Hrozí nám rozchod týždeň pred Vianocami

19. dec 2022

Po 21r vzťahu už nevládzem mu dať xy-tú šancu. Máme 9r syna. V skratke: celý vzťah sme držali spolu, plánovali a dohadovali sa. O syna sa vie postarať, dokáže aj upratať, navariť. V chorobe sa vzorne stará. Nepije, nefajči, rodina je 1.radá v jeho živote, lebo jeho otec je 3x rozvedený. Žili bez matky. Rekonštruujeme byt, ktorý je jeho. Celý čas robí. Začal robiť - správať sa z môjho pohľadu divne. Robí vecí, ktoré pred tým nikdy nerobil.
Trebárs pozeral všetky fut.zápasy, príde z práce a leží na gauči do večera s diaľkovým ovladačom, keď sa chcem s ním rozprávať povie psst nepočujem televízor. Ja som na prášky, lebo sex.život = 0 alebo raz za mesiac.Strácam libido. Úplne. Vždy si nájde výhovorky.
Mali sme krízy, ale momentálne sa dlhú dobu cítim sama a žijem ako brat-sestra po 13r manželstve. Som nervózna a zároveň smutná. Všade chodím sama- vian.vystúpenia, program. Neviem čo robiť. Ale skoncime tam kde celá jeho rodina-rozvedený. U nás v rodine nikto.

viestta
19. dec 2022

Mne sa toto vidi ako klasicka ponorka. Chyba vam socializacia, leziete jeden druhemu na nervy. Ale nevidim tam nic taka, co by bolo dovodom pre rozchod. MOzno vam viazne komunikacia, teda urcite voazne komunikacia, a ked uz komunikujete vznikne z toho hadka. Preco? Preco sa riesenie beznych problemov zvrhne do hadky? Skus o tomto porozmyslat.
A o tom, ci mozes alebo nemozes pracovat co napisat? Na to si naozaj nemusis pytat povolenie od manzela. Ak sa povazujes za svojpravnu a rovnopravnu, tak o tomto by si mala rozhodnut sama. Dohodnut chod domacnosti a ist do prace, ktora ti vyhovuje.

autor
19. dec 2022

@viestta ale ponorka je z toho, že su manželia stále spolu. U nás naopak. Strašne málo.

viestta
19. dec 2022

Ponorka je z toho, ze si pernamentne leziete na nervy lebo sa neviete zhodnut. Neviete sa zhodnut ako budete travit cas, ci pojdes do roboty, ci to alebo ono. Ste v zacarpovanom kruhu lebo nie ste schopni komunikovat, akceptovat, tolerovat, spolupracovat.

lilitela
19. dec 2022

Nevsimaj si tie rypave reci, to je des tuna. To su len keci, ze zamestnane zeny zvladaju vsetko co aj ty - logicky to nie je mozne, jedno ide na ukor druheho. Ked raz nejdem do prace, mam o minimalne 8 hodin viac casu. Ja napriklad doma 6 druhov kolacov nenapeciem, budem rada, ked spravime stedrovecerny stol a bezne upratovanie.

@zero_hero A vedel to odkomunikovat, co ho trapi ci vsetci sa mali dovtipit?

lilitela
19. dec 2022

@viestta Toto mam ja tiez, travime spolu nula casu, ale aj tak by som muza najradsej uskrtila. Co s tym? Co s tym, ked mam pocit, ze cloveku poviem, s cim mam problem, na to sa urazi, s nim sa nedaju poriesit veci. Alebo potom bud to v sebe dusim, aby som nebola za tu netolerantnu, ako si to pomenovala, a to sa potom kopi.

autor
19. dec 2022

@lilitela presne.

autor
20. dec 2022

Chcem vám len oznámiť že platí staré dobré známe v dobrom aj v zlom. Včera sme si sadli a rozprávali a rozprávali a všetko vysvetlili. Pre neho je rodina na 1.mieste. U mňa videl len ofrflanu, ukricanu ženu ja u neho nezáujem o nič. Je prepracovaný a ja večne nespokojná.
Pomohla mi sv.spoveď po xy rokoch, prijímanie, a omša. Našla som v sebe pokoj a lásku a takto by som chcela žiť. V láske a pokoji, keďže idú vianoce. Staré čo sa stalo hodiť za hlavu a myslieť dopredu. Povedal mi, aby som zabudla čo zlé bolo predtým. Startujeme od 0 zase. U nás nikdy nebol problém alko, nevera, bitky stále len nedorozumenia.

Všetkým želám pohodu a lásku v tomto hektickom období, tam kde je láska začína pokoj. 💝