Ako riešiť neprijatie výpovede v práci?
Stalo sa vam ze vam nechceli podpisat vypoved ? Odchadzam z dovodu sikany a buzeracie aj ked svoju pracu mam velmi rada . Mam aj vyhlady do buducna no vedenia tu nema koho tak rychlo nahradit a nechcu mi to
Podpisat. Nechcem ist ani na pn lebo nebudem urcite doma… Alebo nemam uz prist proste aby ma vyhodili za porusenie discipliny ? Riesi to cele so mnou nie osoba ktora silanuje ale druhy konatel firmy
@anonym_autor výpoveď ti nemusia podpisovať aby bola platna.
Ty im to len dorucis a je to hotovo. Posli to doporučené poštou.
Nenechaj sa klamať a sikanovat.
Vypoved nemusi nik podpisovat, staci ju dorucit na pracovisku obvyklym sposobom, co je napriklad odovzdanie pracovnikovi HR.
Ak toto nezabralo a hraju mrtveho chrobaka, posles doporuceny list a mas vybavene. Nepreberu = fikcia dorucenia.
Nikto Ti vypoved podpisovat nemusi. Vypoved je jednostranny akt, cize to posli postou doporucene a ked to prevezmu, tak od dalsieho mesiaca Ti plynie vypovedna lehota, podla odpracovanych rokov.
Ak si tam nerobila prilis dlho, tak odrobis este 2 mesiace, jul a august a 1.9 si volna.
Nezabudni ale, ze pri vypovedi ti bezi vypovedna lehota podla Zakonnika prace. Ak si chcela skoncit zo dna na den, tak to je ukoncenie PP dohodou a na dohodu treba dvoch, jeden co navrhuje a druhy co s navrhom suhlasi. Tak ako to je?
Porusenie discipliny nerob, to sa ti moze skaredo vypomstit, na nahrade skody. Na PN sa smelo daj, hned od zajtra. Oblubene a teraz vhodne diagnozy : krvny tlak, bolesti chrbtice. A mozu ti fukat praskovy cukor.
Porusenie discipliny nerob, to sa ti moze skaredo vypomstit, na nahrade skody. Na PN sa smelo daj, hned od zajtra. Oblubene a teraz vhodne diagnozy : krvny tlak, bolesti chrbtice. A mozu ti fukat praskovy cukor.
@patrike presne od 1.9. Planujem skoncit . A na kolko am vie s chrbticou vypisat dr ? Len to zas nechcem sa obmedzovat v pohybe slobodnom…
@patrike presne od 1.9. Planujem skoncit . A na kolko am vie s chrbticou vypisat dr ? Len to zas nechcem sa obmedzovat v pohybe slobodnom…
@anonym_autor ved to ti presne vychadza aj pri 2-mesacnej vypovednej dobe. Normalne napis vypoved zo strany zamestnanca a od 1.7 ti plynie vypovedna doba 2 mesiace. Tj odrobis este jul, august. To ti podpisat nemusia, doruc postou, daj si orazit na podatelni ak mate a podobne. Iba dohodu o ukonceni by ti museli podpisat
@anonym_autor neprijatie vypovede neexistuje, vypoved je jednostranny pravny ukon, ak mas vykazane dorucenie, prvym dnom kalendarneho mesiaca nasledujuceho po doruceni vypovede ti zacina plynut vypovedna doba.
Porusenie discipliny nerob, to sa ti moze skaredo vypomstit, na nahrade skody. Na PN sa smelo daj, hned od zajtra. Oblubene a teraz vhodne diagnozy : krvny tlak, bolesti chrbtice. A mozu ti fukat praskovy cukor.
@patrike oblubene "hadzanie na PNku" bezdovodne - len smelo do toho ludia, zacalo sa to krasne kontrolovat, (aj v mojom blizkom okoli uz boli pripady, nie su to len recicna internete), radis jej vstupit este do vacsieho ho*na v akom je. Mozno sa Ti podakuje. Takze vsetkym takymto pacientom a doktorom, ktori to zneuzivaju a obabravaju, zelam krasne kontroly pocas letnych dni.
