Netradičné mená pre deti - inšpirácia

frerik
15. jún 2018

Ako tu v poslednej dobe sledujem, stale viac rodicov sa snazi najst originalne a netradicne meno pre svoje dietatko. Zijem v Spanielsku a chcem sa s vami podelit o mena ktore su tu bezne pouzivane ale u nas by boli originálne.

Dievcatko: Alba, Carmen, Carla, Clara, Malena, Salome, Luna, Mar, Amaya, Ainoa, Aurora, Amparo, Almudena, Nora, Lola, Dafne, Gloria, Gema

Chlapec: Diego, Gonzalo, Carlos, Darío, Dimas, Noel, Pablo, Hector, Manuel, Ismael, Pelayo, Álvaro, Ruben

vevesh
26. apr 2019

@elementissa velmi jednoducho je to skomolit- danemu co? Tieto slova su jednoduche pre europanov, ale velmi sa s tym popasuju cinania, africania ci arabi, ktori take spajanie hlasok nemaju a pre ktorych to je neuveritelne dlhe meno...ale co sa tyka netolerantnosti mien na sk, plne s tebou suhlasim. Ludia nevedia prekusnut, ze niekto sa rozhodne pre ine meno ako je "norma". Napriklad ja budem mat asi synovca Mustafu (jo, aj u nas bola reakcia o moj boze, lebo to nie je meno podla "normy"), ale kedze to bude meno po zosnulom dedkovi daneho dietata, respektujem to. Moja slovenska rodina nie...🤔🤔

kvietok89
26. apr 2019

Ja mam tri dcery s dvoma menami. Ked budu chciet rozhodnu sa ktore budu pouzivat .Žofia Noemi, Zoja Mária a Zuzana Ester. Volame ich prvym menom ale dievcata sa predstavuju oboma menami.

michellemary
26. apr 2019

@dopolbokaodrata Zenon je vcelku obvyklé meno v PL 🙂

elementissa
26. apr 2019

@maminuska však ok,, každemu podľa jeho chuti 🙂 ja som spomínala, že do nikoho sa nenavážam, povedala som len svoj názor 🙂 nemusíte sa urážať niektoré 🙂 ten kto sa cíti Slovák ako repa a je mu tu dobre, nech je tu šťastný 🙂 mnoho mladých a šikovných odchádza práve preto. Je to každého vec, nech je každý šťastný tam, kde chce byť 🤗🤗🤗🤗

elementissa
26. apr 2019

@vevesh nikomu sa to ešte nepodarilo 😂✌️😁 tak si prvá 🙂 Mustafa nie je zlé, u nás netradičné, ale nie je dôvod na nejaké pozastavovanie sa 🙂 proste, každý si dá také, ako sa mu páči, alebo v com vidí nejaký hlbší zmysel 🙂 a o tom by to malo byt. Nie nasilu sa chcieť vtlačiť do nejakej "normy", ktorá sa mení každé dva roky 😁 hlavne nech sa malému darí a je zdravý 🙂

maminuska
26. apr 2019

@elementissa to si napísala až potom . Je treba si spomenúť kde som sa narodila a kto boli moji rodičia, nenavážať sa do národa z ktorého som vzišla. Každý národ má svoju históriu a neexistuje národ ktorý nebol nikdy podrobený na určitý čas, kde by nebolo sedliakov .Tí okrem toho dnes žijú všade vo svete a aj vďaka nim máš čo jesť, vďaka tým sedliakom ktorí smrdia od hnoja , sú spálený od slnka ... nič v zlom, len tvoj prvý príspevok vyznel hrozne.
Tvoje meno sa dá krásne skomoliť , namiesto Daniely ti povedia DANA a to už je iné meno , alebo Emuša , vždy sa niečo nájde.
@vevesh ak tvoj synovec má korene v moslimsko- arabskom svete, prečo nie . Ale ak by jeho rodičia boli obidvaja Slováci , prišlo by to aj mne zvláštne.

maminuska
26. apr 2019

spálení

elementissa
26. apr 2019

@maminuska mne nevadia sedliaci, ktorí smrdia od hnoja 🙂 tí aspoň niečo robia 🙂 asi nepoznáš prenesený význam slova sedliak. Ale to nevadí, každý sme nejakí, prepáč, ak som ťa urazila, nebol to môj zámer. Len som povedala svoj názor na mená, ktoré sa mi nepáčia a nebolo to nič osobné, netreba byť taký netýkavý, nepovedala som nič zlé na nikoho konkrétneho. Veľa členov mojej rodiny nezilo na Slovensku, ale v zahraničí. Za to, že ja nemám vybudovanú "národnú hrdosť", lebo som k tomu tak svojim svetonázorom prišla a nebijem sa do pŕs, aká som veľká Slovenka, za to sa ty nemusíš rozčuľovať. Nechápem, prečo to tu niektorí beriete tak osobne preboha... Však verejná diskusia, jeden povie to, druhý hento... Toto bol post o menách a keď niekto povie, že mu Dora a Beta znie sedliacky, tak ho idete ukameňovať. Za to, že tebe sa nepáčia cudzokrajné ťa nikto neodsudzuje. Každý žije svoj život vo svojom prostredí. A vyťahovať tu bludy o tom, že akí sú sedliaci užitoční... To je fakt pod úroveň. Jasne, ze sú. Ako každý jeden človek na tejto zemi. Je iné pracujúci sedliak, čo sa stará o výživu ľudstva a iné "sedlak", čo sa nikdy nepohol spoza svojho humna (mesta, dediny, štátu) a tvári sa strašne hrdo. Ale to úplne zbytočne rozpitvávam, lebo aj tak ma nechápeš a zasa tu budeš mať nejaký problém. Akoby bolo tak náročné tolerovať, že každému sa páči niečo iné. Lebo to, že mená, ktoré som uviedla mne osobne znejú "sedlácky" neznamená, že to tak je. Ani to neznamená, že si nevážim roľníkov ani to, že ostatní s tým musia súhlasiť. Tak ako sa tebe nepáči môj výber. Každý sme iný. Ale netreba tu na nikoho útočiť. Každý má právo na názor. Akonáhle sa začneš do niekoho obúvať, je dobré daného človeka aspoň poznať. Keby som povedala, že Dora je hrozne a Gertruda alebo Habakuka je super, je to stále môj názor, nie pravda... Dá sa baviť aj bez toho, aby sa niekto cítil vytočený, lebo ten druhý má inú pravdu. Ty mne moju nevezmes, ja tebe tvoju tiež nie, takže celá hádka nevedie nikam a je zbytočná. Peace ✌️

