Jazykové študijné prázdniny - pobyty pre 12 ročnú dcéru

nelinka2009
21. aug 2021

Ahojte, mám dcéru 12 rokov, ktorá ako som zistila, má talent... Na jazyky... Angličtinu sa naucla sama, teraz chce študovať francúzštinu... Riešili ste niekto pre takéto dieťa celoletmy študijný pobyt ? Ak áno odkiaľ?

Dakujem

gdpr
21. aug 2021

EF Slovensko robí priamo do zahraničia pobyty na 2-24 týždňov poprípade môžeš zaplatiť aj za viac kurzov za sebou 🙂 https://www.ef-slovakia.sk/pg/?code=mid

dskjhfdlkdjhl
21. aug 2021

tu si mozes vybrat:
https://www.interstudy.sk/jazykove-pobyty-v-zah...
Otazka je, ako to v dobe korony funguje.

nelinka2009
autor
21. aug 2021

Ďakujem dievčatá a máte aj osobné skúsenosti, lebo teda vygoiglila som... Zaujímajú ma skúsenosti... Či u niekto dieťa v takomto veku takto pustil na čele leto...

baumka
21. aug 2021

Moja chodila od 12 rokov kvôli nemčine do Viedne, do Actilinqua academy. Chcela to sama, my sme ju podporovali, naučí sa dieťa samostatnosti, nájde kamarátov z celého sveta. Bola už 4x, každé dva roky, teraz je už dospelá. Školu som jej našla sama cez internet, žiadna agentúra. Vybavovala som priamo so školou cez mail. Vždy všetko dobre klaplo, bola s pobytmi spokojná. Pri opakovaných pobytoch dostala aj zľavu.

kofa77
21. aug 2021

@nelinka2009 som chcela zalozit takuto temu, syn 12 r. chce ist buduce leto, asi UK, tiez som chcela skusenosti.
na cele leto ale nie, on chce na zaciatok tak 3 tyzdne, neskor chce ist na dlhsie, na SŠ, mozno spanina, tiez je nadany na jazyky.

agentur je vela, oni spolupracuju s tymi istymi skolami v zahranici, podla mna rozdiel v tom nie je, ani cenovo - myslim tie agentury slovenske.

gdpr
21. aug 2021

@nelinka2009 osobnú nemám ale veľa známych majú a všetci si chvália, že všetko prebiehalo bez problémov

queen_mary
21. aug 2021

Ahoj ja som bola trikrat cez interstudy. Ako 13 rocna som bola na malte. To bolo ako tabor, ze nas tam mali na starosti veduci. A potom od 15 som bola v spanielsku dvakrat a byvala som v rodine. Isla som vzdy cez interstudy. Co by som odporucila, tqk by som to riesila napriamo so skolou a nie cez agenturu. Aj kvoli cene, aj kvoli tomu, ze na maltu nas islo asi 5 slovakov/cechov tak mozes hadat, ako sme sa spolu bavili.

zuzanka.zuzu
21. aug 2021

@nelinka2009 moji spolužiaci chodili od 10r (postupne sa ich pridávalo viac) a to je dosť dobre dávno rokov dozadu 😀 ja som len tíško závidela lebo my sme nemali peniažky... nebudem váhať ani sekundu keď moje deti budú chcieť ísť

kofa77
21. aug 2021

co je lepsie- byt v rodine, alebo na internate?

oli18
21. aug 2021

@nelinka2009 Možno by si ju mala pustiť až po korone, ak do ďalšieho roka pominie. T.r. mali študenti veľké problémy na Malte, bol o tom príspevok v TV.

nelinka2009
autor
22. aug 2021

Veľmi veľmi ďakujem ľudia... No ja si tak tiež predstavujen, že ten prvý krát tak 2-3 týždne aj keď mala má inú predstavu...😅😂samostatná je, anglický sa naučila sama... Ževraj je to malý zázrak to moje dieťa... Tento rok mi po dovolenkách všetko vykomunikkvala... Keďže ja neviem a mužovi sa nechcelo... Dosť nás prekvapila... Len teda tie ceny cez tie agentúry... Asi ukecam muža na komunikáciu priamo s tými školami vUK...

sashulla
7. dec 2023

Ja som bola sama ako 11 ročná na mesiac, kľudne napíšte IP. Ak je problém, tak škola reaguje promptnejšie cez agentúru, pretože oni im posielajú študentov. Ak ste tam sám študent, trvá to dlhšie. Ceny vždy porovnajte, niekde sú rovnaké a niekde dokonca nižšie ako má zahraničná škola, ale niekde aj vyššie. Je veľký výber.