icon

Ako riešiť neprijatie výpovede v práci?

Dnes o 12:41

Stalo sa vam ze vam nechceli podpisat vypoved ? Odchadzam z dovodu sikany a buzeracie aj ked svoju pracu mam velmi rada . Mam aj vyhlady do buducna no vedenia tu nema koho tak rychlo nahradit a nechcu mi to
Podpisat. Nechcem ist ani na pn lebo nebudem urcite doma… Alebo nemam uz prist proste aby ma vyhodili za porusenie discipliny ? Riesi to cele so mnou nie osoba ktora silanuje ale druhy konatel firmy

avatar
a0
Dnes o 12:44

Výpoveď je jednostranný úkon, pošli ju doporučene - prebratie tohto listu = podpísaná výpoveď.

avatar
gejb
Dnes o 12:45

@anonym_autor výpoveď ti nemusia podpisovať aby bola platna.
Ty im to len dorucis a je to hotovo. Posli to doporučené poštou.
Nenechaj sa klamať a sikanovat.

avatar
patrike
Dnes o 12:45

Vypoved nemusi nik podpisovat, staci ju dorucit na pracovisku obvyklym sposobom, co je napriklad odovzdanie pracovnikovi HR.
Ak toto nezabralo a hraju mrtveho chrobaka, posles doporuceny list a mas vybavene. Nepreberu = fikcia dorucenia.

avatar
muchotrafka298
Dnes o 12:45

Nikto Ti vypoved podpisovat nemusi. Vypoved je jednostranny akt, cize to posli postou doporucene a ked to prevezmu, tak od dalsieho mesiaca Ti plynie vypovedna lehota, podla odpracovanych rokov.

avatar
patrike
Dnes o 12:46

Ak si tam nerobila prilis dlho, tak odrobis este 2 mesiace, jul a august a 1.9 si volna.

anonym_baa421
Dnes o 12:48

Nezabudni ale, ze pri vypovedi ti bezi vypovedna lehota podla Zakonnika prace. Ak si chcela skoncit zo dna na den, tak to je ukoncenie PP dohodou a na dohodu treba dvoch, jeden co navrhuje a druhy co s navrhom suhlasi. Tak ako to je?

avatar
patrike
Dnes o 12:48

Porusenie discipliny nerob, to sa ti moze skaredo vypomstit, na nahrade skody. Na PN sa smelo daj, hned od zajtra. Oblubene a teraz vhodne diagnozy : krvny tlak, bolesti chrbtice. A mozu ti fukat praskovy cukor.

autor
Dnes o 12:54
@patrike

Porusenie discipliny nerob, to sa ti moze skaredo vypomstit, na nahrade skody. Na PN sa smelo daj, hned od zajtra. Oblubene a teraz vhodne diagnozy : krvny tlak, bolesti chrbtice. A mozu ti fukat praskovy cukor.

@patrike presne od 1.9. Planujem skoncit . A na kolko am vie s chrbticou vypisat dr ? Len to zas nechcem sa obmedzovat v pohybe slobodnom…

avatar
dm1
Dnes o 12:59
@anonym_autor

@patrike presne od 1.9. Planujem skoncit . A na kolko am vie s chrbticou vypisat dr ? Len to zas nechcem sa obmedzovat v pohybe slobodnom…

@anonym_autor ved to ti presne vychadza aj pri 2-mesacnej vypovednej dobe. Normalne napis vypoved zo strany zamestnanca a od 1.7 ti plynie vypovedna doba 2 mesiace. Tj odrobis este jul, august. To ti podpisat nemusia, doruc postou, daj si orazit na podatelni ak mate a podobne. Iba dohodu o ukonceni by ti museli podpisat

avatar
senta_sofia
Dnes o 13:05

@anonym_autor neprijatie vypovede neexistuje, vypoved je jednostranny pravny ukon, ak mas vykazane dorucenie, prvym dnom kalendarneho mesiaca nasledujuceho po doruceni vypovede ti zacina plynut vypovedna doba.

anonym_007b3c
Dnes o 13:12
@patrike

Porusenie discipliny nerob, to sa ti moze skaredo vypomstit, na nahrade skody. Na PN sa smelo daj, hned od zajtra. Oblubene a teraz vhodne diagnozy : krvny tlak, bolesti chrbtice. A mozu ti fukat praskovy cukor.

@patrike oblubene "hadzanie na PNku" bezdovodne - len smelo do toho ludia, zacalo sa to krasne kontrolovat, (aj v mojom blizkom okoli uz boli pripady, nie su to len recicna internete), radis jej vstupit este do vacsieho ho*na v akom je. Mozno sa Ti podakuje. Takze vsetkym takymto pacientom a doktorom, ktori to zneuzivaju a obabravaju, zelam krasne kontroly pocas letnych dni.
Toto odporucenie moze dat dnes uz naozaj len clovek neznaly aktualnych pomerov 😊

avatar
muchotrafka298
Dnes o 13:17
@anonym_autor

@patrike presne od 1.9. Planujem skoncit . A na kolko am vie s chrbticou vypisat dr ? Len to zas nechcem sa obmedzovat v pohybe slobodnom…

@anonym_autor podla diagnozy na tolko. A asi dobre vies, ze na PN si obmedzena v slobodnom pohybe po vonku, kedze mas dodrziavat liecebny rezim a ist von len v case vychadzok.

