,,Dokonalé" vzťahy a manželstvá

13. jún 2023

Dlho som premyslala, ci tu nieco pridam, ale neda mi to a musim :D mna strasne zaujima, ci fakt tu mate take uzasne manzelstva a vztahy, ako to tu niektore prezentujete. Mam pocit, ze niektore tu maju za partnerov pomaly polobohov. Lebo, vsak oni pracuju, zarabaju minimalne 3000€, este len idu z prace, stihnu vyzdvihnut deti zo skoly/skolky, pridu domov, hned beru mop a rajbu byt, lebo ved vsak obaja pracujete a nedajboch sa NEBUDE PODIELAT na spolocnej domacnosti( pisem to velkym, lebo niektore to tu neviete predychat, ked nejaka zena napise, ze jej muz malo pomaha) potom si este aj stihnu nieco chutne uvarit a vecer vas este brutalne pomiluju :D ako, neviem, ci len ja zijem v inom svete, ale fakt v okoli nepoznam takto dokonakych chlapov a tu kazda druha sa predbieha, kto ma lepsieho chlapa :D neviem, ale ked chlap robi na stavbe alebo na zivnost, tak si fakt neviem predstavit, ako sa este podiela na domacnosti. Lebo je k***a rozdiel koncit v praci o tretej a chodit domov o siestej. Neviem, ci tu vsetky mate mhzov z kancelarie, ze koncia o 3-4 v office, ale nezda sa mi to :D a hlavne, prestante uz konecne porovnavat svoje manzelstva s tymi druhymj, lebo kazdy to ma nastavene inak. Potom tu vznikaju diskusie, kde sa zena chce trosku postazovat a normalne tu za nu pomaly podpisujete rozvodove papiere :D mne je smiesne a normalne by som chcela vidiet realne osoby, co sa skryvaju za tymito nickmi, co sa kazdy den predbiehaju v diskusiach, ze co to vlastne mate za zivoty :D ja mam uplne krasne manzelstvo, ale teda ja som za svoj zivot vola velmi velakrat sama, dokonca aj pri porode, nakolko muz ma pracu, kde chodieva casto prec,mimo slovenska. Je lekar a teda je v praci niekedy aj dva dni vkuse a ano, ked ma chvilu oddych, tak mu nejdem vykrikovat, ked nezmije podlahu alebo si opovazi odo mna vypytat najest 🙂 zeny, spamatajte sa. Je smutne, ako zena zene dokaze nalozit

normalnr sa tu na u

luccija
13. jún 2023

Tiez sa niekedy cudujem kedy to chlapi stihnú, lebo môj nikdy neprišiel skôr ako o 17-17:30, takže som sa učila a vyzdvihovala s dcérou ja.Tiez ma až zdvíha, keď čítam, že chlap má cez týždeň navariť, vybrať deti...a pod .no môj to nestíhal max kúpal a bola som skôr doma, takže keď prišiel som chcela, aby išiel s nami von ci na zmrzlinu aj dnes som navarila, lebo večer chceme ísť na bicykel nebudem čakať, aby sa postavil k sporaku..Neda sa všetko ..ale áno zle som si vybrala, lebo sú muži čo končia aj o 15, aj robia na smeny a pod ..tam je ten režim rodiny iný a možno majú iné priority
Upratujeme v piatok podvečer, alebo nutné v sobotu doobeda.Ale zase až tak ma to nerozculuje, že musím príspevok zalozit, ale v podstate máš pravdu🙂ale sú muži čo prídu v dobrom čase a žena prenechá dieťa a môže mať svoj čas ísť cvičiť a pod ..

a_alexandra_a
13. jún 2023

"a hlavne, prestante uz konecne porovnavat svoje manzelstva s tymi druhymj, lebo kazdy to ma nastavene inak" ... toto by si mala aplikovať aj sama na seba, lebo založením tejto diskusie tiež nerešpektuješ, že každá to má zariadené inak a nie každý muž robí iba na stavbe alebo iba v kancelárií,.. my dvaja končíme každý deň približne rovnako (17:00) tak je jasné, že domáce práce máme 50:50

Sú tu rôzne ženy, niektoré nepracujú lebo sú na materskej, niektoré nepracujú lebo nemajú ambície a nechávajú sa živiť mužom, niektoré pracujú a môžu končiť o 15:00 a starajú sa deti, niektorí manželia pracujú obaja na zmeny, tak sa striedajú, prípadne niektorí pracujú obaja naplno a tiež je jasné, že sa musia vystriedať.
Takže paušalizovať sa absolútne nedá, nie sme všetky rovnaké 😉

divokykonik
13. jún 2023

Môj muž končí v práci o 2, takže má čas skočiť do posilky, aj s malým von, aj si navariť. Ale verím, že jeho povahu by neznieslo 99% žien, takže nemôžem povedať, že je poloboh, žiaľ. Ešte by mi bolo poradené, aby som sa rozviedla, lebo tu majú všetky ženy len úžasných a rešpektujúcich manželov. 😃 Môj muž síce šúruje byt, varí keď treba, ale... ale. 😃

tululu
13. jún 2023

Mozno najjednoduchsie je byt uprimna sama k sebe,co mi funguje,co skripe,co sa da zlepsit a naopak,co ma nesmierne tesi,ci uz v manzelstve,rodicovstve,praci,zivote...Proste sa moct spokojne pozriet do zrkadla,aj ked sa nik iny nepozera a clovek zisti,ze nielen ze potrebu sa porovnavat potlaci,ale ze ju dokonca ani neciti 🙂 Ale to je veru tazka dusevna praca a ta sa dnes podcenuje,lebo si treba zivot uzivat a uzivat.A uzivat.

autor
13. jún 2023

@a_alexandra_a to je sice pekne, ale ja som prispevkom chcela napisat to iste, co si tu ty zopakovala. Ze kazdy nech si hladi pred svoje dvere. To, ze niektoré maju chlapov, co si vedia zariadit pracu tak, ze vedia vsetko postihat je sice pekne, ale je tu kopec aj takych, co take doma nemaju a tieto zenske ich tu idu navadzat na to, ze akych idiotov si tu vzali, ze maju milenky, ze si ich nevazia, nelubia, lebo.... Ved to sa uz neda citat :D ja som MK objavila pol roka dozadu a odvtedy som tu precitala fakt vela diskusii a v kazdom prispevku sa spusti taka kritika, ze je to uz chore :D lebo dokonalost neexistuje...Potom su zeny frustrovane, lebo vsade vidia len pretvarku, otvoria insta, tam dokonale rodinky, otvoria MK, dalsie dokonale rodiny. Akoze naco sa tu na nieco hrat :D mala by to byt komunita zien, kde si navzajom davame rady a nie za kazdy prispevok byt este zhejtovana a este viac d*****t tu osobu, ze co za chuja ma doma :D tak, ako pises, ze robite s muzom 50/50 je super, ale su aj zeny, ktorych muz taha 12tky, pracuje v zahranici, pracuje ako riaditel, manazer, vojak,policajt, hasic, tak vsade je to ine. Ja praveze respektujem ludi, preto som chcela obhajit aj tu druhu stranu, aby tu zas nepresadzovali svoju pravdu len tie iste osoby dookola

sense
13. jún 2023

A ty prídeš domov z práce a hneď berieš mop a rajbes byt?
Ale ináč áno podľa tvojho názoru mam doma jedného poloboha a ja som ta druhy poloboh, čiže dokopy celom. Ako si obaja odkrutime sichtu v práci a obaja chytíme aj ten mop.
A obaja mame aj svoje muchy, keďže každý jeden. Z nás je jedinečný.

Ale beriem aj to ak niektorej vyhovuje to ze od robí sichtu v práci a následne druhu sichtu doma. A chlap nemusí nič len oddychovať lebo veď on bol v práci.
A takisto ak chlap/žena odrobia niekde 12 hod tak tiež ich nerobia každý deň tie dvanástky.
Ak ďalšej vyhovuje ze je manžel v zahraničí a príde domov raz za mesiac tiež je to len rozhodnutie daného páru.
Život je otázkou priorít a ako si kto zariadi tak ma.
Ak budem súhlasiť s tým ze radšej nech muž ide do zahraničia lebo sme na to odkazani tak sa nebudem sťažovať ze muž nič nerobí doma, lebo ani nemôže robiť keď je v zahraničí.
Ak bude muž manažér, mame jedneho veľmi vysoko postaveného v rodine, tak u neho žena nie je nútená chodiť do práce aj keď chodí na čiastočný úväzok kvôli sebarealizácii ale na upratovanie ma niekoho aby mala čas aj pre seba a nešla zo sichty do sichty.

a_alexandra_a
13. jún 2023

Ženy na mk sú osobitná kategória. Zhejtujú všetko, v 90% sú to paranoidné osoby, ktoré za každou mužovou neprítomnosťou vidia milenky a rozvodové papiere majú preventívne v prebaľovacej taške na kočíku. Každá žena ktorá nechodí v teplákoch s mastnými vlasmi je podľa nich nenormálna. Tu nehľadaj žiadne rácio, aj keby mali doma sedliaka v zamastenom tielku čo nepohne prstom tak na koníku im horia prsty na klávesniciach ako presviedčajú, že majú doma dokonalého muža čo ich dobre že nenosí na rukách. A potom je tu ďalšia skupina, ktorá má pocit, že muži sú nižšia forma života a treba ich vychovávať a poučovať.
Naozaj si ušetri nervy a nerieš tu toto, pretože tu nájdeš tak 10% žien, ktoré sú normálne a vedia sa normálne racionálne baviť 🙂

vroni
13. jún 2023

Ja s potešením tvrdím, ze mam imaginarneho manžela. O jeho existencii viem len ja (a občas ho zachytia deti). 🤣🤣🤣 Áno, zarába dosť. Lenže nikdy nie je doma. Vypadne o pol siedmej a príde o deviatej, ak nie neskôr. Doma býva len cez víkendy. Ale vtedy zase aj navarí, aj ide nakúpiť a aj kuchyňu sprace. Ale cez týždeň je bytosť výsostne imaginarna a v reálnom svete nepouzitelna. Minulý týždeň vyzdvihol dieťa zo školy. A riskoval život recnickou otázkou, co by som bez neho robila. Za šesť rokov bolo druhýkrát, ze musel vyzdvihnúť dieťa a ešte sa cítil ako národný hrdina. Asi 5 sekúnd, potom si všimol, ako sa na neho dívam a hneď sa opravil, ze to bol len vtip. 🤣🤣🤣 Deti, úlohy, doktori, škola, to ide úplne mimo neho. Takže áno, môžem tu fnukat, ako som na všetko sama, svoju robotu dobieham po nociach (skôr ranach) a čert mi ho bol dlzen. Alebo povedať, ze mam super muža, cez víkend sa venuje výhradne mne a deťom, dokáže ma rozosmiať ako nikto iný a aj po 20 rokoch nemáme problém nájsť spolocné témy a prekvakotat celé noci a všetko, co robí, robí pre nás. A jeden i druhy pohľad bude čistá pravda. Ideálny manžel neexistuje, ani ideálna manželka. Ale je dobre odkukat to pozitívne z iných manželstiev ako porovnávať, ze mne dal Jano len jednu po hube a Fero susede dve. 🤷‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. jún 2023

@sense pozri, ja mam cely zivot pracu v kancelarii a ano, ked tam sedim na riti, tak mi nerobi problem zobrat ten mop a poupratovat. A to mame dvojpodlazny dom a tiez nie zme odkazani na to, ze by sme si nemohli dovolit upratovačku. Ale naco, my mame radi svoj priestor a nechceme, aby tam bola cudzia osoba. Moj manzel je chirurg a ano, chodieva domov totalne zniceny a nebudem sa teraz pucit, ako 5 rocne dieta, lebo si sadne na gauc alebo sa ide odreagovat na bicykel. Ked zena pracuje v kancli alebo sedi dakde v butiku a blokuje, tak preco by mala byt rovnako unavena, ako chlap, co drie v bani, na stavbe. Ano, kebyze ma doma muza, co sedi za pc a konci o tretej a ona maka vo vyrobe a este od nej chce, aby mu skakala okolo zadku, to pochopim. Ale niektoré sa ani nespytate na situaciu, ktoru maju doma, ale uz vypisujete, akeho ma doma leniveho sviniara, co si ju nevazi :D

autor
13. jún 2023

@vroni top ❤❤❤❤

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oblecenie99
13. jún 2023

Ja som to tu zvykla tak trochu zhrnúť, a nehovorím, že mám dokonalého manžela, ani hrozného, ale vždy sa snažím napísať realitu, či už ide o materstvo alebo manželstvo. Nedávno v podobnej diskusii mi aj napísali ženy, že tak teda ja asi tiež nebudem mať doma tú výhru a ani som nemala problém napísať, že no nemám, čerpám aj zo svojej skúsenosti. Nech je to aj takým poučením pre iné ženy.

zuzanapjat
13. jún 2023

A mne je zase blbé, že nemám čo zlé napísať na svojho muža,,, ale napríklad si myslím, že máloktorá žena by s ním vydržala, rovnako ako máloktorý muž so mnou. Čiže každý má nejaké chyby. Keď je doma, tak robí mužské práce. Ale keď vidí že ja varím a práve doprala práčka tak ide automaticky vyvešať prádlo, alebo vyloží umývačku. Variť varí len keď som chorá a ani od neho neočakávam aby varil. Prakticky obaja stále niečo robíme, takže si lenivosť nemáme prečo vyčítať. Je tu veľa žien ktorých muži proste ležia alebo sa hrajú na telefóne a absolútne nepriložia ruku k dielu. To by mi vadilo a ani sa nečudujem, že také ženy nemajú napr. chuť na sex, lebo kým ten chlap oddychuje ony sú do poslednej chvíle na nohách pri povinnostiach. Tak ktorá by mala chuť?

zooeynka
13. jún 2023

Ja ale nechapem preco ta tak vytacaju zeny co maju svojho muza dobre vycviceneho....ja si rada precitam ako to funguje v inych rodinach, vydelim to desiatimi kedze kazdy pise iba cez svoju subjektivnu optiku, pobavim sa, zatvorim diskusiu a zabudnem na nu. Nevytaca ma ked nejaka napise ako jej muz robi kadeco v domacnosti, lebo mi je to jedno. Moj zivot to nijak neovplyvni, nech si kazdy zije ako chce....mne skor lezu na nervy zeny co sa vkuse na svojich muzov stazuju a ajtak sa ich drzia ako kliest....

oblecenie99
13. jún 2023

@elizabet173 Takéto domácnosti, ako popisuje zakladateľka tej témy, čo si dala link, poznám celkom dosť, žiaľ :/

simona92101
13. jún 2023

Obidvaja s muzom pracujeme v office ale nesedime na riti s vylozenymi nohami,ani nekoncime v praci o 15tej.manzel je manazer dopravy,aj ked konci oficko o 16:30,malokedy tak aj naozaj konci.vacsinou leti domov,telefon na uchu,doma otvara pc a popri deckach riesi castokrat aj v noci.unaveny je veru viac ako niekto kto si odkruti sichtu vo fabrike,ale to sa niekedy tazko vysvetluje ak si to clovek nevyskusa..
S muzom to mame podelene,raz potiahne on viac inokedy ja.nikdy neriesime co je zenska a co muzska robota..maximalne si vyhovujeme,ja som velmi spokojna

hladamematku
13. jún 2023

preco ludi na verejnom fore taketo veci irituju...

viestta
13. jún 2023

Mila autorka, kazdy ma tak ako si zariadi. Kazdy sa zariadi ako najlepsie moze. Nastastie, na manzelstvo ani na partnerstvo neexistuje norma, takze kazdy nech si robi ako uzna za vhodne a tak aby to vyhovovalo vsetkym zucastnenym. Niekomu vyhovuje ak zena robi vsetko, muz len nosi peniaze, dalsiemu vyhovuje ak sa na domacnosti podielaju obidvaja. Ale v tom momente ak sa niekto z partnerov citi vyuzivany, citi sa nekonfortne vo vztahu tak je na mieste nieco robit. Niekto dokaze pracovat na svojom vztahu aj bez toho aby sa musel s kymkolvek radit, niekto sa poradi s kamoskami, v rodine, niekto vyhlada odbornu pomoc, niekto sa obrati na socialne siete. A ako nalozi s radami, ktore dostane je uz na jeho zvazeni.
A potom je uplne samostatna kapitola o rodinach kde su zeny tyrane, psychicky, fyzicky, financne, manipulovane, ziju vo vztahu s patologickou osobnostou. V tom pripade je dobre ak takej zene niekto z vonka otvori oci a napise, ze moze to byt aj inac. Nie idealne, ale inac a tak aby si kazdy zucastneny udrzal dostojnost a bol rovnocenny a rovnopravny. Ale ako ona s tym, co sa dozvedela nalozi, je iba a len na nej.

luccija
13. jún 2023

@oblecenie99 podľa mňa ženy do tej role, že je všetko na ich pleciach vpadnu ani nevedia ako počas MD, RD či upratať, navariť, dieťa k lekárovi, von milión drobnosti, ktoré dostaneš s balíčkom dieťa a rodina.A, keď sú deti 2 zrazu sú to roky doma a muž nemá poňatia čo sa všetko robí
Cez víkend je iný režim žiadna desiata, ráno stres...ale zase človek vybavuje veci, ktoré nemôže cez tyzden
Môj muž minule v sobotu, že pol dňa sa motame doma a nič nie je vidieť a ešte sme sa nezastavili...už pipala práčka, umývačka obed...a to je bežný deň a bežné povinnosti a nie sme pedanti na upratovanie.

cookie29
13. jún 2023

no lebo muzi nemaju pomahat v domacnosti ale ju zdielat.... a delba prace je individualna, prave ta by mala zohladnovat pracu fyzicku aj mentalnu, cas, schopnosti atd... cielom je, aby to bolo podelene rovnocenne.

... a nemyslim si, ze muz sa v bani nadrie viac ako zena v kancelarii, mozno inak. Ale v tom pripade by to delba prace mala zohladnovat... napriklad ked on drie fyzicky, tak moze doma napriklad riadit ucty, platit faktury a pod a zena kedze podla Teba len sedi a ma viac mentalnu pracu, moze upratatat alebo navarit... Ak to im vyhovuje... Ak sa tu zeny stazuju, tak ide skor o to, ze im to nevyhovuje.

Ta delba prace nemusi byt stale rovnaka a definitivne dana... Ale ma ist o delbu. Domacnost nie je zenina. Mne nevadi, ked muz pyta jest. Ked ja mam dlhsi den v praci, alebo ma viac potrebuje dieta, tak nachysta a nalozi on mne. O tom to vsetko je.

A dokonaly nie je nikto, ani ziaden par. Ide o to nastavit to tak aby to vyhovovalo obom, urobit kompromisy a a prisposobovat potrebam.

Mimochodom pracujem v ofise, sice pri tom vacsinou sedim, ale od 8 do 18 hod s prestavkou na obed a mentalna zataz celkom slusna. A nie, chlap deti do skoly nevodi ani pre ne nechodi, pretoze jednoducho zacina zavcasu a nikdy nevie kedy a hlavne kde skonci. Niekedy zostava prespat na mieste...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonlight1210
13. jún 2023

"kazda druha sa predbieha, kto ma lepsieho chlapa"
Ja mam skor pocit, ze kazda 1,5 -ta sa tu stazuje, ako to ma doma na figu.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
13. jún 2023

@elizabet173 spokojni ludia vacsinou mlcia.

