Ako často sa stretavaju deti so starými rodičmi?

15. dec 2023

Baby len čisto zo zvedavosti. Ako často sa vaše deti vidia so starými rodičmi? Ide o to, že my máme v rodine dva extrémy. Moji svokrovci, ktorí sa pozývajú sami, “prepadnú” nás doslova hocikedy, aj počas dňa v týždni, keď mala spí alebo akurat ma ísť spať. Chodia teda častejšie, ale tak kadejako nadivoko a občas som z toho na prášky. Keď prídu v nevhodnom čase, po ťažkej noci, keď má malá teplotu a pod. Potom sú tu moji rodičia, ktorí hovoria, že mladých treba nechať na pokoji a chodia k nám raz za dva mesiace. Pomedzi to ideme aj my k nim, ak sa podarí, ale niekedy malú nevidia aj mesiac/mesiac a pol a mne je ľúto, že o častejšie návštevy nejavia záujem. Hlavne kvôli vzťahu. Minule sme k ním prišli a malá celý čas preplakala. Chapem, že si ich uz nepamätala a zrejme bola zmätená.. Len mi to prišlo ľúto, keď vidím iné deti v rodine a ich vzťah so starými rodičmi.

winki13
15. dec 2023

Moje deti vozi dedo...moj otec 2x v tyzdni na kruzok a potom su u nas cca kazdy druhy vikend. Svokra so svokrom chodia kazdu stredu a je jedno ci su deti doma alebo su chore 🙂

lenicka298
15. dec 2023

Naši k nám chodia väčšinou cez sviatky - narodeniny, meniny, vianoce... No o malú sa zaujímajú, a väčšinou chodí mala k nim. Ma 5 rokov. Idu po ňu občas do škôlky, alebo cez víkend ich ideme my pozrieť. Pokiaľ sa neda, moja mamina malej telefonuje. Takže sa prakticky vidia tak 3x do týždňa. Svokra u nás bola naposledy tuším v auguste, a aj keď bývame cca 1km od seba, nema žiaľ o jediné vnúča záujem 😔 tiež ma to veľmi mrzelo, posielala som fotky, písala som, snažila som sa, aj Mala sa na ňu pýta, no po posledných udalostiach som s tým sekla, a moje snaženie skončilo. Nebudem niektomu nasilu tlačiť vnúča...

minilla
16. dec 2023

Manzel uz rodicov nema a moji rodicia fyzicky videli nasu malu pred 2,5 rokom (zijeme v zahranici, na SK cestujeme malo) a online ju vidia raz za 3-4 mesiace. O castejsi kontakt nemaju zaujem, takze o nejakom vztahu medzi nimi a malou nemoze byt ani rec. Ale respektujem, ze to takto maju a nekomentujem to. Nastastie zijeme na mieste, kde ludia ziju velmi komunitne, zaujimaju sa o inych a vychadzaju spolu pekne. Takze sa casto stava, ze sa malej na ulici prihovori starsi par, pani, ci pan, alebo babka nejakej jej kamaratky, sa zaroven venuje aj jej (na ihrisku napr.). Vela sa nasej malej pyta, zaujima sa. Tak aspon takto ma dcera kontakt “s jesenou zivota”.

zuzanaokasova
16. dec 2023

Moji rodičia bývajú o ulicu, takže sa vidia denne. A s druhými starými rodičmi 2-3x do mesiaca. Často si volajú cez viber.

dadka1997
16. dec 2023

Ja byvam daleko, cize moje deti staru mamu vidia iba po telefone a dedka aspon raz do roka, a druhych starych rodicov , len v priapde ked si ich vezme ich otec.. aj to su neni babka a dedko ale teta a ujo .. no co uz

queen_mary
16. dec 2023

Minimalne raz tyzdene s mojim rodicom aj muzovym. Ale vacsinou tak 2x do tyzdnaz bud oni na navsteve u nas alebo my u nich.

mandzula
16. dec 2023

Na vztah musia byt dve strany, ak oni zaujem nemaju, nic s tym nespravis. Su aj rodicia, ktori sa tesia, ze si odchovali svoje deti, maju svaty pokoj, konecne si mozu zit zivot podla vlastnych predstav. To, ze sa budu stari rodicia venovat vnucatam, je dar, nie automaticka vec.

sense
16. dec 2023

Osobne 2x do roka

3009
16. dec 2023

Minimálne raz do týždňa.

lucia13022023
16. dec 2023

Moji rodičia bývajú v tom istom meste ako my, chodia po robote niekedy, keď majú voľno alebo my chodíme k nim. V priemere asi 4x do týždňa na hodinku-dve.
Svokrovci sú rozvedený, svokor videl malého raz v živote keď mal 6 dní, svokra ho vidí raz do mesiaca. Tiež pri nej plakal minule. Bývajú od nás 11 minút autom 🙂

ivangeline
16. dec 2023

V priemere 1x za tyzden ale niekedy je to aj 2/3x a niekedy aj 1x za mesiac... ;D zvycajne cez vikend zajdeme na navstevu,oni pocas nejakeho sviatku k nam. Z druhej strany to je 2x za rok a obcas cez videohovor. :D

pukina
16. dec 2023

So svokrou sa vidi par krat do roka (byva daleko), s mojimi rodicmi osobne minimalne raz tyzdenne, a volame si 2-3x do tyzdna.

veronikaszabova
16. dec 2023

Svokrovci - vobec
Moji rodicia - aspon 2x do tyzdna. Popri tom si volame