Meno pre dievčatko

mimkapetko
2. dec 2018

Dobry deň milé mamičky môžete mi poradiť. Som v 22 tyždny tehotenstva a pravdepodobne to bude dievčatka a velmi sa mi páči meno Aurora ale priateľ to zamietol možte mi poradiť neake originalne meno pre dievčatko

seva22
2. dec 2018

@mimkapetko aurora sa vzdy pacilo aj mne, aj naprikla Lorelay, a este Lily, ale vsetky mi muz zatrhol,lebo su vraj zahranicne a chce dat dcere poriadne slovenske meno;)...ale je pravda, ze to meno sa musi pacit obom, drzim palce, aby ste sa dohodli a boli spokojni obaja😉

juliet86
2. dec 2018

a priezvisko? babskych je bilion dobrych... agata amelia mia emilia gretka nina nada nela eliska dorotka alzbetka zoja zina marina drzim palce

sazumak
2. dec 2018

Aurora sa páči aj mne, ale musí sa hodiť k priezvisku 🙂 Páči sa mi aj Eliana, Elisa, Liliana, Amélia a Lujza.

pohodickasrandicka
2. dec 2018

@mimkapetko Aurelia Sára Rebeka

ada1989
2. dec 2018

Ja som v osmom mesiaci, neviem sice co cakame no mam vybrane aj aj, strasne by som chcela Tamarku no meniny ma v january a vtedy aj mam rodit, vsetci tvrdia ze mam zmenit meno. Strasne sa mi paci to meno a teraz neviem vybrat druhe😞

pohodickasrandicka
2. dec 2018

@ada1989 to nevadi ze je v ten isty mesiac predsa. Len si ho v pohode nechaj

ada1989
2. dec 2018

@pohodickasrandicka Doma tvrdia ze v jeden mesiac mat meniny aj narodeniny je blbost

pohodickasrandicka
2. dec 2018

@ada1989 lebo prečo? Ked ma rodinu a znamych ktory sviatky držia dostane darceky na oba dni ak nie tak ci tak ich nedostane. Meniny sa zvyknu opominat a ako dospela oceni ze uspori na pozyvani priatelov a rodinu na jednu party rocne.

h_petra
2. dec 2018

Ja som za klasické mená: Michaela, Simona, Lucia, Petra,...

0martina0
2. dec 2018

mi mame Rachel

seva22
2. dec 2018

@ada1989 nikdy som nechapala,preco ludia maju problem dat dietatu meno ak bude mat meniny v kratkom casovom odstupe.od narodenin...ved meniny ma len jeden den v roku, zatial co to meno nosi 365 dni v roku!!! Ja mam teda stastie,ze sa nemusim takto obmedzovat vo vybere mena...ani moj muz taketo kriterium nema,je nam to obom jedno

evalin88
2. dec 2018

@ada1989 moj syn ma meniny tyzden po narodeninach.. keby bol na termin tak 2 tyzdne a vobec nic si z toho nerobim

demonka5
2. dec 2018

liana,mia, ja mam oliviu

majusska202
2. dec 2018

Ahoj ja som 24 TT a tiež máme tento problém ja túžim aj cítim že by sa mala volať Lujza strašné sa mi to páči ... No môj manžel o Tom nechce ani počuť

ada1989
2. dec 2018

@seva22 tiez som toho nazoru, mam meno ktore sa mi paci a tazko sa mi hlada druhe, uz sa mi ine ani nepaci kedze som si vybrala, nerozumiem co tak riesia meniny

ada1989
2. dec 2018

@evalin88 tiez to nechapem, moje meniny nikdy neriesili, neblahozelali

keiko33
2. dec 2018

Mame Sofiu a Bianku a tretia bude Amélia. Ziadnu v okoli nepoznam, bude original.

ada1989
2. dec 2018

@majusska202 dieta je oboch cize by sa mali dohodnut, muz vybral chlapcenske a ja dievcenske a do mojho mi kecaju, tiez napr ine nechce pre chlapca len to co vybral

bronislavka
2. dec 2018

@mimkapetko my máme Auréliu slovenské a úplne málo používané

majusska202
2. dec 2018

@ada1989 tak jasne manžel vybral Emiliu to sa mi páči že ju budeme volať Emily ale to on nechce že ju budeme volať Milka a to si vždy spomeniem na fialovú kravicku... A zas bojím sa že sa jej budú deti v škole posmievať

ada1989
2. dec 2018

@majusska202 deti ked chcu tak si najdu posmesky na akekolvek meno, mi mame prvu bibianku ze nato nic nevymylia,, prisla neter a prve co bolo bibianka indianka😂 emilia som tiez uvazovala no nehodi sa mi k priezvisku

dorotka9819
2. dec 2018

@mimkapetko tak ja mám chlapca ale teda dievčenských mien som mala vybraných veľmi veľa 😁 nakoniec ale zvíťazila Alica alebo Emily. Ďalšie boli napríklad Vivien, Vaneska, Ema, Terezka a Elizabeth

emaveronika
2. dec 2018

Veronika 🙂

ivka2112
3. dec 2018

@ada1989 ja som sa narodila 21.12. a meniny mam 28.12. a rodicia mi vzdy gratulovali na oba sviatky, boli normalne dve oslavy (a aj vianoce🙂) a nikdy som to nepocitivala ani nevnimala ako nieco zle. Takze ak sa ti paci Tamarka, to nie je prekazka🙂🙂🙂

ivka2112
3. dec 2018

A my sme mali pre dievcatka vybrate mena Nela a Laura 🙂

bobricek1979
3. dec 2018

@ada1989 mám to tak a pohoda aj meniny aj narodeniny mám v januári hneď po sebe

ada1989
3. dec 2018

@ivka2112 aj prvej dcerkej som chcela Laura, tak zas vymysleli ze to deti tazko vyslovuju a ze ju budu volat Larva, tak mam nakoniec Bibianku, do druheho baba si uz nedam kecat, chcem proste Tamarku

kikulienka94
3. dec 2018

@seva22 Lorelay sa píše Lorelai , teda s mäkkým i

seva22
3. dec 2018

@kikulienka94 vdaka za opravu;)

babi81
3. dec 2018

@ada1989 ked sa ti paci tak jej ho daj, preco nie.meniny nie du az take dolezite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre