Druhe meno pre dvojičku

22. jún 2020

Ahojte, cakam dvojicky - dve dievcatka. Vieme, ze jedna bude Eliška a nevieme sa rozhodnut pre druhe, ktore by sa k nej hodilo. Mam vybrate Alžbeta, Elizabeta, Izabela, Ilia/Iliana alebo Bianka, Paulina🙈
Najviac sa asi priklanam Eliska a Bianka ale velmi sa mi pacia vsetky druhy Alzbetky 🙂 alebo napadne vam nejake druhe meno? Priezvisko je kratke.
Dakujem

queen_el
22. jún 2020

Ja by som nedala dvojičkám to isté meno aj keď to znie inak. A v podstate všetko čo si napísala je to isté jedno meno: Alžbeta, Eliška, Elizabeth, Izabela, atd. Ako uz niekto vyššie písal viacere česke královné sa volali Eliška, tak mne by sa páčilo ďalšie klasické a “kralovské” meno, napr. Žofia, Anna, Barbora.

bolavyzub
22. jún 2020

ja by som brala do úvahy aj to, ako dané mená vyznejú v základnom tvare (nielen v zdrobnenine). Teda tiež by som volila také, ktoré v základnom tvare končí na KA. Teda radšej v rodnom liste, triednej knihe, v dospelosti, .... Eliška a Bianka, ako Eliška a Paulína (popri Eliške znie Paulína tvrdo).

janynyna
22. jún 2020

Kamarátka síce nemá dvojičky ale má Elišku a Amalku.

iluviel
22. jún 2020

Anežka 🙂

taga
22. jún 2020

Eliska a Maruska ❤

autor
22. jún 2020

@heidi4 haha, dobre😄 skusim aj chlapcenske?😄

heidi4
22. jún 2020

Nuz, fantazii sa medze nekladu...😁len neriskovala by som to pri srandach ako Sandokan, Rosalinda, Carmen, Esmeralda ci Diadora...aby prave za ne nahodou nezahlasovali 🤣🤣🤣

aniele
22. jún 2020

@heidi4 Krásne. Editka bola moja krstná. Jediná v rodine s týmto menom.

jankaovecka
22. jún 2020

Inak ta Eliska a Anezka je urcite top!!!👍👍👍 aj to ide krasne do ucha aj sa to neskutocne hodi! Ja poznam jednu 10 rocnu Anezku a jej to meno sedi ako rit na s.... krasne mena, keby cakam dvojky tusim ani nevaham😍😍😍

anicka182
22. jún 2020

Necitala som komentare ale brutal kombinácia pre mna je Eliska a Dorotka 🙂

sejan
22. jún 2020

Eliška a Anetka
Eliška a Terezka

sejan
22. jún 2020

Eliška a Anetka
Eliška a Terezka

lolazmola
22. jún 2020

Ja keď som si prečítala meno Eliska tak pre dvojicku ma napadlo hneď meno Alžbetka. Juuijbto by bolo rozkošné 🤩😍🤩😍

kulumulu123
22. jún 2020

@zuzkalujza eliska a amalka su moje top dievcenske mena

gurags
22. jún 2020

Paci sa mi Eliška a Anežka, ako bolo vyššie spomenuté 😊

pragmaticka
22. jún 2020

Urcite by som nevolila mena na rovnake pismeno.moja je jedna na J a druha na K a aj tak si ich mylim. Keby mali podobne mena asi by ma uz drblo..Dalej by som zvolila priblizne rovnaku dlzku mena. Neviem teda ake mas priezvisko..nech sa to aj k tomu hodi!Asi skor ako k svojej dvojicke! Dalej ku Eliske v ziadnom pripade zahranicne meno..to bude fakt cisty otras, ked ich budes niekde predstavovat. Co sa mne paci je ta Bianka ,pripadne Lenka

gerimka
22. jún 2020

Eliška-Elizabetka, akebo Eliška-Alžbetka u mna♥️

dominika53
22. jún 2020

Ja som mala spoluziacku
šárku ktora mala.sestru elišku

lulu1321
22. jún 2020

Eliška a Emília 😍

jakoma
23. jún 2020

anezka alebo saska (poznam sestry saska, eliska) ❤️

lintu
23. jún 2020

Z toho, čo tu bolo popísané, znie naj kombinácia mien Anežka a Eliška. Sú to podobné mená a súčasne každé z nich je iné. Sú to zdrobnené mená v základnom tvare. Momentálne nie sú otrepané. Keď zakričíš "E..." strhne sa Eliška, keď "A..." Anežka. Nebudú teda v pozore naraz.

torysheer
23. jún 2020

Ja aj moja dcera sme Elisky 🙂, a naozaj je Alzbetka slovenska verzia, takze skvela kombinacia. Eliska a Alzbetka. Za mna by sa k Eliske hodila aj Adelka. No moje dvojicky su chlapec dievca 😁

alikal
23. jún 2020

za mna tiez alzbetka, este mi napadlo anetka. ale eliska je nadherne meno nedavala by som tie "cudzokrajne" podoby k tomu, mne sa vsetky tie elizabethy a izabelly nepacia moc

martul
23. jún 2020

Adelka

mobilka
23. jún 2020

Eliška a Anežka

moonlight1210
23. jún 2020

Eliska Premyslovna mala sestry Anežku, Annu a Marketu (Margaretu). Pre inspiraciu.

heidi4
23. jún 2020

@moonlight1210 To su naozaj krasne mena. 🙂 U mna v TOP 5 je dlhodobo Dorotka, Sarlotka, Eliska, Anezka a Marketka. 🙂 Potom aj Alzbetka. Tolko deti vsak neplanujem. :D K tejto teme ma napadla aj Anicka, tiez pekne meno a tiez zacinajuce samohlaskou. 🙂 Verim, ze sa autorke podari vybrat vkusne aj to druhe meno. ♥

jankaroy
23. jún 2020

Za mna Eliška a Bibiana alebo Eliška a Anna (Anička).
My mame Elišku a Alexandra a vzdy sa mi pletie jazyk pri prvej slabike Al a El 🙂

chiarinka
23. jún 2020

Mne by sa páčilo Eliška a Anička 🙂 obidve krásne mená

carmenuska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz