Ako sa vyrovnať s rozpadom rodiny?

pozitivnaenergia
12. mar 2021

Ahojte vsetky ktorym sa to stalo.
Odisla som od manzela, ktory nas doma psychicky tyral --- to ze sa to dialo som si az uvedomila ked mi psychologicka ktora sa venuje tyranym zenam povedala ze ty si nasa :(
Odisla som, ale ten pocit tiaze je neskutocny, ked su deti kazdy druhy vikend pri nom, neviem dychat. Neviem nic robit, viem, kazdy mi hovori vyuzi ten cas pre seba ale nejde to. SOm paralyzovana, depresivna, smutna, neviem dychat, hybat sa...
Ale viem, ze ak by som s nim ostala za par rokov by som skoncila... Ako fotograf si rad dvihal ego fotenim polonahych zien a samozrejme neostalo pri foteni. V nasom vztahu bola neustale tretia osoba - paradoxne stale ina. Uz som nevladala znasat aka som v jeho ociach spina. Aj ked mi hovoril ako ma lubi.
Ako sa vyrovnat s tym, ze budem rozvedena zena ked som vsetky taketo pary odsudzovala? Ze budem sama, ze deti nebudu mat pri sebe oboch rodicov? Neviem sa s tym zmierit. Prejde to casom ci ta bolest bude stale rovnaka ze som zlyhala?
Odisla som vlastne ked som pochopila slova psychologicky ze detom je lepsie v neuplnom ako v nefunkcnom vztahu a presne kvoli nim je potrebne odist. NIe ostavat.
Pomozte aspon peknym slovom prosim. :(

matkahelka
12. mar 2021

@pozitivnaenergia a to pred manzelstvom bol normalny? lebo to co pises nie je zdaleka o nevere, ale o psych.tyrani. a taki chlapi sa nezmenia zo dna na den, taki to maju v sebe. to si si na nom ziadne "znaky" nevsimla skor, ako ste sa vzali? ako ste mali deti? to neber prosim ako rypanie, len ma zaujima, ci s odstupom casu nemas pocit, ze si mala zamerne pri nom nasadene ruzove okuliare. nedokazem si predstavit, ze by mi muz po porode povedal, ze za co mi ma dakovat, ze je taky rodic ako ja 🤦‍♀️ alebo ze vdaka jeho spermiam poberam davky 🤦‍♀️ nechcem byt vulgarna, tak sa zdrzim komentu. ja sa ti uprimne cudujem, ze si to s nim tolko rokov vydrzala a nezbalila si sa s detmi uz skor

deti95060810
12. mar 2021

@pozitivnaenergia 😀 mne ex povedal že či neviem kde mi mal tie sprosté kvety zobrať v januári....výhovorka sa nájde vždy...

pozitivnaenergia
autor
13. mar 2021

@matkahelka áno videla. Ale keď je raz niekto manipulátor vždy ta presvedčí o tom ze nie on ale ty robíš zle a tak som bola roky vo vzťahu kde som brala všetko na seba ja už ani neviem ci dokážem ďalej normálne žiť. On zložil vinu zakaždým na mňa aj to psychológovia uvádzaju ako z jedných známok týrania že oni nikdy nepreberá zidpo ednost nikdy sa necítia vinní... Zato ja stále som si hovorila ze zle varim, som bordelarka, zabúdam, neviem deti vychovavat, že sa tvárim akoby mi patrila firma kde robím a pod... Ťažko bolo odísť. Pred svadbou som robila v AT čiže som bola len po 2 týždňoch doma dnes už viem ze keď som doma nebola bolo mecheche. Po svadbe som hneď 2 mesiace nato otehotnela a mam dve deti 1. 5 ročný rozdiel takže deti deti deti. Nevedela som odísť. Boli maličké ako dvojičky. Dvojkocik, 2x pre alovat, 2x kŕmiť, 2x uspavat, jedno sa zobudil o druhé zaspali a mal za sebou matku ktorá mi hovorila vieš ty kto my sme? Sú resp boli vplyvni a vyhrážala sa mi ze keď ho nechám urobí mi peklo co aj splnila. Ale mam info že svokor robil to isté čiže vychovali syna na jeho obraz ale ja to už nedovolím. Takže áno videla som to ale nechcela som to pripustiť a naivne ako každá som stále čakala ze sa zmení. + alkohol. Dokázal stiahnuť fľašu bororo len tak... Ale nebil ma. A toť stále som ho len obranovalam

