Dali by ste dieťaťu meno Zachariáš?

esenda
4. aug 2021

Dali by ste toto meno svojmu synovi?
Mne sa veľmi páči 🙂
Aj Matyáš ,Tobiáš , Jonáš a celkom aj Tadeáš

leuska0910
4. aug 2021

Nie, lebo sa to nehodi k nasmu priezvisku, ale ak k vasmu ano tak dajte🙂

sissy27
4. aug 2021

@esenda ja nie, lebo pochybujem, že mu niekto niekedy povie skutočným menom, všetci to budú skracovať a komoliť... ale ak sa páči tebe a manželovi, tak nevidím problém.

nic0le
4. aug 2021

Nie...

sincerity
4. aug 2021

@esenda Áno. Už máme Eliáša a Jonáša tak prečo nie.

zuzitko74
4. aug 2021

Ani nám by sa nehodilo k priezvisku. Snažili sme sa vyhýbať takýmto menej bežným menám.

mia018
4. aug 2021

@esenda sú aj krajšie mená. To meno bude celý život nosiť váš syn nie vy tak vyberajte tak aby aj on bol raz s ním spokojný

lily246
4. aug 2021

@esenda nie, vôbec sa mi nepáčia mená s písmenom "š", neznejú pekne, hodia sa mi vždy k takým ortodoxne barefootovým ľanovo odetým deťom

nelca0510
4. aug 2021

@sincerity krasne mena 💝💝💝

gbgb
4. aug 2021

@esenda Aj tak ho budete volať Zach,Mat,.. Tobiáš ani omylom, ešte ho budú volať Tobo. Tadeáškov zopár poznám ale na mna moc zložité.

Z tých čo si napísala asi Jonáš ale mne sa viac páči Jonnas.

sasitimi17
4. aug 2021

Minule sme šli na ihrisko a mamička volá na syna že Zajo pod sem 😂 ja pozerám či dobre počujem zajo čo to je za meno a potom mu pekne povedala zachariáško no skoro som odpadla čo za mená ľudia dávajú 😂
Z tých ostatných by som vybrala Tadeáš 😉

zuzka_99
4. aug 2021

Nie. Ak si predstavím už dospelého chlapa, ako sa predstavuje pán Zachariáš Priezvisko 🤭🤭

elizabet173
4. aug 2021

@esenda nie, nikdy, tie ostatné len keby ich chcel veľmi muž a hodili by sa k priezvisku

hefo
4. aug 2021

Ak by som bol Žid, tak snáď hej, ale k slovenským priezviskám sa príliš nehodí a ako sa už spomenulo, je príliš komplikované na "každodenné oslovovanie".

kristiii
4. aug 2021

@esenda páči sa mi verzia Zachary, ale Zachariáš nie. Ale ako už niekto písal, mne sa tiež celkovo nepáčia tie verzie so š na konci, oveľa krajšie znejú Matias, Tobias...ale tak 100 ľudí 100 chutí. Ak sa vám páči a hodí sa k priezvisku, dajte, aspoň nie je otrepané.

ella_price
4. aug 2021

Nie, pretože by som tiež hneď premýšlala nad tým, ako na tom bude v dospelosti 😀 Už som sa stretla s pánom Zlatkom a pánom Kvetoslavom.., ktorí by radšej prijali aj obyčajné Adam alebo Jakub 😀

dahra
4. aug 2021

Je to biblické meno, kde-tu už deti s takým menom stretneme. Myslím, že kým dospeje, bude okolo nás bežné stretnúť ľudí s rôznymi menami. My sme poznali pána, čo sa volal Hieronym (už zomrel), a pána s menom Koloman (už je dôchodca). Prvého volali Jaro (Hiero znelo asi divne) a druhého volajú Kamil. Poznám malého Zachariáša, čo ho volajú Zašo.

spadnutaslivka
4. aug 2021

@ella_price tiež si pri výbere mena vždy hovorím, že ako by som ho volala ako malého a ako sa bude predstavovať, keď bude dospelý. Ale doba sa mení... bežné mená spred 40-50rokov by dnes už nikto nedal a naopak. Takže si viem predstaviť, že kým vyrastie a založí si rodinu, už bude celkom iná móda na "normálne" mená

liz_lemon
4. aug 2021

nedala, taketo mena sa mi nepacia, nemala som potrebu davat detom nezvycajne mena, aby tymto vynikali medzi rovesnikmi

dahra
4. aug 2021

@ella_price Zlatko 🙂 Spomínam si, ako raz jedna pani na kupalisku vykrikovala "Zlatkooooo, Zlatkooo". Každý si pod tým slovom niekoho predstavil.... No z vody vyliezol chlap, čo vyzeral ako syn pani Ruzickovej.

pribinak
4. aug 2021

@sasitimi17 mam podobnú skúsenosť, babka volala na vnučku, že Cinduška. Keď dám zahraničné meno, tak ho aj používam ako zahraničné a nie že spravím z toho Slovensku verziu, ktorá znie hrozne

negymama
4. aug 2021

My mame Matáša, este sa mi pači aj Tobiáš... volat sa da Maty, Toby, aj Jonáš a Eliáš su pekne, Zachariaš... neviem Zaky? Zak? Zachary? alebo Zanko? Zano?

pri takom mene nevyberies na zdrobnelinu ani koniec ani zaciatok mena.

ale mozno to je len nezvyk. A ako kazdy riesi v tychto temach deti a posmievanie sa z mena v skole. Nemala by som obavy. Par desiatok rokov dozadu boli 40-50 dookola pouzivanych mien a hocikto , kto mal nieco trochu ine, bol uz stredom pozornosti, Pamatam ze sme vo vedlajsom bloku mali surodencov Dianu a Oskara...a uz na nich pozerali ako na zjavenie. Peter, Pavol, Michal, Stevo, Fero, Ivan, Martin? Vlado, Robo, Ľubo ...to boli "normalne" mena.

Dnes su deti zvyknute na tolke druhy exotickych mien, ze v podstate ich neprekvapi ziadne meno.

karolinakr
4. aug 2021

@ella_price ale na Vierka nemaju. Ja som Vierko (60r. chlap)

bloger
4. aug 2021

Zachariáš je krásne biblické meno mne osobne sa páči

karolinakr
4. aug 2021

@bloger ktorý to bol , Ktorý zvestoval Ježiša či prorok? Teraz sa mi to mýli

karolinakr
4. aug 2021

Zachary je skor v USA, vo filmoch som to meno často počula ako bežné meno, tu sú ľudia skôr vyoraní z toho, ale je to biblicke zaujimave meno .Či by som dala, neviem ale spolužiaka by som zniesla a volali by sme ho Zachary

marfikchov
4. aug 2021

@esenda mám Matiáša, synovca Lukáša, v rodine Matúša, Jonáša. Zachariáš je krásne, taktiež Eliáš, Jeremiáš, Tomáš, Tobiáš... Milujem mená s áš na konci

bloger
4. aug 2021

@karolinakr Zachariáš bol otec Jána Krstiteľa

mey8
4. aug 2021

@esenda meno Zachariáš je krásne 👍🏻👍🏻♥️ jednoznačne, pokiaľ sa hodí k priezvisku, by som dala👍🏻♥️ a bežne by som ho volala Zachy alebo Zachary👍🏻 my tiež ideme dávať biblické netradičné mená.. Ktoré tu zatiaľ ani spomenuté neboli😂♥️👍🏻😍

deti95060810
4. aug 2021

ani náhodou...

karolinakr
4. aug 2021

@mey8 a ktoré? Ja si spomínam na Kerenhappuch