Náladový a nevybúrený chlap

mala_fialka
24. jún 2014

Ahojte baby. Mam 20 rokov a partner 25. Sme spolu nieco vyse roka. Myslela som si, ze ked je odomna starsi, ze uz bude vyspelejsi ale casom som zistila, ze sa sprava ako decko. Nema moc dobrych kamaratov, su to povascine alkoholici, ktori sa chodia rozbijat kazdy piatok na diskoteku a on samozrejme s nimi. Kedze mi to vadilo tak trosku to obmedzil ale stale niekedy s nimi zajde. Dalsia vec, ktora mi vadi, ze neustale skryva svoj mobil, vela aplikacii a priecinkov tam ma zaheslovanych, a ked mu nahodou vezmem mobil tak mi ho uz hned trha z ruky ale ked si on berie moj mobil a mi tam snori, tak je to podla neho vsetko v pohode. Dalsia vec vzdy sa mi smial, ze doma nevarievam a pod(byvam este s mamou tak som ani nebola nutena varit). No momentalne som teraz nejaku dobu sama doma tak som aj zacala varit a celkom mi to aj ide. Clovek by cakal, ze ho to potesi a tak isto aj to, ze mame byt len pre seba. No hned v prvy den prisla od neho slovna facka v podobe, ze nepride lebo ide spat ku bratrancovi. Ma to dost nahnevalo lebo som mala vsetko nachystane a on ide radsej spat ku bratrancovi. A tak cely cas, co som mala byt len pre seba, prisiel len vtedy, ked nesiel niekam s kamaratmi, a aj to len na vecer, sprosto povedane sa len nazrat a spat. Hovorila som mu uz mnoho krat, ze by som s nim aj rada isla niekam cez den ale vzdy ma daku vyhovorku alebo prisiel par krat skor a potom zase kaslal na to. Hned z roboty sa mu nechce prist lebo vraj je unaveny a musi si oddychnut(ako keby ja som z neho vysavala energiu ale s kamaratom na pivo v pohode zvlada). Takze po robote zvycajne robi neviem co, lebo dost casto krat mi to ani nepovie. Ked sa ho opytam sa na mna osopi, ze co policajtim a pod. Vadi mi ked ani neviem kam chodi a s kym lebo mi to nepovie. Ked mu nahodou zvoni telefon alebo pride sms tak mi nechce povedat, ze kto to je alebo mi to az na naliehanie povie. V poslednej dobe zacina este vyvolavat dovody na hasterenie kvoli blbostiam. Uvediem priklad. Ked bol u nas tak si sam vybral zo skrinky pohar na pitie a potom neskor sa mi zacal stazovat, ze preco je taky maly, a ze ja pijem z vacsieho. Nedalo mi to tak som naliala do svojho pohara vodu do plna a preliala do toho jeho, a cuduj sa svete asi som kuzelnik lebo objemovo tie pohare boli rovnake! Ked sa preukazalo toto tak sa zase zacal stazovat, ze dizajnovo je ten moj krajsi, a ze jemu ako navsteve, som mala dat ten najlepsi pohar a nie nechavat si ho pre seba. Proste ako male decko. Poprip casto krat sa so mnou hada, ze som nieco povedala, a pri tom som to nepovedala a dost casto mu to aj viem preukazat, no aj tak si tvrdi svoje. Uvediem priklad z dneska napr. isla som piect bravcovy bocik, a pisala som mu to do spravy. Potom neskor ked sme boli osobne tak mi v rozhovore tvrdil, ze som povedalal, ze budem robit bravcove rebierka, a aj ked som mu ukazala tu spravu kde bolo jasne napísane o bravcovom bociku, nadalej sa so mnou hadal, ze som mu povedalal, ze rebierka. Jednoducho stale si vymysla a riesi blbosti, a uz ma to zacina vycerpavat.
Viem, ze sa urcite budete cudovat, ze preco som s nim ale mame aj svetle chvilky a ja som vypisala iba tie negativne veci. A to niekedy chyti take blbe nalady a vtedy robi tieto popisovane veci. To je aj problem, ze je dost naladovy. Raz pride a ide ma zozrat od lasky a inokedy len vkuse frfle, a robi mi naprieky.
Zaujimalo by ma ci vam tiez chlapi nehovoria, co robia vo volnom case, ako casto su s kamaratmi, a ako casto s vami, a ako bojovat s naladovym chlapom.

