Budúcnosť vzťahu

24. mar 2024

Ahojte, chcela by som počuť vaše názory, nemám sa koho iného opýtať bez toho aby bol na strane jednej či druhej. S frajerom budeme spolu v máji rok sme tretiaci na VŠ a bývame spolu na internáte. Skratka ide o to že ako sme začali spolu bývať ide to dolu vodou, mam pocit že žijeme pri sebe nie spolu, keď mu niečo hovorím ani nezdvihne hlavu lebo si nieco píše pritom by stacilo 5min pozornosť, stále ma napomína ako mám čo robiť ako sa mám učiť ako mám tráviť efektívne voľný čas keď idem von s kamoškami aby som sa aspoň niekde porozprávala volá mi kedy prídem že je sám, no ked prídem je to o tom istom on si robí svoje a ja pozerám naňho. Občas mi príde že je to len o tom že sa mu pacim ako žena no názorovo sme sa nestretli aj keď plány do budúcna mame rovnaké, no keď ma svoje chvíle kedy ma vychováva fakt nezvladam. Izbu upratujem, varim, snažím sa mu venovať sex mame keď chce, nakupujem pre nás oboch a ano občas mám svoju chvíľu kedy na mna všetko padne a vybuchnem ale fakt neviem či proste je to tým že sme začali spolu bývať a utrasie sa to, či sme si nesadli tak ako sa zdalo.

daniela099
24. mar 2024

Buď rada, že ste mali možnosť to spoločné bývanie si vyskúšať už na internáte a bez záväzkov. Áno, toto sa často stáva, keď spolu dvaja ľudia začnú bývať a tráviť spolu takmer všetok svoj voľný čas, že sa ukážu na povrch aj iné stránky toho partnera, často sa odhalia vlastnosti, ktoré dokázal skrývať, kým ste spolu ešte len randili a nebyvali spolu. Predpokladám, že máš možnosť kedykoľvek od neho odísť (výmena izby a podobne). Skúste sa spolu porozprávať, povedz mu čo ti vadí, čo by si chcela zmeniť, kde si ochotná spraviť pripadne kompromis atď. Časom potom uvidíš, či sa niečo zmení a bude sa ti viac venovať a ci vám to bude ďalej vyhovovať. Ak nie, tak ako hovorím, možnosť odísť je jednoduchá, si mladá, v živote ešte toho správneho nájdeš, držím palce.

autor
24. mar 2024

Ano často mu to hovorím že potrebujem aby sme sa rozprávali dva týždne je to ukážkové potom zas to iste 😕. Často tu čítam príbehy keď sú ženy nešťastné v manželstve a ja to práve nechcem aby sme si potom povedali len dnes varim kurča deti nemajú v škole nič nové a ideme spať, no zachvilu si budeme môcť vyberať izby preto premýšľam či bývať s ním ďalej alebo bývať s kamarátkami

stanulienkat
24. mar 2024

Presne na toto je vyborne spolocne byvanie. Zistis, s kym zijes. A ci chces, alebo nie.

daniela099
24. mar 2024

No vidíš 🙂 ak už teraz cítiš, že to pre teba nie je to pravé, že ste príliš odlišné povahy alebo ak nemáte spoločné záujmy a neviete plnohodnotne tráviť čas spolu, tak je asi pre oboch lepšie to ukončiť 🙂 to sú veci, ktoré na druhom tak ľahko nezmeníš a zotrvať v takom vzťahu by mohlo znamenať, že sa v budúcnosti v tom vzťahu budete obaja trápiť lebo obaja očividne od vzťahu mate odlišné očakávania.

daniela099
24. mar 2024

Pozri sa, jemu vyhovuje že upraces, uvaris a ze ma sex kedy chce, možno si už tak trochu na to zvykol a trochu pozabudol na tvoje potreby 😀 ak chceš od vzťahu viac, nájdi si takého, ktorý sa bude zaujímať viac o teba a o tvoje potreby a s ktorým si budeš lepšie rozumieť 🙂

autor
24. mar 2024

Ano je to tak, že sa všetkým kamosom chváli ako sa ma dobre akú si našiel dobrú frajerku že všetko ma, ale na moje potreby zabúda to je pravda

januska12323
24. mar 2024

Veď má všetko čo si môže želať za minimum námahy, prečo by sa toho vzdával? Plus ste spolu len rok to by malo byť najkrajšie obdobie.