Ja si myslim, ze autorka ma pomylenu predstavu. Nespojila si, ze na jednej strane ano, v kazdej teme su zeny, co povedia, ze ich muz im take nerobi a oni by to ani nestrpeli.
Na druhej strane si zabuda k tym menam pripojit, ze inde sa zas postazuju, ze zase ine veci maju doma mna figu.

Takze v globale je to take vyrovnanejsie.

Smutne je, ze nez si urobila riadnejsi prehlad (alebo ako to nazvat), nechala sa uniest aktualnymi emociami.

oblecenie99
13. jún 2023

@elizabet173 Samozrejme, už aj takí sú, nie je to rarita, ale ja som bola veľmi zaskočená, keď som videla u jednej kamošky, ako fungujú: ona na materskej, robila, čo sa na materskej robiť zvyklo, on prišiel domov, vyložil si nohy a sfúkol ju jak nič, že kedy mu dá jesť, ergo vyžadoval si od nej, aby ho automaticky obslúžila. Ona vysokoškolsky vzdelaná, povolaním právnička.

Detto druhá, sťažovala sa mi minule, že rieši poza jeho chrbát rozvod, robí ako drak, aby si našetrila, lebo toho už má dosť - všetko je na jej pleciach, on nie je ochotný ani len postrážiť na pár minút ich jediné dieťa.

Celkovo to vnímam dosť intenzívne, a paradox, že je to v tých rodinách, kde je ona vzdelaná a má aj slušné pracovné miesto, ergo je aj všestranná, šikovná - vybaví, zariadi, zmenežuje a chlap chodí do roboty, domov a späť a bodka. My s týmto doma tiež niekedy bojujeme (na rozvod to zase nie je), ale môj manžel pri svojej mamke a aj pri mne tie spohodlnel. A to sme bývali spolu roky! Ale kým sme boli len dvaja, každý si riešil to svoje - prácu, koníčky a mali sme kopec voľného času, aj financie a energie na seba, bez záväzkov, domov sme chodili iba spať, práca, potom výlety, dovolenky, kávičky - všetko fungovalo, a tie dve šálky a lyžičky po rannej káve, čo sme stihli zašpiniť, som umyla.. Mne zasvietil red allert, keď som už bola doma na materskej, do toho prišiel covid, musela som teda viacej variť, riešiť klasicky domácnosť, malé dieťa, a napokon do toho prišli aj tie klasické vybavovačky, s ktorými som predtým nemala problém poriešiť sama - riešenie vyšetrení pre dieťa zo začiatku, hypo, poistky, prevody, zháňanie opravárov, dovolenky, banky, atď. plus som naďalej pracovala z domu - a vtedy mi ťuklo, že tak do frasa, ja sa idem doslova roztrhať a on prakticky chodí iba do roboty a domov- v bytovke nehrozili ani tie typické mužské práce. Až potom mi ťuklo, prečo je moja svokra v kuse unavená a rozlietaná - preto to tu aj často píšem, pozri sa na domácnosť a fungovanie, odkiaľ pochádza tvoj nastávajúci, lebo je veľká pravdepodobnosť, že v akom stave vidíš svokru teraz, v takom budeš o pár rokov aj ty. Čiže som týmto sekla rýchlo a riadne, rozložila si povinnosti doma, ja som sa vrátila do práce skôr a áno, stále toho mám na krku viac, ako on, ale to už súvisí aj s našou pracovnou dobou. Ináč to máme podelené, ale nebudem skrášľovať, prišiel bod, že musela som pritvrdiť a dôrazne vysvetliť aj s následkami.

paciko9
13. jún 2023

@zooeynka chlap sa neda vycvicit🤣 len byt pod papucou. Zena je velitel, a ked chce podpapucnik postelne radovanky, tak ver,ze urobi cokolvek, aby sa mohol 5 minut pohrat. Osobne proznam taky pripad. Chlap non stop v robote, vecer pride neuvarena,neoprate, neupratane. Hlavne,ze donesie love.Krcmu vidi len ked okolo nej ide. O vsetko sa stara on. Ja by som uz vonala fialky🤣🤣🤣 keby som sa takto chovala. A to mam muza suproveho.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz