Ako riešiť obavy o mladšiu single sestru?
Ahojte, moja mladšia sestra má 27 a je stále sama. Má super kariéru, presťahovala sa do zahraničia, ale nikdy neprišla domov ukázať priateľa. Nevyzerá nešťastná, ale začínam sa o ňu obávať, žije ďaleko od rodiny a úplne sama. Vždy, keď príde domov tak sa jej vypytujeme, ale odpoveď je vždy rovnaká, že vlastne ani nikoho nechce. Je pritom naozaj pekné žieňa, je s ňou aj sranda. Raz mi povedala, že vlastne ani nerandí. Nás je dokopy 5 súrodencov a okrem nej všetci máme už manželstvá a dokonca deti. Vždy keď sa stretneme, tak ma za ňu bolí srdce. Chcela som jej dohodiť nejakého z mužových kamarátov, žeby ju pozval aspoň von, ale neviem či je to dobrý nápad. Máme veľmi dobrý vzťah a ja ju nechcem uraziť, skúsili by ste to na mojom mieste?
Vy ste tu riadne naložili autorke. Koľké z vás žili dlhodobo v zahraničí?
Ja sa jej nečudujem že sa o ňu bojí. Síce nemá právo sa jej starať do toho či má alebo nemá vzťah, ale ten fakt že je tam sama môže byť trošku "strašidelný". Hovorím z vlastnej skúsenosti.
Tiez som bola viacmenej sama dlho v zahraničí, jediný rodinný príslušník ktorý žil v rovnakom mestečku bola sestra mojej mami. Ja som mala vzťah s cudzincom (európanom z inej eu krajiny, žiaden moslim atď) a skončilo sa to katastrofálne. Najprv normálny vzťah a neskôr sa z neho vykľul narcista a úplne chorý človek, alkoholik. Prežívala som pri ňom peklo, chcel sa zabiť kvôli tomu že som sa s ním rozišla a zo mňa spraviť zodpovednú za jeho smrť, jeden deň má držal na posteli a nechce ma pustiť, vyhrážal sa mi .. moji rodičia, hlavne moja mama z toho bola na prášky, zúfalá že mi nemôžu prísť len tak pomôcť lebo som v inej krajine. Keby nebolo tej maminej sestry ktorá tam tiež žila a zopár známych ktorých sme tam spoznali čo mi v tej ťažkej chvíli pomohli, tak neviem.. ja som sa sama veľmi bála či mi bývalý neublíži, psychicky som bola unavená z toho čo sa dialo . Atď atď ...
Vy ste tu všetky také múdre , že je už dospelá , že keď ma kariéru tak si určite super žije. Nevyvraciam to, aj mne sa dobre žilo, aj super prácu som mala , bývanie.... Ale čo sa týka bezpečnosti , tak mať od seba tak ďaleko rodinu a byť prakticky sama za hranicami je nebezpečné lebo naozaj ti vlastná rodina nemôže len tak prísť na pomoc v zlej situácii. Kto vie ako by ste vy reagovali keby sa také niečo dialo vašej dcére alebo sestre keby bola sama za hranicami. A predstavte si že ako žene ktorá je sama jej podľa mňa hocikedy hrozí nebezpečenstvo.
@anonym_882a01
Jaj ale si toho nakrúcala. Na Slovensku sú sami svárni junaci a po narcistoch a hovädach ani stopy, však!?
On ťa uväznil v Tom byte alebo prečo si nesadla na lietadlo a neodišla, alebo kľudne aj do hotela!
Že sa chcel zabiť? No prosím feši, poznám. Zavolala som jeho rodine, taký bol naštvaný že ho zdrbali ako sirotu. Hneď mi volal, čo si to dovoľujem. Skrotila som ho, nech sa skludnit lebo zavolám konkrétnemu rodinnému príslušníkov, ten ho aj utčie snáď 😂. A bol z neho baránok boží.