elementissa
26. apr 2019

*nejaký

vevesh
26. apr 2019

@maminuska moslimsko ano, arabske nie a to je problem, lebo to nie je "norma" take meno, norma su ine mena a prave preto to nie je po chuti, nie je to "tradicne meno"🙂

maminuska
26. apr 2019

@elementissa ale kdeže ja žiadny problém nemám. A veľmi dobre chápem prenesenie slova sedlák. Netreba byť veľkou a hrdou Slovenkou , stačí si neserinkať do vlastného hniezda a nekydať na miesto odkiaľ som vzišla, to sú pre mňa sedláci . Vyjdu za hranice, pomenujú deti cudzími menami a myslia si že Dora, Anča a iné mená sú sedlačinou, pritom je to Dorota , Anna , Žofia .Ja som s manželom pochodila dosť , videla som dosť a to aj dosť Slovákov ktorí sa hrali na veľkých svetákov čo žili " vonku " , pričom tam žili ako poslední lúzri . Ten kto je šikovný uživí sa veľmi dobre aj na Slovensku , netreba byť v tom super multikulti západe , kde občas niečo vybuchne, občas niekto niekoho prejde kamiónom v centre mesta, občas sa vystrieľa reštika ...
Ešte raz zopakujem , tvoj prvý príspevok bol hrozný , potom si zmiernila tón . Pekný víkend ti prajem

maminuska
26. apr 2019

@vevesh dobre ale prečo to trápi tvoju slovenskú rodinu že to nie je arabské ? Tomu nerozumiem .

domculik
26. apr 2019

@maminuska uplne s tebou suhlasim, lepsie by som to nepovedala ;). kto chce, chape, kto nechce, nepomoze ano 100* vysvetlovat 🙂

vevesh
26. apr 2019

@maminuska Pointa bola niekde inde- tu moslimsku cast rodiny trapi, ze to nie je tradicne meno (zvyk je davat domace mena, ktore su uplne ine ako arabskeho povodu), ale nevyjadruju sa a tu slovensku, ze dali take meno, lebo je nemoderne a zastarane a teda, ze si myslia, ze maju co do toho povedat, aj ked to nie je ich vec..

mendynka
28. apr 2019

@mamicka223 strasneee..a keby ho máte čo ho vyhodite? Nechápem ľudí ako ste vy... Veď ide o to, aby bolo zdravé bábätko a všetko dobre dopadlo anie aké bude pohlavie, niekto nemá ani to šťastie otehotnieť, bohužiaľ ..

hdhhbdhjdo9
10. sep 2019

Mam meno pre svoju dcéru ktorá je práve v brušku a vymysleli sme si meno Mia

hdhhbdhjdo9
10. sep 2019

@mendynka ja som horko ťažko otehotnela a bojím sa pôrodu ktorý je už o 3 týždňe

berryblack
8. dec 2019

@soviatko aj my cakame synceka Dimitrija 💙 💙 💙 je to krasne meno

olivnik
3. aug 2021

@najinka tak možno v zahraničí dajú tie "naše".. Vieš môže nám to byť jedno. Nikdy nevieš kde tvoje dieťa nakoniec aj tak odíde žiť. Každý nech si dá meno aké pre dieťa sa mu páči pokiaľ nie je vyslovene hanlivé. Mne sa ta rozmanitost paci. Tak ako Juraj je krásne tak je krásny aj Noel ci Lucia.. Fakt toto sú už také diskusie, že ľudia by sa už pohádali za každú somarinu len aby mali svoju pravdu. Dôležité je ako je dieťa vychovane a nie či sa vola Janette ci Jakub ☺️☺️

najinka
3. aug 2021

@olivnik jej, no po par rokoch vidim svoje odpovede 😅 tak som rada, ze šimonka nemame, lebo to meno sa mi uz nepaci, ale za mojou druhou odpovedou stojim aj nadalej. Jasne, deti sa mozu ocitnut kdekolvek vo svete, no mozno to slovenske meno im bude stale pripominat ich povod, nasu krajinu, atd..ktovie..ale ano, je to na rodicoch, samozrejme, ked si niekto zmysli toho diega, tak ho proste bude mat 😃