Mám 4 týždne do pôrodu. Aké meno pre dcérku?

benicka0711
19. apr 2018

Ahojte kočky 🙂 máme 4 týždne do pôrodu a ešte stále nemáme vybraté meno. Už máme jednu dcérku a tam to bolo nejak jednoznačné🙂 Emka Müllerová. Ale teraz ani za pána sa neviem so žiadnym menom stotožniť :( ak by ste boli také zlaté a mali nejaké nápady na meno, ktoré by sa hodilo k priezvisku, bola by som veľmi povďačná 🙂 nechám sa rada inšpirovať 🙂

mijunik
23. máj 2018

@benicka0711 páči sa mi meno Ľubka (Ľubica), ale k tomto priezvisku sa mi to až tak nezdá. Ale páči sa mi k nemu meno Karolína. ☺️

lauriinkaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva112014
23. máj 2018

Mne sa veľmi páči SALOME. Ja mám dcérku, volá sa LAYLA. Alebo daj po slovensky LEJLA.

majolenka11
23. máj 2018

Sára....Sárka.... by k tomu priezvisku išla....

slenky
23. máj 2018

Pre mna je naj Ela a este sa mi paci Valentina 🙂

borka33
23. máj 2018

My máme Olíviu ❤️ ale páčia sa mi aj Aurora, Sara, Thea, alebo spomínaná Salome 🙂 a z takých menej zahranične znejúcich, ale tiež menej bežných - Marína, Mína, Amélia, Bernadeta (Bernadette), Lara a Lea.

bozenkad27
23. máj 2018

Nelly Mullerova 🤩

jersey87
23. máj 2018

Keby som mala dalsie dievcatko, tak urcite by to bola Alexandra. Mozes ju volat Sasa, Saska alebo Alexandra.

katulkagajdos
23. máj 2018

K takému priezvisku by išlo aj Kamila- tú máme my, chceli sme slovenské meno, ktoré je v kalendári a nie je veľmi frekventované. 😉 Ale pekne by znelo napr. aj Miriam alebo Marína.

mariannka123
16. jún 2018

Elenka 🙂

dajda459
2. júl 2018

@benicka0711 ahoj,tak aké si nakoniec vybrala? 🙂

mijo53
2. júl 2018

k tomuto priezvisku by išla aj Dorota volali by ste ju Dorotka Mullerová

zvedavabuduca
2. júl 2018

Eliška Müllerová 😊 mne sa to hodí a aj páči .

benicka0711
autor
3. júl 2018

@dajda459 ahooj. Tak nakoniec vybral manzel Vanesku 🙂

timka912
8. dec 2018

@kikuta A ktoré meno si nakoniec vybrala? 🙂 Ja mám tiež cca 4 týždne do porodu a chcela by som Gretku,no ešte nie som úplne rozhodnutá.

kikuta
9. dec 2018

@timka912 naša má už 7 mesiacov a vola sa Gretka a veľmi pozitívne odozvy som mála po narodení na meno nakoľko som ho pred tým nikomu neprezradila

timka912
9. dec 2018

@kikuta Gratulujem vám 😊 Ja asi tiež ostanem pri Gretke,s iným menom sa neviem stotožniť.Este sa mi páčila Liza, Adela a Karin,ale tie majú meniny teraz niekedy,tak nechcem aby mala všetko naraz.

benicka0711
autor
4. feb 2019

Ahojte baby. Vsetkym pekne dakujem za mena a chcem sa s vami podelit ako sme s menom dopadli 😂 takze o mene sme doskutovali velmi intenzivne. A kedze manzel slubil nasej prvorodenej dcere ze bude moct vybrat meno ( dcerka 8 rokov strasne tazko znasala ako jedinacik ze uz nebude sama, tak ju chcel motivovat ), ona vybrala meno NiNa, ktore sa manzelovi strasne nepacilo. V hre bola Nina, Hana, alebo Zoe a este manzelovo meno ktore sme hned s dcerou neakceptovali. A ked som zacala prenasat a chodila som kazde 2 dni do nemocnice na pasy, preventivne pobalena, ze si ma nechaju, musela som mat vypisany papier s menami. Tak sme napisali nina🙂 no lenze vzdy ma poslali domov s tym ze 10 den prenasania uz ma.musia hospitalizovat. Tak ma manzel viezol, isla som na kontrolu. Manzel cakal v cakarni. Po vysetreni som vysla a vravim manzelovi ze.musime ist do auta zobrat tasku, ze zostavam. Obidavaja vylakani, mne do placu, manzelovi do placu a rula v ruke ideme na parkovisko k autu. Mne uz srdce bilo od strachu, lebo prvy porod bol hrozny, slzy mi tiekli, hormony zacali pracovat na plno a v tomto psychickom rozpolozeni sa manzel opyta : manzelka a nedame predsa to moje meno??? a ja ze mne je jedno, rob si co chces ( meno bolo posledne na co.som myslela ) a tak meno nina predciarkol a na druhy den sa nam narodina VANESKA Mullerova 🙂

benicka0711
autor
4. feb 2019
mijunik
4. feb 2019

@benicka0711 veľa zdravia a lásky prajem celej rodinke, Vaneska je krásna a určite je aj veľká sestrička Emka šťastná, že má parťáčku do života. 🙂👨‍👩‍👧‍👧

majusska202
4. feb 2019

@benicka0711 ja mám 6 TT do pôrodu a tiež nemáme meno... Ja som sa úplne zamilovala do mena Lujza čo sa hodí aj k priezvisku ale môj muž nechce o Tom ani počuť... Že on vyberie súhlasila som no žiaľ mali sme doma už celý kalendár len lujzu nie 😂

bodka13
4. feb 2019

@benicka0711 blahoželám...Vaneska je krásna...no mrzí ma, že ste nedodržali sľub ktorý ste dali staršej dcérke Emke, že ona vyberie meno pre sestricku, ale možno to berie v pohode. U nás tiež vyberal starší syn pre bračeka meno- mal možnosť vybrať z troch mien,to ktoré sa jemu páčilo najviac a nám sa vlastne páčili všetky tri

shilla23
4. feb 2019

@benicka0711 mne sa paci Eliska😊

bodka13
4. feb 2019

@majusska202 Lujza je pekné meno, nevyskytuje sa často ( aspoň v mojom okolí) a najmä spĺňa moje kritérium že jej nemôžu povedať škaredo ( Zuzana- Zuza,...),tak sme vyberali aj chlapcom mená ( zdrobneliny sa vytvoriť dajú,ale keď ich oslovoa krstným menom nie je to chladné a škaredé)

majusska202
4. feb 2019

@bodka13 presne také mená sa mi páčia syna nám Viktora tiež sa to nedá škaredo povedať... No žil môjmu sa presne také ako Zuzana že sa dá povedať Zuza a nevieme sa dohodnúť

bodka13
4. feb 2019

@majusska202 nedá si to ani vysvetliť ? Možno ho ešte spracuješ