daniela099
24. mar 2024

Jasné, tak si si ho naučila (nemyslím to v zlom) a jemu to vyhovuje 😀 ja som si už podobné veci tiež zažila, viem o com hovorím, na dobré sa ľahko zvyká 🙂 len treba si uvedomiť, že treba to aj oceniť a tiež za to do toho vzťahu niečo dať

autor
24. mar 2024

Ano to som vravela že sme spolu rok a mali by sme byt ešte zaslepení, ale jeho odpoved bola že tým že spolu bývame sme spolu akoby 6 rokov lebo už riešime iné veci ako keď sa stretávame len na lavičke 😅

colsami
24. mar 2024

Sama vidis - ak uz rozmyslas ci vybrat izbu s nim alebo s kamoskami, je to zaciatok konca, lebo inak by Ti to ani nenapadlo a by ste si dalej byvali ako dve hrdlicky.
Respektive teda, ty ako jeho frajerka sluzka upratovacka a on ako uzivatel sluzieb.

Si mlada, nestracaj cas s nevyzretym pohodlnym chalanom, najde sa niekto od koho budes dostavat tolko, kolko aj Ty davas 😊

domkakvet
24. mar 2024

Nie, tak vztah nema vyzerat a obzvlast nie po roku, hladaj inde.

svetlonos
24. mar 2024

Vy ste si vyskusali byvani v zatazovej situacii - obaja VS a ty sa o panka este aj staráš!
A teraz si predstav to iste chovanie pri chorom dietati a prebdenych nociach.
S mm sme sa spoznali a o tyzden sme tvorili pár, byvali najskor tiez v jednej izbe, neskor v byte. On nepatri k tym ukecanym. Tretí rok sme sa zacali snazit o dieta a teda nepripadalo mu, ze sme spolu 6 rok alebo podla vypoctov tvojho asi 18ty 😁 A to ja som ukecana, on ani nie. V tretom roku sme isli do Hamburgu do zabavneho oarku na 2 dni, behali po welnesoch. Teraz to bude pomaly 8 rokov, 2 deti a keby pri nich mohol niekto byt, ideme znova niekde. Aj sa rozprávame, pocuva ma (vecsinou) 😁 niekedy vidim, ze potrebuje kľud. Ale ked mu jasne poviem, ze sa chcem rozprávať tak sa bavime. A to veru nema taky servis ako tvoj - kolkokrat pride z prace a vari veceru on. Bez pindania! Ked mal 1 syn 2 roky, odisla som 1x mesacne na celu sobotu s kamoskou na kavu z At na SK. Takze musel ratat pripadne s tym, ze sa nieco stane a ja vecer nepridem- chyba spojov atd.
A vies co? Tesil sa, ze konecne idem s kamoskou von po dlhej dobe. Ked som bola s malym na SK tyzden, volali sme si len vecer a ziadne polovanie a sceny, kontrola.
Tento exemplar vymen a vychutnavaj život ! To nie je material na manzela ci otca.

egonsk
24. mar 2024

On si zabezpecil aby mal o seba postarane pocas studia, tak preco si neni spokojna aj ty? 😉 ... neboj, po skonceni skoly uz nebudes mat tuto gulu na nohe, odopne sa aj sama.

autor
24. mar 2024

No musíme sa porozprávať dnes, buď sa niečo zmení alebo ideme od seba, máte pravdu, mne to vlastne neprišlo nikdy také zle 😄 teraz mi ale napadlo že mám mesačne 150e on skoro 300 a nákupy nám obom som platila výlučne ja, hlupáčka som

colsami
24. mar 2024

Hej je to od Teba hlupe.
A rovnako je naivne si mysliet, ze sa nieco zmeni, ked vidim ze opatovne sa chces rozpravat a cakat ze sa nieco zmeni (kedze take pokusy ste uz mali). Vidis sama ze uz Ta to k nemu ako k partnerovi netaha, tak sa zbytocne nezakopavaj s tymto chlapom. Ale uvidis sama, ako sa rozhodnes. Vela stastia.

