Tábor pre ťažko ovládateľné dieťa

moncsi21
23. jún 2013

poptrebujem poradit nejaky tabor kde sa naučí ako sa treba správať,ako treba pomahať pri domácich prácach a že učiť sa učí len pre seba.ak mu povieme aby sa siel dalej ucit ide do izby s plačom a cirkusom,plače jak 1 ročné dieta no má 9 rokov.

warholette
23. jún 2013

Tabor? A to ho preco nemozete naucit doma???

moncsi21
autor
23. jún 2013

pretože nam to už pani zlata robí tretí rok a už nevieme nič vymyslieť aby ho niečo bavilo, a aby nerobil cirkusy každý den.a ešte som zabudla je to moj nevlastný syn a žije s nami,lebo ho mama nechala ked mal 4 roky.

dena1973
23. jún 2013

@moncsi21 To ho nenaučí žiadny "tábor", to ho musia naučiť rodičia. On potrebuje určitý režim dňa na ktorý by si zvykol a hlavne vašu trpezlivosť a vašu pozornosť. Je vo veku kedy si vyžaduje od rodičov pochopenie a lásku a hlavne veľa pochopenia.
Takže... trpezlivosť, pozornosť a veľká láska... 😉

dena1973
23. jún 2013

@moncsi21 Keď už nič nepomôže môžte skúsiť detského psychológa...

moncsi21
autor
23. jún 2013

@dena1973 no viete on to dostava, a aj tak je neovladatelný ked mu niečo dovolíme tak akoby sme mali doma nejaku gorillu s prepracením za výraz.

moncsi21
autor
23. jún 2013

@dena1973 už sme aj tam boli no nič....preto by sme chceli vyskušať nejaký tábor,no u nas taký neviem najsť iba v madarsku a česku

dena1973
23. jún 2013

@moncsi21 A psychologička Vám nepovedala, čo ďalej? Ako postupovať? Ako to uzavrela? Veď musela dať najaký záver, aby sa vedelo čo a ako....či?

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moncsi21
autor
23. jún 2013

@dena1973 ona mu vypísala lieky bral ich skoro rok a nič mu nepomohlo,ked sme boli u nej tak sa trocha ukludnil ale potom to zasa zacalo akonahle sme prišli domov. :(

moncsi21
autor
23. jún 2013

@helencek on to aj dostava,aj odo mna aj od otca,len ked s ním už trávime viac času tak sa sprava akoby bol nejaky vševedko už neposlucha,nedáva na ničpozor....tažko je s ním veľmi ani vlastná matka s ním nevie dosjt ku koncu a berie ho 2 týždenne na 2dni.

amelie123
23. jún 2013

@moncsi21 treba zmeniť psychologičku. nechápem psychologičky čo do detí trieskajú lieky..... súhlasím s
@helencek . toto sa liekmi nevyrieši.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena1973
23. jún 2013

@moncsi21 Ak jeden psychológ nevie riešiť problém, tak skúšam iného. Je ich dosť. Tak ja by som skúsila iného.Nech poradí ako postupovať. Veď musí byť nejaké riešenie.

concarne
23. jún 2013

ach bože najlepšie hje strčiť dieťa niekam nech mám pokoj.....treba sa sním rozprávať a riešiť situáciu za horúca.A zdieľam s ostatnými názor....