avatar
kreativka_logopedk
Dnes o 13:20

@anonym_autor To, že nechcú prijať výpoveď, je ich problém. Ich súhlas sa nevyžaduje. Výpoveď odovzdaj buď na personálnom s tým, že si necháš potvrdiť prevzatie, alebo ju pošli doporučene poštou. Aj keby zásielku neprehrali, považuje sa za doručenú a tebe plynie výpovedná doba od 1.7. Samozrejme, ak to stihneš do konca tohto mesiaca, ale to by nemal byť problém. V prípade nevyčerpanej dovolenky ti ju zamestnávateľ buď poskytne v vyčerpaniu, alebo preplatí. PN by som vôbec neriešila, jednak ti ju lekár nemusí vystaviť a vlastne by ani bezdôvodne nemal, a zároveň by to pre teba bolo skôr obmedzujúce.

avatar
patrike
Dnes o 14:11
@anonym_007b3c

@patrike oblubene "hadzanie na PNku" bezdovodne - len smelo do toho ludia, zacalo sa to krasne kontrolovat, (aj v mojom blizkom okoli uz boli pripady, nie su to len recicna internete), radis jej vstupit este do vacsieho ho*na v akom je. Mozno sa Ti podakuje. Takze vsetkym takymto pacientom a doktorom, ktori to zneuzivaju a obabravaju, zelam krasne kontroly pocas letnych dni.
Toto odporucenie moze dat dnes uz naozaj len clovek neznaly aktualnych pomerov 😊

@anonym_007b3c Samozrejme tahat pol roka na nejaku neurcitu diagnozu sa neda, ale prist teraz v teple k lekarovi s tym, ze krvny tlak prejde v pohode. Este lepsie su rozne blokady krcnej chrbtice, zavraty, tuhnutie sije, tam nez zajde k ortopedovi a vychodi rehabilitaciu, tak je vypovedna doba bude pomaly koncit.
Pripadne opise farbisto obvodakovi hnacky a bolesti brucha z jedla, to je tiez aspon tyzden pn. Na hrubu dieru hruba zaplata. Pripadne si len obehat zopar specialistov, celodenne osetrenie, ani PN nema. Dat to firme vyzrat. S firmou, ktora kona protizakonne sa nejedna k rukavickach.

avatar
patrike
Dnes o 14:13
@anonym_autor

@patrike presne od 1.9. Planujem skoncit . A na kolko am vie s chrbticou vypisat dr ? Len to zas nechcem sa obmedzovat v pohybe slobodnom…

@anonym_autor Bud alebo. Ziadne korzovanie pocas PN, na chrbat dostanes vychadzky povedzme 10 - 12 a 15 - 17. Prisne to dodrzuj, teraz je vela kontrol. Ak to urobis sikovne, tak 8 - 10 budes cestovat na rehabilitaciu a spat a 10 - 12 mas vychadzku.

avatar
mandzula
Dnes o 14:23
@patrike

@anonym_007b3c Samozrejme tahat pol roka na nejaku neurcitu diagnozu sa neda, ale prist teraz v teple k lekarovi s tym, ze krvny tlak prejde v pohode. Este lepsie su rozne blokady krcnej chrbtice, zavraty, tuhnutie sije, tam nez zajde k ortopedovi a vychodi rehabilitaciu, tak je vypovedna doba bude pomaly koncit.
Pripadne opise farbisto obvodakovi hnacky a bolesti brucha z jedla, to je tiez aspon tyzden pn. Na hrubu dieru hruba zaplata. Pripadne si len obehat zopar specialistov, celodenne osetrenie, ani PN nema. Dat to firme vyzrat. S firmou, ktora kona protizakonne sa nejedna k rukavickach.

@patrike Navadzas na podvod.

autor
Dnes o 15:08

Ved jasne ze nechcem pn je leto kto by bol doma v tych horucavach …. Budme radi ze sme zdravi ale nechcu to prijat nakolko som jediny zamestnanec a nemaju koho tu nahradit ale ja si uz trvam na svojom.

avatar
patrike
Dnes o 15:09
@mandzula

@patrike Navadzas na podvod.

@mandzula Kto je dnes uplne zdravy ? Z kancelarskej prace ma chrbat rozbabrany kazdy. Nekazem jej simulovat rakovinu, len ist cvicit s bolavym chrbtom.

avatar
mandzula
Dnes o 15:16
@patrike

@mandzula Kto je dnes uplne zdravy ? Z kancelarskej prace ma chrbat rozbabrany kazdy. Nekazem jej simulovat rakovinu, len ist cvicit s bolavym chrbtom.

@patrike Cvicit moze aj bez PN plus podla tvojej logiky ma byt na PN teda asi kazdy, kedze nikto nie je uplne zdravy.

anonym_87bb3d
Dnes o 15:46
@anonym_autor

Ved jasne ze nechcem pn je leto kto by bol doma v tych horucavach …. Budme radi ze sme zdravi ale nechcu to prijat nakolko som jediny zamestnanec a nemaju koho tu nahradit ale ja si uz trvam na svojom.

@anonym_autor zase píšeš,že to nechcú prijať,ujasni si,čo si napísal/a-výpoveď alebo dohodu??
Takto to dopadne,keď zamestnanec nemá ani šajnu o ZP

avatar
bielasovicka
Dnes o 17:21
@anonym_autor

Ved jasne ze nechcem pn je leto kto by bol doma v tych horucavach …. Budme radi ze sme zdravi ale nechcu to prijat nakolko som jediny zamestnanec a nemaju koho tu nahradit ale ja si uz trvam na svojom.

@anonym_autor ale to už je ich problém. Za 2 mesiace hádam zoženú niekoho co príde namiesto teba. To už ty nemusíš riešiť.