daniela099
24. mar 2024

Stalo sa, ber to ako pozitívnu skúsenosť, aspoň budeš vedieť, čomu sa máš do budúcna vyhnúť a čo od chlapa vo vzťahu očakávať 🙂 navyše, ste na internáte, nemusíte riešiť čo so spoločnou hypotékou, deliť majetky, ani nič podobné 🙂 ber to tak, že takáto skúsenosť ti prišla do života v tej najlepšej chvíli, kedy ešte nemáš čo stratiť ani v prípade ak pôjdete od seba a ako hovorím, ak sa z toho ešte aj poucis, tak veľké plus pre teba 🙂 hlavu hore, vôbec sa tým netráp

egonsk
24. mar 2024

@colsami slusni ludia sa porozpravaju, neslusni sa zbalia a zmiznu. Porozpravanim sa vyjasnia postoje a chyby a dovody pre rozhodnutie, ktore moze (a nemusi) pochopit aj ta druha strana a zaroven sa ulavi na psychike a lahsie spracuje tento krok.

autor
24. mar 2024

Tak hneď sa rozchádzať nechcem 🙂 mám ho stále rada a dúfam že aj on mna, preto to chcem ešte skúsiť a nejak sa spoločne posunúť a naučiť sa byt lepší pre toho druhého, ale ak to bude zas to iste tak asi to nemá zmysel

lenkakravcova
24. mar 2024

Nie ste manželia. Nemáš sa čo o neho starať.
Zbytočne si si pridala zodpovednosť bez práv.
Áno, kľudne mu raz za čas uvar večeru (on raz za čas tiež tebe), ale nie žeby si slobodne mi študentovi varila, nakupovala, prala len tak ful servis na internáte za nič na oplátku. 😃 To ani ženy v domácnosti nerobia - lebo tú na oplátku muž živí.

lapalma
24. mar 2024

Autorka, dievčatko--- si ešte taká mladá...ži si svoj bezstarostný život s babami na intráku a posluhovanie nezrelému chalankovi okamžite ZRUŠ 🙂 Ešte sa v živote naobetuješ dosť pre iných a svoje deti.... toto naozaj nie 🙂
A ešte je aj manipulatívny a vychováva ťa ? tak dvakrát NIE 🙂
Neutekaj ostetnatívne od neho, len na budúci rok bývaj s dievčatami a buď študentka, v lete choď do zahraničia na brigádu a s týmto chlapcom iba randi - od odíde aj sám, keď mu nebude robiť servis 🙂

mqkm
24. mar 2024

Tak ho nechaj. Ty mu platis jedlo a varis mu a pratas a on ta "vychovava" a hundre? To co za chlapa, keby on vsetko platil a robil, tak ok akceptujem a smejem sa z jeho hundrovania, ale ty si ako tazny kon a on nema ani respekt voci tebe. A si este mlada, pekna, cely zivot pred tebou, nie takeho chlapa mozes mat! Nechat ho a zacni si uzivat zivot, s kamoskami, a najdi si takeho co nehudnre a kupuje ti vsetko a s ktorym mas zabavu a berie ta vsade a nesedi doma ako kocka uz teraz! Tolko chlapov po svete beha, a vy co ste mlade, pekne, bezdetne, vzdelane sa ponizujete a stracate cas s nejakymi trtkami. Och boze!

barborachors
24. mar 2024

prestan okolo neho chodit ako kolo malovaneho vajca a zacni si zit aj svoj život. Pride mi ze jediný zmysel života mas jeho a byvanie s nim. Preto ta ignoruje lebo kolo neho skaces ako keby to bol boh. Si mlada baba a uz ste ako stari manzelia.

rozculena
24. mar 2024

prestaň mu posluhovať,kupuj jedlo len pre seba.........povedz,že nie si jeho slúžka.

deedol
24. mar 2024

pripomenula si mi jednu debatu, co sme mali so spoluziakom z VS, ked sme boli cca v tvojom veku. zacal vykladat, ako si chce najst babu, ktora bude robit vsetko co ty, teda starat sa o jeho pohodlie, plus ma byt pekna mila inteligentna scitana vzdelana, ale aj tak jemu podriadena (lebo on je pan tvorstva a vsetko vie najlepsie). vsetky pritomne baby ho vysmiali. zaujimalo by ma, ci taku nakoniec nasiel.

uprimne, ja by som uz neskusala ani rozhovor. ste dvaja rovnocenni a rovnopravni ludia, len on to nechape. nechcelo by sa mi v dvadsiatke niekoho prevychovavat, ked normalnych chalanov su v tom veku cele zastupy. kamoska takto stravila s frajerom takmer 10r - cca od 20 do 30 - a lutuje, ze s nim zabila najlepsie roky.

mandzula
24. mar 2024

Dakuj vsetkym svatym za napad byvat spolu, krasne ti to ukazalo, ci je to clovek pre teba.

alickapusinka
24. mar 2024

Podľa mňa najlepšie rozhodnutie že spolu žijete na internáte a vždy lepšie tak a potom sa rozísť ako sa zobrať a po krátkej chvíli si nerozumieť. A rozviesť sa. Podľa mňa k sebe nejdete aj v tom že mate každý svoje hodnoty niekde inde. Podľa mňa len hovorí že mu chýbaš ak si doma tak už mu nechýbaš. Nestaraj sa o neho načo nie ste manželia. Mala si možnosť si s ním vyskúšať a vidíš že to nejde. Ja by som to ukončila nemá to vyznám. A ON nechodí na žiadnu brigádu TY perieš, varíš , nakupuješ, aj pre neho a ON ešte bude hubu otvárať moja TY si peniaze šetrí a všetko na polku a nie TY všetky peniaze minieš a ON čo nepracuje popri škole. Nechcela by som takého čo by som všetko platila a ešte by na mňa trepal blbosti. Nie je to chlap pre teba a tvoj život. Načo Ti je však nič TI nepomáha že mu nie je hanba že ho živíš tak isto študuje ako TY a nechá sa živiť. No to žiadne terno do života nebude. Ja by som rozmýšľala ako s nim skôr skončiť ako niečo ešte rozviať. A šetrí si peniaze aby si mala na horšie časy ak popri škole študuješ šetri si nikdy nevieš kedy budeš potrebovať. Jasné že mu je dobre navarene má vypraté má nakúpene je no čo by mu chýbalo lenže do vzťahu investuješ iba TY ON nie a to je zlé. Vo vzťahu sa nie len berie ale aj dáva. Nie jeden všetko a druhý nič, To nie je vzťah.

autor
24. mar 2024

Akože ano máte pravdu nemala by som sa oň starať a mala primárne mysliet na seba ved nie sme manželia, ale mne sa to akosi nedá a upratat musím Ved to robím aj pre seba. Takže taký rýchly rozchod zo dna na deň asi ešte nedokážem 😕

autor
24. mar 2024

A ešte jedna vec je že on nie je ale taký zlý ako to asi vyznelo 😄 resp hovorí mi často že ma veľmi ľúbi, ako moc sa mu páčim že ma chce za manželku a chce so mnou deti a tak i keď teda neviem po vašich komentároch či to nie je úplne minimum ktoré ma byt samozrejmosť

rozculena
24. mar 2024

a čo z toho máš,keď to hovorí? je z toho nejaký osoh? žiadny,a tak to bude vždy,vžy bude len trepať a skutek utek.

daniela099
24. mar 2024

Chcela si rady, dostala si ich, už je len na tebe ako sa rozhodneš. Tiež by som veľmi neverila tomu, že sa dokáže zmeniť, dôvody som napísala už vyššie, ale keď chceš, kľudne mu šancu ešte daj. Zároveň ale mysli na to, že či ti toto stojí za to, aby si s ním strácala čas, keďže sama si písala, že to neklape, že taký vzťah si do budúcna nevieš predstaviť a očividne nie si takto šťastná.