traktor
23. jún 2013

..mama ho nechala, otec si nasiel druhu zenu, ma s nou dieta, tym, ci chcene ci nechcene bol odsunuty na druhu kolaj, ..psycholog , lieky, isty cas straveny u svojej matky, potom u vas..pobehuje od jedneho k druhemu + ho teraz chces supnut do tabora, kde ho prevychovaju..to dieta musi byt strasne zmätene a nechcem si ani predstavit ako sa asi musi citit..ma len 9 rokov a za tych 9 rokov toho zazilo dost vela, co by dieta nemalo zazit..cize je prirodzene, ze place, ze sa jasi a rôzne prejavuje svoje city..ma na to narok, je to len dieta..nie dospelak....a pokial nezacnete od seba, myslim, ze sa to este zhorsi,,tym ta nechcem odsudit ani nic podobne..len reagujem na to, co tu pises..cize za mna..ziaden tabor nic, potrebuje len vasu pozornost, dat si v tyzdni dni, ktore stravia napriklad len otec + syn spolu - navsteva kina, dake podujatie, skratka co ho bavi, taky chlapsky den....den, ked sa mu budes venovat ty a o druheho krpca sa postara otec..aby vedel, ze aj ty ho lubis a si tu prenho..vela chvalit, povzbudzovat ak urobi nieco dobre..zvladnete to, drzte sa..

zuzana76
23. jún 2013

@traktor suhlasim, presne toto ma napadlo, to dieta je zmetene, potrebuje asi vaic lasky a pozornosti

althejka
23. jún 2013

@moncsi21 o takom tabore u nas som este nepocula,je to pre mna novinka , chapem,ze clovek skusa vsetko, ked uz ma pocit,ze sam to proste neda. nerada by som hodnotila ,alebo radila, ale tiez by som urcite vyskusala spolupracu s detskym psychologom, ak je jeden na prdlajs,skusit ineho. poslat ho prec, by mohlo mat opacny ucinok ako ocakavate, hlavne ak to ma byt nieco,co ho ma "prevychovat" . mozno by stacil obycajny tabor , kde by sa zabavil, bol s detmi, zabudol par dni na realitu,ktora ho ocividne trapi. drzim palce a zelam vela vela trpezlivosti a porozumenia

janinah
23. jún 2013

úprimne si odpovedz,dala by si vlastné dieťa do takého tábora na prevýchovu? ako by tam asi mali cudzí ľudia postupovať,aby ti domov vrátili anjelika?..nemožné..je to len a len na rodičoch..hľadajte dobrú psychologičku,určite nie takú,ktorá decko napchá liekmi na upokojenie 😠

hradnapani
23. jún 2013

@moncsi21 uprimne, tabor by bol asi prospesnejsi pre vas. Nemyslim to v zlom, ale co tak navstivit nejaky kurz pre rodicov? tam sa naucite komunikovat s dietatom aby pocuvalo, aby ste ho vedeli pochopit a spravne k nemu pristupovat atd... ak je taketo deta, obvykle je to preto, ze bud ma nejaky vnutorny problem, ktory treba riesit (hyperaktivita, dyslexia atd... potom niet divu, ze sa nechce ucit, lebo ucivu nerozumie, napriklad) alebo s nim rodicia nespravne komunikuju.
V ziadnom tabore ho neprevychovaju a ak by sa im to aj podarilo, tak po navrate do prostredia, kde sa nic nezmenilo, by sa vratil do starych kolaji. Ten tah je skor na vas ako na nom.

sissy27
24. jún 2013

@moncsi21 a nejaký tábor pre rodičov, aby sa naučili komunikovať a vychádzať so svojim dieťaťom, si nehľadala? 😝
asi pozeráš veľa amerických filmov, tak existujú nápravno-výchovné kempy pre "zlé" deti s vojenským režimom, ale to je o inom...

moncsi21
autor
25. jún 2013

@sissy27 tak možno by si potrebovala taký tábor ty ako nomtakto píšeš 🙂

moncsi21
autor
25. jún 2013

toto je pre každého:keby ste s ním boli aspon týžden určite by ste ho tiež poslali do tábora.

