Chcem opustiť manžela

19. júl 2020

Ahojte..Idem sa sem prvý krát vyrozprávať.Pisem anonymne, nakoľko tu mám účet už dlhšie a nechcem,aby niekto vedel, akú mám situáciu.Jednoducho takto inkognito je to fajn...S mojím manželom som sa dala dokopy,keď som bola veľmi mladučká.Mala som iba 16rokov,on 27..Teraz mám 27,on 38..Máme spolu 2krasne, najkrajšie detičky, ktoré veľmi ľúbim..Ľúbi ich aj on samozrejme..Ale...Jeho spôsob života je pre mňa neakceptovateľný.Vedela som,čo je zač,vedela som,s kým sa stretáva,vedela som,čo robí...Je to vagabund.Presne taký, ktorý sú zatvorený v base pri najlepšom na 25rokov..On mal však väčšie šťastie a nikdy v base nesedel(čo mu teda ako otcovi našich detí samozrejme ani neprajem)..Vrátim sa k tomu spôsobu života..Keď som bola mladá, sprostá, naivná,myslela som si,že autá,peniaze,zlato sú všetko a všetky moje kamošky mi budú takého frajera závidieť.. Kokaín,kurv...y,automaty,to je jeho...Bol to môj prvý muž v posteli,prvý chlap,do ktorého som sa úplne najviac zamilovala a preplakala kvôli nemu polku puberty,ale ono to tak v poberte býva a má byť..Tam to,ale malo aj skončiť..No neskončilo..Otehotnela som,nasťahovala sa k nemu do domu a trpela.. Vnútri...On je proste "biznisman",ty sed doma,alebo niekde na káve a drž hubu..Nieje agresor,ale je to proste dominantný chlap,ktorý nosí domov pekne prachy a ja som žena,ktorá sa má starať o deti..Áno,zo začiatku sa mi to strašne páčilo a myslela som si,že žijem sen snáď každej ženy(pubertacky)...On môže všetko,ja nič...On sa vracia o druhej ráno,ja do druhej ráno tisim naše druhé dieťa,keď plače ..Keď sa konečne vyhadam a idem sa zabaviť s kamoškami aj ja..Vždy som kur...va,vždy sa podľa neho niekde asi prinajlepšom vyciciavam s nejakým debilom na disko,pritom sedím s kamoškami pri víne a nikdy nič zle nerobím... Nemá problém mi len tak povedať,že som špinavá kurva,potom sa smeje,že čo všetko beriem vážne a ide sa ľutovať,že ako keby si ma nepoznala,však srandujem..Mne to ale smiešne nepríde..Som vnutorne strašne vyčerpaná, neľúbim ho, vidím,že čím je dcéra staršia,tým viac ho začína nemať rada..Nechce mu dať pusu,nechce s ním nikam ísť,neobijme ho,iba,ak jej poviem,nech to urobí,že je to jej otec .Tak s prevratenymi očami mu dá pusu(má 7rokov)..Pritom somnou sa mojka od rána do večera, nemá s tým problém...Už má nebaví počúvať dennodenne o jeho kamarátoch,kto koho oklamal,kto komu dlží peniaze,kto má aké auto,kto nemá auto..Robota? legálna?Max tak na dva mesiace,on nebude robiť zo seba kkta za 1500€ mesačne a jemu nikto nemôže byť šéfom,lebo šak on je šéf..To si o sebe myslí možno tak on...výlety rodinné?Spoločná prechádzka s deťmi??hahhahaha nehrozí,možno tak na hodinu a keď mu volajú kamoši,on musí ísť riešiť lebo mu utečú peniaze.... Vyčerpáva má ako vzťah,tak aj on,ako osoba.. Neznášam keď je s nami doma,milujem,keď je celé dni preč a nevidím ho...Po tomto chce vecer odomna sex,no priznám sa,nemám náladu,už som pica nezáživná.......
Ale.....Už minimálne 5rokov takto uvažujem a ja sa nedokážem od neho odpútať...Už som raz aj odišla,ale toľko prosil,až som mu uverila,alebo skôr mi ho bolo ľúto a zas som tam,kde som bola...Je to výborný manipulátor,on presne vie,čo robí a presne vie,ako to má robiť,aby som sa ja vždy cítila tá zlá...Neviem si predstaviť život bez neho,,,pritom tak veľmi chcem.
. možno aj preto,že som pred ním ani nikoho iného nemala a ja vlastne neviem,ako má skutočný vzťah vyzerať a fungovať...Viem,že takto nie,ale stále niekde v mojej hlave je to,čo ak si už nenájdem niekoho,kto bude milovať moje deti....A mňa samozrejme..Už sú tam tie deti a stále sa neviem dokopat k tomu,aby som ho poslala do čerta....Peniaze na právnikov má,ja nie...Bojím sa, že mi bude robiť napriek,že mi bude robiť zle,keď odídem(čo už aj robil,keď som odišla)...Sledoval má pri dcerinej škôlke,stopoval pred robotou,kde mi pred kolegami nadával do spin a plul na mňa... Momentálne som na materskej,čo je ďalší problém...Na druhej strane musím povedať aj to,že som není žiadna tichá sivá myš...Dokážem naňho navrieskat,už som mu aj strelila,ako sa somnou baví,nesedim ticho v kúte,no väčšinou si kusnem do jazyka kvôli deťom...K mame nejdem,nemáme dobrý vzťah,otec žije v zahraničí..Asi som sa len potrebovala vyrozprávať a počuť triezvy názor od nestrannych osôb,aj keď počítam s tým, že nebudú pozitívne...

