7 rokov po rozchode mi stále chýba priateľ, prebolí to niekedy ?

6. feb 2020

Ahojte. Idem sa tu vyzalovat alebo skor vyplakat. Pred 7 rokmi sme sa rozisli s mojim vtedajsim priatelom. Ublizila som mu, bola to moja chyba (na mladost a hlupost sa nebudem vyhovarat). Mam co som si zasluzila. Uprimne som to olutovala, este sme sa snazili o vztah, ale vraj na to stale mysli....tak sme isli od seba. Momentalne mam uz svoju rodinu, muza, dieta. Uz 7 rokov nie sme v akomkolvek kontakte, ale denne nanho myslim. Je stastne zadany, po rozchode si nasiel priatelku a mali by sa brat. Samozrejme, nemam v umysle pchat sa mu do zivota. Ja sa len chcem spytat zien, ktore to prezili.......preboli to? Prestanem niekedy plakat pri kazdej jednej smutnej zamilovanej piesni? Som si vedoma toho, ze to bol chlap mojho zivota, zial, stalo sa. Mame este zopar spolocnych priatelov a ak ho vidim, pocujem vo videu... nemusim opisovat. Kazdy rok som cakala, ze sa to zlepsi, ale vobec to neuticha. Neviem ako si vsugerovat, ze je stastny a ze je to takto v poriadku.....ach:((

nini1010
7. feb 2020

No nemysljm si ze pride niekedy cas, ked ked ti bude lahostajny,ale pride den zmieremia ked prijmes situaciu taku aka je a nebudes uz plakat pri kazdej zamilovanej piesni.Je to velmi diskutabilne ci je to spravne,ale ja ako sa poznam by som mu povedala co citim.Bude to asi neprijemne,"odhalujuce",trapne.Ale este nie je zenaty,nikdy nevidis do jeho hlavy a uvidis aj tebe sa ulavi ked mu to povies.Pravdepodobne ta odmietne,ale ty to zo seba dostanes,on bude vediet pravdu a bude to naozaj prvy krok k zmiereniu.Uvidis.Povedala by som mu to a potom uz konecne zi 😊 nakoniec,vsetko je hlave.Mysis nanho lebo si dovolis nanho mysliet,vyzivujes tie myslienky.Pride myslienka nanho?zablokuj ju a nasilu mysli na nieco ine.Je to o sebadiacipline ale naizaj to funguje.

777januska777
7. feb 2020

@saskia_98 chápem, ale nie je to urovnane ak baby na svojich ex stále myslia a predstavujú si ako by to s nimi bolo. Ja som tiež mala jedného ex, ale môjho manžela ked som si brala, tak už som do ex nebola zaľúbená alebo zamilovaná a napríklad by som si nikdy nemohla vziať svojho manžela, keby som vedela, že to s ex nie je v hlave vyriešené. A hlavne na ex som už nehľadala nič lepšie ako ma môj manžel, už som sa pozerala len na svojho manžela.

blondtana
7. feb 2020

Pred pár dňami som v inej diskusii písala podobný príbeh. Mala som bývalého, láska na prvý pohľad, silná chémia, obojstranné. Mali sme partnerov, obaja sme ich opustili, aby sme mohli byť spolu, ale on sa pri prvom probléme otočil ku mne chrbtom a vrátil sa k bývalej. Aj od tej stále utekal za mnou a trávil so mnou čas, aj keď už bol s ňou. Nedokázala som sa pohnúť ďalej, kým sa neoženil. Ale aj potom som na neho myslela, plakala, padala z neho na zadok pri každom náhodnom stretnutí. Stála pri mne kamoška, ktorá mi vždy prehovorila do duše, aby som sa spamätala. Po rokoch, keď sa rozviedol, tak som sa mu ozvala, išli sme na kávu a ja som si uvedomila, že už to nie je ten úžasný muž, ktorého som milovala. Chcel, aby som sa rozišla s mojim partnerom, čo som nedokázala tak na požiadanie, tak sa mi zas otočil chrbtom

blondtana
7. feb 2020

..vtedy som si uvedomila, že je pre mňa dôležitejší človek, ktorý každý problém pokladá za impulz ako zlepšiť náš vzťah, nie ako dôvod na útek...a to bol môj partner, s ktorým sme už krásnych 14 rokov, prešli sme síce mnohými problémami, ale tie nás skôr spojili ako rozdelili 😉

u2jana
7. feb 2020

Je strasne zit takto v minulosti a umarat sa nou. Neziv to v sebe. Ked si na neho spomenies, vedome sa prepni, spomen si na manzela, na nieco mile, co urobil, kedy ta rozosmial, kedy ti pomohol... vecer sa pritul k manzelovi a vnimaj to teplo, tu blizkost, bezpecie. A ked ti podvedomie zas pripomenie byvaleho, povedz si dakujem zas cas, co sme spolu prezili, ale teraz som tu. A znova, vedome sa prepni: manzel, deti, plany, dovolenka, bezny zivot... Zi v pritomnosti. Ine ti neviem poradit...

vendulka80
7. feb 2020

Ja si myslim, ze si si ho velmi zidealizovala. Šancu ste uz predsa mali. Tak preco to nevyšlo? Keby bol on taky ideálny tak by ste boli spolu. Vies, a je to trosku aj nefér voči tvojmu muzovi. Lebo ty sa tu umaras ako si niekomu ublížila a sypes si popol na hlavu ale najviac je ublížené tvojmu muzovi. To by ta malo trapit. Lebo neviem, ci by si nemala väčšiu stratu ak by sa on dozvedel, ze myslis na bývalého počas života s nim.

petronelka47
7. feb 2020

Ako vidím je nás viac,tiež som si myslela že som sa sa rozišla s osudovou laskou krátko po pôrode, po pár mesiacoch som to oľutovala a chcela ho späť ale už nemal záujem, rýchlo si našiel inú ženu aj deťmi a o svoje vlastné nemá zaujem, trápila som sa ,plakala celé dni,vyčitala že som sa nemala s nim rozísť a až keď som videla že má na profilovke fb spoločnú fotku s frajerkou,som si povedala dosť! Nikdy ťa nemiloval, ani dieta. Asi sme spolu nikdy nemali byt. Už som s tym zmierená,nebudem sa do konca života trápiť kvôli niekomu komu na tom druhom nezáleží. Niesiu to roky ale len 17 mesiacov.

acrobaleno
7. feb 2020

A nie je to iba nostalgia? Predsa si ľudia zvyknú spomienky prikrášľovať.

miskahryzka333
7. feb 2020

Aj ja to tak obcas mam ,mala som priatela a mal svoje chyby ale aj ovela viac plusov ako moj manzel.Urcite co sa rodiny tyka by bol pouzitelnejsi.Dodnes si piseme k meninam aj narodeninam a rozisli sme sa v dobrom

sandyka90
8. feb 2020

Veľmi som prekvapená že je nás toľko...ja 7r po rozchode s ex...ja som sa s ním rozišla a tiež neviem zabudnúť...asi preto lebo keď som ho opustila, ľúbila som ho... avšak ohľadom spoločnej budúcnosti sme sa nikdy nepohli a mne to vadilo...
Teraz mám manžela a som 🤰
Stále myslím sem tam na ex... ale viem, že keď som sa s ním rozišla mal to nejaký dôvod...
Ja mam s mužom byt, autá, manželstvo, čakáme bábätko..
On býva v podnájme s priateľkou a stále čo ma je jeden bicykel...nikam sa nepohol v budovaní života..
Moja mamina zvykne stretnúť jeho matku a tá vždy spomenie mňa, že ona mňa chcela za nevestu a nikdy sa s tým nezmieri...a mne to celkom dobre padne😝
Nikdy na ex nezabudnem, patril do môjho života, 4. ročná kapitola... Veď zabudnúť ani netreba... Spomienky patria k nášmu životu