sissy27
26. jún 2013

@moncsi21 ja nemám problém s dieťaťom, nevidím dôvod, prečo by som mala hľadať nejaký tábor, aby som sa s ním naučila komunikovať a vychádzať... ale ty asi budeš zjavne taká poctivá macocha 😝 ak je dieťa "problémové", chyba je v prvom rade v tých, ktorí ho vychovávajú, nie v dieťati samotnom... je len malé % detí, ktoré majú nejakú vrodenú poruchu správania, ale aj to sa dá riešiť správnym prístupom dospelých... čo bohužiaľ sa deje u vás... 😝

kazunomiya
26. jún 2013

@amelie123 musim sa kolegyn zastat, psycholog nema ziadne opravnenie predpisovat lieky a ani to nerobi, lebo nie je lekar. Asi ste mali obe na mysli psychiatricku.

amelie123
26. jún 2013

@kazunomiya môže byť že som sa sekla...šlo o princíp🙂

supermaminka
27. apr 2015

Ja sa starám tiež o dvoch takýchto nezvládnuteľných chlapcov,nie sú to moje biologické deti ,ale ľubim ich ako vlastných nedala by som ich za nič na svete aj ,keď sú chvíle ,keď uz s manzelom nevládzeme ďalej,skúsili sme uz rôznych psycholôgov dokonca aj psychiatra ,ale nic nepomoho,tito deti ,ktoré zazijú odlúčenie od svojej matky utrpia veľkú ranu vo svojej duši ,ktorá sa dá len ,tazko vyličiť ,naplastou na ich ubolenú dusičku je iba naša nekonečna láska a trpezlivosť aj ,keď je to často veľmi ťažké.My teraz tiez riešime nejaký tábor ,ale preto ,aby sme si s manzelom oddýchli a vládali pokracovať dalej,nie preto,aby nám tam deti prevychovali ,to nikto cudzí za nás neurobí.Skúste si na nete pozrieť filiálnu terapiu ,robia sa viaceré kurzy pre rodicov,je to vlastne terapia pomocou hry ,ktorú travite spolu s dietatom,treba si podrobne naštudovať najlepšie ,keď sa prihlasite na kurz.Necakajte ,ze to urobí z vašim synom zázrak zo dna na deň,ale pomal sa naučíte najst si cestu jeden k druhému a dáte mu pocítiť vašu lásku.Chválte ho aj ,keď sa syn aspoň snazí poslúchať a aj za úplne malé pokroky ,skúste mu vecer red spaním masírovat chrbát ,zaspivať pesničku a pritom ho hladkať po vlasoch ,porozprávajte mu príbeh ako prišiel k vám a ako ste sa nanho tešili vsetko formou rozprávky ,nikdy pritom nevykreslujte jeho biologickú matku v zlom svetle obrátilo by sa to proti vám,dita si prirodzene svoju maku to co som vám napízidealizuje aj,keby mu urobila čokoľvek,skúste mu v príbehu povedať ,ze sa nemohla oň postarať ,lebo bola chorá,alebo nemala ,kde bývať prípadne nieco iné neutrálne.Nezabudnite do príbehu zakonponovať to ako ste rada,ze ste získali takého úžasného syna ako je on.Porozprávajte mu to,ked budete obaja v klude a len sami dvaja .Možno si budete myslieť ,ze to co vam píšem sú ,len samé keci,ale verte ,ze viem o com hovorím ,bojujem s takýmito problémami uz 10 rokov a ešte k tomu x2 +bologické deti.Prajem vám vela trpezlivosti a pevné nervy .Dajte vedieť ci ste sa posunuli niekam ďalej .Vsetko dobré

peinka
30. apr 2017

@moncsi21 najdi si vojensky tabor. Kamoska tam dala syna a uprne iny ze prisiel nie na kazde dieta to moze takto vplyvat ale ona ho tam dava uz 3 rok. Smiala sa ze vojna pre deti ale naucil sa disciplyne bez tel. Doslova tabor prezita. Venuju sa im vojaci na to vycvyceny ale je to od 13 rokov myslim takze aj moj tam urcite pojde :D

sedmolinka
22. feb 2019

@peinka ahoj, vieš mi dat kontakt ktory to bol tabor?