Detičky s nezvyčajným menom

naty07
23. júl 2014

Mile mamicky ktore mate dieta s nezvycajnym menom, chcem sa opytat ako na to reagovala vasa rodina a okolie? My sme dali meno Lucas, pretoze sa nam velmi to meno paci ale bola som velmi sklamana z reakcie hlavne rodicov, ktory mi povedali ze sa im to meno nepaci a doteraz nechcu vnucika oslovovat jeho menom a to ma uz 7 mesiacov. Poprosim mamicky ktore uznavaju len tradicne slovenske mena aby sa zdrzali negativnych komentarov. Dakujem

nicolle21
23. júl 2014

hmm.. neviem, ci ti budem napomocna a do akej miery.. ja sa volam Nikol, moja starka (mamina mama) vraj zareagovala tak, ze to je chlapcenske meno 😀 pretoze na slovensku maju vsetky dievcenske A na konci, takze Nikola je dievcenske a Nikol je chlapcenske 😀 asi tolko k reakcii.. inak v krajine mojho otca je to dost pouzivane meno, tam reakcie neboli a ani nie su, pekne to vyslovuju (s prizvukom na O ako skoro vo vsetkych ostatnych jazykoch okrem sk)..
uprimne, nechapem ako mozu starkovci riesit akesi meno.. ved je to ich vnucik, ved maju roky, rozum, co na tom? oni vybrali mena svojim detom, ich deti budu zase svojim, ved je to normalne.. mozno by stacilo si s nimi o tom otvorene pokecat a dospiet k nejakej alternative prijatelnej aj pre teba aj pre nich..

lyzzy
23. júl 2014

@naty07.. A ako volajú syna....btw Lucas je prekrásne meno

flower72
23. júl 2014

Niekomu nevyhovies nijakym menom. Ja mam syna Martina a ked som mojej mame povedala, ze cakame chlapceka Martinka, tak sa ma opytala: to co je za meno, ze Martin (a s prizvukom maaartin).

demeterka
23. júl 2014

Náš syn sa vola Rodan, jasne ze sa nasli ludia co gulali ocami, ale bolo mi to jedno. ked som bola tehotna nikomu sme to meno radsej nepovedali aby mi nitko do toho nezacal frflat a nesprotivil mi ho. Ked sa maly narodil a povedali sme ako sa vola, nikto uz nepovedal ze to meno je zle, ale kazdy uz len híkal aky je maly zlaty a meno neriesili. Jasne ze sa najdu ludia komu to nie je po chuti ale nikto nam to do oci nepovedal, lebo vedia zeby som ich zadupala pod ciernu zem 🙂 nase dieta, nase rozhodnute a bodka. Tvoji rodicia su divni ze aj napriek tomu ze uz sa tak vola sa tak vyjadrili. Ked sa im nepaci nech mu hovoria nejakoku prezyvkou, a časom si zvyknu. Ale uurcite by som im povedala svoj nazor, ze ked uz s atak raz vas syn vola tak to musia akceptovat aj ked sa im to nepaci lebo su to tvoje deti.

alex31
23. júl 2014

neviem ...ale podla mna Lucas nie je zas az take nezvycajne meno 🙂 🙂 🙂 ...aj ked chapem ze pre tvojich rodicov znie trochu cudzokrajne ale ved nakoniec mozu ho volat Luky a myslim ze nic nepokazia 🙂 ...ja ked som sa dozvedela ze predsa len budeme mat chlapca tak som vybrala irske meno Connor ...ale ked mi mama povedala ze ci ho ma naozaj volat "konar" 🙂 tak aj ked sa mi to meno stale paci radsej som si to rozmyslela 🙂 🙂 🙂 Lukas nemas velmi ako skomolit ...to bud rada 🙂 ... a myslim si ze casom si aj vasi najdu nejaku adekvatnu "prezyvku" 🙂

domcilka
23. júl 2014

Ahoj, náš synček sa volá Nikolas. Naše okolie ani príbuzným nemali s týmto menom absolútny problém. Mne sa veľmi meno Lucas páči. Nerob si ťažkú hlavu z toho, aj keď viem, že ťa to mrzí. Vieš čo skús vyskúšať. Keď budú starí rodičia u vás a vyhnú sa osloveniu, skús si napomenúť, samozrejme nejako vtipne. Uvidíš, že časom sa dočkáš aj oslovenia. Držte sa 🙂

jana_eyre
23. júl 2014

ja som dala prvemu synovi meno Edgar a druhej dcere Elma.. a mozem povedat, ze syna brali horsie, pretoze kazdy bozekoval z manzelovej rodiny ako to len bude vediet vyslovovat a este k priezvisku /grman/.. volame ho familiarne Edi a vsetci si zvykli..

paradoxne, vsetky deti na ulici vedeli jeho meno vyslovit skor ako to svoje :D

Elmu brali vo vacsej pohode asi preto, lebo uz boli pripraveni, ze moje dieta sa nebude volat napr. Kristinka..
od narodenia som nepocula, ze by sa niekto stazoval..

