5 rokov mám vzťah s mužom, ktorý je empatický k svojej rodine a nie ku mne

9. sep 2023

Ahojte, mám 5r vzťah s mužom, ktorý je inteligentný, príjemný, empaticky… akurát empaticky k svojej rodine, ale ku mne nie. Všeobecne mám pocit, že ja som take druhé koleso. Pritom jasne, každý ma rad svojich rodičov, súrodencov atd., ale on ma po 30tke a už by mohol viac myslieť aj na mna. Je ku mne milý, nemôžem povedať, že by bol zly, ale mám pocit, že názor jeho rodiny je vždy dôležitejší ako moj a tak sa fungovať nedá, že bude vždy myslieť najme na nich a ich názor, ich program a potom z moj názor. Moj otec bol taký agresor, možno mi stačilo malo … že mi nehovorí vulgárne ako otec a tak mi teda hneď prišiel ako super frajer… avšak mám už 27 a nechcem strácať čas. Mám ho rada, aj jeho rodinu, ale proste nie som na prvom mieste, ako mame mat deti, ak on bude mat stále v hlave len jeho mamu a jej potreby (za hranicou zdravého vzťahu). Keď na to mierne poukážem, hneď som za zlu, že mi jeho rodina vadí, pritom nevadí. ja už neviem, čo mám robiť. Doma som funkčný vzťah nevidela.. myslela som, že vo vzťahu sa ľudia viac rešpektujú, a nie že ss presadzuje to čo chce on a jeho rodina. Je mi ľúto ukončiť 5r vzťah, keďže si celkom vyhovujeme, ale ako hento zlepsim?

autor
9. sep 2023

Napr. On niečo chce, ja chcem iné (on na turistiku a ja si oddychnut) a keď to poviem, on hneď že rypem a nejde sa o tom baviť.

viestta
9. sep 2023

Ked ti to vadi, tak to treba riesit. Ked nepomohlo dohovaranie, tak asi on zmenu neplanuje, takze riesenie je v tvojich rukach

alickapusinka
9. sep 2023

Nezmení sa ver mi ukonči tento nie vzťah pokiaľ nemáte deti.

autor
9. sep 2023

@alickapusinka máte vlastne skúsenosti?

siska53
9. sep 2023

To by musela on chciet na sebe zapracovat. Nezlepsi sa to, sama vidis. Si mlada, najdes si niekoho normalnejsieho.. ale ked sa rozides, nemaj vztah okamzite.. treba pockat, spravovat predosli, aby si si nenasla niekoho podobneho ci rovnakeho..

mikadooo
9. sep 2023

Určite netreba s niekým ostávať len z toho dôvodu, že už ste spolu 5 rokov 😉. Pravdepodobne si pri tebe veľmi rýchlo zvykol, že jednoducho vždy bude po jeho. A ak nie, tak povie bububu ty si tá zlá. A ty sa radšej stiahneš, lebo ty chceš byť tá dobrá. Ja by som to ukončila, s týmto chlapom nebudeš šťastná...

reanda
9. sep 2023

vies si predstavit dovod, kvoli ktoremu by sa zmenil, ked to tak neurobil doteraz? dobre uvazujes, ze toto je na kvalitny vztah malo..
a ako reagujes v tych situaciach, ked sa nezhodnete? ustupis? ci pohadate sa a potom nic? ved nemusis hned natvrdo ukoncovat vztah, len proste zacni mysliet na seba viac ty, ked na teba nemysli on.. ked nechces ist na turistiku, ale oddychovat, tak nech ide sam a ty si oddychuj.. alebo v comkolvek - neustupuj, neprisposobuj sa, ale ani jeho nenut sa prisposobit tebe.. proste si robte kazdy po svojom a uvidis.. ak by mu to vadilo a chybalo by mu robit veci spolocne s tebou, tak by mu nic ine neostalo, len si uvedomit, ze musi brat do uvahy aj tvoj nazor.. a ked mu to chybat nebude, nuz, tak sa ten vztah proste rozpadne aj sam.. ani nemusis nic ukoncovat.. lebo to predsa nie jen vztah, ked si zije kazdy svoje

zuzkacik4
10. sep 2023

Nikdy sa nezmeni, nikdy...aj ked bude slubovat, ze sa pokusi zmenit...bude to trvat mozno chvilu...no opäť sa to vrati späť...a casom ma tendenciu sa to len a len zhorsovat...vlastna skusenost...ako uz vyssie niekto poradil, ukonci to, kym nie su deti...