Ester a Lilith

28. máj 2023

Mám vyber zúžený na Ester a Lilith. Vôbec sa neviem rozhodnúť, napadlo ma aj dať dve meno, že by bola ester lilith, ale doteraz som neprišla na význam toho dávať niekomu dve mená

sasa1310
28. máj 2023

No nechcela by som sa volať Lilith

divokykonik
28. máj 2023

Ja by som dala skôr Ester.

cindy22
28. máj 2023

Lilith nie 🙈ozaj sa nechcem nikoho dotknúť ale mne Lilith, Lili, Liliana a podobné obmeny vždy prišli ako pre psa. Je to zlaté keď ma mala 3 ale čo keď bude mať 40?

thereisabear
28. máj 2023

A poznáš aj význam mena Lilith? Ja teda nie som extra nábožensky založená, ale nechcela by som mať meno s takým významom.

cimage
28. máj 2023

Radsej Ester.

marcellka32
28. máj 2023

Záleží ake je priezvisko ak slovenske Kováčová, tak sa to nehodí

pribinak
28. máj 2023

To je síce pekne že sa radis s cudzími ženami na internete, ale otec dieťaťa má napr ak názor? Aký je jeho vyber?
Čo raz povieš dieťaťu, že cudzí ľudia ti vybrali meno?

Ale odpoved na tvoju otázku, z týchto dvoch mien radšej Ester

melanta
28. máj 2023

@thereisabear musela som si to vygoogliť. V mytológii sexuálno démonická bytosť. Krásne meno pre dieťa.

lauriik
28. máj 2023

Prepac ale Lilith je hrozne. Aj vyznam strasny aj to znie divne. To radsej tu Esterku.

thereisabear
28. máj 2023

@melanta aj toto je dobré "Podle pověstí se začala mstít tím, že vraždila novorozence či sváděla ve snech muže a posléze je připravovala o rozum nebo zabila."

melanta
28. máj 2023

@thereisabear odpadnem 🤦🏻‍♀️

hariet
28. máj 2023

@pribinak
Je skvele, ze sem napisala a prisla sa poradit. Inak by mozno nezistila, ze vyznam mena Lilith je Matka Demonov a to asi dietatu dat nechce.😈

Autorka, za mna Ester. Take cutesy meno typu Lily je zlate pre dievcatko, ale ked vyrastie a zaradi sa aj do profi zivota.. to mi uz nepride ako vyhra. Ale ak sa ti ozaj velmi paci, vyber z verzii Liliana, Lilibet

pribinak
28. máj 2023

@hariet čo ja viem….snáď má Google a mnohí ľudí vôbec nezaujíma žiadny význam mena, napr minule syn prišiel s tým, že Laura je vlastne veniec z bobkoveho listu a aké je to populárne meno

hariet
28. máj 2023

@pribinak tak vies, mne vobec nepride odveci sa radit o menach. Pre niekoho je to lahka vec vybrat meno, pre niekoho zas tyzdne a mesiace zvazovania a hladania pre a proti. Ako nastroj k finalnemu rozhodnutiu, preco nie.

almia
28. máj 2023

Ani jedno ani druhé 🙈🙈😞 lilith? Jak pre zvieratko 👎👎

natalka2230
28. máj 2023

Sú aj krajšie mená.... Ale je to na vás keď sa vám páčia

rebrambora
28. máj 2023

Tak, aby sedelo k priezvisku.

autor
28. máj 2023

Asi máte pravdu, tie ktoré píšete, že pýtať sa to cudzích žien nedáva zmysel :D i tak ďakujem za každý názor. To, že liltth je nějaká mýtická postava som ani nevedela, no o to zaujímavejšie mi to znie

autor
28. máj 2023

Inak to, že je to vraj matka démonov a žerie bábätká či čo, je sice fajn rozprávka, ale nepríde mi to ako niečo na základe čoho by som sa mala rozhodovať pri výbere mena. Veď nebude automaticky zlý človek kvôli tomu.

svokrinjazykmonika
28. máj 2023

Ja to poznám tak že Lilith je Adamova prvá žena, vyrobená z hliny ako on, ale tým pádom bola vzpurná a chcela rovnosť. Vyhnali ju z raja, potom sa dala dokopy s nejakym padlým anjelom a plodili démonov. Preto Eva, jeho druhá žena nie je z hliny ako on ale z jeho rebra, aby mu bola navždy po boku a pod ochranou jeho ramena.

hariet
28. máj 2023

Samotne meno Lilith neznie zle, ma to aj taku peknu feministicku vsuvku v tom mytologickom pribehu, ale ten demonicky vyznam je vseobecne znamy.

kayyaa
28. máj 2023

@pribinak bobkovy list = vavrinovy list, cize veniec z bobkoveho listu je vavrinovy veniec, ktorym ako vieme, sa dekoruju vitazi, takze je znakom vitazstva. Takze meno Laura ma super vyznam😊👍

pribinak
28. máj 2023

@kayyaa teším sa

mariamisko
28. máj 2023

To lilith znie tak zvlastne no zas to bude iba v udajoch a volat ju budu lili...sesternica ma sasha a iba v papieroch volaju ju saska ...ak chcete mat neobycajne meno dajte lilith...ale aj ester je pekne...ja mam vyber medzi 3 menami tiez cakam dievcatko barborka...lenka...klara

kava1812
28. máj 2023

Mam doma Esterku a kazdy nam vyber mena chvali ;) a co sa tyka Lilith - mne vsetky tie Liliany, Lilky, Liany a podobne obmeny tohto mena sedia na male dievcatka… ja som si pri vybere vzdy predstavila ze moje dieta raz ( dufam) bude babka. A vnucence jej budu vraviet babka Lily? Uuf asi nie 🤦‍♀️😂

judar
28. máj 2023

Ved daj meno Lilith...budes na hanbu sveta kedze je to prva Adamova zena, matka demonov a este ktomu sukuba....a mimo to...za tyzden tak nejak vychadza hra Diablo IV a vies kto ako sa vola hlavny zensky nepriatel?...presne tak Lilith, matka demonov....kampane na hru visia na tabuliach po celom svete este aj v New Yorku s jej rohatou postavou ...a ak to niekto v tvojej rodine uz videl tak ta vytrollia do nebies

judar
28. máj 2023

V NY inak...slecna Lilith...

autor
29. máj 2023

@judar prečo by som sa mala hanbiť kvôli tomu, že Lilith je ženská z nejakej biblickej legendy? Mne z toho opisu príde jak super zenska, ktorá si nenechá skákať po hlave, to už skôr tá Eva mi príde ako trúbka a nikto nepremysla nad týmito vecami keď sa človek predstaví.

autor
29. máj 2023

Inak k tej hre, tak to som nepochopila už vôbec. To za to, že niekto urobí hru kde je hlavná postava s potenciálnym menom môjho dieťaťa, tak by ma mal trollit? Akoze kvôli čomu? Ty trolis ľudí, keď sa ti nepáči ake meno dali svojmu decku?

lauriik
29. máj 2023

Ved ked sa ti paci viac Lilith daj Lilith a nepytaj sa na nazor 😉 Nam je to nakonec jedno ako sa bude volat tvoje dieta.