Výber dievčenského mena - Ema, Olívia, Anna a Marína

1. jún 2021

Baby, neviem aké meno vybrať mojej malej.. X krát som pozerala kalendár a žiadne nie je pre mňa že wow, chápete co myslím. Uvažujem o:
Ema - moderné, a dá sa volať rôznymi zdrobneninami, tvarmi
Olívia - krásne v základnom tváre, ale ako volať pekne inak?
Anna - pekne v základnom tváre, aj Anička je ok, ale Anka sa mi vôbec nepaci (co by zrejme ľudia často používali)
a najnovšie ma zaujalo Marína - netradičné, pekne, len ako volat pekne inak? Mate, poznáte nejakú Marinu?
Poradíte prosím ktoré z týchto by ste si vybrali??
Ps: Ladenie s priezviskom neriešim. Ani to aký je %-ualny výskyt mena v populacii. 🙂

chrumka120
1. jún 2021

Olíviu volajú Olivka, Annu Anička :D a nie je to už dieťa :D z týchto keby som musela vyberiem Emu

bmuller
1. jún 2021

Marina je pekne, zaujimave a neotrepane. A zdrobneniny - Marinka, Mari, Inka...

janezz
2. jún 2021

Olíviu jednu poznám a volajú ju Oli

u2jana
2. jún 2021

Mne sa velmi pacilo meno Anna, ale presne ako pises, da sa volat vselijako.
My mame Nataliu, volame ju Naty, Natalka, Natalie. Marina je pekne meno.

zuzik8778
2. jún 2021

Ema a Olívia sú už také premnožené mená...Anička je veľmi krásne meno a poznám aj dieťa s menom Marína...to je tiež pekné, neotrepané...

klip0
2. jún 2021

Marína je prekrasne meno. My cakame teraz babo, este nevieme co to bude, ale ak dkevcatko tak keby je namne tak sa vola Marína, len muz je proti.
Ale je to krásne meno

deti95060810
2. jún 2021

za mňa Ema.... U nás Anny volajú Anča, Hana...

iveta6868
2. jún 2021

Mam vnučku Emmku. Volame ju Emmka, Emmy, Emmuška.Druhej vnučke dala dcera meno MIA, nebola som s tym menom stotožnená, ale teraz si ine meno neviem preňu ani predstaviť.

vandica
2. jún 2021

Ema je fakt také meno, že jej nemôžeš ani škaredo povedať. Emka keď je malá, Ema keď je veľká. Kedysi bol boom tohto mena, ale teraz sa podľa má až tak veľa nedava, takže kľudne by som dala to.
Olívia je tiež pekne, ale iba takto v tomto tváre. Mne sa napr nepáči Oli, lebo tak sme volali kolegyňu Oľgu. Ale to je asi len moje subjektívne že sa mi to spája s Olgou. A nepáčilo by sa mi keby sa niekto posmieva Oliva, alebo jej niekto hovorí akože pekne Olivka.
Anna je nádherné meno, malý má v škôlke a inak ako Anička alebo Ani jej nepovedia, žiadna Anka.
Marina sa mne osobne nepáči vôbec, poznám 3 deti Marína, dosť sa to dnes dáva, povedala by som že asi ešte viac ako Ema. Ale pri Maríne si predstavím keksík :D už skôr Mária. Ale keby jej hovoria normálne Mária alebo Mary.
Takže za mňa v poradí Ema, Anna, Olívia, Marina.

orsi_h
2. jún 2021

Dala by som Marina 🤩

jankaalaci
2. jún 2021

Ema a Olívia sú veľmi pekné mená, tie by som kľudne aj ja dala. Ale ani Marína nie je zlé,len si k nej neviem predstaviť iný tvar mena. Proste len Marína. A Anna ,no to neviem. Nepoznám žiadnu malú Aničku,tak si to neviem zaradiť 🙂

mey8
2. jún 2021

Toto slovenské zdrobnelinkovanie je vážne choré... Nikde inde vo svete sa tak mena nebryzdia ako na Slovensku(este cechy, malokedy polsko) ale ked dam meno take ake dam tak by to dieta mali tak volat... A nie ho hnusne deformovať🤦‍♀️ ach keby s tym ludia prestali tak sa ty nemas cim trapit a mas spokojny zivot...

