Ako sa vyhovoriť z oslavy?

9. júl 2023

Mám rada keď sa stretne rodina na oslave poprípade kamaráti ale nie veľká skupina a ľudia ktorých som niekoľko rokov nevidela a ja si tam nemám čo s nimi povedať. Partner ma odbil že on ide k rodicom a ja by som najradšej išla s ním a nešla na tie 2 oslavy ( aj sa tam spí) len zas budem doma počúvať reči že nikde nejdeme hlavne od mami..😒

viestta
9. júl 2023

Co tak povedat to co si napisala sem?

januska12323
9. júl 2023

Si neplnoletá? Keď nechceš nechoď, mame nič vysvetľovať nemusíš. Keď chceš ísť za frajerom choď.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
9. júl 2023

Ked oslavuje mama alebo otec alebo babka, dedko, surodenec, tak tam by sa slusilo ist aj ked sa budes citit neprijemne. Ak je to oslava sesternice z piateho kolena, tam sa netreba vyhovarat. Jednoducho oznamis, ze nejdes. Co je na tom zlozite? VS vzdelana osoba nema tolko recnickych zrucnosti aby nevedela vyjadrit svoje pocity?

autor
9. júl 2023

@viestta však ja sa pýtam normálne aby to nebolo neslušne lebo už niekoľko rokov tam nechodím a stále sa na mňa pýtajú. Tak dať adekvátny dôvod na to že proste nie nechcem tam ísť.

viestta
9. júl 2023

Co je neslusne na tom, ked povies "Dakujem za pozvanie, nepridem"?
Myslis si, ze nejaka trapna vyhovorka na to, ze ides pocitat kokosove orechy na Papuu - Novu Guineu je slusnejsia?

maca1984
9. júl 2023

Normálne...
Napíšem-poviem, že neprídem-e.
Dnes sme napr.mali byť my na "žúrke", detskej oslave.
A u ľudí, s ktorými si ani nemám čo povedať, naposledy som ich videla vo febr.
Ja by som nešla tak či tak, ale náhodne do toho muž musel odcestovať na služobku, tak to super vyšlo .
Ale keby aj nešiel...
Nemám problém napísať-povedať, že ja neprídem.
Eliminujem kontakty s ľudmi s ktorými "nič nemám".
Na čo mi to je ? Na nič.

autor
9. júl 2023

@maca1984 akože ja si mám čo povedať tí čo robia tu oslavu ale tá ich rodina ich nemusím. No musím niečo vymyslieť😅

maca1984
9. júl 2023

Nevymýšľaj si hlavne nejakú hlúposť..
Ako je vyššie písané , napíš "ďakujem za pozvanie ale neprídem"..
Ja nikdy nepíšem dôvod, je to moja vec čo je dôvod.
Slušne odmietnem a hotovo.
Ak ma budú chcieť mať za blba, budú ma mať tak či tak.

januska12323
9. júl 2023

Dôležitý je oslávenec, s tým máš aký vzťah? Určite tam budú aj ľudia, ktorí ti vyhovujú. S tou "zvyšnou" rodinou sa pozdravíš, prehodíš pár viet a pôjdeš ku svojim. Čo je na tom ťažké. A keď naozaj nechceš ísť tak poďakuj za pozvanie a nechoď.

maca1984
9. júl 2023

A ja absolútne nevidím dôvod tráviť xy hodín s niekým, kde sa dobre necítim, kde si s ľudmi tam nemám čo povedať.
Falošne sa uškierať a tváriť sa nadšene z toho, že som tam, nie je nič pre mňa.

klarolinne
9. júl 2023

No nič nemusíš vymýšľať. Chceš ísť pôjdeš, nechceš ísť, ďakujem pekne za pozvanie, neprídem. Z duše neznášam výhovorky na poslednú chvíľu. Ja keď som pozývala na oslavu, v pohode, pár hodín predtým z podobne hlúpych dôvodov ma zrušilo desať ľudí. Jedlo objednané, nie lacné. Strašne nervy som mala. Dodnes sa s nimi poriadne nebavím. Nie preto, že neprišli, ale preto ako sa zachovali. Absolútne im bolo jedno, že má človek v dnešnej dobe výdavky. (Nie nebola to grilovačka na záhrade). Však odmietnem hned a hotovo. Nikto ti hlavu neodtrhne. Keď už chceš dať vysvetlenie, povedz že máš program s mužom a jeho rodinou, na ktorý ste sa dlhšie chystali.

muchotrafka298
9. júl 2023

Podla mna je normalne odmietnut pozvanie. Dovod nevysvetlujem a hotovo. Maximalne nefer je ale zrusit ucast na poslednu chvilu alebo neprist. A mne je jedno ci sa niekto urazi alebo nie. Nechodim na oslavy ani navstevy z povinnosti.

vesimelonimarsista
9. júl 2023

Ked niekto neakceptuje prosty fakt, ze nepridem, tak vtedy sa vyhovorim na pracu 😅

domkakvet
11. júl 2023

Uz si tam viac krat nebola, po dlhom case by so mohla zasa skusit.