Ale mam kamaratku, ktora ma synov Tadeasa a Zachariasa.. Vraj jej rodina stale ohovara ich mena, co sa mi zda hrozne zarazajuce, pretoze meno uz patri k dietatu a nech sa mi predtym akokolvek nepacilo, ked uz je babo na svete, jednoducho sa k nemu hodi akekolvek meno..

ja som napr. vzdy mala problem s menom Maros /jednoducho mi nesedelo/, ale odkedy poznam maleho Maroska, uz sa mi to paci, pretoze si to spajam s malym dietatom..

Lucas je krasne meno a rodicmi by som sa vazne porozpravala.. Uz sa tak raz vola a oni sa s tym jednoducho musia zmierit..

mishita2401
23. júl 2014

@naty07 Lucas je krasne meno. Ja s mm sme vybrali meno Mia- podla mna uplne normalne na tuto dobu... Svokor ked počul to meno tak sa pýtal a dalej??- myslel si že je to skratka 😉 moja babka si myslela že je to Miľa- no ale tak teraz už každý vie a volame ju Mia, Miuška, a prababka Miiijka 😀 😀 😀 vôbec by som neriešila nazor druhých-je to tvoje dieta 😉

jasminam
23. júl 2014

ja nechapem stale co je okolie do toho ,ake meno vyberu rodicia dietatu je to ich vec oni su rodicia,nie ludia okolo....Lucas je pekne meno..ja mam dceru Sáru a syna Samuela,ked sme ho cakali mali sme aj vybrate dievc.meno Jasmína.co sa hlavne svokre nepacilo,ale to by bol len a len jej problem,ale nakoniec je Samuel..

nini1010
23. júl 2014

Nedokazem pochopit ako si vobec niekto dovoli povedat ze nebude volat dieta jeho menom lebo sa mu nepaci?!je to len a iba vasa vec ako ste pomenovali svoje dieta,navyse Lucas je pekne a nie az take nejake strasne zvlastne meno.je to vasa rodina ale keby sa jednalo o tu moju povedala by som ze nech sa na mna nehnevaju,on svoje meno ma a pokial ho nebudu respektovat tak tam ani maly nebude chodit lebo aj tak u nich ked ste tam nikto s takym menom ktorym ho oslovuju nie je.

lucul
23. júl 2014

@naty07 lucas je krasne a poviem ti tolko my sme dali druhej dcerke meno Livia a moj otec so zenou jej nevedia prist na meno a stale proti nemu nieco maju a naschval pomadarcuju aj ked ani jeden nema korene ani nevedia jazyk len byvaju v pri ds tak viem ako sa asi citis ☹

nana
23. júl 2014

@naty07 Ahoj, je to smutné.... my sme mali podobný problém. keď som čakala malého a rodina sa pýtala ako sa bude volať, povedali sme Damián a svokra to hneď ofrflala..... tak isto aj skoro celá moja a aj mm rodina a staré mamy ani nehovorím. Bolo to 7 rokov dozadu a ja som bola rozhodnutá. nechcela som nič čo je tu zaužívané a už vôbec nie meno po otcovi. MM so mnou úplne súhlasil, čo som bola rada 🙂 .... No nakoniec si zvykli i keď zo začiatku ho chceli premenovať na Daniela. ☹ . teraz si pri ňom ani iné meno nevieme predstaviť 🙂 je to osobnosť samá o sebe 🙂 No a preto pri druhom tehu som sa zaťala ( i keď doteraz nechápem ako som to vydržala) a celých 9 mesiacov sme neprezradili rodine ani pohlavie, ani meno 😀 a po pôrode sme volali, že máme dievčatko a volá sa Eliána ..... asi aj čakali že to nebude Anča , Jožka a pod. 🙂 ale už aspoň nič neriešili. 🙂 verím že aj Vaši si zvyknú 🙂asi len potrebujú veeeeeľa času .... 🙂

