Zoznam vecí do táboru v prírode

w3ronika77
26. apr 2021

Ahojte žienky,

Chcem sa spýtať vás, ktoré máte už väčšie decká, ktoré chodia na tábory.
Deti mi pôjdu tento rok prvýkrát na tábor v prírode, budú tam mať bazén, ale každý deň aj túry po okolitých lesoch, športová zábava, večery pri ohni atď. .. decká majú 11rokov. Nechcem na nič zabudnúť, ale ani to prehnať nech nejde každý s troma kuframi. Vedeli by ste mi poradiť? Máte nejaký zoznam, s ktorým by ste sa mohli podeliť? Budem naozaj vďačná 🤗

landsmanka
26. apr 2021

@w3ronika77 a oni vam zoznam veci nedali? sestra dostala zoznam na co nezabudnut. co sa oblecenia tyka tak radsej viac ako menej a do kazdeho pocasia 🙂 odporucam pri baleni pozriet si predpoved pocasia na tyzden a k tomu prisposobit obsah kufra 🙂

nafka0483
26. apr 2021

@w3ronika77 Staci ked si vygooglis akykolvek zoznam do skoly v prirode - skoly ich zvyknu mat zverejnene, alebo aj v taboroch zvyku davat odporucanie co zbalit.
Ak nie, tak odpichnes sa od takej klasiky:
- 2-3x kratasy (nieco sportove, domace, co mozu zababrat od travy, znicit pri ohni)
- 1 teplaky, 1 sustaky (pripadne 2x podla toho ake hlasia pocasie)
- tricka skratkym rukavom 5x
- tricko s dlhym rukavom 1-2 podla pocasia
- mikina 2x - moze byt tensia a hrubsia
- tenka vetrovka (vrch sustiakovej supravy), idealne s kapucnou, nepremokava
- spodne pradlo na kazdy den, ponozky na kazdy den (aj nahradne)
- plavky
- slapky (k bazenu, do sprchy...), tenisky 2x (pre pripad ze premoknu) alebo druhy par topanok dat trekove (ak budu hcodit na seriozne tury nie len prechadzky) + niekde pozaduju papuce do vnutornych priestorov
- siltovka alebo satka/klobuk proti slnku, slnecne okuliare, prsiplast
- osuska, uterak, hygienicke potreby

Prilis vela balit nemusis, co mam skusenosti, tak nikto neriesi, ze kratasy od travy si dieta na ihrisko oblecie aj druhy den ;) a zaklad je moznost kombinovat - cize ak bude chladno, tak si da teplaky, kratke tricko, na to dlhe, mikinu a este ja vetrovku (aj pre pripad ze pojdu napr. do jaskyne). Naopak, ked je teplo, tak len kratasy a tricko - vies pridat mikinu, vymenit za dlhe sustaky... ;)

domcci72
26. apr 2021

@w3ronika77 zbal co uznas za vhodne, ty si poznas deti, vies ci sa zaspinia, ci si naozaj daju tie ciste veci na seba a nebudu chodit v tom istom tricku 2-3 dni 🙂 zaklad je aby malo aj nieco teple hoco bude leto 🙂

katpox
26. apr 2021

@w3ronika77 dobry den, skola vam da zoznam...

emmanovot
26. apr 2021

Škola by mala dať zoznam vecí keďže to organizujú každy rok a mali by byť na taketo veci pripravený

w3ronika77
autor
26. apr 2021

@nafka0483 dakujem krásne 😊

Škola ešte zoznam nedala, ale snáď dajú... Ja by som chcela,aby boli pripravení pre každý prípad , a neviem to rozumne zredukovať. Budúci rok dôležitosť jednotlivých veci už budem vedieť lepšie posúdiť🙂