322sima123
21. júl 2020

Ahoj, ja by som ti chcela len poradit, ze aby si do tejto situacie zavolala Pana Jezisa.
On vie o tebe aj o muzovi, aj preco je to takto aj vychodisko pozna a chce vam pomôct. Je ale potrebne si klaknut pred Neho, vyznat sa mu olutovat svoje chyby, chriechy, preco si co urobila, horkost v srdci a On vas istotne neodsudi a nezavrhne. Ale je potrebne vzdat sa hriechu. Preve naopak na 100% vam pomoze a mozno aj zazrak urobi, len nemusi byt podla vasich priani, ale bude ten najlepsi pre vas vsetkych. Ako aj sv. Rite pomohol tiez mala takeho podobneho muza, pekny film je o nej, najdi si ak chces. Hlavne je Jezisa prijat za svojho Pana a Spasitela a uverit mu. I Panna Maria by sa rada pridala 🙂 aj ju poproste o pomoc.

majkeel
21. júl 2020

@322sima123 Amen. Podla mna ma Pan Jezis aj skupinu na facebooku. Odpoveda v priebehu dna.

322sima123
21. júl 2020

@majkeel smejes sa z toho co nepoznas, ja som spoznala Jezisovu pomoc v mojom vlastnom zivote takze viem co pisem. 🙂

bluka2
21. júl 2020

@iva812 máš úplnú pravdu

autor
21. júl 2020

@iva812 môj vzťah s mamou je nastrbeny iba posledné dva roky,odkedy si našla priateľa a nevidí nič,nikoho,iba jeho..Od nej neočakávam ani tú najmenšiu pomoc, nakoľko ona má iba seba a priateľa..Je to na dlho...Čo sa týka môjho muža,v Tom máš úplnú pravdu,ale mám jedno šťastie,že je v podstate doma veľmi málo,a keď je,nieje to stále iba o hádkach..Mne skôr ide o to,že je aký je,že má partiu akú má a robí to,čo robí.. Peňazí môže mať akokoľvek veľa, nedrží má pri ňom absolútne nič..paradoxne iba on sám, nakoľko viem,čo bude nasledovať,keď odídem.. Drží ma iba tá predstava,že najbližšie roky budem mať kvôli nemu peklo zo života a bojím sa odísť ,lebo niesom na to peklo ešte pripravená..Psychicky, finančne,nijako..Ale to neznamená,že z mojich detí vyrastajú psychicky poznačené osoby,to vôbec nie ..On ich má rád,nehadame sa pred nimi(samozrejme občas áno),ale snažím sa obmedzovať tie hádky a selektovať to mimo nich...Nakoniec mám aj celkom šťastie,že takýto človek, že "mafián",ale áno,je,keď si to tak vezmem,domov nechodí ožratý a nerobí somnou bordel..To by bolo horšie..Preto sa snažím ešte vydržať a naplánovať čo sa dá..

selenka7
21. júl 2020

Ja by som sa mozno skusila obratit na NAKA http://www.minv.sk/?NAKA

lulufa
21. júl 2020

ach, akoby som písala ja príbeh, dnes som rozmýšľala, že tiež by som sa tak rada vyrozprávala... Môj manžel taktiež na mňa "nakľaje" a hneď nato sa usmieva, akoby som bola neviem čo. Už som mu to toľkokrát hovorila, že ja nie som tomu rada, no neberie ma vážne. chodili sme spolu 7 rokov, potom sme sa vzali, dieťatko sa nedarilo, 3xIVF a už sme mali ísť na umelé a podarilo sa to. Pôrod katastrofa, a tak sex bol pre mňa španielska dedina po pôrode... navzájom sme sa odsudzovali. ja som ho začala nenávidieť, postupne ho začala nenávidieť aj naša dcéra, ktorá ho taktiež nechce objať, ani len pusu dať. Až raz... vzala som mu telefón a našla som sms-ky od nejakej ženskej, kedy sa stretneme, mám chuť, aby mi niekto pohryzkal moje bradavky ako ty naposledy... Akoby mi niekto vrazil nôž do srdca. Čo už, vraj spolu nič nemali, len jej hrýzol a popritom si vyhonil. neuveriteľné, akoby malé dieťa... Po tom všetkom, čo sme spolu prežili, koľko smútku, bolesti, nekomunikácie je to tak...

autor
21. júl 2020

@lulufa to mi je ľúto,čo sa ti stalo a že ťa podvod tvojho manžela tak zasiahol...Pre mňa by to bolo ale vykúpenie..Denne sa modlím za to,aby si našiel nejakú slečnu,bezhlavo sa zamiloval a odišiel...Ale ja o Tom ozaj môžem len snívať 🤷🤦

lilitela
21. júl 2020

@puklica13 Nie je to ok, ide o to, ze matka sa musi snazit tvarit ze je vsetko ok pred muzom, a ostatnymi, ze nechysta odchod a pod. Jasne, ze ked sa to da, tak sa ozve ze si vyprosuje taketo jednanie - to tusim aj autorka urobila, ak si spominam.

acrobaleno
21. júl 2020

@majkeel 😂

janeninka
21. júl 2020

a kedy budes vediet ze si uz pripravena? Co sa musi stat aby si bola? Pre mna trosku zvlastne sa utesovat ze to mas mozno lepsie ako ine zeny.. od agresivneho alkoholika by sa ti mozno odchazalo lahsie a necakali by ta take narocne chvile po odchode..

luccija
21. júl 2020

@janeninka neodíde nikdy.Teraz má spleen tak vystrčila trocha rožky, ale neodíde.Lebo peniaze, dovolenky, vplyvný muž..na sliedenie si zvykla.Je nereálne odísť úplne a nekontaktovat sa kvôli deťom.Jedine, že sa prefetuje, alebo pôjde na roky do basy

janeninka
21. júl 2020

@luccija tak ja pevne verim, ze kvoli detom to jedneho dna da a nebude to velmi natahovat.. ja si myslim ze 40 000 je na daky byt zapadakove dost..ked popredava kabelky, carachy bude aj rezerva. Rozumiem autorke, ze je to velke susto a je potrebne si to rozkrokovat, ziskat trosku situaciu pod kontrolu, pripravit sa.. Nemyslim si ze ju predstava, ze to vplyvny muz dako naplna....mna by teda ani dovolenky za mozno krvave peniaze veru nie..

autor
21. júl 2020

@luccija v niečom máš pravdu..nebudem ti protirečiť a búchať sa do hrude,že to tak nieje..Ale odísť odídem..Len ono to nieje jednoduché..Naozaj musím ešte čo to našetriť a bude lepšie...Lebo je to možno trošku povysenecke odomna,ale nechcem odísť odniekiaľ,kde mám všetko (finančne) niekde,kde budem trieť biedu..Lebo na pekné sa rýchlo zvyká, všakže...Preto chcem šetriť, šetriť, šetriť a odísť,keď budem mať svoje bývanie,a ešte čo to ušetrené, prácu a malý bude v škôlke..Tak sa ľahšie odchádza,ako s malým babom do neznáma bez centu..Nebudeme sú klamať

selenka7
21. júl 2020

Napada ma este jedna vec - pokial ste manzelia a nerozvedies sa, cokolvek si kupis (nehnutelnost), nebude len Tvoje.

autor
21. júl 2020

@janeninka vieš,ja už som raz odišla..Povedala som si,že načo čakať a zbalila som veci a z jedného dňa na druhý som tu nebola .Ale,čo z toho??No nič..Vedel kde je malá,úplne jednoducho mohol cez ňu zistiť kde som ja,čo aj zistil a už to bolo...Robil zle,stalkoval, vyhrážal sa s deťmi,podal návrh na súd na zverenie detí do jeho opatery,lebo však on dom ja podnájom jednoizbový....A už som bola nahrana.. Reálne by som ja ani nevedela pred súdom preukázať nejaký príjem,čo, rodičovský?to nieje ani na plienky a umelé mlieko na mesiac.. Neverím, že by mi len tak bez mihnutia oka nechali deti. ..Vie,kde je moja slabá stránka,tak som sa vrátila a on stiahol návrh na súde .Ale☝️,keď budem mať svoje vlastné bývanie,deti budú navštevovať škôlku,školu,ja do práce,už sa mi bude ľahšie dýchať a nech si dá aj 4 návrhy,už len tak ľahko deti nedostane..Lebo budem mať zabezpečené všetko,čo deti pre svoj život potrebujú..A dom a drahé autá nepotrebujú....

autor
21. júl 2020

@selenka7 samozrejme, že to nekúpim ja... Kúpi to môj otec...To už mám premyslené...A po rozvode mi to daruje..Jemu na 100% dôverujem...

luccija
21. júl 2020

mudro👍len nezabudni, že zatajiť miesto kde budeš bývaš nemôžeš a bude Ti tam chodiť robiť scény, scény a ešte raz scény.Deti bude manipulovať budeš to mať ťažké na roky, ale to asi vies

tinapa
21. júl 2020

Len aby mu nepreplo, kým ty budeš šetriť a šetriť a čakať na vhodnejšie časy..a neublížil vám. Urob si aj plán B- pre bleskový odchod, ak by bolo treba. Lebo keď šňupe kokain, môže sa to zvrtnúť behom chvíle, nie..? Asi o tom vieš viac, teda..

janeninka
21. júl 2020

a on ma ako preukazat prijem? pokial boli deti male si si ohla ziadat vyzivne aj na seba..a prave s malymi detmi sa lahsie zveruje do starostlivosti matky.. kazdopadne musis byt tak 5 krokov pred nim - stalkovanie a pod. bude robit vzdy, musis byt pripravena na kazdy scenar, moze ta dat vyhodit z prace, decka zacnu mrncat za otcom ( lebo ty budes cela vystresovana z toho a on chrumkavy)

autor
21. júl 2020

@tinapa písala som,že mi neubližuje, deťom tobôž nie.. Nadáva mi,a jemu príde vtipné to,ako mi nadáva a hovorí,že to nemyslí vážne..Mne to smiešne nepríde a už sa nad tým ani nepozastavujem a ignorujem ho,lebo viem,že odídem a je mi jedno,čo rozpráva...Ale fyzicky na mňa nikdy v živote nezautocil,na deti absolútne,keď dal malej po zadku,keď ešte nosila plienku,plakal dve hodiny,prečo jej dal po riti...Tohto sa neobávam... Neublíži nám...fyzicky....
To že je magor,ok,už som si zvykla...Ale plán B pre mňa neexistuje...Musím odísť pripravená..Lebo viem,že otec nieje zlý, dcéra síce videla,ako sa hádame,ako ma urazil,ale zážitky s ním má pekné...Preto sa bojím,že mi tie deti vezme... Známosti, zabezpečený, dobrý vzťah k deťom...Neviem, bojím sa...Dcéra už má svoju hlavu,preto ho odmieta,lebo ja som pre ňu mama, ktorú miluje a on sa somnou hádal..a jej sa to nepáči...nie preto,že je na ňu zlý...Nieje to ten klasický prototyp dementa,ktorý ubližuje svojej rodine..On vie,čo robí.....🙄

autor
21. júl 2020

@janeninka bohužiaľ,má....V dnešnej dobe sa dá všetko,ak vieš,za kým máš ísť...Bez mihnutia oka mu poskytli v banke 240000€,kde zdokladoval, normálne reálne príjem 3700€ mesačne .. Ale ja neviem,kde to vzal a ako to urobil 😏😏😏 jeden dobrý kamoš pozná kamoša a ten má kamoša...a už to ide...Ja také známosti nemám....🙄

tinapa
21. júl 2020

Vieš, v čom žiješ, máš svoju pravdu.. Ja nesúdim človeka, preto ti tu nenapíšem žiadne výčitky ani nič podobné.. Spamätala si sa, to je dobre, len si dávaj pozor na seba aj deti.

iva812
21. júl 2020

Držím Ti palce 🙂

lacibo
21. júl 2020

@ahoj0 nemyslím si, že máš pravdu, keď píšeš, že má autorka rozum pubertiačky, ja ju chápem, čo prežíva a že sa jej zdá jej situácia bezvýchodisková, to že zvažuje svoje zotrvanie v patologickom vzťahu nesvedčí o puberťáckom rozume , ale o uvažovaní zrelej ženy, nemyslím si, že do vzťahu išla pre luxus, bola do neho zamilovaná, to je jasné a doteraz nepoznala vlastne nič iné , až teraz si uvedomuje, že by mohla žiť aj inak, samozrejme chýba jej odvaha na samostatný život, kee tak nikdy nežila.. rovno z rodičovského domu naskočila do tohto vlaku a keď je rozbehnutý, naozaj ťažko sa z neho vyskakuje... to neznamená, že sa to nedá...ak bude naozaj rozhodnutá, tak sa jej to podarí... som zásadne za záchranu rodiny, ale tu sa mi to nezdá perspektívne, práve naopak, autorka by si po odchode určite rýchlo našla nejakého normálneho muža, ktorý by miloval ju aj deti.. čo radím...určite si nájsť nejakú odbornú podporu, aby postupovala premyslene a najmä výhodne pre seba (z právneho hľadiska)..určite vyhľadať pomoc!!

lacibo
21. júl 2020

majetkové pomery nie sú v žiadnom prípade dôvodom na odobratie detí, v našom právnom systéme nikdy..to sa neboj.. navyše máš nárok na rovnakú životnú úroveň po rozvode ako tvoj ex..

ktochytavzite
21. júl 2020

a ty mozno robis z komara somara len,ze ten tvoj by ta aj mechal odist,myslim si ze len zvelicujes,akurat by ti robil prieky s vyzivnym,inak tiez naco si si s nim robila druhe dieta??A to rste nedavno ked si uz musela vediet ze sa ti bridi zivot podvodnikovej zeny.

an1ka
21. júl 2020

Ako píšu baby, odkladaj si peniaze bokom. Pri odchode nezabudni doklady (rodné listy, príp. Sobášny list, dôležité zmluvy a pod.). To, že ma (údajne) najlepšieho právnika z BA za kamaráta nie je veľmi relevantné.. Nakoľko z toho, čo si napísala, sa jedna o trestného právnika ti sú zväčša v občianskych (rodinných) a obchodných veciach nepoužiteľné. Treba mať dobrého právnika, čo sa vyzná v rodinnom práve. Väčšinou sa právnici, čo spolupracuju s centrami pre ženy vyznajú viac ako kadejaky trestný právnik. +obstaraj si nenápadný digtafon/kameru na nahrávanie toho ako sa k tebe sprava (ked Ti nadáva a pod.) To Ti len prospeje na súde pri zvereni deti. Nahrávky si ukladá priebežne na nejaké zabezpečené online úložisko, aby si k nim mala neskôr kedykoľvek prístup.

johny1
21. júl 2020

Z osobnej skusenosti Ti odporucam aby si to prediskutovala aj s odbornikmi. A to z roznych oblasti, lebo iny pohlad na vec ma pravnik a iny pohlad ma na vec psycholog.

1/ Pravnik - aspon s dvoma roznymi, lebo ako sa hovori ked nas na jedno miest odvoch pravnikov tak dostanes minimalne tri pravne pohlady na vec a ako podstupovat. Ale pravnik by mal skor radit ako sa k veci postavit ohladom majetku, prav na usporiadanie pocas manzelstva a pripadne ohladne rozvodu. Vedel by som ti napisat vela krokov a moznosti, ale lepsie bude ked si to prediskutujes priamo s aspon dvoma pravnikmi.
2/ Psycholog, respektive psychologicka - tiez odporucam aspon dvoch, dve, alebo este lepsie dat rec s troma. Lebo aj v ramci psychologie su rozne techniky, pristupy a pohlady na to co je vhodne. Ako priklad by sa dalo uviest to, ze niektore psychologicky su zasadne proti rozchodom, ine su za rozchod, pricom niektore su za striedavku a kopec dalsich zase zasadne proti striedavke. Treba sa im poriadne vyrozpravat a uvidis, vyspis sa na to, co ti bude davat viacej zmysel v tvojej konkretnej situacii. Jednu z psychologiciek z dlhorocnou praxou v manzelskej poradni, ktoru som stretol a stoji za to sa s nou stretnut je pani Hatrakova, posobi v Bratislave.
Dovetok: ci uz pravnici alebo psychologovia, to mas ako so vsetkym, su odbornici a odbornici. Tiez si nedas vykachlickovat kupelnu hocikomu a presne tak isto by to malo platit aj pri komunikaci s pravnikmi a psychologmi.
3/ ak sa chces len tak vyrozpravat, tak si mozes aj nieco precitat a mozno ti to poskytne iny pohlad na samu seba a na svojho partnera. Vrelo ti odporucam knizku "Pat jazykov lasky", ktoru kupis v nasich knihkupectvach. Je to vyborne zhmotnenie praxe psychologa s dlhorocnou praxou v oblasti partnerskych vztahov. Ale samozrejme, ze je viacero hodnotnych kniziek, tato je len jedna z nich.

inulienka29
21. júl 2020

@johny1 tiež odporúčam prečítať 5 jazykov lásky, ja by som neodisla... hľadala by som riešenie. Veď vam nič nechýba podľa toho čo hovoríš, len láska, tak ako tebe možno aj jemu 🤔🤷🏼‍♀️