snopkulka
23. júl 2014

veď Lukas nie je také netypické 😨 😨 a mimochodom, je veľmi pekné 😵 ja som Nina - dnes veľmi bežné populárne, ale v 83-roku som bola snáď jediná 😅 keď som sa narodila, všetci rýpali do maminy, nech mi to meno zmení, že keď dojdú rusi, tak ma zoberú hneď prvú 😀 😀 😀 a môj strýko si nevedel moje meno zapamätať, tak stále hovoril: "Choď si pohojdať tú tvoju Natašu, či ako sa volá, reve v kočíku" 😀 😀 😀 😀 meno mi našťastie ostalo, všetci si zvykli.... neboj, zvykne si aj tvoje okolie, dôležité je to, či si spokojná s výberom ty a partner 😉

enyaa
23. júl 2014

Lucas je krasne meno 🙂 My mame Stelu a tiez sa to vela ludom z rodiny a okolia nepozdavalo, ale neriesila som...nam sa paci a sme spokojni s rozhodnutim 🙂

lulasu
23. júl 2014

Ja to tiez neriesim ja ked som ostala tehotna tak sme chceli s manzelom Natalku, ale nakolko bolo velmi rozsirene tak sme dali Lilien {teraz tiez casto pouzivane ☹ } lebo som nechcela aby sa v na okolo volalo rovnako viac dievcat. Ked som ju porodila tak svokrovci hovorili ake otrasne meno, ako mi to mohol dovolit, skaredsie meno sme jej uz nemohli dat...., tak som si ich nevsimala, hociake meno by aj tak skritizovali, lebo im nieje nic dost dobre a koniec koncov je to moje dieta a podla mna je pre nu dost vystizne neviem si ju ani s inym menom ani predstavit. Teraz si s nej svokor robi srandu, ze je Lilka ako z Nevera po slovensky 😀 tak som si uz na nich zvykla na vsetky ich narazky ☹
A Lucas je velmi pekne meno urcite si coskoro zvyknu neboj chce to len cas, ked zacne rozpravat tak vsetko pojde samo 😉

nana
23. júl 2014

@lulasu tiež som chcela meno, že keď zakričím na neho, otočí sa jeden a teraz ich je veľa a ešte aj v telenovele..... na skoro porazilo, veď bude osadách asi najpoužívanejšie ☹

nany100
23. júl 2014

My máme druhú dcérku Alinu a tiež sme nikomu nepovedali meno vopred /ani pri prvej Adelke/ a všetci boli prekvapení, že také meno ešte nepočuli (mm keĎ volal našim z pôrodnice, tak si mysleli, že sa pomýlil a je to Alena alebo Halina)...ale nikto nepovedal, že sa mu to meno nepáči...každý si rýchlo zvykol, väčšinou ju volajú Ali...a to má šťastie, že nie je chalan, bola by bývala Aladár 😉 ...a inak doteraz sa ma ľudia vypytujú ešte, kde som to zobrala také meno, hlavne známi mojich rodičov, ale ja už to ani nevysvetľujem, je to naša vec 😉

jana_eyre
23. júl 2014

btw. ja mam tiez nezvycajne meno - bolo nezvycajne uz v mojom detstve aj v mojej dospelosti - som Dobromíra a vzdy to kazdy nejako riesil, alebo skomoloval.. ale okrem nejakych hlupych detskych posmeskov na zakladnej si nespominam, ze by mi niekto povedal, ze sa mu moje meno nepaci..

teda, ak mi niekto povie ze je "zaujimave", tak vtedy viem, ze sa mu asi nepaci 😀 ale je mi to jedno..

betsy14
23. júl 2014

My sme chlapceka nazvali Milo. Moja mama este mesiac po jeho narodeni dufala, ze ho premenujeme a pol roka ho neoslovovala. Ale uz si zvykla. A reakcie okolia su tiez zabavne. Vsetci hned riesia, ze akej je narodnosti a ze to preco sme si take meno vybrali. Ja to neriesim. aspon je na ihrisku s tymto menom zarucene vzdy jediny🙂

mirka20
23. júl 2014

my sme pred siestimi rokmi dali dcerke meno Rebeka. mne sa velmi pacilo od nepamati a vtedy nebolo az tak velmi preferovane. svokor bol z toho uplne mimo, ze ci si to nerozmyslime, ale ked sa narodila a vyrastala, tak sme zistili, ze sa jej to meno maximalne hodi, je to Rebeka ako vysita 🙂 a svokor si zvykol 😉 ostatnych si nevsimaj, je to vase dieta a vase rozhodnutie 😉

nikawero12
23. júl 2014

@naty07 to, že sa tvojím rodičom nepáči meno Lucas nie je nič zlé, veď nemusí sa každému páčiť každé meno. Takže za to by si sa na rodičov nemala hnevať, že ti povedali svoj názor. Druhá vec je, že by si tvoji rodičia mali uvedomiť, že ich vnuk sa tak volá a mali by to začať akceptovať.
Mňa s manželom sa tiež naše deti pýtali na názor ohľadne mien, ešte predtým než sa im narodil synček. Keď prišli k menu Lucas, tiež sme povedali, že nám sa to meno nepáči ( čo sme mali klamať?). Náš vnuk sa volá inak, ale keby mladí vybrali aj také meno, ktoré by sa nám nepáčilo, tak by sme to akceptovali.

