Ja sa musím rozísť. Ale ako?

andreamed
5. sep 2021

Áno musím, uvedomujem si, že je to celé zlé..... Mám 28 rokov.
Sme spolu vyše 5 rokov, 2 roky bývame v spol. domácnosti. Nikdy pred ním som nemala skúsenosti so vzťahmi s mužmi, idealizovala som si ho ako dokonalého partnera. Už od začiatku to nebolo dobré, nepriznávala som si to, no teraz to vidím jasne. Veľa hádok, útokov na moju rodinu, ma mojich kamarátov (až som ostala takmer sama), kritizovanie mňa, mojich záľub. Vlastne aj ma požiadal o ruku len na popud mojej rodiny, svadbu nechce, deti nechce, keď som bola nezamestnaná veľmi mi nadával a každú noc som plakala do vankúša. Chcela som odísť každý jeden deň avšak kam? bez peňazí, k rodine som sa vrátiť nechcela oni by to nepochopili, keďže sa vždy v spoločnosti prezentoval ako dokonalý milujúci partner. Pred rokom ma aj udrel nejako som sa cez to preniesla. Už vyše 2 mesiacov spolu nespávame, vlastne nikdy to nebolo ono z mojej strany nevedela som sa psychicky uvolnit. Niečo sa však vo mne zmenilo spoznala som parik kde sa muz sprava tak k nadherne k zene, vlastne aj ku mne aj k iným, je vtipny, je pozitivny, nehundre. Proste citim, ze chcem v zivote viac. Otvorili sa mi oči dokorán. Uz som to aj povedala mojmu snubencovi, ze co sa mi na nom nepaci, on mi povedal ze ak sa mi to nepaci tak ze mam odist, ze on nic zle nerobi. Mam uz pracu. Chcem odist. Trva na tom, ze odijde on ale mu to trva a zacal ma psychicky vydierat, ze on to bezo mna nezvladne, ze sa nevie postarat sam o seba ze ma miluje, tuli sa ku mne ale ja citim len chlad proste som vytriezvela z tohto vztahoveho trapenia. Zažili ste niekto niečo podobné a ako ste odišli, resp. vyhnali partnera a nenechali sa zamotať do jeho sľubov. Niekedy ma prepadnú myšlienky, že čo s ním vlastne bude po mojom odchode - ako s týmto bojovať? Bojím sa, že ma bude psychicky ničiť po odchode. ... asi som slabá. Ďakujem.

pribinak
5. sep 2021

@andreamed odidi skôr ako zostanes tehotná, aj keď povedal že dieťa nechce, dobrý manipulátor vie, že tehotná mu už neutečieš

To je jedno čo si rodina o nom mysli, česť sa domov, bez peňazí ale zdravá a psychicky odolná

bosorka2302
5. sep 2021

nieco podobne som zazila a nakoniec ma po rokoch nechal on z dna na den bez udania dovodu sa pod nim zlahla zem. Vycitala som si akurat ze som to nesekla s nim skor ja. Aj tak ten vztah nebol dobry, nespraval sa ku mne pekne a nakoniec ma aj tak opustil.. A tiez to bolo veeelmi podobne ako u vas, tiez nevedel bezo mna zit, sledoval ma vsade ak sme mali pauzu a potom v case najkrajsich chvil ked som si myslela ze sme prekonali krizu ma z dna na den opustil, zablokoval vsade, zrusil cislo proste zmizol. Tu bolest a tie vycitky voci sebe neprajem nikomu

andreamed
autor
5. sep 2021

@pribinak ďakujem pekne, presne chcel už riešiť auto, dom... aj dieťa by bol záväzok z ktorého by som sa už nevyhrabala..

andreamed
autor
5. sep 2021

@bosorka2302 veru čas sa nevráti späť musím to riešiť rýchlo ďakujem🙂 ja vám držím palce a verím, že ste sa v živote posunula už ďaleko.. bojím sa bolesti a výčitiek ale zrejme je nutné aby somsi tým prešla

pribinak
5. sep 2021

@andreamed jednoducho keď bude v práci zbal si veci a ťahaj preč. Len by som nechala na stole papier, že už to ďalej nešlo
Daj pozor aby nevycitil tvoje zajačie úmysly, držím palce

bodka70
5. sep 2021

bože dievča, si v luxusnej situácii, si mladá, máš prácu a nemáte spolu deti. Odišli aj také, čo nemali peniaze, vlastný byt a mali 3 deti na krku (môj prípad). Na tvojom mieste by som neváhala a odišla a nečakala na jeho odchod. Každý deň navyše čo s ním ostaneš, je stratený. A čo bude s ním? Na svete je x ľudí, čo sa majú oveľa horšie ako on - pomáhaš im? Prečo chceš robiť do smrti opatrovateľku a psychologičku akurát jemu?

