Emily alebo Emília

9. apr 2022

Ahojte, prosim vas, mam trosku dilemu. Zvazujem tieto mena, je to v podstate to iste meno, Emily je zahranicna forma a mne osobne znie ovela krajsie, zvucnejsie, avsak na druhej strane som zastankyna slovenskych mien, ale so slovenskou verziou tohto mena - Emilia sa neviem tak stotoznit… a k priezvisku by ta zahranicna znelo troska komicky.. Tak ma zaujimaju nestranne nazory, ktore mi ponuknu mozno iny pohlad na vec. Ktoru verziu by ste si vybrali vy a preco?

pribinak
9. apr 2022

Keď Emily, zahraničnú formu, tak by som dala dve l, ready Emilly

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuska9999
9. apr 2022

Emily

simsalabim
9. apr 2022

@pribinak ale Emily sa pise iba s jednym L 🤔

euka210
9. apr 2022

Emily je moderne cudzie meno ktore teraz idu a Emilia...s tym vyniknes v jedinecnosti. Ked viac pasuje Emilia, tak to.

lavinis
9. apr 2022

Obidve su pekne, akurát Milka je ee

koniarova
9. apr 2022

Emília.

lavinis
9. apr 2022

@pribinak Píše sa to s jednym l

sissy27
9. apr 2022

Nechala by som Emíliu, ak plánujete žiť na svk bude to pre ňu jednoduchšie a v prípade odchodu za hranice sa to ľahko adaptuje aspoň v neformálnom prostredí na Emily.
@pribinak jasné, keď bude niekde diktovať svoje meno, tak nech nemusí povedať len “Emily s ypsilonom na konci” ale “Emilly s ypsilonom na konci a dvoma L” 🙄🙄🙄

lintu
9. apr 2022

Emília

sissy27
9. apr 2022

@lavinis
@simsalabim v podstate si to môže dať zapísať aj s dvoma L a troma M keby chcela 😂 ale načo, že? 🤷‍♀️

simsalabim
9. apr 2022

@sissy27 a netreba uz pri zapise dokazat, ze meno v takej podobe v zahranici bezne existuje?

thereisabear
9. apr 2022

Tiež som skôr zástanca slovenských mien, no v tomto prípade by som dala Emily.

sissy27
9. apr 2022

@simsalabim to je jedna z možností. Ale dá sa aj vytvoriť nové, len je to zdĺhavejší proces. Emilly by sa podľa mňa aj našla niekde.
Inak poznala som jedného chalana, ktorému omylom vytvorili nové meno 😂 volá sa Roan (už dávno dospelý chlap) a keď som sa jeho maminy pýtala, že čo je to za neštandardné meno (v tom čase to bol fakt výstrelok), tak že aaaaale, čoby neštandardné. Mal byť Roman, ale pracovníčke na matrike “uletelo” M a nikto si to nevšimol 😂

deti95060810
9. apr 2022

suseda má Emily...slečna má 16 r. a meno jej sekne. Priezvisko úplne slovenské...

dadada8388
9. apr 2022

My sme sa tiež tak rozhodovali a vybrali sme Emília. Veľmi sme spokojní, vola sa tak malo dievcatiek a meno krásne znie. Medzi nami ju voláme Emily alebo Emilka.

karhu
9. apr 2022

mne sa páči Mila

fineta
9. apr 2022

@karhu akurát som to išla napísať 😁👌👌

pribinak
9. apr 2022

@lavinis
@simsalabim ja sommbolaˇv zahraničí a tie emilly ktoré som stretla, mali v mene 2 L

pribinak
9. apr 2022

@sissy27 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

anonymnemenoo
9. apr 2022

Emilly s dvomi L je krajšie 🙂.

ajja22
9. apr 2022

My sme sa rozhodli pre dcérku pre Emíliu po mojej babičke a inak ako Mili/Milinka jej ani nepovieme 🙂

simsalabim
9. apr 2022

@pribinak ok, zrejme to neboli anglicky hovoriace krajiny, ci?

pribinak
9. apr 2022

@simsalabim boli. Dnes si môžeš napísať meno ako chceš, ja som ich videla takto

dzulli1980
9. apr 2022

Dcére som dala meno Tereza ... nie Terézia, ale Tereza ... veľakrát som sa stretla s otázkou "a to prečo ste ju dali pokrstiť tak škaredo, že Tereza?" ... pre mnohých je to hanlivé, ako napr. Mara, Luca atď. ... mne sa páči Tereza napr. viac ako Anna sa mi páči meno Hana ... pre niekoho to tiež vyznie hanlivo ... ak chceš Emily, daj Emily, okolie nerieš.

zuzkapap
9. apr 2022

presne toto bola moja dilema pred porodom 😂 ale vybrali sme Emiliu 🙂 hlavne kvôli manželovi, lebo chcel slovenské meno ku priezvisku a ja si ju už budem volať i tak Emily ☺️

lienka.7
9. apr 2022

Daj Amy 😊

juliavolna
9. apr 2022

Emily

simsalabim
9. apr 2022

@pribinak no divne 🤷‍♀️ Asi len v Amerike…v Britanii som sa s tym nestretla a co som narychlo presla net, pisu, ze s dvomi L to je incorrect spelling. Ale nehadam sa 😉

vilma7
9. apr 2022

Ja mám dcérku Emily a s priezviskom vôbec neznie divne, keďže to meno nie je až také extrémne.
Emily Matejová sa volá. Veď to znie úžasne a aj ona je celá úžasná.
Takže smelo do Emily 😍😍😍