derdia
13. mar 2021

Ja si osobne myslim, ze ty si si tak zvykla na tyranie, ze si proste na nom zavisla... Preto by si mala nadalej chodit k psychologicke, aby si sa dokazala vnutorne oslobodit.. Pretoze aj ked je daleko stale ma na teba vplyv...ale pozor to trva aj roky, kym odpustis a dokazes sa nad tym povzniest... Ale treba vyhladat pomoc, aby si svoj zviot nezila nadalej takto v strese... Mas ho len jeden... Viac zivotov mat nebudes. Tak si ho zacni vychutnavat a to stare pokazene hod do kosa. A po dalsie deti nebudu pri tebe vecne. Raz odidu a bude sa len vracat na navstevu.

pozitivnaenergia
autor
13. mar 2021

@derdia ja to viem. Ale ťažké to je prežívať. Resp zahodiť to za hlavu. Vraj to trvá tak isto dlho ako človek do toho padá u mňa cc 6 rokov. Ja som sa nejakým zazrakom dostala k žene ktorá robila psycho posudky na súd ale po 25r skončila a venovala sa len násiliu v rodinách čiže prešla síš trase veľa prípadmi a hovorí ze toto co som mala ja bol pitbull čiže jeden z najhorších tyranov a ze to bude robiť ešte dlho. Mohol by sa upnut už na nejakú inú.

derdia
13. mar 2021

@pozitivnaenergia ano ale musis ist dalej... Kazdy den, ktory mu obetujes, myslienkam na neho, smutku, a trapenia zahodos ako keby do kosa. Drz sa a orajem vela sil a hlavne nieco nove na nakopnutie😉

juliavioleta
13. mar 2021

Keď ti tvoj ešte pán manžel dokázal povedať že sa tvaris ako keby si vlastnila firmu kde pracuješ alebo to že si pracovala v AT tak podľa mňa on to vôbec nedokázal prekusit že ty si vlastné úspešná samostatná žena a on možno ani nevedel ako prišiel k fotografovaniu to možno ho rodičia roky vydrziavali aby sa za neschopného synacika nemuseli hanbiť ak by náhodou nerobil vôbec nič a ešte si z toho vlastné spravil aj úchylku na mladé ženy to je jasný znak toho že si vôbec není vedomý toho že má byť zodpovedný dospelý človek stále je vlastne v tieni v tej pani studovanej maminky a nemôže ho prekročiť a úspešne ženy v ňom evokujú nenávisť pretože on má pocit že im nesiaha ani po členky,matka či žena to je jedno nemá rešpekt lebo na teba nemá a ku matke by si to nikdy nemohol dovoliť,proste psychopat

tykat
13. mar 2021

@pozitivnaenergia “... Ako sa vyrovnat s tym, ze budem rozvedena zena ked som vsetky taketo pary odsudzovala? ...” toto ta asi dobehlo, preco si takéto pary odsudzovala? Teraz mas zafixované ze je to nieco zle, ze je to zlyhanie, slabosť... a mozno si preto v psychickej nepohode. Na tomto by si mala popracovať. Aby si sa ako rozvedená necítila menejcenne.

pozitivnaenergia
autor
15. mar 2021

@tykat možno som sa zle vyjadrila ja neodsudzujem ľudí. Skôr som verila že sa mi nič také nestane asi preto ze som vyrástla v rodine úplnej a naši si vedeli aj veľké problémy akosi stále vyriešiť ale im nikdy nevstupila do vzťahu druhá osoba, tretia....

pozitivnaenergia
autor
15. mar 2021

@juliavioleta áno krásne vystrihnuté. On je decko bohatých rodičov. To co si zarobil len prehyril na seba nikdy nie na rodinu nie to aby mne život uľahčil a bude tak žiť do konca života.