bmuller
8. feb 2020

Neviem, ako dlho ste boli spolu, ale myslim, ze okrem spomienkovej nostalgie u teba funguju aj vzdusne zamky. Si si ista, ze keby ste sa nerozisli, mali by ste stale uzasny vztah, ze by nezovsednel a neupadol do rutiny?... Skus zit viac v realite, byt vdacna za rodinu, ktoru uz mas, a presmerovat svoju energiu na aktualny zivot a nie na umaranie sa za vidinou niecoho/niekoho dokonaleho (co by v skutocnosti vobec dokonale byt nemuselo). Ak sa chce oslobodit, musis k tomu prispiet sama, zatial co ty robis uz 7 rokov skor opak...

marca12
8. feb 2020

@janinka007 vobec to nie je chyba manzela. Chlap moze byt aj zo zlata,robit,co ti na ociach vidi,ale ked ty snivas o byvalom,vsetko je marne. Nevidis jeho dobrotu,v hlave mas len byvaleho a zidralizovane myslienky,ake krasne by to bolo s nim. Je to len a len jej chyba. Viem to podla seba,zila som v takychto spomienkach

lucilus
15. nov 2020

Za 7 rokov sa ľudia veľmi zmenia. Už dávno to nie je ten muž, ktorého si ľúbila. Všetko je to iba v tvojich predstavách. Miluješ manžela? Choď pozri sa na svoju rodinu, pritúľ sa k manželovi a vychutnávaj si tie pocity. Vieš koľko zbytočnej energie takto vydávaš iba na výplody svojej mysle. Úplne zle namierená energia. Kľudne skús, ak sa inak nebude dať aj psychológa- to, čo máme dané je konečné.

marca12
15. nov 2020

Urcite to nebola laska tvojho zivota,inak by si mu neublizila. Lasok mame viacero. Zivis sa spomienkami,slepo na nom lipnes. Co je jediny chlap,ktory sa smial? Spomen si,preco si mu ublizila asi nebol taky uzasny,ked si to dokazala. Nie si so sucasnym muzom stastna? Mozno aj preto lipnes na byvalom.

cajomila
15. nov 2020

Podľa mňa 7 rokov je už veľmi dlhá doba na to, aby si sa z toho zahojila.🤔. Zažila som podobnú stratu...vtedy som mala pocit, že sa z toho zbláznim💔.Bola som mladá a bez záväzkov, odišla som na rok do inej krajiny...ťa diaľka mi asi pomohla.Ale bolelo to tak strašne 😭.Áno, asi každý stretne v živote toho/tu jedinú s ktorou to je naj naj naj. Ale to neznamená, že s ním aj ostane.Niekedy ľudia ešte niesu zrelí na dlhodobý vzťah, niekedy príliš nevybureny, príliš opatrný...1 000 000 dôvodov sa môže vyskytnúť. V podstate by sme mali byť vďačné za túto skúsenosť...za to, že si spoznala takého človeka a mohola si s ním prežiť , či si prežila. Ale uvedom si, že už to musíš nechať plávať...ak to nedokážeš sama, vyhľadaj pomoc (nieje to žiadna hanba). Je iné si z času na čas zaspomínať...a iné sa z toho nevedieť vymotať.Vsak už máš muža, dieťa... potrebuješ sa sústrediť na svoju rodinu a seba.Drzim ti palce, zvládneš to😉✌️

casablanca335277
29. apr 2021

Úplne ti verím. Neviem, ci to niekedy prejde. Tiež prežívam podobne a trápim sa

casablanca335277
29. apr 2021

Toto asi nikdy neprejde. Tiež prežívam to isté, viem, ako mám myslieť, ale nejde to