoce. Vianoce a narodky rozdiel 2 dni. Teraz uz neriesi, samozrejme, ale ked bola mala nemala to rada. Takze my sme nato prihliadali, keďže syn ma narodky koncom novembra.
dala
Mám sesternicu, narodila sa 24. decembra a volá sa Eva. Rodičom sa ten nápad veľmi páčil a sesternica to tiež nejak neriešila. Pri raňajkách blahoželali k meninám, po obede k narodeninám a večer boli vianočné darčeky.
Hm, asi nedala, ale ak by to bolo moje “vysnene” meno, ako som dala dcere, tak by ma to velmi mrzelo a vlastne mozno by som jej to v tom pripade aj urobila 🙊 ak je to len jedno z mien zo zoznamu viacerych, tak by som vybrala radsej ine.
Tak ty si riadne vztahovacna.🙄🤦🏼♀️Vobec to nebolo myslene na teba a uz vobec nie v zlom. A tiez nechapem, kde si v mojom komente vydedukovala, ze vyber mena nie je dolezity.😅Myslela som to vseobecne, ze proste ked sa ti to meno paci, si s nim stotoznena, tak ho daj, bez ohladu na to, ze bude mat vtedy aj narodeniny. Dietatu to mozno bude luto max. ked bude male, ze dostane menej darcekov a casom uz to nebude riesit… v tom spocivala ta „malichernost”..
@kazuso ja mam kamarata narodeneho na Vianoce a vola sa Adam. 🙂
@aeruginosa nie som absolutne vztahovacna. Ale asi ziadna diskusia tu uz nemoze byt bez takýchto prchkych reakcií.
Ale ak si vsimnes tak su tu aj komentujuce ktorym na tom záleží a ktoré sa na to tiež pozreli detskymi očami.
Takze oznacit to rovno za malichernost... Sorry svetový mier budem riešiť zajtra okey?
Vedome by som to nespravila. Sama mám oba sviatky v lete a ako decku mi to vadilo.
Ja som dala malej meno, ktore nie je v kalendari, iba v rozsirenom a ked pocuvam tie narazky, ze ako o vela pride, lebo si ludia nespomenu na jej meniny, tak sa len usmievam. Je to len meno, navyse meniny v rodine nijako neoslavujeme, ale kazdy moze mat na to iny pohlad. Ja by skm kludne dala meno zhodne s dnom narodenia, mne to pride prave prakticke, ked uz vsetko naraz - viac ludi si zapamata, ze ma naraz 2 sviatky.
@olivia_c nasa oslavuje podla americkeho kalendara 14.9, a niektory tie kecy okolo toho 🤦 asi sme je mali pomenovat anicka, ci maria

My meniny neslavime takže ano