Tiež som žila sama v zahraničí a od jedného partnera som odišla tiež - išla do hotela, keď bol na nákupe.Vzdy som mala rezervu peňazí keby niečo. Hocikedy som vedela sadnúť na vlak a odísť domov. Kľudne len s dokladmi, bez batožiny. Ty si to mohla riešiť rovnako. A sorry, keby si to hodil, ako dobre aspom by neobťažoval už nikoho. Tomu by som povedala, super nápad, konečne urobíš niečo prospešné pre ľudstvo aj seba 🤪.
Keď bude mať niekto doma psychopata, je jedno či to bude na Sk alebo v eú. Pretože tá rodina nemá čarovnú guľu a nevidi im do spálne ani na Sk. Kľudne ju môže zabiť aj u svokry v dome - ok pritvrde, Ale je to tak.
A ty riešiš istotu v chlapovi? Kravina. Tak pochopím to v silno moslimských krajinách, ok. Tam vieme všetci ako to chodí. Tam je žena docela v pipine sama. Česť výnimkám.
Ale bežné krajiny, v pohode ako na Sk.
Ty si bola strojcom svojho (ne)šťastia, mohla si odísť.
Sestra autorky vie čo robí a rodina jej akurát lezie na nervy.
Keby mali taký super vzťah, nevypusuje svoje drámy na MK. Dohadzovat Segre chlapa a ťahať ju z lepšieho do horšieho. Hotová láska nebeská sesterská.
A tebe vrelo odporúčam poriešiť si seba nech nenájdeš rovnakého debila ako v minulosti. No ti nie sú limitovaný krajinami.
Skôr si myslím, že vie existovať sama so sebou a neskočí na hocijakého trtka, čo sa okolo nej pohne len kvôli tomu, aby naplnila slovenské očakávania skorej svadby a rozmnoženia sa ideálne do 30ky. A áno, existujú aj také ženy, ktoré si chcú najprv vybudovať kariéru a nechcú, aby ich v tom niekto brzdil alebo aby ony brzdili niekoho, kto by si chcel už v tomto veku zakladať rodinu.
Určite jej nehľadaj priateľa a podpor ju radšej tým, že s ňou budeš tráviť čas, keď bude na SK alebo zájdi za ňou do zahraničia (ak ti to deti a manžel dovolia...)
@anonym_882a01
Jaj ale si toho nakrúcala. Na Slovensku sú sami svárni junaci a po narcistoch a hovädach ani stopy, však!?
On ťa uväznil v Tom byte alebo prečo si nesadla na lietadlo a neodišla, alebo kľudne aj do hotela!
Že sa chcel zabiť? No prosím feši, poznám. Zavolala som jeho rodine, taký bol naštvaný že ho zdrbali ako sirotu. Hneď mi volal, čo si to dovoľujem. Skrotila som ho, nech sa skludnit lebo zavolám konkrétnemu rodinnému príslušníkov, ten ho aj utčie snáď 😂. A bol z neho baránok boží.
Tiež som žila sama v zahraničí a od jedného partnera som odišla tiež - išla do hotela, keď bol na nákupe.Vzdy som mala rezervu peňazí keby niečo. Hocikedy som vedela sadnúť na vlak a odísť domov. Kľudne len s dokladmi, bez batožiny. Ty si to mohla riešiť rovnako. A sorry, keby si to hodil, ako dobre aspom by neobťažoval už nikoho. Tomu by som povedala, super nápad, konečne urobíš niečo prospešné pre ľudstvo aj seba 🤪.
Keď bude mať niekto doma psychopata, je jedno či to bude na Sk alebo v eú. Pretože tá rodina nemá čarovnú guľu a nevidi im do spálne ani na Sk. Kľudne ju môže zabiť aj u svokry v dome - ok pritvrde, Ale je to tak.
A ty riešiš istotu v chlapovi? Kravina. Tak pochopím to v silno moslimských krajinách, ok. Tam vieme všetci ako to chodí. Tam je žena docela v pipine sama. Česť výnimkám.
Ale bežné krajiny, v pohode ako na Sk.
