Vyberáme chlapčenské mená

daldar
22. jún 2019

Ahojte, baby čo čakáte chlapca, aké meno ste si vybrali?
My vyberáme a vyberáme a vyberáme...
Už veľmi dlho sa nám páči Oliver. Ale mame pocit že v poslednom obdobi je ich akosi veľa. Alebo to vnímame len my keďže sa nám páči?
Čo myslite?

andrejka1974
23. jún 2019

Ja mam Juraj Šimon Matúš

zanetkafilipko
23. jún 2019

olivera mam synovca...a ano, je ich dost, kedze je to v sucastnosti popularne meno, aj meno peter bolo popularne a dnes uz dieta - petra clovek nestretne, nepoznam ani ziadneho chlapca s menom dominik, dušan, branislav, ľubomír, pavol, jozef, juraj, martin a štefan, manzel na matrike zapisoval syna miroslava a matrikarka sa ho pytala, preco take skarede meno dava...na buduce dame georga chuliasa by bola spokojna...😉

claudia66
23. jún 2019

Ak sa vam paci Oliver, dajte Olivera 😉 je ich celkom dost v poslednej dobe, ale nie tak vela ako napr. Matejov a Jakubov, Samuelov...ak by si vybrala meno, ktore nie je take popularne, nikto ti nezaruci, ze o 2 roky ich nebude plne ihrisko 😁

marcellka32
23. jún 2019

Máme Mareka, je to silné chlapčenské meno 🙂

evkamotka
23. jún 2019
michaella94
23. jún 2019

My mame Rastislava volame ho Rastik ...to nam.ale.bolo jasne od zaciatku kedze som.chcela meno dat po muzovi..pri druhom.sa.mi straaasne pacilo meno Viliam ale.muz nesuhlasil tak mame Michala...ja som.sice Michaela aj svokor je Michal aj svagor je Michal 😂😂😂 ale meno sme.nevybrali na zaklade toho skor preto ze sa nam.skutocne pacilo a na jedinom sme sa zhodli...treti syn je Viliam 😍😍😍 nevedeli sme sa na ziadnom.zhodnut prdsa vybrat 3 chlapcenske.mena nie je sranda a muzovi nejak dosli napady 😂😂😂 tak suhlasil s Viliamom...keby ze mame.dalsiejo.chlapca netusim ake meno by sme.mu dali lebo uz sa nam skutocne nic v kalendali nepaci a chceme len slovenske mena 😂

Meno Oliver je teraz v kurze ale ak sa vam.paci nemate co riesit....

evkamotka
23. jún 2019

My sme Oliver vyradili, lebo nám to evokuje olivu ale ked vam to tak nepríde, dajte no a co.

ludkka0407
23. jún 2019

Mame Jakuba,som aj muzovi trochu "vytkla",ze si vybral take,co ma teraz kazdy druhy,ale co uz?mne sa pacili Juraj,Lukáš,Michal a Gabriel,ani jedno mi nepreslo
PS: synovca mam Olivera,uz ma 16 rokov a celkom si zije dobre s tymto menom☺ked sa vam paci,tak nerieste,ci ho ma kazdy druhy,pre vas bude vas Oliver vzdy ten naj😀

pininka1
23. jún 2019

My mame Jozefa a Jonáša. Prvý je po mužovi a aj svokrovi,čo mi lezie na nervy, lebo stále dookola vysvetľujeme že koho myslíme. Ale zas toto klasické meno je dnes veľmi na ústupe, takže som rada. Jonasov je veľmi málo, takže sa tiež teším, že na ihrisku sa otočí iba ten môj.