asia83
2. jún 2021

Ema-otrepané, volá sa tak každá druhá, čiže nič zaujímavé.
Olívia-mne sa nepáči, také chladné meno.
Anna-z týchto mien najkrajšie, no mne sa nepáči.
Marína-stále vidím keksy. Radšej by som dala meno Mariana.

barb0renka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva112014
2. jún 2021

@mey8 A si predstav, keď mamička dá dievčatku meno napr. Lea. A ty ju tak volať nemôžeš. Ona je Leuška. Sprevádza ťa mamička škaredým pohľadom, že ona Leuška. 😂 Vlasy mi dupkom stoja, keď na ihrisku rodičia kričia: Teu, Teuškó namiesto Teo.

negymama
2. jún 2021

@mey8 slovenske zdrobnelinkovanie nie je chore, patri k nasej reci a mentalite neodmyslitelne. v zahranici ani pomenovania osob nemaju tolko variant a zdrobnelin ako v slovanskych jazykoch. nas jazyk to obohacuje.

povedia mother, mum, mummy a to je skoro vsetko... u nas su tolke pomenovania mamy...mama, mamka, mamicka, mamulienka, matka, mami, mamuľka, maminka, mamina ... atd.

karamellka1
2. jún 2021

@vandica mne sa páči Marína, ale tiež pekne meno Lujza

denise99
2. jún 2021

Poznám Olíviu, volajú ju Liv. Asi je to o tom dieťati ako bude chcieť, aby ho volali časom 🙂
Emu, Annna by som nedávala sú to síce pekné meno, ale otrepané.
ŠLa by som do netradičnejšieho 🙂

1gabriela13
2. jún 2021

Ema.... Naša dcérka sa tak volá ❤️

missviolet
2. jún 2021

Oliviu vies volat Liv, Livka. Podla mna velmi pekne. Marina napadla aj mne, krasne meno, ale presne - co za zdrobneninu? Rina? Mari? K Anne - ja som Aneta, vacsinu zivota nie v kalendari, meniny na Annu, volaju ma Any, Anik.... ech :D

selu11
2. jún 2021

@mey8 Súhlasím. Známa má dcéru Sandru. Volajú ju Sandrička, doteraz je schopná aj revať, keď jej niekto povie Sandra. Podotýkam, že slečna má skoro 15 rokov 🤦🏻‍♀️
A celkom som alergická aj na skracovanie / komolenie mien. Doma máme Natašu. Keď jej niekto povie Naty idem do vývrtky.

Z hore uvedených mien sa mne najviac páči Marína.

malva123
2. jún 2021

@iveta6868 prosim ake je yo meno Mia? ...aky ma povod?

miriama11
2. jún 2021

@missviolet aj my sme teraz dali malej meno
Anetka😀je to pekne meno😉

elviku11
2. jún 2021

@mey8 žila som vo Francúzsku a tam tiež zdrobnovali mena, aj skracovali. Samozrejme len doma v rodinnom kruhu a medzi kamarátmi. Presne ako u nás

negymama
2. jún 2021

Marinu ked tak Marínka, tak ako pri Kataríne Katarínka

negymama
2. jún 2021

my mame Katalin, a velmi malo ludi ju vola Katalinka, v drvivej vacsine Kati, ked bola mala tak Katika. Marina mozno bude pre mnohych Mari, ci Mary.

jana_eyre_2
2. jún 2021

Mne sa veľmi páči Marina, volala by som ju Marinka a na kopu prezývok prídeš vždy až používaním..

lucia147852
2. jún 2021

Každé meno sa dá zbastacit. My mame Oliviu. Mne sa to paci v základnom tvare. Aj na 98% ju tak volám. Ale volajú ju aj Oli, Oliv, Livi, Livka, Liv, Lili,Olivka, Olivcek. Všetky tie mena sú normálne a pekne. Veľa spraví aj ako naučíš ľudí aby ju volali. Mne vlasy dupkom vstávajú keď jej niekto povie Olinka 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

iveta6868
2. jún 2021

@malva123 Meno MIA ma latinský povod a znamená Mária.

eva112014
2. jún 2021

@lucia147852 Ja mám kamošku, ktorú každí volá Olči, Olčička. 🙄