Dievčenské meno Luna

tata2018
21. jún 2020

Ahojte, páči sa mi dievčenské meno Luna ,len neviem nikde zistiť kedy by mala meniny a v akom je to kalendári. 🙂 Neviem to nikde nájsť. Neviete mi poradiť?
Ďakujem

zuzana76
21. jún 2020

@tata2018 a este poznam jednu legendu podla ktorej vznikla aj piesen Hijo de la luna

The lyrics depict a Roma woman in love with a man of the Calé tribe, who prays to the Moon to marry him because a marriage between tribes was forbidden according to Romani laws. The Moon asks for the woman's first-born as payment.

After the child is born, his parents are dismayed to see that his skin is the whitest white and his eyes are grey, even though they both have dark skin and dark eyes. The lyrics explain that the child is a "lunar Albino." But the man presumes that the baby is not his and furiously stabs his wife to death. He takes the child and runs into the wild, where the man abandons the child to die of exposure.

Later the baby is said to live happily ever after with the Moon as his mother. When the child cries, the Moon wanes to cradle and comfort him.

The chorus says that the moon wants to be a mother, yet cannot find a lover who will make her his wife, and questions her as to what she would do with a human child.

inge26
21. jún 2020

@tata2018 moja mačička sa volá Luna 🙂 je to krásne meno, chcela by som sa tak volať..keď si predstavím ženu, ktorá je nositeľkou tohto mena, pred očami mám tajomnú a vznešenú vílu 🙂

tata2018
autor
21. jún 2020

Ďakujem dievčatá,že ste si dali tú námahu to nájsť aj za vaše názory 🙂

lenuliatko84
21. jún 2020

@viestta ja viem,dotycna sa pytala na vyznam tak som jej ho prelozila.

lobic
23. jún 2020

@veronika4495 preco by sa to malo este nejako zjemnovat to meno? Myslim, ze Luna je take neutralne a krasne meno, je ine, ale ked sa to niekomu paci a hodi sa to k priezvisku tak preco nie 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karmen118
23. jún 2020

Určite prezri aj kalendáre UK, USA, Kanada, asi aj Austrália - proste anglicky hovoriace krajiny, tam je to tiež bežné meno. Inak je to veľmi pekné meno. Mala som ho na zozname, keď som čakala druhé bábo, keby to bolo dievčatko, ale máme synčeka 🙂

judar
27. jún 2020

Jedinu Lunu ktoru poznam je z hry Final Fantasy :D Luna Nox Fleuret 😂 ale ako....dobre sedí kombo Luna z Luníku IX

judar
27. jún 2020

A taktiez dobre aj Luna- kuna...Lundička- kundička 😅

tata2018
autor
5. júl 2020

@judar fakt prínosný komentár do diskusie

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
5. júl 2020

mne sa to meno velmi paci 🙂 poradia ti s nim na matrike

aniele
5. júl 2020

Inak, tú Lunu (s mexickým otcom) u nás volali Luneta. Aj to je pekná forma zdrobnenia.

prasiatko30
5. júl 2020

@sissy27 spanieli oslavuju “el santo” a maju nieco co sa vola “el santoral” v podstate sa davaju/li mena po svatych a kazdy svaty ma svoj den - bud podla toho kedy ho vysvatili/zabili/narodil sa a pod takze san juan/svaty jan je 24. Juna napr. San pedro y pablo 30/6 a podla spanielskeho santoral ma Luna el dia de su santo 15/8

masha185
8. júl 2020

@tata2018 Tiež nad tým menom premýšľame. Nieje to ani tak mesiac, ako to bola bohyňa Mesiaca 🙂 obdobné je aj Luneta ...Luneta oslavuje meniny podľa rozšíreného slovenského kalendára 11.10. takže ak by sme si to meno vybrali asi by sme volili meniny v tento deň

tebolfikova
4. aug 2020

Je to talianske meno. Meniny má 15.augusta. Aj my mame doma dcéru Lunu ❤️

bobbly
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka815910
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka815910
8. jan 2021

Talianskeho pôvodu 12.1. Moja dcéra sa vola Luna Lenka

hori
8. jan 2021

aj v Harry Potterovi bolo dievca Luna... sympaticka postava to bola...

bobbly
8. jan 2021

@janka815910 dobry vecer. ako ste prisli k tomu datumu prosim? iba ma to zaujima, lebo tiez mame Lunu a meniny oslavujeme 11.10.
pri overovani mena na matrike nam pred 6. rokmi dali potvrdenie s tym, ze meno Luna je odvodene od mena Luneta z gregorianskeho kalendara, ktory uvadza jej meniny 11.10. 🤷🏻‍♀️

laguna28
9. jan 2021

@tata2018 krásne meno. Veľmi sa mi páči.

janka815910
12. jan 2021

@bobbly dobri vecer. Na ten dátum sme prišli tak ze partnerova sesternica žije na Cypre a jej kamarátka sa vola Luna a 12.1. oslavujú meniny..neviem vam povedať podla akého kalendára to je ...ale ak je moznost dat si vystaviť dokument na to kedy ma oficiálne meniny u nas rada by som vás poprosila o viac informácií ako a kde to vybaviť na môj email janalahvickova81@gmail.com. dakujem vam vopred

esenda
25. aug 2021

@cistykvietok Poznám dievčatko s týmto menom. Volajú ju Lulu