mokon
24. jún 2014

@mala_fialka už to bude len horšie, takže rozchod, si mladá, načo si kaziť život už teraz 😒

zara0201
24. jún 2014

Sama si ho nazvala naladovym a nevyburenym, tak nema zmysel ho prerabat na svoj obraz a drzat doma.
Mladi ludia vo Vasom veku by mali este studovat, cestovat, spoznavat svet i seba. Daj tomu cas, ak mas chut. Ale bude to vela casu a myslim ze zmysel to nema.

wolke7
24. jún 2014

Vyzeras ako fajn, zivotaschopna, sikovna baba. Preco si nevazis trochu viac sama seba a zahadzujes sa s takymto chalanom?! Ved on nema uroven. Cim skor sa ho zbavis, tym lepsie. K tomu niet co dodat!

tajka1986
24. jún 2014

@mala_fialka nevidím to ružovo 😠 načo ti je takýto chlap??? 😅

stefka33
24. jún 2014

Pozri sa, ja som sa pýtala manžela prečo niektorým chlapom vadí, že sa im žena pozrie do mobilu. Na to mi jednoducho odpovedal - Keby nemali čo skrývať tak by im to nevadilo. Takže má ešte jednu naivku. Buď mu môžeš ďalej vyvárať a vypekať, alebo si nájdi chlapa, ktorého nechytí hysák keď mu siahneš na mobil.

marvis
24. jún 2014

Takehoto chlapa mam aj ja doma,ibaze ja som s nim vydata.Radsej niekedy zatnem zuby,pomyslim si svoje,poviem ano mas pravdu aj ked viem kde je pravda,aby neboli hadky.presne ma aj svoje svetle stranky,postara sa o deti,poupratuje,ale ked ma svoje nalady...tak je to na tebe zvaz ci ti to stoji za to,ci jeho kladne stranky a vlastnosti prevladaju nad negativnymi 😒 vela sil prajem.

25daniela
24. jún 2014

@mala_fialka ja predpokladam, ze tak sa zacne sparavat moje dieta, podotykam v desiatich rokoch ked dojde do puberty... To fakt chces riesit cely zivot take nieco? Ved si ta nevazi a dovoluje si.... Hadat sa pre blbosti v case, ked spolu iba chodite... je dost odveci, my sa sem tam pohadame na blbostiach, ale to mame 3deti a sme 10 rokov manzelia...

cobhan
24. jún 2014

si mlada, najdi si niekoho lepsieho a tohoto si zapamataj ako ziarivy priklad toho, aky chlap nema byt 🙂

petinka18
24. jún 2014

@mala_fialka jak keby si pisala moj pribeh :D ani to radsej nebudem komentovat co ten moj mi vsetko povyvadzal...len prosim ta,si mlada 20tka,nech ti len neurobi dieta,pretoze budes slobodnou mamickou to ti dopredu hovorim 😒

ivkaa78
24. jún 2014

Presne ako ti radia dievcata.. Zbav sa ho! Neváží si ta, podla toho ako sa správa.si mladá aj on najdeš si lepsieho

sheila72
24. jún 2014

@mala_fialka začínajú prázdniny...:D ale nie, radím ti, urob to, čo ty uznáš za vhodné a nie to, čo si myslia iní. Je to predsa tvoj priateľ, mala by si sa rozhodovať podľa seba. Každopádne s ním nemáš žiadne väčšie záväzky, takže môžeš konať tak,ako to cítiš a nemusíš prihliadať na okolnosti (napr.spoločný byt, dieťa...). Tak si polož otázku- ľúbiš ho? Ďalšia vec je, či si sa s ním už bavila o tom, prečo to robí. Pravdepodobne si len týmto štýlom vylieva na tebe zlosť, pretože mu "prídeš prvá na ranu". Každý sme nejaký. Navyše, keď spolu "len" chodíte, skúsmu ddať väčšiu voľnosť a netač na neho hneď otázkami typu kde si bol a pod. Pretože čím viac ho budeš držať na krátko, tým viac bude od teba utekať od kamarátov. Ver mi, bola som tiež taká. Teraz sa chlapa nič nevypytujem, nechám ho, nech si ide kam chce (pričom vie čo by bolo, keby sa dozviem, že robil niečo nekalé)- čuduj sa svete, odkedy som zaviedla taký prístup, skoro nikam nechodí a vždy podotkne, že už vôbec neziarlim. Choď aj ty s kamarátkami von. Muž potrebuje mať určitý pocit voľnosti. A hlavne, určite ti neradím hneď rozísť sa. Aj ty máš určite nejaké zlé stránky povahy a toto ti poriadia len také, čo sú sami rozvedené, alebo si myslia, že majú doma najdokonalejšieho a najúžasnejšieho chlapa (práve tí sa vykľujú ako najväčší intrigáni, pretože nikto nie je dokonalý, len niektorí ľudia majú úžasný herecký výkon)

