Dve krstné mená

ami6
11. nov 2022

Ahojte chcela by som dat dcere dve krstne mena kedze aj prvorodene ma dve.prve bude Lucia a to druhe by som chcela poradit (nazor) dakujem

nina2310
11. nov 2022

@ami6 Lucia Mia. Lucia Lea

marianarem
11. nov 2022

@ami6 Lucia Maria, Lucia Lea, Licia Elena...alebo dajte po niekom koho mate/mali ste radi.

danica2711
11. nov 2022

prepáč, ale je mi to smiešne, chcem dať dieťatu aj druhé meno, ale neviem, aké...chápem druhé meno, keď sa ti nejaké strašne páči, ale takto? Načo? Len nasilu preto, že aj prvé dieťa má dve mená? Aj tak to druhé meno väčšina jej okolia používať nebude...

lenkadenisa
11. nov 2022

Ja mám 2 mená, ale deťom 2 nedávam.
Veď dajte napr po nejakej babke, inak nevidím význam 2 mien, ak to nie je po niekom z rodiny, ku komu máš puto alebo ak sa ti vyslovene páčia 2 mená a nevieš sa rozhodnúť.

ibrunova
11. nov 2022

Keď nemáš po kom, že sa ti cyslovene nejaké meno žiada, tak ho nedávaj. Načo?

tosomja
11. nov 2022

Aby tu tvoja dcéra o pár rokov nepísala, že nenávidí svoje meno a chce si ho zmeniť na normálne

eeerickal1
11. nov 2022

Ja by som takisto nasilu nedávala žiadne. Veď to predsa nie je žiadna nutnosť, nepotrebuje ho, lepšie jej bude bez neho :D

duduska25
11. nov 2022

Pri vsetkej ucte, davala by som meno, ktore mi poradili cudzie zeny na koniku.😅🤦‍♀️ak chcete silou mocou druhe meno, tak aby to malo aj pre rodinu hlbsi vyznam.

ami6
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkabambulik
11. nov 2022

Lucia je krasne meno samo o sebe, no samozrejme starsie ked ma 2 mena tak aj mladsie sa bude pytat a ja preco nemam? Co tak Lucia Veronika? Lucka Veronika

karolinakr
12. nov 2022

Po mame, babke, prababke, milej tete, kamaratke najlepšej alebo sestre.V nasej rodine predkovia viac krat dali sestrine meno dcere ako hlavne dokonca, je to take mile..Aj moja segra chcela dat po mne, potom mala chalana .No uvidiš, čo život prinesie..alebo po doktorke, čo vam zachranila život..? 😤👀

mikadooo
12. nov 2022

@ami6 ja mám dve dievčatá Lucia a Júlia. Manžel vyberal druhej dcérke meno a som sa pýtala, že prečo, tak vraj sa k sebe hodia 😁. Tak možno sa ti bude páčiť Lucia Júlia 😉. Poznám viacero už dospelých detí s dvomi menami. Štandardne používajú jedno, len na občianskom majú uvedené dve. Sestra až pri sobáši zistila, že jej muž má vlastne dve mená 😄. Čiže, nemajú sa za čo hanbiť, ak nechcú používať obe, proste ich používať nebudú a hotovo.

ami6
autor
12. nov 2022

@tosomja no zahadne je ze prvorodenej sa paci a aj tak v zivote moze pouzivat len jedno iba v obcianskom bude mat pisane dve....

ami6
autor
12. nov 2022

@karolinakr dakujem len ked kedysi davnejsie sa kazda druha volala napr. maria tak nechceli sme davat druhe take iste 😀

babyangel
12. nov 2022

@ami6 napriklad Lucia Ella...ale tiez som toho nazoru, ze nasilu radsej nedavat 2 mena lebo naco.

jakoma
12. nov 2022

Lucia Klára? Alebo meno po krstnej, alebo take iste ako ma druhe meno vasa starsia dcera? (ak to zakon dovoluje,neviem)

michellemary
13. nov 2022

Lucia Klára sa páči aj mne. Obe znamenajú jasná, svetlá, žiarivá. 🙂

basska_b
14. nov 2022

Nedavajte nasilu... moj bratranec dal prvej 3 mena 🙈🙈 a druhej uz len jedno. A s celou situaciou je spokojnesia ta druha.

dyala1067
15. nov 2022

U nas ma prva dcera po mojej mame a druha po partnerovej mame. Lucia Anna, Lucia Hana, Lucia Zita, Lucia Zoja, Lucia Rose, Lucia Zara, Lucia Thea, Lucia Tabatha, Lucia Veronica, Lucia Eleanor, Lucia Jana. Zalezi aj od priezviska, aby to spolu vyznelo pekne.

malacibulka
16. nov 2022

Lucia a nieco dvojslabicne je super. Lucia Hana mi specialne zarezonovalo. A mudrlantky si nevsimaj. Chces dat dve mena, daj. Ja mam dlhe a zlozite priezvisko takze dve mena davat nebudem, ale inac by som do toho urcite isla.

ami6
autor
28. nov 2022

@malacibulka dakujem za pochopenie.presne som chcela len to ze mozno ma niekoho navrh zaujme.uz sme vybrali.tak dufam ze sa to do porodu nezmeni 😂😂😂