juliavioleta
15. mar 2021

@pozitivnaenergia mala som aj ja niečo podobné on z bohatej rodiny skorumpovanej aj niečo prispieval musel mala som nejaké zdravotné problémy čo žiaľ vtedy som spoznala čo je to za človeka a svokra má vždy musela prekusit a potom v chorobe už to bolo že totálne zle,po rozvode 2016 stále chcel pokračovať v takom spolužití veď jasné kasa bola spoločná prečo nie však veď aj marodky dávky sú peniaze trvalo to rok s ním v spoločnom dome a v 2019 cvlabohu sa už narodili dvojičky ale s novým priateľom

elizabet173
16. mar 2021

@pozitivnaenergia musela si mať tak veci zorganizované? A prečo? Tvoj manžel bol tvoj čo? Že manipulátor, to mi je jasné. A keby si nemala? Ja by som sa mu vysmiala, keď chce, nech ukladá aj do polnoci. Ja mám tiež rada veci usporiadané, ale to je moje rozhodnutie, nie buzerácia môjho partnera.

pozitivnaenergia
autor
16. mar 2021

@elizabet173 to je to. On bol ticho, a nechaval si to na prilezitosti kedy s tym vysiel vo velkom style. A spustil to tak ze som sa citila hrozne vinna aka som neporiadna. Napr. o 21 vecer sa ma spytal z coho mozem byt unavena. Tak on to vedel tak povedat ze som este do polnoci upratovala. A ked boli sufliky tip-top nasiel si nieco ine.

juliet86
16. mar 2021

@pozitivnaenergia pozri. roky terapie. precitaj si clanky na institut virginie satirovej. najmi si dobrych pravnikov a rataj s tym ze zle ti bude robit este roky. pozri si film enough napriklad. tie vikendy bez deti zneju ako silne uzkostno depresivne stavy. zvaz navstevu psychiatra. mozno troska liekov ti ulahci toto narocne obdobie. a rob to co milujes. prechadzky v pese joga tanec. online vies pisat aj na ipcko.sk potrebuhes si odpustit. drzim ti palce. ja sama som dieta rozvedenych rodicov

pozitivnaenergia
autor
16. mar 2021

@juliet86 a ako sa nato pozeras z pohladu dietata? Moje nechcu aby som s nim bola.

svettii
16. mar 2021

Tak to by malo byť pre teba smerodajné, že to teda ani deti nechcú. V takejto situácii, je smútok proste normálny a tak isto aj strach. Ale prejde to, hlavne keď budeš vidieť, že je tvojím deťom takto lepšie

elizabet173
16. mar 2021

@pozitivnaenergia veď o to manipulátorovi ide, aby si sa cítila vinná. Škoda, že si ho neodhalila skôr, ale lepšie teraz, ako o pár rokov, kedy by z teba bola už len psychická troska bez názoru a deti by už mali zafixovaný nezdravý model rodiny.

pozitivnaenergia
autor
3. apr 2021

Ahojte.
Opäť sa vo mne prebúdzajú ťažké depresívne stavy :( kto si prežil rozvod kvôli nevere naozaj vie byť život po tom plnohodnotný?
S co deti? A to ze občas z nich vyjde že túžia nás dvoch vidieť spolu? :(

katkati
4. apr 2021

Len si prosím nevsugeruj, že tvoju depresiu porieši návrat k manželovi. Je hrozné bojovať s depresiou, ale váš vzťah bol nefunkčný, tak pozeraj teraz, napriek všetkému dopredu, nevracaj sa späť, z minulosti sa len poúč. Deti sú asi zmätené a možno aj manipulované manželom. Mysli pri tom všetkom aj na seba a naozaj môžeš byť hrdá na seba, že si urobila takýto rozhodný krok. Len aby nebol zbytočný, keď začínaš pochybovať. Ty si na pol ceste a preto ta to ničí. Kým sa nerozhodneš čo vlastne chceš, nepohneš sa z miesta. Držím palce, aby ťa tá depresia dlho netrápila.

pozitivnaenergia
autor
4. apr 2021

@katkati nevrátim sa. Určite nie lebo on to nechce a ani mňa. Ťažko by som s tM bojovala keby to bolo opačne a Keby mi vyplakaval. Ale on sa mi raz neozval. Ale je to zvláštny pocit. Odpustím človeka ktorý má postupne ničil a prídem nato ze vlastne on mne dá najavo ze o mňa nestojí.

bluka2
4. apr 2021

"Ako sa vyrovnat s tym, ze budem rozvedena zena ked som vsetky taketo pary odsudzovala?"

