Poraďte nejaké pekné netradičné meno pre chlapca, prosím.

nikamichal
27. sep 2019

Ahojte. Prosim vas dajte nejaké návrhy na chlapčenské mená.... Najlepšie nejaké krátke. Dcérka sa volá Mia. Dakujeeeem 😘

tinkatinus
27. sep 2019

@nikamichal Ja mám Ertan

joysi
27. sep 2019

Ja čakám tiež chlapčeka, ale vyberáme medzi viac "tradičnými" menami 🙂 Adam...Matej...Tomáš 🙂

nelly3
27. sep 2019

Marlon

demetria
27. sep 2019

Ján - kratsie ma nenapadlo😉.

bibina666
27. sep 2019

Natan 😉

sweetdreams
27. sep 2019

Už sa budem opakovať z podobnej diskusie o dievčenských menách , ale aj tak: ak chces na dnešnú dobu netradičné meno, daj Jarko, Jurko, Paľko...

h2
27. sep 2019
sandracz
27. sep 2019

Brian, Alan, Leo, Louis, Noel

10zabka
27. sep 2019

@macekovam
@staalienka baby, potešili ste ma 🙂 Mám Jerguša a Huga 🙂

elementissa
27. sep 2019

🤦‍♀️Ja nemôžem z komentov. Autorka sa pýta na KRÁTKE meno, lebo dcéra sa vola Mia (takže pravdepodobne chce niečo, čo sa bude aj typovo hodiť k Mii) a tu dostáva rady Metod, Bystrík, Vratko, Jerguš, Jeremias atď...
Však sa nepýta, aké ste dali vy svojim deťom, ale aké sa hodí na jej situáciu...omg 🙏🙏🙏🙏

Autorka @nikamichal
Mia je pomerne rozšírené meno, tak by som volila niečo v tom duchu (mňa napr. veľmi zaujali tu spominane Ertan, Evald, Manon - wau, to som ešte nikdy nepočula, riadna pecka. Ale k Mii sa také úplne netradičné nehodia), takže by som volila niečo trojpismenkove max stvorpismenkove a pomerne bežne - Leo, Teo, Noe, (aj Noah), Alex, Liam..

10zabka
27. sep 2019

@elementissa si skvelá!

ukulela
27. sep 2019

@elementissa jalenk tej kratkosti mena - podla mna nejde ani tak o pocet pismen, ako o pocet slabik,resp vyslovene slabiky. Mia sa cita ko "Mija" - vzdy ju vyslovis ako dve slabiky,Takze mi ku nej v poho sedia aj na pocet pismen dlhsie, no dvojslabicne mena. Preto Vratko podla mna nie je dlhe meno. Jeremias ano 🙂 (Ale ano, Vratko sa mi ku Mii nehodi)

staalienka
28. sep 2019

@elementissa omg si predstav, že ja som také meno svojmu dieťaťu nedala. Mám oveľa tedičnejsie mená. Autorka sa zároveň pýtala aj na netradičné meno. Toto mi napadlo a príde mi dosť netradičné. Krátke mi nenapadlo žiadne iné okrem tých čo už boli spomenuté omg.. tak z toho nerob haló 😉😉😉🙃

staalienka
28. sep 2019

@elementissa mimochodom tebou spomenuté mená ako Manon, Evald, Ertan sú o jedno písmenko kratšie ako tie "naše". Tiež nie najkratšia voľba 😉😉

ktochytavzite
28. sep 2019

@nikamichal Matej

squirrels
28. sep 2019

@sweetdreams My máme Jurka - a rozhodovali sme sa medzi Jurkom a Paľkom ;)

sweetdreams
28. sep 2019

@squirrels ale to mate veľmi pekne meno 🙂 mne sa stále viac páčia tieto klasické mena, hoci aj niektoré zahraničné majú čosi do seba.

mamcotka
28. sep 2019

Tim

zuzka2388
28. sep 2019

@mamcotka my mame Timoteja a volame ho Tim, Timo, Timi, Timko, Timoty naozaj sa da vselijako a to sa mi na tom paci 🙂

julianadrx
28. sep 2019

Theo, Arthur, Leo, Oskar, Kemal,Noe či Noel, daj na prvý pocit 🙂 vyberáš ho pre svoje dieťa navždy, tak sa musí hodiť k jeho náture, teda tvojej predstave o tom aký asi drobček bude, podľa toho aké tehotenstvo s ním prežívaš 😀 Ja mám dcérku Aishu a syna Thea.

veroniq133
28. sep 2019

My mame rené,maxim a teraz bruna,bruno tu siroko daleko ziaden nieje😂😂😂😂takze sme happy

zuzana76
28. sep 2019

@elementissa Manon je dievcenske meno

maarlie
28. sep 2019

@oslo1 😁😁😁 aj my mame Vratka a 2.variant pre neho bol Bystrik

zuzana76
28. sep 2019

@squirrels Manon je dievcenske meno, predovsetkym, este som sa nestretla, ze by sa tak volali chlapci, ale mozne je vsetko

modrykoniicek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrykoniicek
28. sep 2019

Hocijaké meno ktoré si nepočula už aspoň 10 rokov bude originálne :D Chlapcov s menom Leo je za tento rok asi miliòn.Ja by som vyberala aj podľa priezviska.Mne osobne zahraničné meno s rýdzo slovenským priezviskom príde ako gýč.Ale to čo zahlodil môj muž bolo mega šokujúce 😂 takže hlavne aby sa páčilo tebe 🙂

squirrels
28. sep 2019

@zuzana76 Pravda, pravda, neviem, akým nedopatrením sa mi to tam dostalo 😅

vroni
28. sep 2019

@zuzana76, ani si sa nemohla. Manon je pomerne bežné francúzske dievčenské krstné meno, chlapcom sa dava podobne často ako Eva. 😁
Mne sa krátke mena nepáčia, z uvedeného ešte tak Alan, ten sa hodí aj k Mii....

zuzana76
28. sep 2019

@vroni no veď to som vedela, že francúzske a je to podoba mena Mária, ale v dnešných časoch jeden nikdy nevie, určite sú už mnohé unisex mená, napr v Turecku je to Deniz, dáva sa aj dievčatám aj chlapcom

slnieckogirl
28. sep 2019

Ty kokos, Jerguš, Bystrík, Cyril, Jeremiáš? 🤦🤦🤦 Otrasné mena, chudence deti.