Ty si bola strojcom svojho (ne)šťastia, mohla si odísť.
Sestra autorky vie čo robí a rodina jej akurát lezie na nervy.
Keby mali taký super vzťah, nevypusuje svoje drámy na MK. Dohadzovat Segre chlapa a ťahať ju z lepšieho do horšieho. Hotová láska nebeská sesterská.
A tebe vrelo odporúčam poriešiť si seba nech nenájdeš rovnakého debila ako v minulosti. No ti nie sú limitovaný krajinami.
@anonym_86d2c2 preco som nesadla na lietadlo alebo neodišla do hotela ako ty? Lebo som mala kúpenú svoju nehnuteľnosť na hypotéku, preto. Ja som nežila v podnájme ako väčšina tak som si nemohla dovoliť sa zo dňa na deň zbaliť a odísť len s dokladmi a holou riťou lebo som mala záväzky. Vôbec ma nepoznáš ani nevieš ako som tam žila ale radíš mi tu úplne presne čo som mala v tej chvíli urobiť. S bývalým som sa rozišla kvôli tomu že sa ukázal aký je a najväčšie peklo začalo po rozchode lebo sa s tým nevedel zmieriť. Ja som nebola na nikom závislá aby som musela nútene ostať vo vzťahu ale z toho čo mi začal potom robiť som bola už bezradná a tým že on u mňa žil bolo aj dosť ťažké ho vyhodiť. A seba som už dávno poriešila, mám spokojné manželstvo.
Lenže moj prvotný komentár nebol o tom že si autorkina sestra má nájsť chlapa aby nebola sama. Ja som to tam aj napisala že to nie je autorkina starosť či má vzťah alebo nie. Ja som svojim príspevkom narážala na to ako môže byť aj nebezpečné byť sama za hranicami a to aj bez partnera a preto rozumiem autorke že sa môže o svoju sestru aj báť a svoju skúsenosť som opísala len ako príklad čo sa môže stať.
@anonym_86d2c2 preco som nesadla na lietadlo alebo neodišla do hotela ako ty? Lebo som mala kúpenú svoju nehnuteľnosť na hypotéku, preto. Ja som nežila v podnájme ako väčšina tak som si nemohla dovoliť sa zo dňa na deň zbaliť a odísť len s dokladmi a holou riťou lebo som mala záväzky. Vôbec ma nepoznáš ani nevieš ako som tam žila ale radíš mi tu úplne presne čo som mala v tej chvíli urobiť. S bývalým som sa rozišla kvôli tomu že sa ukázal aký je a najväčšie peklo začalo po rozchode lebo sa s tým nevedel zmieriť. Ja som nebola na nikom závislá aby som musela nútene ostať vo vzťahu ale z toho čo mi začal potom robiť som bola už bezradná a tým že on u mňa žil bolo aj dosť ťažké ho vyhodiť. A seba som už dávno poriešila, mám spokojné manželstvo.
Lenže moj prvotný komentár nebol o tom že si autorkina sestra má nájsť chlapa aby nebola sama. Ja som to tam aj napisala že to nie je autorkina starosť či má vzťah alebo nie. Ja som svojim príspevkom narážala na to ako môže byť aj nebezpečné byť sama za hranicami a to aj bez partnera a preto rozumiem autorke že sa môže o svoju sestru aj báť a svoju skúsenosť som opísala len ako príklad čo sa môže stať.
@anonym_882a01
Ok, v Tom prípade prepáč. Ja som to pochopila tak, že si napriek všetkému s tým chlapom ostávala. S nehnuteľnosťou a úverom tiež masaker potom, to ozaj ťažko zavrieť dvere a odísť.
