Timotej, Teodor alebo Oliver?

ivasteva
14. dec 2018

Ahojte mamicky, neviem vybrat meno pre nasho chlapceka a uz som v 36 tt. Poradte, lebo manzel to uz nechal na mna (on vyberal pre dcerku). A kazdemu z rodiny sa paci nieco ine....zuzila som to teda na tieto tri mena-timotej, teodor a oliver. Dakujem

lejka01
14. dec 2018

Aj my sme mali Timotej, ale kamosi to ofrflali 😔...aj Oliver je pekne ale pomerne caste...za mna Teo alebo Timi...aj my sme ich mali v plane 😉 nakoniec teda bude Leonard, uz som zufala z tych mien 😂

nikka455
14. dec 2018

@ivasteva mne sa z tychto mien najviac paci Teodor -Teo

terez24
14. dec 2018

@ivasteva ja už som sa tiež poučila, že pred narodením dieťatka nesmiem povedať meno pre dieťatko rodine a kamaratom, resp.mena. povedať bud že neviem ešte naisto alebo povedať len to jedno vybrané. Lebo všetci to strašne riešia. My máme druhého syna s menom Teodor a neľutujeme. Je v ročníku jediný, dá sa mu povedať rôzne (aj keď ja preferujem práve Teodor), ale rodina/kamaráti mu vravia Teo, Teusko, dokonca aj Teodorko (mne sa to moc nepáči, ale nediktujem, lebo toto pomenovanie je len sem tam).
Ale, všetky mená, ktoré si napísala sú pekné. Je to už na Tebe. Oliver a Timotej - na tie sú ľudia určite viac zvyknutí, rataj, že pri mene Teodor budeš pocut určite viackrát zacudovanu otázku, kde ste sa inšpirovali menom 😉. U nás toto meno nakoniec vybral prvý syn podľa rozprávky...

seva22
14. dec 2018

Timotej je najkrajsie

zuzka565
14. dec 2018

Teodor 😀

emma_932
14. dec 2018

Teodor 😉 aj nam jeden Teusko spinka v postielke❤️

hettinka
14. dec 2018

@ivasteva daj to, čo sa páči tebe, s ohľadom na manžela ... ostatná rodina si musí zvyknúť. Mne sa páčia všetky tri, my sme mali Timoteja v užšom výbere, ale syn sa nakoniec volá úplne inak. Mne napadlo to pravé meno až na sále, ked som ho zbadala.

sazumak
14. dec 2018

My sme mali pre chlapčeka vybrané meno Timotej, ale sú to dievčatká 🙂 Teraz sa mi viac páči Teodor, nepoznám jediného v okolí 🙂

amiga
14. dec 2018

Z tých 3 mien, by som asi vybrala Timotej a ešte k ním podobné meno je Tadeáš, aj to sa mi páči.

nancy666
15. dec 2018

Jednoznačne meno na t ;) ake ktoré.. teo sa mi paci omnoho viac ako Teodor ale Timotej má svoje čaro tiež. Za mna ale asi ten teo

lenka0033
15. dec 2018

@ivasteva všetky tri mena sú krásne. Skuste takto...neplanujte vopred. Ked sa dieťatko narodí pozrite sa ne neho a hned budete vedie, ktore meno vybrať, niektore mamičky to takto robia. Pekne su všetky no ak mam vybrať 1 tak Teodor

ave_eva
15. dec 2018

Timotej

zuzipolo
15. dec 2018

@ivasteva ahoj mne sa páči z týchto najviac Timotej a poznám jedného Tima a páči sa mi to..ale vybrať si musíš ty ;)

michellemary
15. dec 2018

Timotej. 🙂

nataliaviktoria
15. dec 2018

@ivasteva Ahoj Teodor podľa mňa nie lebo poznám Veľa psíkov ktorí sa volajú Teo.. Aj ten náš 😁. .. Za mna Timotej alebo Oliver.a možno skôr Timotej keďže to nie je také časté

ester177
15. dec 2018

@lejka01 aj ja mam Leonarda 😊 Je uz piatak, a vsetci ho volaju Leo. Nelutujem, je to peknè meno a nemá ho každý 😉

ester177
15. dec 2018

@ivasteva Oliver je časté, Teodor ujde, ale Timotej sa mi páči najviac. Z týchto troch za mňa Timi. 😉