michellemary
23. jún 2019

Keď sa vám to meno obom páči, a bez problémov sa dohodnete, nie je o čom hovoriť. 🙂

kristiii
23. jún 2019

@daldar ja poznám len jedného malého Olivera, takže asi závisí od regiónu ako veľmi je toto meno rozšírené. Môj syn je Lukas (bez diakritiky) a vo svojej triede, medzi kamarátmi ani široko ďaleko nepozná jediného Olivera, som sa ho teraz naschvál pýtala a že jediného pozná zo seriálu Naši 🙂 Napríklad ani spomínaný Jakub tu u nás v mojom okolí vôbec nefici, tu je to samy Samuel, na toto meno som už fakt alergická

daldar
autor
23. jún 2019

@kristiii si zlata ďakujem 🙂 a v akom regióne bývate?

janulla1
23. jún 2019

My máme Jakuba, Júliu a teraz máme vybraté Jurko 🙂

sivana09
23. jún 2019

Som rada ze tu nevidim svojho zatiaľ favorita. My budeme mat asi Davida - pravdepodobne bez dlžňa, este neviem. Muz nie je Slovak, mame zahraničné priezvisko, nechcela by som preto ziadnu diakritiku.. este som zo začiatku zvazovala Artur, ale tam sme sa s muzom nezhodli

akecheta
23. jún 2019

@daldar Simeon

monkabaskova
23. jún 2019

@daldar Damian.....nadherné meno

donnam
23. jún 2019

Ja mam zatial len bratov Olivera a Jakuba. Olivera volame najcastejsie Oliva, niekedy sa hneva, ale je to mile lebo mu tym robime zle :D Co sa mena pre babatko tyka, hoci momentalne necakam, tak by som dala meno Peter - priatel je Patrik, tak by som mala doma Petrika a Patrika😍 ale napriklad aj mena ako Matej, Michal su podla mna vhodne 🙂

h_petra
23. jún 2019

@zanetkafilipko poznam niekolko Petrov, Branislavov, aj Pavla aj Juraja a Martinov pozehnane. Vsetko deti do 7 rokov.

kristiii
23. jún 2019

@daldar trenčiansky kraj

markaterka
23. jún 2019

@lucka12399 keby máme ešte jedno dieťa, syna volal by sa Boris. Úžasné meno. Škoda, že mi nenapadlo pri prvom synovi.

mpg
23. jún 2019

@kristiii Meno Oliver začali dávať posledné tri-štyri roky, tak sú ešte malý. Poznám jednu mamu, čo má malého Olivera a volá ho Oličko.

lucka12399
23. jún 2019

@markaterka my este uvidime 😀zatial sa mi velmi paci .. no bohvie co mi este preblikne hlavou😀 ono mi dakedy staci ked mi zacne niekto hovorit ake to je otrasne meno, potom zacnem rozmyslat a prestane sa pacit aj mne. To je najhorsie ze ja taketo reci pocuvam vzdy 😀

mpg
23. jún 2019

@donnam Aj ja mám syna Petra a je s tým menom spokojný, dá sa volať aj pekne a má veľmi pekný význam mena.

snehulienka8
23. jún 2019

@h_petra to sa tesim😉 kde? u nas vidam len markov, marcov, sebastianov a najnovsie sa vyrojili elišky

javorinka2
23. jún 2019

@asia83 ???

h_petra
23. jún 2019

@snehulienka8 v Bratislavskom kraji 🙂

staalienka
23. jún 2019

Máme Daniela a teraz to bude Maroš 😊😊😊

mnamko
23. jún 2019

Ja mam Miloša netradicne pred 28 rokmi aj teraz,paci sa mi aj Lukáš Radim Aleš Leoš Marek Dominik

jane1989
23. jún 2019

@daldar my mame Daniel a Matej, ale Oliver bol tiez na zozname. A meno so daj ale sa ti paci. Neriad sa ziadnymi okolnostami.

kristiii
24. jún 2019

@mpg moja spolužiačka zo zakladky mala brata Olivera, teraz má tak 30, takže začalo sa stým dávnejšie 😆 ale áno , jasné že máš pravdu, že boom je posledné roky, ale tu v mojom okolí naozaj nie, a to poznám dosť malých deticiek