No a co, ze je sama? Je snad svojpravna. Ak by sama byt nechcela, tak nebude. Aj keby ostala cely zivot sama, co ma byt? Ja som podobny pripad. Najradsej som sama, vobec netuzim po vztahu. Neznasam, ked sa toto moja rodina snazi riesit, lebo mne je tak najlepsie. Namiesto toho, aby som si uzivala spokojny zivot, tak sa musim zaoberat nejakymi ich predstavami o tom, ako by som mala zit a to je otrava. Preto radsej obmedzujem kontakt, ako znasat tie lutostive, smutne pohlady a poznamky, lebo doprdele, nie je co riesit. A ak by som to riesit chcela, nie som retardovana, vyriesim si to sama.
27 rokov ešte nie je veľa, to aj tu na Slovensku je v tom veku ešte veľa dievčat slobodných, ona si niekoho nájde, keď bude chcieť.
Byť vo vzťahu neznamená automaticky byť šťastný.
Na Slovensku je strašne veľa ľudí v zlých vzťahoch.
Mať takto extrémne nasilu vzťah s niekým koho prvého stretne, môže dopadnúť zle.
@anonym_autor vôbec by som nič neskúšala, veď je svojpravna, určite ma dôvod na to všetko. Vlastne aj keby len nechcela vzťah atd, tak je to jej vec. Ak jej to vyhovuje.🤷♀️
Môjho muža brat je s manželkou 26rokov. Sú zabezpečení, obaja kariéra, ale dieťa nemajú. Nikto sa ich nepýta na dôvody. Je to ich vec. 🤷♀️ keď sa tak rozhodli, nemáme právo im do toho kybicovat
@anonym_autor nevieme prečo, ale pri tomto príspevku som si spomenula na kamošku kt. odišla tiež do zahraničia a včuľ vydala sa, za ženu. Nikto nevedel, že je na ženy.
@anonym_autor a mala už niekedy frajera, nejaký vzťah? Keď nie, tak ma možno priateľku, a nechce vám to povedať.
@anonym_autor jediná z vás má rozum
@anonym_autor nevieme prečo, ale pri tomto príspevku som si spomenula na kamošku kt. odišla tiež do zahraničia a včuľ vydala sa, za ženu. Nikto nevedel, že je na ženy.
@anonym_21ccbb to je skvele!!! 😍👍🏳️🌈
Vy ste tu riadne naložili autorke. Koľké z vás žili dlhodobo v zahraničí?
Ja sa jej nečudujem že sa o ňu bojí. Síce nemá právo sa jej starať do toho či má alebo nemá vzťah, ale ten fakt že je tam sama môže byť trošku "strašidelný". Hovorím z vlastnej skúsenosti.
Tiez som bola viacmenej sama dlho v zahraničí, jediný rodinný príslušník ktorý žil v rovnakom mestečku bola sestra mojej mami. Ja som mala vzťah s cudzincom (európanom z inej eu krajiny, žiaden moslim atď) a skončilo sa to katastrofálne. Najprv normálny vzťah a neskôr sa z neho vykľul narcista a úplne chorý človek, alkoholik. Prežívala som pri ňom peklo, chcel sa zabiť kvôli tomu že som sa s ním rozišla a zo mňa spraviť zodpovednú za jeho smrť, jeden deň má držal na posteli a nechce ma pustiť, vyhrážal sa mi .. moji rodičia, hlavne moja mama z toho bola na prášky, zúfalá že mi nemôžu prísť len tak pomôcť lebo som v inej krajine. Keby nebolo tej maminej sestry ktorá tam tiež žila a zopár známych ktorých sme tam spoznali čo mi v tej ťažkej chvíli pomohli, tak neviem.. ja som sa sama veľmi bála či mi bývalý neublíži, psychicky som bola unavená z toho čo sa dialo . Atď atď ...
Vy ste tu všetky také múdre , že je už dospelá , že keď ma kariéru tak si určite super žije. Nevyvraciam to, aj mne sa dobre žilo, aj super prácu som mala , bývanie.... Ale čo sa týka bezpečnosti , tak mať od seba tak ďaleko rodinu a byť prakticky sama za hranicami je nebezpečné lebo naozaj ti vlastná rodina nemôže len tak prísť na pomoc v zlej situácii. Kto vie ako by ste vy reagovali keby sa také niečo dialo vašej dcére alebo sestre keby bola sama za hranicami. A predstavte si že ako žene ktorá je sama jej podľa mňa hocikedy hrozí nebezpečenstvo.