Toto odporucenie moze dat dnes uz naozaj len clovek neznaly aktualnych pomerov 😊
@patrike presne od 1.9. Planujem skoncit . A na kolko am vie s chrbticou vypisat dr ? Len to zas nechcem sa obmedzovat v pohybe slobodnom…
@anonym_autor podla diagnozy na tolko. A asi dobre vies, ze na PN si obmedzena v slobodnom pohybe po vonku, kedze mas dodrziavat liecebny rezim a ist von len v case vychadzok.
@anonym_autor To, že nechcú prijať výpoveď, je ich problém. Ich súhlas sa nevyžaduje. Výpoveď odovzdaj buď na personálnom s tým, že si necháš potvrdiť prevzatie, alebo ju pošli doporučene poštou. Aj keby zásielku neprehrali, považuje sa za doručenú a tebe plynie výpovedná doba od 1.7. Samozrejme, ak to stihneš do konca tohto mesiaca, ale to by nemal byť problém. V prípade nevyčerpanej dovolenky ti ju zamestnávateľ buď poskytne v vyčerpaniu, alebo preplatí. PN by som vôbec neriešila, jednak ti ju lekár nemusí vystaviť a vlastne by ani bezdôvodne nemal, a zároveň by to pre teba bolo skôr obmedzujúce.
@patrike oblubene "hadzanie na PNku" bezdovodne - len smelo do toho ludia, zacalo sa to krasne kontrolovat, (aj v mojom blizkom okoli uz boli pripady, nie su to len recicna internete), radis jej vstupit este do vacsieho ho*na v akom je. Mozno sa Ti podakuje. Takze vsetkym takymto pacientom a doktorom, ktori to zneuzivaju a obabravaju, zelam krasne kontroly pocas letnych dni.
Toto odporucenie moze dat dnes uz naozaj len clovek neznaly aktualnych pomerov 😊
@anonym_007b3c Samozrejme tahat pol roka na nejaku neurcitu diagnozu sa neda, ale prist teraz v teple k lekarovi s tym, ze krvny tlak prejde v pohode. Este lepsie su rozne blokady krcnej chrbtice, zavraty, tuhnutie sije, tam nez zajde k ortopedovi a vychodi rehabilitaciu, tak je vypovedna doba bude pomaly koncit.
Pripadne opise farbisto obvodakovi hnacky a bolesti brucha z jedla, to je tiez aspon tyzden pn. Na hrubu dieru hruba zaplata. Pripadne si len obehat zopar specialistov, celodenne osetrenie, ani PN nema. Dat to firme vyzrat. S firmou, ktora kona protizakonne sa nejedna k rukavickach.
@patrike presne od 1.9. Planujem skoncit . A na kolko am vie s chrbticou vypisat dr ? Len to zas nechcem sa obmedzovat v pohybe slobodnom…
@anonym_autor Bud alebo. Ziadne korzovanie pocas PN, na chrbat dostanes vychadzky povedzme 10 - 12 a 15 - 17. Prisne to dodrzuj, teraz je vela kontrol. Ak to urobis sikovne, tak 8 - 10 budes cestovat na rehabilitaciu a spat a 10 - 12 mas vychadzku.
@anonym_007b3c Samozrejme tahat pol roka na nejaku neurcitu diagnozu sa neda, ale prist teraz v teple k lekarovi s tym, ze krvny tlak prejde v pohode. Este lepsie su rozne blokady krcnej chrbtice, zavraty, tuhnutie sije, tam nez zajde k ortopedovi a vychodi rehabilitaciu, tak je vypovedna doba bude pomaly koncit.
Pripadne opise farbisto obvodakovi hnacky a bolesti brucha z jedla, to je tiez aspon tyzden pn. Na hrubu dieru hruba zaplata. Pripadne si len obehat zopar specialistov, celodenne osetrenie, ani PN nema. Dat to firme vyzrat. S firmou, ktora kona protizakonne sa nejedna k rukavickach.
@patrike Navadzas na podvod.
