Meno, ktoré nie je v kalendári

3. mar 2023

Ahoj. Ako sa postupuje, keď chceme dat meno, ktoré nie je v kalendári? (ani rozšírenom)

bajka16
3. mar 2023

Akože nie je v slovenskom alebo v žiadnom?

guiseppinka
3. mar 2023

Napr zilina🙄😂 inak z dievcenskych richarda (ale neviem ci ju uz nedali)... Z chlapcenskych neviem

andrejka1974
3. mar 2023

Stačí na matrike doložiť že také meno niekde existuje my sme tak dali dcéram mena Sindy a Riana

modrykolibrik
3. mar 2023

@andrejka1974 preboha Sindy? Jak psovi 🙄

limoncino
3. mar 2023

@modrykolibrik a je Ti teraz lepšie?

jamimo
3. mar 2023

ak máš na mysli cudzokrajné meno, ktoré nieje u nás v kalendári, napr. grécke Fotini, alebo Habiba z Maroka, Waltraud z Nemecka, dokazuješ súčinnosť, že dané meno v tej ktorej krajine, jazyku existuje. Prikladám link.
https://korzar.sme.sk/c/5735319/ako-vybrat-krst...

masandra
4. mar 2023

My sme dali meno Eliana, chceli sme tiež meno, ktoré nie je v kalendári, hádajte aké meno pribudlo od januára do nášho kalendára 😅

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
4. mar 2023

@lenka_aknel každý nech si dá predsa aké chce kým nie je hanlivé. Stále lepšie ako každa druhá Sofia. To ozaj len Slováci majú potrebu riešiť kto sa ako vola

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
4. mar 2023

@lenka_aknel ani ten Miško v kalendári nie je ale Michal. A tiež zato nikoho neurazam, ze vola svoje dieťa i ak ako ho pokrstil

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viky_21
4. mar 2023

Ak je zaujimave priezvisko tak preco nie ale ak je priezvisko cisto slovenske tak to znie strasne podla mna ..

simsalabim
4. mar 2023

@lenka_aknel ale aj to Janko, Misko, bola dakedy na nasom uzemi nove a cudzokrajne... ved nema slovansky povod. KAzdy nech si dieta nazve ako chce. Mozno sa niekedy nad nejakym menom pozastavim, ze je ine, divne, zaujimave..., ale mat priam militantne nalady, lebo niekto nazve dceru Sindy, to teda nepochopim.

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominikamacakova
4. mar 2023

@andrejka1974 krásne mená

bashawelle
4. mar 2023

@lenka_aknel if you don't care, where does your need to comment (multiple times) come from? Nemusíš výber mien iných ludi schvaľovať, ale takto dehonestujúco komentovať, to je už level. Riana nie je časté meno, ale už som ich pár stretla. Ale o slabiku dlhšie meno Mariana je určite fajn, lebo je v kalendári? Čiže to už by sa Slováci nehrali na to, čím nie sú?

kittykat22
4. mar 2023

@lenka_aknel lebo tvoja Lenka, je meno z ktoreho clovek upada do mdlob 🙄

simsalabim
4. mar 2023

@lenka_aknel pozri, uz som to tu spominala viackrat, ja si spominam, ked Shakira nazvala svojho syna Milan, nase media boli vo vytrzeni, ze si vybrala slove(a)nske meno a ze sa jej paci, ze MIlan je "beloved, loved one". Nikto neriesil, ze to dieta bude zit v Spanielsku ci v Latinskej Amerike a ma priezvisko Piqué Mebarak a ci sa to meno Milan k nemu vobec hodi. A ani si nespominam, ze by to na MK niekto riesil, ze si dovolila mu dat meno, ktore sa v spanielsky hovoriacich krajinach nepouziva a je pre nich vlastne exoticke. To len tu niektore zeny idu do kolien, ak si niekto dovoli vybocit z normalu....

whatever1
4. mar 2023

@lenka_aknel kolko mas rokov?

autor
4. mar 2023

@lenka_aknel mne samej sa páčia naše tradične mená, keď sme ale nad niektorým premýšľali, každý hneď povedal 5 skomolenin, akými naše dieťa môžu volať. Chceli sme Anna, Anička, ale v našom okolí ich volajú Anča... Čo sa kí strašne nepáči. Nechceme nič exotické, páči sa nám Anika. Nedá sa to zdrobnit, ani zhanit....je to taka alternatíva Aničky

michellemary
4. mar 2023

Anika v našom kalendári síce nie je, ale vo švédskom je určite. Takže len prídeš na matriku, dokážeš im, že meno existuje, a bez problémov ho zapíšu.

jamimo
4. mar 2023

naše tradičné mená, ktoré myslíš? Lebo Anna to určite nieje. Ak sa ti naozaj páči Anna, daj Anna a aj ju tak volajte. Ten trend komolenia mien tu asi nikdy nevymizne 🤔 Poznám mnohé rodiny ktoré volajú deti tak ako ich pomenovali. A vtedy sú tie mená najkrajšie. Volajú ich tak aj starí rodičia, aj v škôlke, v škole samozrejmosť a nikto sa nečuduje. Napr. Greta=žiadna Gréti, Zoja=žiadna Zojka, Vincent= nie Vinco, Teodor= nie Teo, Sebastián=žiadny Sebi, Emília =nie Milka a takto by som tu mohla písať do vianoc podobné spletence. Zo začiatku ich budeš na to upozorňovať, ale zvyknú si. Dokonca od škôlkarského veku tie deti povedia ja som Gréta, ja som Richard nie Rišo.

adrianka2606
4. mar 2023

Anika je krasne meno 😍

sense
4. mar 2023

@lenka_aknel nechytam.... Tak ako tebe príde normálne posmievat sa ľuďom za to ako dajú mena dieťaťu. Tak mne príde normálne volať dieta menom aké má v rodnom liste.... A potom sa čudujeme ze deti sú na seba zle a sa posmievaju jeden druhému, keď je jasné že to vidia u rodičov.

zuzulka558
4. mar 2023

Švagriná ma meno ktoré v kalendári nie je a ani mu celým menom nehovorí ale skrátene a znie to dievčensky Mati,, my mame slovenské a hovoríme im normálne menom lebo sme také mená chceli,,, ja neodsudzujem ale načo dávať nejaké meno ktoré aj tak náhodou skrátené zneje inak

vlucifuk
4. mar 2023

Anika je krásne meno (stále si spomeniem na Anniku z knihy o Pippi). 😉

sono2
4. mar 2023

Už na čisto bláznite ženy či čo?