Tradičné verzus exotické meno

lia_nka
3. júl 2020

Babyyyyy rozhodujeme sa medzi dievčenskými menami ja som za tradičné mená nakoľko nemám ani priezvisko na to aby som mala nejaké zahraničné mená ale partner je exot a on vymýšľa mená že som také ani nepočula ja som za mená Lenka, Rebeka, Sara, Amália, Eleonora, Zlatka, a muž vybral Noemi, Amy, Mia, no tak poraďte že ktoré je najkrajšie a priklonte sa že či takéto exotické mena alebo radšej tradične

kate_cs
3. júl 2020

@77daniela77 veď preto som aj spomenula, že z tých, čo ona napísala. U mňa vyhráva Alžbetka, Eliška, Magdaléna, alebo Hana. Ale beriem, že každému sa páči niečo iné, preto si musí vybrať sám.

buzby
3. júl 2020

Za mňa určite tradičné. Nikoho neodsudzujem, ale ja raz neviem prísť na chuť tým zahraničným a pri súčasnom trende bude po uliciach pobehovať viac detí zo zahraničnými menami ako slovenským, pritom ich máme toľko a sú také krásne: Alžbetka, Agátka, Anička, Katarínka, Elenka/Alenka, Evička, Zuzanka, Martuška, Terezka, Johanka, Dorotka.....

evinka3007
3. júl 2020

Ja by som tiez trvala na tradicnom mene, obzvlast ked k tomu nie je priezvisko...ved mame tolko krasnych mien 😊 pre mna sú top Hanička a Dorotka...a ak by som raz v buducnosti cakala dievacatko tak tuzim mat Dorotku 😊

huginko
5. júl 2020

@lia_nka slovenské, ved ich mame také krasne

h2
5. júl 2020

Noemi je veľmi časté meno u spoluobčanov maďarskej národnosti, poznám 3 a všetky sú Maďarky. (Tým nechcem povedať nič iné, proste to sem len dávam, ako informáciu.)

silviazlat
6. júl 2020

A čo vymyslieť také, ktoré sa používa aj u nás, aj v zahraničí?? Sára je Sara(h) v zahraničí, Sofia, Lucia(Lucy), Miška(Mischel)....

ibrunova
6. júl 2020

@lia_nka my máme Lenku ❤ a veľa ich nie je, zato len v našom vchode sa ich stretlo šesť 🙂

aylinn
6. júl 2020

Dajte Sarah a bude tradične ale trosku pozmenene na zahranične 😁

semila001
12. júl 2020

Kayla

semila001
12. júl 2020

Eliška

semila001
12. júl 2020

Tamara ..tami

voucher
12. júl 2020

ty si za tradicne mena? "Lenka, Rebeka, Sara, Amália, Eleonora, Zlatka" - z toho je snad tradicna len Lenka 🙂 🙂 🙂

lia_nka
autor
13. júl 2020

@voucher ale nepovec

elanor
13. júl 2020

@lia_nka my sme to vyriesili, aby aj ovca bola cela, aj vlk nazrany.
Ja som chcela Lili. A muz zase Miri, co je zjednodusena obdoba pre jedno meno z fantasy sveta.
Ale viem ze to rodina a okolie by vyskocili z koze. Ano viem, my sme rodicia nasa vec, ale pocuvat blbe reci a poznamky sa mi tiez nechce.
Takze sme si nasli k tym nasim co najblizsie klasicke mena, tie maju oficialne, su na ne maucene, vedia ako sa volaju, reaguju na ne. A my ich volame po svojom, aj to vedia, ze si ony.
A tak mame Lenku, ktoru volame Lili, a Miroslavu aka Mirku, ktoru volame Miri. A je klud 😀

u vas by som videla tymto sposobom zhodu pri menach Amália (event. Amélia) a Amy ci Mia.
Kludne sa dievcatko oficialne moze volat Amália, ale po domacky jej mozete hovorit Amy, alebo Mia. Alebo aj aj. A budete spokojny obaja 🙂

elanor
13. júl 2020

@voucher vsteky vymenovane mena su tradicne aj u nas. Lenka je jasna, to je mega bezne. Rebeka je tu uz niekolko dosiatok rokov, Sara a Amília detto. Zlatka je mega stare a mega klasicka. A o Eleonore snad ani pisat netreba, to je este starsie. To ze sa niektore z nich malo pouzivaju, este neznamena, ze su exoticke.
Inak, ked uz sme pritom, tak napr. ja som Eleonora uz skoro 40 rokov. MOja mama tiez uz 70 rokov, a to meno "vymyslela" maminina prababka. Takze ja fakt ziadnu exotiku nevidim...

voucher
13. júl 2020

@lia_nka nepoviem, pisem a napisali to iste viaceri 🙂

dyala1067
16. dec 2020

Tak skus Leonora to je zahranicne ale aj podobne Eleonore. Ja mam Leanoru a na Svk ju volaju Lenorka, niekedy Lenka v zahranici Leanora alebo Leny

elanor
16. dec 2020

@voucher si predstav, ze Eleonora je dost tradicne. Za starych cias dokonca velmi moderne a vo vysokych kruhom velmi ziadane. To ze dnes sa pouziva malo, je druha vec.
Zlatka je tiez tradicne stare meno. O Lenke sa snad ani bavit nemusime.
Rebeka, Sara a Amalia za poslednych asi 20-30 rokov sa tiez uz dostatocne udomacnili, takze do istej miery by sa uz dali povazovat za tradicne.