Ved jasne ze nechcem pn je leto kto by bol doma v tych horucavach …. Budme radi ze sme zdravi ale nechcu to prijat nakolko som jediny zamestnanec a nemaju koho tu nahradit ale ja si uz trvam na svojom.
Ved jasne ze nechcem pn je leto kto by bol doma v tych horucavach …. Budme radi ze sme zdravi ale nechcu to prijat nakolko som jediny zamestnanec a nemaju koho tu nahradit ale ja si uz trvam na svojom.
@anonym_autor zase píšeš,že to nechcú prijať,ujasni si,čo si napísal/a-výpoveď alebo dohodu??
Takto to dopadne,keď zamestnanec nemá ani šajnu o ZP
Ved jasne ze nechcem pn je leto kto by bol doma v tych horucavach …. Budme radi ze sme zdravi ale nechcu to prijat nakolko som jediny zamestnanec a nemaju koho tu nahradit ale ja si uz trvam na svojom.
@anonym_autor ale to už je ich problém. Za 2 mesiace hádam zoženú niekoho co príde namiesto teba. To už ty nemusíš riešiť.
@anonym_autor
Ja som to spravil jednoducho – neprišiel som do roboty. Bol som tam 10 rokov. Po mojom odchode zmenili moju pozíciu na celé oddelenie. Aj keď to vyzerá iracionálne, každý môj krok bol riadený mojím právnikom a psychológom. Nešiel som pracovať pre niekoho iného, ale otvoril som si vlastnú firmu. Jasné, že ma dali na súd, ale keď videli naše protiargumenty, nakoniec sme sa mimosúdne dohodli
@anonym_autor podpis potrebujes, len ked chces skoncit obojstrannou dohodou skor. Inak das vypoved a ako pisu, bezi Ti 2mes vypovedna doba a potom pa-pa od 1.9.
@anonym_20fc8e Ano, velmi sikovny je, citujem: Na PN sa smelo daj, hned od zajtra. Oblubene a teraz vhodne diagnozy : krvny tlak, bolesti chrbtice. A mozu ti fukat praskovy cukor.
@mandzula No a? Zasluzi si firma, kde ju sikanuju a odmietaju prijat vypoved lepsi pristup? Aky pozic, taky vrat.
@mandzula No a? Zasluzi si firma, kde ju sikanuju a odmietaju prijat vypoved lepsi pristup? Aky pozic, taky vrat.
@anonym_20fc8e Aha, ak je toto tvoje zmyslanie, tak sa nemame o com bavit. Dufam, ze vies, ze pri dlhsej PN sa jej na nu budes skladat aj ty. My sme fakt narod vydrbavacov.
@anonym_20fc8e Aha, ak je toto tvoje zmyslanie, tak sa nemame o com bavit. Dufam, ze vies, ze pri dlhsej PN sa jej na nu budes skladat aj ty. My sme fakt narod vydrbavacov.
@mandzula Ty urobis v takom pripade co ? Podas sefovi bicik, nech ta este viac sikanuje ? Ako pracovnik nemas okrem PN ine paky, ako sa branit pred nadmernym tlakom a sikanou. Nik nema 100% zdravotny stav, vzdy je prilezitost obehat si par specialistov, preventivky, vysetrenia a take cvicenie na chrbat kazdemu len prospeje.
@mandzula Ty urobis v takom pripade co ? Podas sefovi bicik, nech ta este viac sikanuje ? Ako pracovnik nemas okrem PN ine paky, ako sa branit pred nadmernym tlakom a sikanou. Nik nema 100% zdravotny stav, vzdy je prilezitost obehat si par specialistov, preventivky, vysetrenia a take cvicenie na chrbat kazdemu len prospeje.
@patrike Ako tu uz bolo pisane, staci dat vypoved a mas to vybavene. Isto by som nesla klamat k lekarovi, ze potrebujem PN. Konecne sa snad takymto vydrbavacom s vymyslenymi diagnozami klepne po pazuroch.

Výpoveď je jednostranný úkon, pošli ju doporučene - prebratie tohto listu = podpísaná výpoveď.