lejka01
15. dec 2018

@ester177 😀 ja som Lea takze Leonard mi pride velmi pekne a zhodneme sa aj s manzelom...presne tak nema ho kazdy, mame vela peknych mien na SK, ale raz ked je niektore IN tak potom je vela deticiek s rovnakym menom a to nechceme, u nas v okoli nepoznam ziadneho Leonarda 😉

jana_eyre
15. dec 2018

nie je horsieho miesta kde sa ludia nezhodnu ako modry konik 😂😂 (no.dobre este facebook) takze tu budes mat tiez zastupcov kazdeho mena, dokonca sa urcite najde niekto kto ti vsetky tri ofrfle.. 😂😂
urcite vyberiete dobre, vsetky tri su pekne.. skus si napisat kazde na papier spolu s vasim priezviskom, mozno tak prides na to ktore sa ti najviac paci.. a v konecnom dosledku ked uvidis synceka, bude ti jasne ako sa ma volat..

lindusss2016
15. dec 2018

@hettinka
@lenka0033 baby a to ste kedy rodili? Ja prvykrat v roku 2016 a musela som nahlasit meno ore dievca aj chlapca dopredu, po porode sa ma veruze uz nikto nepytal. Rodila som v dvoch roznych porodniciach a vsade to tak bolo

mpg
15. dec 2018

Záleží ja od priezviska, aby neboli napr. obe pridlhé - pozerala som nový kalendár na r.2019 a je tam veľa mien - napr. aj Teo aj Teodor, alebo aj Mikuláš aj Nikolas, Nicolas, alebo Marek, Marko, Markus alebo Alex, Alexej - treba si len vybrať. ktoré oslovuje najviac. To sa obyčajne pýtajú pred pôrodom a potom to pri pôrode aj zapíšu.

lenka0033
15. dec 2018

@lindusss2016 ja v Považskej Bystrici . Pýtali sa ci uz mam vybrané meno , samozrejme no viem, ze maminy, ktore neboli rozhodnuté este hlásili az ked sa babo narodilo, po pôrode, jedna mamička tam tak bola. Ja som mala plánovaný cisársky zo zdravotných dôvodov , meno pýtali druhy krat pred zákrokom az potom zapísali

jana_eyre
15. dec 2018

@lindusss2016
@mpg to zase ja pocujem prvy krat, mna sa vzdy pytali az po porode ake meno, to zapisali a neskor prisla matrikarka ktora zapisala udaje do RL.. rodila som 2012,2013 a 2016..

miriam439
15. dec 2018

@ivasteva Timotej, Timi, Timko všetky verzie sú pekné. Aj Teo je fajn, ale zas Teodor sa mi strašne nepáči a nemala by som zaručené, že ho aj takto nebude niekto volať. Toľko môj názor 😉

hettinka
15. dec 2018

@lindusss2016 ja som porodila skoro na chodbe, preto na formality dopredu nebol čas. Dcere som diktovala meno dopredu.
Ale stále sa to ešte dá zmeniť, záväzne je to, čo zapise chlap na matrike. Môjho sa obidvakrat pýtali, či platí to mení, čo som nadiktovala.

scila
16. dec 2018

@ivasteva My sme dali Olivera, aby to nebolo take, ze zakricis "Oliver" na ihrisku a piati sa otocia a bum, v dalsom roku sa Oliver dostal do Top 10 najpouzivanejsich mien na SK a naozaj stretneme na prechadzke niekedy aj troch za den ☹
Keby som sa mala rozhodnut znova, tak dam ine. Mozno prave Teodora 😉

paparkam
16. dec 2018

My máme Teodorka, je jediný s takým menom v skôlke😊,často počúvame,kde sme k takému menu prišli 😁,vybrala ho dcera

veroonikadan
16. dec 2018

@scila je ich uz ako maku deticiek s tymto menom, ale nic to nemeni na veci, ze to je krasne meno! 🙂

babina_33
17. dec 2018

Ale uz aj toto meno je dost vidiet, teda pocut @paparkam, aspon v mojom okoli 🙂 Ale stale sa mi velmi paci 😉

drimonna
29. mar 2019

Jedného Teodora Poznám