andreamed
autor
5. sep 2021

@bodka70 ďakujem bodka, máš pravdu úplnu. Využijem čas počas jeho služobky o 2 dni a padám.. musím padať... obdivujem, že si to zvládla, podvedome mi to dáva silu.. držte sa, verím, že už žijete lepší život 🙏🏻

bosorka2302
5. sep 2021

@andreamed ak neopustis ty jeho, po rokoch ta odkopne ked si najde inu. Tieto typy to proste tak robia

sissy27
5. sep 2021

@andreamed tá spoločná domácnosť je čo? Podnájom alebo vlastníctvo jedného z vás? Ak podnájom, tak si hneď teraz nájdi druhý alebo choď k rodičom a normálne im povedz, čo je to za debila, prečo ho máš kryť a hrať jeho hru o dokonalom partnerovi? A chvíľu budeš u rodičov kým si nájdeš niečo iné.
Ak je byt vlastníctvo jedného z vás, tak majiteľ zostáva, ten druhý odchádza. Ak sa nevie vysťahovať sám, tak mu treba pomôcť - pobaliť veci, postaviť k dverám z vonkajšej strany a vymeniť zámky.
A argument a plač, že on sa nevie o seba postarať?? Tak ale ak ťa potrebuje, tak sa mal inak správať. Ale neboj, zvládne to, alebo si nájde nejakú inú, čo ho bude obskakovať a nechá si po hlave skákať.

marcellka32
5. sep 2021

On ťa udrel a ty rozmýšľas ako mu bude, keď sa s ním rozides? Čo? Už si mala byť dávno preč...čo hovori ostatná rodina je úplne jedno..ak si vazis samu seba nebudeš pri takomto manipulatorovi (kecy o tom ako on pomaly zomrie, keď odídeš, a miluje ťa...muž, ktorý miluje ženu ju nefacka)

bodka70
5. sep 2021

@sissy27 , presne, čo on je postihnutý či má 5 rokov, že sa o seba nevie postarať?
To skôr by mu chýbala obsluha zadarmo od partnerky, ktorú rád prijme, len za to nič nedá, že? Ani sa mu nečudujem, že sa toho veľmi nechce vzdať. Veď ho to nič nestojí, len zopár sladkých rečí vypustiť z huby.

andreamed
autor
5. sep 2021

@sissy27 ženy máte takú pravdu všetky do jedného, neskutočnú silu mi dávate a presne postará sa o seba, bezdomovec na chodníku veru nebude. Byt máme len nájom... takže idem riešieť iný pre seba

mabenn
5. sep 2021

@andreamed blahozelam k precitnutiu, chod si svojou cestou, budes rada, budes na seba hrda, takym odpadom ako je on sa ani netrap, on si velmi rychlo najde dalsiu obet

andreamed
autor
5. sep 2021

@mabenn dakujem precitla som mam pocit ze zo dna na den.. viem ze si rychlo inu nenajde bude este na mna tlacit, chodit za mnou pisat.. musim to proste dat.. neskutocna podpora ide z tohto fora smerom ku mne.. verim ze mi pomozu aj kamaratky posledne ktore mi ostali

danielka7
5. sep 2021

@andreamed ak máš možnosť, zablokuj ho na mobile, prípadne si vymeň číslo a hlavne ak by si bola v inom podnájme, čo najďalej od neho a nech nevie kde. Držím palce

evalin88
5. sep 2021

@andreamed ja som odyšlak mame po 9. rokoch. Mali sme toho za sebou až moc. Tiez sa mi ex vyhrážal, ze skoči do Dunaja. Kričal pod balkonom ako mu len ja mozem pomoct. Ja by som isla k rodine. Je to tvoja rodina, kto iny by to mal pochopit. Treba si uvedomit, ze on je dospely a svojpravny a nenesies za neho zodpovednost. Aj keby si ani čaj nevedel bez teba uvariť, je to len JEHO problem!!

kitycat
5. sep 2021

@andreamed kasli na jeho buducnost bez teba, mysli na tu svoju buducnost bez neho. Uz vie, ze si na pochybach a snazi sa ta ukecat. Hadam mu na to neskocis!