Nie je to žiadna náhoda alebo smola. To úplne presne tak v živote funguje, čo odsudzujeme, to si pritiahneme. Preto je dobré neodsudzovat. Dostala si to ako životnú lekciu, aby si túto vec na sebe mohla zmeniť. Tak sa jej chop. Porozmýšľaj, prečo si na rozvedenych hľadela zhora.

elizabet173
4. apr 2021

@pozitivnaenergia navštív odborníka, neodkladaj to, tvoje pocity nie sú ok. Za seba ti môžem napísať, že rozvod bol najlepším rozhodnutím môjho života. Nikdy by som neprežila také krásne roky, ako s novým partnerom. Podotýkam, že som v čase rozvodu a ešte nejaký ten rok po ňom netušila, že existuje. Treba si dať čas a rozvod v sebe spracovať, naučiť sa žiť sama so sebou, rozvádza sa polovica manželstiev, s partnermi, ktorí nemali svadbu, to bude podobné, tak zase to neber ako najväčšiu tragédiu sveta. Buď rada, že si sa zbavila tĺka. Úprimne ti želám, aby si našla časom človeka, ktorý si ťa bude vážiť a bude ťa mať rád.

bikarbona
4. apr 2021

Ahoj, možno by ťa mohli zaujať rozhovory s ľudmi, ktorí zažili nefyzické násilie. Dá sa z toho von. Verím, že to zvládneš 🙂🌷
https://www.postoj.sk/71251/serial-o-nefyzickom...

pozitivnaenergia
autor
4. apr 2021

@bluka2 zle som sa vyjadrila.
Ja som. Neodsudzovala len veľa vydržím a nikdy by som si nepomyslela že sa mi to stane.

pozitivnaenergia
autor
4. apr 2021

Ja som totiž veľa vecí nevidela. Alebo nechcela vidieť? Ze žijem Thruman show.
Až keď som si ich začala pripúšťat som bola zdesena koľko veci v mojom živote je "cez".

pozitivnaenergia
autor
4. apr 2021

A najhoršie bolo vypočuť si od centra pre týrané ženy: ty si nasa. :( :( :(

katkati
4. apr 2021

@pozitivnaenergia Je pre teba oveľa lepšie, že sa ti neozýva, len si to plne uvedomiť.

bluka2
4. apr 2021

To centrum ti neodporuci nejakeho psychologa? Drž sa

pozitivnaenergia
autor
4. apr 2021

@bluka2 áno jasne ja chodím k psychológom. Ja som sa vlastne z tohto vzťahu dostala len vďaka ľuďom ktorých som stretla je to oveľa zamotanejsie ako sa zdá. Cez policajnú vyšetrovateľka ktorá sa roky zaoberá domácim násilím som sa dostala k psychologicke kde mi po tých rokoch prvýkrát bolo povedané ze som obeť domáceho násilia došla som k nej už v hroznom stave. Cestou k nej som rozbila auto a 10min potom ma ešte stopli policajti a dávali mi fúkať tak som sa triasla a plakala že som nevedela nasadiť náustok ti si mysleli ze som total zdrogovana alebo ozrata bolo 9 ráno. K nej som došla KO a keď som začala v tom svojom stave hovoriť ta len ticho bola. A ona sa zhodou okolností venovala takýmto ženám v Hraní. Tam je vraj nejaké centrum a ona mi odporučila môjho ďalšieho anjela psychologicku ktorá to robí už 25rokov 🙏🙏🙏 niekedy ma z tých príbehov mrazi aj keď mi hovoria ze ja som natrafila na jedného z najagresivnejsich aj keď tomu neverím. Nie je až taký zlý len mal svoje dni. Niekedy to bolo len raz za 2 tyzdne že vybuchol.

bluka2
4. apr 2021

@pozitivnaenergia ja tomu verim. Mozno vybuchol raz za 2 tyzdne, ale medzitým si sa asi necítila skvelo, nie? V takom stave ako popisujes sa človek neocitne iba tak. Super, že chodíš. Ešte mi napadlo, že by ti mohlo pomôcť pozrieť si videá od Tomáš Pour - bezpečná vina. Zrejme exa v tom nájdeš. Ak sa jedná o narcizmus, veľa psychológov je v tom ešte dosť nevzdelanych. Tento Čech by ti mohol niečo dať.