katkasofi
23. júl 2014

@naty07 ja som dala synčekovi meno Simone...okolie nechápalo že hádam Simon nie??? Ale zvykli si. Všetci okrem svokry... Tá mu inak ako priezviskom nepovie. Voláme ho Simi 🙂 inak sme mali veľké problémy zapísať to meno do rodného listu. Dostali sme ho až keď mal malý 21dni 😉

arama
23. júl 2014

A čo poviete na Tajanku?... 😉

bronia13
23. júl 2014

ja mam tiez nezvycajne meno Bronislava, ked som zila na Sk tak som ziadnu s takym menom nestretla az tu v USA som stretla 1 slovenku a 1 cesku. Volaju ma Brona/Bronka a len taka zauimavost raz som chodila s cechom a volal sa Bronislav a volali ho Brona tak sme boli dvaja Brona a Brona 😀 😎
Inac mne sa moje meno paci bo je take ine nezvycajne, zijem v USA tu nemaju mekcen tak ma volaju Bronia a nik s tym nema problem.

lafamme
23. júl 2014

náš prvý je Alex, to je v pohode, druhý je Leo , no a to bolo rečí, od rodičov nie, tí vedeli, že to nebude nič slovenské, najskor mu hovorili Leoško, Leji, no on na to nereaguje🙂, mame je len ľúto, že nemá zdrobneninu, ale zvykli si a niektorí žali nad meno, strašne sa i páčilo. 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
demeterka
23. júl 2014

Inak ja sa volam Veronika, co je v dnesnej dobe uplne štandarne tuctove meno 🙂 no ked som sa narodila tak to meno takmer nikto nepoznal a ked mi ho moja mama dala, nikto mi nevedel prist na meno, tak ma kazdy volal Bambulka az takmer do mojich sietich rokov, a nakoniec boli Veroniky na každom kroku, vsetci si zvykli a všetci boli spokojní.

helsinka
23. júl 2014

@betsy14 Ach, Milo je nádherné meno 🙂 ja som ho chcela dať synovi, ale manžel ho zavrhol, tak sme dali iné . . . ale vybrali ste naozaj krásne meno 🙂

dobromila
23. júl 2014

My máme najstaršieho Benjamína - mnoho ľudí sa nás pýtalo, kde sme k takému menu prišli. Mne sa to zdalo smiešne, veď je normálne v kalendári a okrem toho biblické. Tretí je Evan - moja mama povedala, že to nie je meno pre chlapca, okolie sa dva-tri razy pýtalo, či dobre rozumejú, ale všetci si zvykli.
Moja sestra má zasa Kristofa a Kierana. Na Kieranovi si rodičia lámali jazyk, ale takisto to čas vyriešil. Volajú ho s láskou Kierko 😉

selema
23. júl 2014

My máme syna, volá sa Sebastián. Nikto nevedel, aké máme pripravené meno, iba moja rodina (mamina, ocino a sestra) Neboli tým nadšení, stále sa pýtali, kde sme na také meno prišli a ako ho budeme volať? Neustále nám dávali návrhy, aké meno mu máme dať 😒 (chceli Lukáša, alebo Tomáša ...) ale nás to nezaujímalo, meno sme mali vybraté a tým to pre nás haslo. Aj keď sa narodil, stále dúfali, že im povieme, že sme sa nakoniec rozhodli inak. Ostatná rodina bola po pôrode tiež mimo, všetci si mysleli, že sa bude volať po manželovi (hlúpa tradícia v manželovej rodine) a moja starká len zalamovala rukami, či sme mu dali meno po Sebastiánovi Bachovi 😀
Potom sa nám narodila dcérka, jej sme dali meno Jessica ... myslím, že nemusím písať aké reakcie nasledovali 😀 ale nám sa to meno veľmi páči a reakcie a názory druhých nás nezaujímajú.

Ale všetko záleží od vkusu, tak ako podaktorí prevracali očami 😵 našli sa aj takí (hlavne cudzí) ktorí nám povedali, aké pekné mená sme vybrali ♥

@lafamme môj manžel je Leo a keď mu chceme povedať pekne voláme ho Lenko 😉