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
24. jún 2014

@mala_fialka správne si podotkla, čudujem sa, prečo si vlastne s ním... kvôli pár svetlým chvíľkam? hodina pokročila, tak sa spýtam narovinu - vytrtkal ti mozog z hlavy, alebo si vždy mala tak mizerné sebavedomie, že toto trpíš?
máš 20 rokov, študuj, cestuj, bav sa, nestrácaj čas s takýmto... možno o 10 rokov dospeje a bude z neho príma chlap na život, ale skôr to bude asi ten prípad, že do 40 v puberte a potom príde senilita...

sirinka
24. jún 2014

@mala_fialka on z teba zjavne nie je az tak velmi paf ako ty z neho.... Ostatne si uz dopln sama 😉

kimmie
24. jún 2014

Vztah ma byt zo zaciatku ten najkrajsi, mas mat motylov v bruchu ked ho vidis 😉, mas byt stastna, tesit sa na neho, on ma byt pozorny, a dvorit ti. Vy nemate ani deti ani ucty a aj tak fungujete ako nejake nevydarene manzelstvo po 20 rokoch v nejakom zlom ceskom filme. S tymto clovekom chces prezit svoj zivot?
Chlapa NIKDY neprevychovas, iba sa mu prisposobis. Vsetko to co sa ti na nom nepaci, sa nezmeni, iba ty sa naucis s tym zit.

Vymaz si zo z telefonu, z fb, zo zivota. Ak ho nahodou niekde stretnes, otoc sa a utekaj inym smerom, tvar sa ze ho nepoznas, ani sekundu by som s tym clovekom nestracala.

barbora59
24. jún 2014

boze 🙂 prepac ale to je strasneee decko , zasmej sa namom a posli ho dokelu.

lauricka
25. jún 2014

@mala_fialka v 20ich rokoch sa uz zahadzujes s takym chlapom? a naco Ti to treba? Niektore baby si fakt koleduju o "super" zivot so "super" chlapom, ale len samy si za to mozu. A nezaudni s nim este otehotniet....

digysa
25. jún 2014

@mala_fialka Tak s tym poharom vody si ma dostala...... To co je za vola???

Ja by som mu ani osobne nic nepovedala...iba mu poslala spravu, aby sa pratal kade lahsie. Ten chlapec evidentne potrebuje slobodu a kamaratov, nie vazny vztah. 😖

bronia13
25. jún 2014

Ja viem vetcinou vzdy kde je moj manzel (nie len preto ze spolu pracujeme) ale on po praci vzdy pride domov a ak nie tak viem ze povedzme hra futbalalebo ide do obchodu ci mu treba ist do kniznice atd...ja vzdy viem kde je a to nie ze ho kontrolujem ale on mi zavola a ja tiez ked idem niekde mu dam vediet, neviem ako ti dievcata pisu maju svetu pravdu to je ako 5 detne 20 rocne financne stabilne nevydarene manzelstvo,ja nevravim ze sa nepovadime ale... takto ta ignorovat, a ze mu ides do mobilu,urcite nieco skovava.... ja a aj mm si nechavame mobili na nabyjackach a ak mu nahodou zvoni a je v kupelni tak ho normalne zodvihnem ak je to niekdo znami co vetcinou je....takze vrat sa s kratcej cesty lebo ked pridu deti tak aj pridu problemi....

miamia3
25. jún 2014

@mala_fialka človek sa vyvíja celý život. Nemusíš hneď riešiť rozchod napr. Daj si pozor aby si neotehotnela zatiaĺ. Môže sa zmeniť, potreboval by priúčku, skús byť neoblomná, nedaj sa, rob mu zrkadlo, a keď sa to bude diať tie jeho nálady, netoleruj to. Odí´d von aj ty niekam s babami, ak mu záleží na tebe, bude sa snažiť. Toto s mobilom robil aj môj muž ked sme mali 20 /máme 36 zachvílu/, ja som sa nedala, naozaj sa nakopol a on je úplne iný človek, teraz vie, že ke´d ma bude takto sra´t, urobím s tým proces, a toto mi fungovalo aj vo vzťahoch predtým, keď má chalan pocit, že si s ním nie naveky a za každú cenu. Pre mna ani tri deti nebudú prekážka v rozchode ak to začne škrípa´t ,aspoń to tak navonok vyjadrujem keď je to vhodné, funguje to, správaj sa odvážne a nedovoĺ aby trepal takéto somariny ako s tým pohárom, povedz čo si myslíš hneď ke´d sa to deje inteligentne a rozumne, ty nemáš dôvod to počúva´t a tolerova´t, daj mu to najavo, vyzeráš múdra baba , nepokaz si život, ke´d je die´ta a roky sa zaužíva určitý systém správania u manželov, akoby to tam už nešlo, ale aj tak sa dá.....a nestrácaj kamarátov, ži svoj život, ak ťa ľúbi, zmení sa pre teba.

