Bojím sa rozísť s partnerom

8. jan 2021

Ahojte, idem si k vám po radu ,alebo názor.
Mam priateľa, v júli to bude tretí rok čo sme spolu.
On má 33 a ja mam 21.
Má dve deti.
Neviem čo robiť. Na začiatku mi jeho deti nevadili, ale teraz zakaždým keď ich spomenie sa mi dvíha tlak. Všetko je super len keby neboli jeho. Ja som kúpila byt minulý rok, všetko platím sama, on mi neprispeje ani cent. Už som mu to spomenula, začal nadávať, znervoznovat sa. Ale podla mňa je normálne platiť veci na polku nie? Neviem si predstaviť s nim mat rodinu. Strasne je výbušný, rýchlo sa znervozni a vkuse nadáva. Čo mám robiť? Bojím sa ho, bojim sa s nim rozísť. Z jednej stranky že by na fyzicky napadol a z druhej strany mi ho je aj ľúto. Ale nemôžem takto žiť...

elizabet173
8. jan 2021

@marca12 myslim, ze tam je vacsinou problem uz v rodine, v ktorej dieta vyrasta

deti95060810
8. jan 2021

@marca12 ty ešte dcéru nemáš ,ale ja mám 3 puberty.... až mi prichádza zle a sa bojím čo za trúbov si ponachádzajú...😉

miriam11
8. jan 2021

Naber odvahu. Škoda, že je korona, vzala by si ho do restiky, tam vybalila, čo máš na srdci a čau. Tam by si nedovolil. Lenže teraz je všetko zavreté. To nebude dobre, ukončí to.

simca06022011
8. jan 2021

@martina1201 nebude, lebo ona moze medzitym ako majitelka zbehnut na matriku a ten TP mu zrusit, plus. tp neznamena nic v tejto dobe

elizabet173
8. jan 2021

@martina1201 nebude to ziadny problem, ak je byt alebo dom jej, on nema nan ziadne uzivacie pravo. Ak sa ona preukaze papierom, ze mu trvaly pobyt zrusila, nepomoze mu ani policajtov volat. Myslim, ze tam je nejaka lehota na vystahovanie. Nemozes zrusit trvaly pobyt manzelovi, neplnoletemu dietatu, napr. rodicovi, ktory ma sudom dozivotne pravo. Ak som nieco zabudla, prosim opravte ma. Ale ak je to len priatel, moze mu trvaly pobyt zrusit bez problemov

elizabet173
8. jan 2021

@deti95060810 vela sa s nimi rozpravaj, rozobrrajte kludne aj temy z MK, ked skonci nudzovy stav, robte si damske jazdy, podporuj u nich zdrave sebavedomie, dolezite je, aby sa ti nebali zdoverit

3petka
8. jan 2021

Nemáš sa čoho báť zbal mu veci, daj pred dvere a vymen zámky. S ním ta určite pekná budúcnosť nečaká.

janezz
8. jan 2021

Dobre ti radia, vymeň zámky, zbaľ mu veci a najlepšie za prítomnosti nejakého chlapa alebo aj dvoch naňho počkaj keď príde domov. Nech odovzdá kľúče, zoberie si svoje veci a zatvorí dvere zvonka. Ďalšia vec je, aby si myslela ak na svoju bezpečnosť a na nejaký čas asi bývala niekde inde. AJ u rodičov, aby si na teba niekde nepočkal. Každopádne sa ho zbav čo najskôr.

hopsadobrandejsa
8. jan 2021

@stanulienkat

Na toto pozor......ochrana najomnikov je na Slovensku celkom silna a ak dokaze preukazat, ze sam tam dlhodobo zdrziava a ze sa aspon ciastocne podiela na nakladoch co sa tyka rezie bytu tak to ziadna 5min zalezitost nebude.

To, ze nie je vlastnik neznamena, ze nema ziadne prava. Ani najomnici nie su vlastnici a maju prava takze na toto si tiez treba davat pozor.

Netvrdim, ze autorka s tymto musi mat problem, ale vyhodit niekoho z bytu nefunguje tak ako to clovek vidi vo filmoch s vyhadzovanim osobnych veci z balkona.

hopsadobrandejsa
8. jan 2021

Existuju kuriozne pripady. Kto ma zaujem si pozrite na youtube serial Slum landlords, bad tenants.....serial o podnajmoch v Britanii.

To co sa tam riesi som aj ja osobne zazil ked som bol pracovne v UK. Nikdy viac do tej krajiny ani keby zlatom platili.

sissy27
8. jan 2021

@hopsadobrandejsa lenže on nie je nájomník, nemá žiadnu nájomnú zmluvu, nijako sa nepodieľa na úhrade nákladov, prakticky je len otravná návšteva. Nepostrehla som ani že by autorka spomínala, že má on u nej trvalý pobyt.
A porovnávať extrémy v UK s bežnou situáciou na SVK je už úplne mimo.

janage
8. jan 2021

Vymen Zámky, veci do úschovňu, k jeho rodičom, kamošovi. Ak TP v pohode zrušiť. Ak by Ťa obťažoval volaj políciu. Snažila by som aj na nejakú dobu sa odsťahovať k rodine ak sa dá. A priprav sa na cirkus. Od sypania si popola na hlavu po vyhrážky. Však kde by taký zadarmo mamahotel našiel aj s babou na sex.
On nie je nájomnik. Nemá ziadnu nájomnú zmluvu. Nic neprispieva.

stanulienkat
8. jan 2021

@hopsadobrandejsa ale on nema najomnu zmluvu. Aj keby mal trvaly pobyt,zda sa mi,ze ho moze zrusit aj bez neho.

hopsadobrandejsa
8. jan 2021

@sissy27 Tak sa potom nema coho obavat

hopsadobrandejsa
8. jan 2021

@stanulienkat

Ja len vravim, ze neni na skodu byt obozretny.....pohoda 😉

nnnuuunnn
8. jan 2021

Nevies co robit? Len sem som sa docitala, kolko mate rokov a uz som pretocila ocami, ze kde je tu problem, rozidem sa a mam klud. Citam dalej a mam pocit, ze toto musi byt vymyslene. Existuju sice zeny, ktore ziju s nasilnikmi, ale tie nemaju vacsinou kam inam ist, alebo s nimi maju deti a predstava falosnej rodiny im nedovoli odist. Ale v Tvojom pripade je to len na zasmiatie, ze neznasas jeho deti, on je agresivny, mas byt, mas 21 rokov a na modrom konikomi sa musis spytat co mas robit. 😀 Ak sa bojis, jeho reakcie, tak mu pobal veci a vyriesene. V case ked si po ne pride, nebud doma sama, ak by Ti trieskal na dvere.. Ale snad oznamit mu to mozes ako normalnemu cloveku, aby sa na to stihol pripravit, ci?

angie678
8. jan 2021

Keď sa ho bojíš, zavolaj si na pomoc niekoho blízkeho (rodinu, kamoša, kohokoľvek) a vyhod hi preč.
Si mladá, očividne šikovná..
Chlapec sa len vezie.. A nepomáha.
Ľúto? A prečo? Budu ti chýbať tie vybuchy, nadavky a jeho deti, ktoré nevieš zniest?
Je dospelý, mal by si vediet zariadiť život. Len zbytočne nepremrhaj ten svoj pri ňom. Nemá to zmysel.

nnnuuunnn
8. jan 2021

A este som zabudla: "neprispeje ani cent". 😀 Ale fakt tie veci mu poslat tam, kde ma adresu je tiez dobry napad. Ma vobec trvaly pobyt?

derdia
8. jan 2021

Ahoj pobal mu veci pre kne poukladaj a daj vymeniť Zámky, a odid k rodičom na mesiac napr. Zatiaľ vychladne.Evi mu vyloz u rodičov. Najlepšie keď bude v práci. Nekaz si život s nim. A ešte jedna rada nestihne otehotnieť. A pamätaj. Väčšinou si blbý chlapi chladaju oveľa mladšie baby,lebo im pri nich lepšie prejde ich správanie... Preto nehľadaju sebe rovné lebo tie by ich kopli do riti.

zoodiac
8. jan 2021

popros rodinu/znamych, kamaratov, ak sa bojis spravit nieco sama, urcite ti pomozu. ostavat s nim nema vyznam. jednak s nim byt nechces a jednak si ta nezasluzi - nestracaj cas a nenic si zivot

elizabet173
8. jan 2021

@hopsadobrandejsa Nie je to tak, on nema ziadnu najomnu zmluvu, zrejme si je toho velmi dobre vedomy, preto ju zastrasuje. Ina je situacia, ak su manzelia, alebo ak by ona bola prenajimatel a on najomnik. Trvaly pobyt zrusi za chvilu, ten mu nedava ziadne uzivacie pravo na cudzi byt.

hopsadobrandejsa
8. jan 2021

@elizabet173 tak ako vravim, potom sa nema coho bat. Ona musi vediet aka je situacia ohladom jej byvania. Ja do toho vidim len skrz jej prispevok.

evka258
8. jan 2021

Prosím, načo ti je? Nemáš brata, žeby načas prišiel k tebe kým sa ten prizivnik odprace? Aby ti náhodou neublížil.

sasa1310
8. jan 2021

to sa ti ako podarilo v 21 kúpiť byt a ešte aj živiť debila?

jaskolka
8. jan 2021

Aj uvažujem, či to nie je vymyslena téma. Lebo pytat sa, v takom prípade, čo robiť..? Uprimne, partner ta vyuziva, je agresívny, útočil na teba, rozbil ti mobil, a máš z neho strach... Vieš si predstaviť tak žiť niekoľko rokov? Do konca života? Prečo vahas, čoho sa bojíš? Zavolaj si na pomoc kamaráta, otca, brata,bratranca, hocikoho, zbal mu veci a proste ho vyhod z bytu. Nerozumiem, čo ešte ľutujes? Toho blbca? 🙈🙈Veď toto absolútne nikam nevedie, nemáš jediný dôvod byť s ním.

autor
8. jan 2021

@martina1201 nema u mňa nič, ani trvalý ani prechodný, nie je ani ručiteľ ani nič podobne. Vlastníkom som len ja.

autor
8. jan 2021

@sasa1310 spravila som si dobru školu a mam normálne zamestnanie.

thewitch
8. jan 2021

Toto nie je výbušný priateľ to je psychopat a nevieš čo z nwho vyjde.. Ak sa bojíš sa s ním rozísť lebo by ťa napadol, rozbil ti mobil kvôli kamarátke - zažila som si. To isté s mobilom mi urobil ex... Odíď od neho ak ťa napadne zavolaj políciu ak sa príliš bojíš a máš brata alebo niekoho zavolaj ho povedz o čo ide nech je stále s tebou kým on neodíde.

elizabet173
8. jan 2021

@hopsadobrandejsa ved pise, ze si kupila byt a je to priatel, to staci na to, aby mu mohla zavesit kufor z vonkajsej strany dveri

elizabet173
8. jan 2021

pravne ho mozes vykopnut kedy chces, ak hned, ale chapem, ze sa ho bojis. Tak, ako ti radia vyssie, nastahuj k sebe na cas otca, brata, vymen zamok a dovidenia. Nechapem, na co si si ho k sebe nastahovala ,nechala ho prizivovat sa na tebe, ani to, co si pisala o jeho detoch, to by bol ten najmensi problem.