Máte tip na skvelý letný tábor?

danielllka
6. máj 2012

Chcela by som dať syna do letného tábora, ponuka je však veľká a neviem, kam 😒 Nemáte niekto nejaký typ? Nejaké skúsenosti? Ďakujem za každý príspevok 🙂

nelicefo
7. máj 2012

@danielllka ano.dcerka bola...vies co ona je na nas naviazana tak si aj poplakala..ale strava,ubytko,program podla jej kamaratiek a celkovo 100%ny..🙂 Aj moji synovci tam chodili (a to uz maju vlastne rodinky)...veruze ma dlhu historiu twistovo..teda aspon muz mi hovoril.😉
to je nasa prva a doposial jedina skusenost s taborom...😉 (bola v r.2009) ale vraj sa toho moc nezmenilo..ked tak tak k lepsiemu.😉

danielllka
autor
7. máj 2012

@nelicefo a v ktorom bola- v Miliónovom? 🙂 či v inom? No a ako je to s tými chlapcami a dievčatami, sú oddelene, či pomiešaní? Šla by aj synova sesternica, tak či môžu byť spolu, alebo nie.. - ja keď som chodievala do táborov, tak to bývalo oddelené, tak či sa niečo nezmenilo 😝

ivanka.7
8. máj 2012

@danielllka to je rozne, ani v ramci agentury nemusis mat rovnaky system - robila som veducu v dvoch taboroch v jedno leto v jednej agenture - v prvom boli oddiely tak ze vzdy chlapcensky a dievcensky a v druhom boli zmiesane 🙂 vacsinou to zavisi od hlavneho veduceho, ako ma on osvedceny system 🙂 ale myslim ze sa vzdy da informovat pre ten ktory tabor a turnus 🙂

danielllka
autor
8. máj 2012

@ivanka.7 ďakujem Ti veľmi pekne, už som si myslela, že to funguje všade ako kedysi- oddelene.. tak asi budem hľadať podľa toho- keď už idú spolu, nech sú spolu aj v oddiely- predsa len prvykrát takto sám na dlhšiu dobu,s cudzími ľuďmi (ŠVP nerátam, lebo učiteľku aj deti pozná..), chcem aby mal iba pozitívne zážitky (ja ako dieťa som veru nerada šla, nemám na to dobré spomienky, bolo mi smutno za mamou - bola som taká mamičkovská 😀 - šla som dvakrát a dosť, viac som nechcela..) A cez ktorú agentúru si bola? - ak teda môžeš.. 🙂

ivanka.7
8. máj 2012

@danielllka mozem m ozem ale nepomozem ti, lebo to bol cevarm a to si pisala ze ti je daleko 🙂 ale ako decko som s nimi bola 5x v tabore a ako veduca 3x a veru az na prvy tabor z ktoreho som mala zmiesane pocity (mala som len 7 rokov a bola som velmi velmi placha) mam len dobre spomienky 🙂

danielllka
autor
8. máj 2012

@ivanka.7 a v ktorých si bola ako vedúca? ja som bola celé detstvo plachá, čiže tábory premňa neboli 😉 Teraz by som už šla veľmi rada 🙂 ale nie ako vedúca 😀 zabaviť sa..

ivanka.7
8. máj 2012

@danielllka veducou som bola 2x v letnej carodejnickej skole, raz potom v tabore, ktory uz nie je v ponuke 🙂
a teda, ak ma Dominik 7 rokov, ako pozeram kartu, mozno by ste na prvykrat mohli skusit tabor pre mensich - vacsina kancelarii ma v ponuke aj tabor 5-10r., tam sa o deticky podla mna veduci este tak lepsie staraju, kedze su deticky malicke 🙂 co som videla na skoleniach, tak do tych taborov chodia take "maminkovske" veduce 🙂

danielllka
autor
8. máj 2012

@ivanka.7 .. v lete bude mať už 8- ale tak ja predpokladám, že aj keď je tábor od 7 do 15, tak k tým najmladším pristupujú adekvátne ich veku- či? 🙂 Juuuj, neviem vôbec, že kam ho dať- ja som v tomto strašne nerozhodná ☹

ivanka.7
8. máj 2012

@danielllka jasne ze pristupuju 🙂 ja len ze keby si sa bala ho dat k vacsim, tak je to moznost 🙂 aj v tych taboroch 7-15 sa sem tam najdu aj mladsie deti a samozrejme veduci tych najmensich viac strazia 🙂

danielllka
autor
8. máj 2012

@ivanka.7 no počkaj, oni niesú rozdelení podľa veku? napr. skupinka 7 ročných- alebo 7 a 8 ročných a tak? teda oddiel...

ivanka.7
8. máj 2012

@danielllka ako kde 🙂 bola som v taboroch, kde to bolo rozdelene podla veku, ale aj v taboroch, kde boli oddiely pomiesane chlapci - dievcata, mali - velki, aby boli rovnocenne v sutaziach. Ako veducej mi vyhovovali oba sposoby delenia, kazdy ma svoje vyhody a nevyhody. V jednom su deti rovnakeho veku, tak si dobre rozumeju (ale sa aj vedia dobre pohadat), v druhom mozno nebudu taki super kamarati, ale zas mensie deti si mozu najst starsich "surodencov", ktori im pomozu vo vselicom 🙂

danielllka
autor
8. máj 2012

@ivanka.7 ojoj, dobre vedieť- tak aj na toto sa musím informovať- nerada by som bola, aby bol Domčo na izbe s nejakými staršími deckami 😝 - mne sa to veľmi nepozdáva...

ivanka.7
8. máj 2012

@danielllka ale na izbe nie 🙂 ono sa v tom oddieli vzdy naslo aspon tolko vekovo pribuznych deti, aby dali jednu izbu 🙂 ja som napr. mala izbu malych dievcat, potom malych chlapcov a potom vacsich dievcat a vacsich chlapcov 🙂

danielllka
autor
8. máj 2012

@ivanka.7 aha, no aspoň že tak 😀 ale tak keď je všade ináč, treba všade zavolať a informovať sa.. a koľko si mala rokov, keď si robila vedúcu? Mne sa ináč veľmi nepozdáva ani to, že 18- 19 roční mladí ľudia (premňa ešte deti 😝 ) majú na starosť deti ..

ivanka.7
8. máj 2012

@danielllka ja som prave mala 19 a 20 🙂 a bola som velmi zodpovedny veduci :D ale tak to zavisi od cloveka 🙂 ja som ako veduca nevyrobila nikdy ziadny problem, moje decka boli vsetky viac-menej spokojne a bolo nam fajn, malym aj velkym 🙂

mita9
8. máj 2012

@danielllka ja urcite odporucam TRALALAND!!!

nikuska130
8. máj 2012

@danielllka Na izbách boli podelení,chlapi a divcata ale n aprogramoch a tak oddieli mohli byt spolu 🙂 No tam je veľký záujem o tie tábory

nelicefo
8. máj 2012

@danielllka no oni boli oddelený ale na prihláške bolo že s kým chcete aby boli ubytovaný a tam sme napísali mená 2 kamarátiek čo išli s ňou.😉 A neviem ako u tých drobcov... 😕 Naša mala vtedy 10r. 😉
A bola v pohodový týždeň sa to tuším volalo ale stačí prelúskať tú netovú stránku.😉
Teraz je už aj nové stredisko otvorené.🙂

ivkapon
9. máj 2012

@danielllka áno, myslím to KONIKOVO a idú prvýkrát. 🙂

danielllka
autor
9. máj 2012

@ivkapon vyzerá to na super tábor, aj penzión je perfektný, prostredie celkovo.. neviem však, či syn bude mať záujem o kone (on je dosť bojko, čo sa týka zvierat), takisto toho plávania sa bojí (chodil zo škôlky na plavecký a má negatívne spomienky na to ☹ ).. možno až bude starší.....

ivkapon
9. máj 2012

vybrala som si tento tábor preto, lebo je od 5 do 10 rokov , bude tam do 50 detí a budú spať nie v chatkách, ale pod jednou strechov a nemusia za ničím nikam dochádzať - majú tam kone, ihriská aj vnútorný bazén, ktorý môžu využívať aj v zlom počasí. Proste som pozerala na bezpečnosť detí.

danielllka
autor
9. máj 2012

@ivkapon hmm, má to logiku... čiže dávaš obe detičky, áno? budú môcť byť spolu na izbe, či ich nejako podelia- podľa veku, či pohlavia? ten tábor Ti niekto odporučil, či si si nejako vyhľadala cez net?

ivkapon
9. máj 2012

@danielllka dávam obe deti a je my jedno, či budú spolu alebo nie. Ani doma nespia spolu. Každý má zvlášť izbu. Boli spolu aj v zimnej škole v prírode a neboli spolu na izbe, ale v družstve áno. Tak to hádam zvládnu. Tento tábor som si vyhľadala cez net. Vyhovuje mi aj preto, že deti treba priviezť aj odviezť v sobotu, čo môžme, lebo nie sme vtedy v práci. Máme aj bližšie tábory, ale nevyhovovalo mi, že tam majú veľa deti, tínedžerov (nič proti nim nemám 🙂 ) a bývajú v chatkách a soc. zariadenia majú mimo. No si celkom neviem predstaviť ako v noci idú na WC.

ivkapon
9. máj 2012

@danielllka ak máš nejaké pochybnosti, či dať syna do tábora, tak to môžeš poriešiť denný táborom. Na noc by chodil domov. Neviem, či si priamo z KE, ale určite niečo vhodné nájdeš. U nás v PO je toho plno a ja to určite využijem, lebo tie letné prázdniny sú fakt dlhééé. 🙂

danielllka
autor
9. máj 2012

@ivkapon tak tie príchody a odchody dávajú asi všade na sobotu, či nedeľu- práve kvôli pracujúcim rodičom 😝 No u nás sa situácia zmenila, neter do tábora podľa všetkého nepôjde (čaká ju v lete operácia pruhu) a pochybujem, že bude chcieť ísť syn sám- teraz je v ŠVP, keď príde, prediskutujeme to- každopádne ho nutiť nebudem.. ale mrzí ma to ☹ Tešil sa...

danielllka
autor
9. máj 2012

@ivkapon pochybnosti som nemala, keď bolo, že pôjdu spolu... až teraz nastali 🙂 Denný tábor mi práve nevyhovuje preto, lebo treba ráno nosiť a potom poobede vyberať- a ja mám ročnú babuľku, čiže musela by som sa s ňou stále niekam trmácať, prispôsobovať tomu noseniu hore- dole..

sasovinky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkapon
10. máj 2012

@danielllka áno, to ti verím. Aj také sme mali leto, že jedného som vodila do škôlky - bola otvorená aj cez prázdniny a druhé dieťa na druhý koniec mesta som odvážala do tábora. Ja som z toho mala stres. Teraz som rada, že už chodia do tej istej školy a snažím sa im vyhľadávať tábory či už pobytové alebo denné, kde môžu byť spolu. Ale ty máš väčší vekový rozdiel. Ibaže by ti ho niekto iný odviezol a priviezol - manžel, starý rodičia, sused, dobrá kámoška, príbuzný.... "Správna matka je taká, ktorá vie požiadať o pomoc" - niečo v tom duchu som to raz čítala a toho sa držím. Nemôže matka robiť všetko sama, hoci si myslí, že pre to dieťatko vie ona najlepšie čo potrebuje. Juj som sa rozpísala. .🙂

sasovinky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabkytabory
Odpoveď bola odstránená
Zobraz