erickatt
25. jún 2014

Ty si este s nim? Otehotnies a budes trpiet. Si mlada, kopni ho do gul a a bud s niekym kto si ta bude vazit a podakuje za veceru aj ked to bude omasteny chleba a povie ti. Ze najkrajsia si rano a lubi ta aj v teplakoch

lyllyann
25. jún 2014

@mala_fialka uteč lebo nedopadneš dobre, aj ja som sa takto popálila, máme spoločné dieťa, myslela som si že sa to zmení keď sa narodí a nič bolo to ešte oveľa horšie ako predtým. Uteč lebo potom sa ho už nestrasieš a vtiahne ťa do všeliakých sr*čiek 😖

hanka_april
25. jún 2014

@mala_fialka ved spolu len chodite, to je na odskusanie 😀 hlavne sa ho nesnaz zmenit a priputat dietatom, lebo to ho NEZMENI leda k horsiemu 🙄

orchidea123
25. jún 2014

@mala_fialka No moja ja Ti radím z kratšej cesty sa vráť chlapov je dosť určite si niekoho nájdeš môj je po 40 a je stále veľké decko kým sme spolu žili 14 rokov bolo všetko fajn ale keďže máme 2 ročnú dcérku sme dva roky zobratí ani si nevieš predstaviť ako som to obanovala málo mi pomáha a keď je najaký problém z jeho strany radšej zmizne do zahraničia porobí si dlžoby a ja zúrim lebo bývať máme kde ja len chcem keďže je z detského domova aby mi pomohol vychovať svoju jedinú dcérku keď on nemal rodičov aby mala oboch naša dcérka ale ako sa snažím je to čoraz horšie tak si predstav čo by bolo keby ste sa zobrali a mala si dieťa keď už teraz Ti nepovie kde je s kým je a čo robí iba by si bola nešťastná a trpela si 😒 radšej sa s ním rozíď on sa nezmení nájdešsi určite chlapca s ktorým si budeš rozumieť a budete na jednej vlnovej dĺžke veľa šťastia 🙂 🙂 🙂

ivett1
25. jún 2014

@mala_fialka ahoj... tak, to je super, na jednej strane si myslím, že 25 ročný chalan má už rozum ... keď to porovnám s mojím bratom, ktorý sa v tomto veku zasnúbil a následne oženil ...t.j. vedel čo chce ...a potom si musím priznať, že ani nie...keď to porovnám s mojím druhým bratom, ktorý má 33 r. a niekedy nad jeho zmýšľaním žasne celá rodina ... 😅 ... takže, nemusíš sa s ním hneď rozchádzať, ak si ešte nechceš založiť rodinu ... ale z tvojho postoja to vidím tak, že to možno očakávaš, keďže poukazuješ na jeho vek 🙂 ... tak, ale sama vidíš, že vek nie je záruka zrelosti - hlavne u chlapov ... (asi je to in...len tak si užívať...)... čo sa týka toho mobilu...tak ...tušíš správne, niečo skrýva ... ale možno je to len sms od kamošky, kolegyne a bojí sa, že mu to budeš vyčítať ... možno od kamoša, že má ísť von ... ja by som sa na tvojom mieste nerozchádzala (ak nemáš niekoho iného vo výhľade), len tak by som "randila" ... 😉
a čo sa týka toho pohára alebo mäsa ... no, už som to zažila... ak má "hádavú" náladu...tak mu môžeš predložiť aj 100 dôkazov ...už z princípu, že nemá pravdu, bude tvrdiť, že ju má ... 😀 (v mladšom veku to chytalo aj môjho muža, no a rovnako to bolo aj u mojich bratov a nič na tom nemení fakt, že sú na rôznej úrovni "vývoja"...😀...)

melany_s
25. jún 2014

@mala_fialka toto myslíš vážne?