@anonym_882a01 tak to som sa pobavila...lebo moj otec bol tyran ktory bil svoju ženu hlava nehlava...a celá rodina naokolo (v rovnakom meste, vedlajši barak) a hadam si nemyslíš že vsetci utekali na pomoc keď bol ozraty a mlatil mamu. Ty kde zijes?
@autorka nechajte sestru, preboha ma len 27 rokov. Ja som sa vydavala v 39 a nastastie mam rodinu ktora neriesila ci a s kym randim. Jej zivot. Ak je nestastna, tym ze jej budes dohadzovat nejakych typkov jej akoze ako pomozes? Hlavne ked oni su na Svk a ona vonku.
@anonym_autor ja som v 27 po tomto absolútne netúžila, v 30 som stretla môjho muža, 32 sme sa brali. Nechaj ju žiť, to, že ty jej životný štýl vnímaš ako problém, je iba tvoj problém. Ona má možno iné predstavy o živote, tak jej do toho nekecajte.
Takže ty sa bojíš o sestru lebo je sama v zahraničí tak jej chces dohadzovat mužovho kamaráta? A čo sa tým vyrieši. Veď on žije a pracuje tipujem na Slovensku. Akurát bude mať problémy so vzťahom na diaľku, možno nejakou žiarlivosťou. Podľa mňa jej život by sa tým iba skomplikoval. Ja by som tak na diaľku nechcela nikoho. A nechcela by som aby si sa do týchto veci starala
@anonym_882a01 tak to som sa pobavila...lebo moj otec bol tyran ktory bil svoju ženu hlava nehlava...a celá rodina naokolo (v rovnakom meste, vedlajši barak) a hadam si nemyslíš že vsetci utekali na pomoc keď bol ozraty a mlatil mamu. Ty kde zijes?
@autorka nechajte sestru, preboha ma len 27 rokov. Ja som sa vydavala v 39 a nastastie mam rodinu ktora neriesila ci a s kym randim. Jej zivot. Ak je nestastna, tym ze jej budes dohadzovat nejakych typkov jej akoze ako pomozes? Hlavne ked oni su na Svk a ona vonku.
@vilma7 na Slovensku žijem 🙂
Ak si členovia rodiny navzájom nepomáhajú, svedčí to o tom, že rodina nie je súdržná. To že sa tvoja rodina prizerala na to ako tvoj otec týra ženu je presne ten prípad. Alebo mali super vzťahy a keď trebalo pomôcť tak sa stiahli?
Ja som mala smolu že som bola od rodiny cez 1800km. Našťastie som sa mohla ako tak spoľahnúť na pár známych ktorí keď sa dozvedeli čo sa deje tak prišli. My ako rodina si pomáhame. Nikto by sa neprizeral na týranie. Inak je dosť smutné keď sa rodina len prizerá a nepomôže.
Ani šikované prasa nie je dobré ...
Nechaj ju žiť vlastný život podľa jej predstáv, to je to najmenej, čo milujúca rodina môže urobiť pre člena rodiny.
Keď zvláda žiť v zahraničí, "sama", určite nepotrebuje pomoc rodiny v srdcových záležitostiach.
Jediné, čo s tým môžeš spraviť, je akceptovať, že ona žije inak ako zvyšok rodiny.

To určite tak nie je, žeby som jej niečo tlačila. Mám o ňu jednoducho strach. Je to moja sestra a bojím sa o ňu v cudzine, keď ešte viem, že je na všetko sama. Nemyslím si, že ide o nejaké dorážanie na ňu. Nikdy som ani nenapísala, že sa musí hneď vydať a mať sedem detí. Iba sa bojím, že tam je sama.
@anonym_autor ty vieš odkiaľ,že je sama?