dotka04
5. sep 2021

@andreamed byt je tvoj, jeho, ste v podnájme? Odíď, ak máš aspoň na podnájom v garsónke, hoc aj v menšom susednom meste, na dedine. Prípadne vysvetli rodičom (to, že ťa udrel snáď nejako pochopia, že je to debil a gauner prvotriedny... ak nie, nevadí, chápať nemusia, ale pomôcť na čas s bývaním by ti mohli). Nájdi si psychológa/terapeuta a pracuj na sebe - žena so zdravým sebavedomím nedovolí, aby sa k nej muž takto správal.
Nemáš prečo rozmýšľať, že ostaneš, vzťah nemá budúcnosť, ty si už teraz nespokojná. Chlapa, ktorého si videla u kamošky, že sa vie pekne správať k ženám - to je realita. Chlapi vedia byť milí, príjemní, starostliví, vtipní, milujúci, podporujúci. Nemusia mať úplne všetko dokopy, môžu byť do toho aj leniví, nepriebojní, pesimisti... ale nemajú ťa čo znevažovať, mlátiť a posielať do hája keď naznačíš, že si s ním nespokojná. Keď nič iné, vezmi to takto - takéhoto chruňa nájdeš bárskde a bárskedy, nemusíš sa viazať práve na toto tupelo.

slecnalemonova
5. sep 2021

Nedaj sa zlomiť a len preboha nezostaň tehotna. Lebo on sa bude vsetkymi spôsobmi snažiť dostat ta. Bude sa ti zaliečať, vymýšľať posledný sex “na rozlúčku” a podobne blbiny. Váž si seba a svoju slobodu. Rodicia ta nechovali preto, aby ta nejaky dement primitívny urážal.

mabenn
5. sep 2021

@andreamed je to chudak....to vidis z toho, ze dokaze ta udriet, byt zly, ale ked ukazes ze odchadzas, zrazu prosi, meni spravanie, je na tebe akoze zavisly...to je dusevne zaostaly, nevyrovnany clovek, s ktorym je buducnost a vlastna rodina peklo..si mozes aj tu na fore precitat ako take rodiny vyzeraju a ake nestastne tie zeny casom su a nevedia sa vyslobodit

sissy27
5. sep 2021

@andreamed dievča zlaté, viem, že máš teraz pochybnosti a bojíš sa toho prvého kroku do neznáma, ale bude to to najlepšie čo pre seba urobíš 🙏

a_adamcova
5. sep 2021

Tak ako píšu vyššie, v podstate si v "luxusnej" situácii. Nič ťa k nemu neviaže. Nemáte deti, čo je v tomto prípade len dobre. Nájdi si iný byt, ak dovtedy nezoženieš, choď k rodičom, alebo k nejakej kamarátke na pár dní ak sa dá, zablokuj si ho - nech ti nevie písať, ani volať. Naj by bolo zmeniť si číslo. Držím veľmi palce, dokázali sme to my s deťmi, dokážeš aj ty bez nich. Hlavne si choď za svojou "slobodou" , čaká na teba niečo oveľa oveľa lepšie 🙂 :-*

karhu
5. sep 2021

odid dnes a zajtra uz zacinas nanovo🌞 ...alebo vaahaj a prehodnocuuuj to a predlzuj svoje trapenie🙈
chod hned teraz🔑

mogaa
5. sep 2021

@andreamed ak máš rodinu tak sa pobal a choď, doma to pochopia ak budú vedieť súvislosti.....láska sa nedá vynútiť a ostávať s niekým len z povinnosti alebo pohodlnosti(lebo veď mi nič pri ňom nechýba)alebo zo zvyku - to nie je dlhodobé riešenie...ty šťastná evidentne nie si, on nie je tvoja opora....odíď, zmeň si svoje číslo a na jeho telefonáty jednoducho nereaguj.....prípadne si nájdi prenájom a s ním preruš kontakty.....prípadne ak nechceš byť voči nemu "tvrdá"povedz že potrebuješ čas a chceš byť sama, potrebuješ si vyčistiť hlavu a premyslieť čo chceš a dovtedy sa s ním nebudeš ani kontaktovať - žiadne stretávanie, telefonáty ani sms.....citovo sa vydierať nenechaj, jednoducho s ním preruš kontakty....ak si slabá, kludne odíď keď nie je doma a nechaj mu list, v tom prípade ale rátaj že bude chcieť vysvetlenie z očí do očí....

komplikovana
5. sep 2021

@andreamed ak si rozhodnuta odist, tak to urcite zvladnes. Co s nim bude potom, nech ta netrapi. Je dospely a zodpovedny sam za seba. Nie si povinna trpiet vo vztahu, ked to nefunguje. Najlepsia cesta potom je tvrda ignoracia, ak by bol neoblomny a nadalej otravoval, vypisoval a vyvolaval. Povedz o svojom probleme aj doma, alebo niekomu, komu doverujes. Nebude to asi lahke, len musis trvat na svojom a nenechat sa obalamutit docasnymi planymi slubmi.

bagerka
5. sep 2021

@andreamed odísť si malá akonáhle ťa udrel. Takže radšej chvíľu možno nepríjemný pocit z vysvetľovania rodine, ako poto(možno aj s deťmi) živoriť

zuzika33
5. sep 2021

@andreamed najlepsiu kamosku by som poprosila o pomoc. ja som sa tak rozisla po 4 rokoxh a ona bola ta co ma drzala v rozhodnuti aby som necukla spat. lebo tie divne nalady pridu... potom dalsi 4 rocny vztah krachol a ten som uz zvladla sama. dokonca som ja musela jeho vykopnut. 😅 cele zle. ale akurat mi bolo luto toho casu co som stratila.

amelie2017
5. sep 2021

Normalne sa pobal a chod. Na cas k rodicom a hladaj si prenajom alebo podnajom v zdielanom byte. Co bude s nim? Nic, chvilu bude otravovat, blokni si ho a potom si najde inu obet.

mariejenka
5. sep 2021

V sekunde ako sa za ním zavrú dvere,ze isiel do roboty, by som si balila veci, kludne si na utorok vybav dovolenku v práci,jemu ani tuka. Ani nikomu,aby náhodu mu nevolali,co sa deje,vies iniciatívnych blbcov je vela, ..domov sa neboj ist, povieš im aky bol,ze aj ta udrel ale bola si vtedy slabá,ubolena,nemala si podporu,necitila si to vtedy tak ako to cítiš teraz,ze tvoj život ide do statena,on nechce nic s tebou (aj zásnuby z donútenia) a ty mu mas obetovať všetko? A ked uz on cíti,ze sa odputavas,zacila manipulovať. Z toho mi je tak na grc! Ako sa chlapci, Bastardi manipulacni ,vedia podlizovat, robiť zo seba na oko baranka, vnútri vlk!!!
Bež dievča bež....a ziadna komunikácia s nim,nic,nedvihat, nevysvetlovat,neodpisovat...ak ta vyhľadá v praci,po práci nikdy nebud sama.
Ak ta vyhľadá doma,povedat ocovi ze ta udrel! Moj oco by su zuby vyrazil,ze si dovolí este prísť do jeho domu.

dilino
5. sep 2021

Odid kým je čas všetko sa dá ked sa chce.U mňa keby má udrel by už bol v tu chviľu bývali a nie ešte by som s nim ťahala dalej nejaký čas je to obyčajný manipulátor.Bud rada že s takým nemáš deti dopraj deťom otca dobrého nie manipulátora ktorý im bude nádavať celé detsvo a ponižovať teba aj ich aj tebe a že ťa bude pred detmi byť.Máš peniaze pozbieraj sa nájdi si byt a zvladneš to neboj ako ti piše bodka70 odišla bez ničoho s 3 detmi ty nemáš žiadne ako ti piše si v luxusnej situácii si sama nemusiš riešiť deti.Myslim si že ked ona dokazal odisť s 3 detmi bez ničoho znova sa postaviť na vlastné nohy tak to hravo bez deti dokážeš aj ty.Teraz pišeš ked pôjde na služobku zbaľ veci a čau.Nič si neurobi to len trepe aby si mala výčitky ale neboj nič si neurobi je to len obyčajný výdierač.Takých to už bolo klame ťa a robi s teba chuderu aký je on pred tvojou rodinou najlepši to manipulátori to tak robia.Ked niesi zavisla na tvojej rodine myslim že by si bola bez práce 18 máš,IQ, tiež tak snád sa dokažeš sama o seba postarať.Neboj ten pravý príde ani sa nenazdaš. Držim zo ❤veľmi 🙏dáš to.Bodka70 nech ti je príkladom.