Mená našich predkov

tkmama
23. apr 2020

Ahojte, aké mená majú/mali vaši starí/prastarí rodičia? Veľmi sa mi páčia "starodávne" mená, ktoré pomaly vypadávajú z kalendára. Ďakujem😊

malinka158
23. apr 2020

Stary rodicia: Juraj, Irena, Emil, Erika
Prastary rodicia: Regina, Anna, Robert

bu1bu
23. apr 2020

U nas 5 generacii - Juraj/Gyorgy (vždy šlo o najstaršieho syna), najstarši brat mojho otca však zomrel bezdetný, tak sa to už prerušilo. A každy tento Juraj mal manželku Máriu. Môj pradedo mal sestru s krásnym menom Violetta Anna (len nedavno sme zistili co za príbeh je za týmto menom). Dalšie zaujimave mena boli Saskia, Paraska a pre mna najzaujimavejsie je Hilaria.

ovaaa
23. apr 2020

Jozef, Eleonora, Katarina

metuzalem
23. apr 2020

@tkmama Gregor, ostatne mena prarodicov su viac sucasne.

yellow28
23. apr 2020

Stari rodicia uz neziju, ale volali sa Alzbeta a Pavol, Katarina a Stefan... Mamina je Anna, otec Stefan, brat Stefan🙂 bratia mojej maminy su Pavol, Stefan, Jozef, sestry Terezia, Marianna, u ocina Marian, Jozef, Miroslav, sestra Hana... Cize uplne klasicke slovenske mena na tu dobu 🙂

dazdovka
23. apr 2020

Moji mali také klasické 100 generácií dozadu: Anča, Zuza, Mara, Tóno, Palo, Ďuro, Jano....
Ale manželovi, oblasť bývalé slovensko-madarske pohraničie: Žofia, Rozália, Katalina, Lajoš (Ľudovít), madari boli takí odvážnejší vo výbere mien 🙂
Ale moje deti dostali trochen exotické mená z nášho regiónu: Ľudmila, Vesna, Jasna, Luna

ivca88
23. apr 2020

Môj starky bol Joseph a babka Irenea.. ale potom si to museli zmeniť na Jozef a Irena
Vždy ma to tak trochu fascinovalo, ake netradičné mená mali

janulka04
23. apr 2020

Starí rodičia Gizela, Tibor, Oskar, Kvetoslava

lenkamatkova
23. apr 2020

Žofia a Imrich, Mária a Jozef...krásne mená, lebo sa mi spájajú so skvelými ľuďmi 😍

anitka_4
23. apr 2020

Môj dedko bol Silvester ♥️

danielak84
23. apr 2020

Moji stari rodicia mali obycajne mena ale muzova babicka sa volala Emerencia,znie to tak vznesene.Volali ju Emery.

extempore
23. apr 2020

Moja babka bola Perpetua, čo znamená “večnosť”. Dožila sa 98 rokov 🙂. Jej sestry boli Augustína, Štefánia,... jej mama Juliana/Júlia. Ono to vtedy bolo tak, že rodičia mali veľa detí a nemali čas vyberať im mená. Meno dieťatku vybral pán farár pri krste (kvoli vysokej novorodeneckej úmrtnosti sa krstilo v den narodenia alebo na druhý deň). Pan farár vyberali mená podla svätých.

jana_eyre_2
23. apr 2020

Z otcovej strany je to Eugen a Oľga z maminej je to Oto a Mária.. prastaru mamu viem len Alžbeta, sestra si píše aj rodokmeň, ale ja si mena prastarych rodičov nepamätám.. ja sa inak volám Dobromíra..

martuska413
23. apr 2020

Starí rodičia Jarmila, Milan, Verona, Anton

tkmama
autor
23. apr 2020

Dakujem dievcata, niektore mena su uz fakt "na vyhynutie", co je skoda, lebo mne zneju velmi vznesene a elegantne.

jeanne14
23. apr 2020

Ján, Vojtech, Michal, Ondrej, Terézia, Žofia, Alžbeta .. teda napísala som starých aj prastarých rodičov 😉
U manžela Jakub, Anna, Mikuláš, Terézia

janettdamian
23. apr 2020

Rudolf, Veronika, Vilma, Ignác, Petronela, Irma

mata1001
23. apr 2020

Starí rodicia Štefan a Priska, Jozef a Rozália a prastarí boli Františka, Jozef a ostatnych neviem...

danulienka78
23. apr 2020

Veronika a Benedikt, Justína a Michal

eriksonka1234
23. apr 2020

@tkmama Gizela, Karol, Magdaléna, Jozef, Justína, Koloman, Viliam, Priska, Etela, Klára, Arpád

jany149
23. apr 2020

@tkmama Oľga,Michal,Terézia, Róbert
Rozália, Jozef

lavender273
23. apr 2020

Karol, Anna, Tomas, Anna, Robert, Julia
Juraj, Maria, Konstantin, Julianna
Dost nuda, co? 😁

conquestor
23. apr 2020

@tkmama dedo bol Rehor....Rozalia,Emilia

dollyzv
23. apr 2020

Mária,Jozef,Helena,Dionyz,Anna,Viliam,Petronela,Julia

kocurikpupcek
23. apr 2020

@tkmama Vilma, Oľga, František, Regina, Vendelín😊

gabrielapatrik
24. apr 2020

Štefan a Mária
Štefan a Martina
Ján a Anna
Ján a Serafína
Ján Marta

koliesko642
24. apr 2020

@tkmama Margita, Judita

suezana
24. apr 2020

@ivetka_kamo Tarzicius bol mlady mucenik - citala som o nom v mladosti knihu. 🙂 asi sa inspirovali 😊

ibrunova
24. apr 2020

Angela, Emília, Ignác, Cyril, Klement

bettymacd
24. apr 2020

Krásna téma ❤❤❤
Anton,Anna, Vilma, Jozef,Ján, Viera, Vladimír, Marta, Klement, Pavlína, Cecília, Rudolf, Terézia,....