Syn Martin, manžel Matej

30. dec 2020

Tak syn je Martin, manzel sa vola Matej. Kazdopadne, do ust mi nejde "Martinko", dcerka sa ma pyta, preco ho nikdy tak nevolam. Len Matko a kadejake ine zdrobneliny. Takze tak ci tak mame dvoch "Matov" doma. Tak ked uz, tak by som radsej bola, nech je aj malicky Matejko...ze ma to nenapadlo pocas porodu...Lebo ku koncu tehotenstva som mu uz hovorila, ze bude po nom, ak nic nevyberieme a to krutil nosom, ze nie.

negymama
30. dec 2020

vies co, ze ma aj napadla tato kombinacia? Inak poznam jednych co maju synov Mateja a Matusa... vzdy mi napadne, ze teda kreativitou pri vybere nehyrili..

evaachesa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikac321
30. dec 2020

moja kamoska ma svagrov Martina a MAtusa cize v principe 2x Mato ale nikdy im nikto inak ako Martin a Matus nepovie.

negymama
30. dec 2020

Martin nie je zle meno, kludne by som nechala, ale osobne sa mi prave zdrobnelina Maťko nepači. Ja mam Matyáša. a nikdy sme ho nevolali Maťko, jedine jedna ucitelka v školke ho tak volala.
pre nas je vždy len Matyi /čítaj Mati/ alebo pre slovensku časť rodiny Maty.

klip0
30. dec 2020

Inak vies aj v anonymnej diskusii reagovať, staci napisat komentar a stlacit tam kde normalne byva tlacitko odoslat a komentar sa prida

zuzanka.zuzu
30. dec 2020

každým dňom je to tu lepšie a lepšie.... 😂

kitycat
30. dec 2020

@negymama kde v Matyi mas "ť" 🤔

negymama
30. dec 2020

@kitycat sme madarsko slovenska rodina, madarska verzia mena Matyáš je Mátyás čitaj ako Máťáš, domacka verzia je Matyi, čitaj Maťi ..
v mad. gramatike "y" zmekčuje, ako nagy je naď, "TY" sa čita ako Ť, GY je Ď, NY je Ň atd...

čize aj matyi sa čita ako maťi

negymama
30. dec 2020

@kitycat a paradoxne "i" sa čita tvrdo, cize Kati vyslovuju ako my Katy

rooberta
30. dec 2020

Viem ze ma do toho absolutne nic nieje ani vlastne neviem aky konkretny problem sa tu riesi len za seba chcem povedat ze Martin je ovela krajsie ako Matej. 🤗

kitycat
30. dec 2020

@negymama dakujem! Nakolko nemam s madarcinou ziadne skusenosti mo tvoja odpoved objasnila preco sa to tak vyslovuje 😊

negymama
30. dec 2020

@kitycat nemas za co, ja som bola tiez jelen z toho, ale uz sa trochu orientujem.

autor
31. dec 2020

Uz viem, ako sa da reagovat v anonymnej diskusii, vdaka
@veronikaszabova
Pisala som do povodnej temy potom uz.

domi247
1. feb 2021

Zdravim. Ja mam syna Martina. Meno dostal po manzelovi lebo sme sa nevedeli dohodnut. To meno mi strasne vadi. Volam ho Matejko ked som s nim sama. Podala som o zmenu mena. Manzel s tym suhlasil. Boijim sa ako zareaguje rodina. Vacsinou ho volaju Maťko tak dufam ze si zvyknu lebo Matej je podobne. Vy nechavate malemu meno Martin ?