Neviem sa stotožniť s menom bábätka

23. mar 2022

Ahojte mamičky,
Ako by ste riešili situáciu, ak by ste sa nevedeli stotožniť s vybraným krstným menom vášho bábätka, resp. poznáte niekoho kto bol v takejto situácii? S partnerom sme ťažko vyberali meno pre bábätko, obaja sme chceli iné, no nakoniec sme vybrali tretie, pre nás neutrálne. Prvé týždne som meno neriešila, volala som babo zdrobneninami, avšak odkedy je komunikatívnejšie (teraz má 6 mesiacov) mi začalo stále viac a viac vadiť vybrané meno, podľa mňa sa k môjmu bábätku nehodí a pripomína mi skôr dospelých ludi, ktorých poznám s týmto menom. Poznáte niekoho, kto bol v podobnej situácii alebo som sama?😩 ďakujem

autor
23. mar 2022

@jjanulienka Ďakujem za odpoveď, aspoň viem, že nie som jediná v takejto situácii 🙂

autor
23. mar 2022

@sovica ďakujem

fotoarch
23. mar 2022

chodte na matriku a za par eur viete zmenit meno babatku , daj na pocit .... ked sa citis ,,divne,, tam mu na matrike pridajte druhe meno a rodine oznamte ze mal 2 mena, a ze ho skusite volat tym druhym, ze sa to proste stalo 🙂

lienka.7
23. mar 2022

Známeho všetci volali vlado a až po rokoch sme zistili ze on sa v skutočnosti volal Laco 🤣
Bud ho premenuj, poplatok na matrike zaplatíš alebo to neries a volaj podľa seba 👍

karolinakr
25. mar 2022

Jedneho Františka som volala 3 roky Kristán, až ked som sa sťahovala, sa priznal, že sa vola Fero a na Kristiana normalne reagoval