Kedy ste vedeli, že je čas odísť zo vzťahu?

8. feb 2022

Dobrý deň prajem,

posledný mesiac riešim trápenie vo vzťahu, z mojej strany. Sme spolu s partnerom necelý rok, mám 21 rokov, je to môj prvý vážny vzťah, partnera stále úprimne milujem, ale posledné mesiace cítim, že nie som vo vzťahu šťastná, pretože partner nedokáže/nechce vyriešiť 2 dôoležité veci, ktoré sú prekážkou ( nerada by som ich tu písala, nejde o dlhy, drogy, chorobu ani nič podobné ) ale vzťah to ovplyvňuje a ja cítim, že to nie som ochotná už viac tolerovať ako na začiatku.

Inak je to skvelý chlap, gentleman, pracuje, rozumieme, mame uspokojivý íntimný život,veľmi ho milujen, ale tie 2 veci ma trápia, jeho prístup k tomu tiež, nepomáha komunikácia, pobavíme sa o tom, zmena žiadna a takto to ide ďalej.

Čo by ste robili na mojom mieste? Rozišli by ste sa alebo o vzťah bojovali?

tosomja
8. feb 2022

Len aby si nebola sklamaná, že ťa zavolá k sebe bývať, alebo budete spolu častejšie a zrazu sa začneš pri nom nudiť, lebo už nebudete chodiť pi výletoch, na velnesy atď . Už budete doma pred telkou, on na mobile , počítači, ty kukať do plafonu...lebo každý deň sa nedá niekde ísť a začne stereotyp

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladycat2021
8. feb 2022

@aliaray1 raz za 2 tyzdne to nie je nic strasne 😀 s mojim prvym priatelom som sa stretavala raz 3-4 tyzdne a castejsie len vtedy ak siel s kamaratmi do mesta a prisla som tam aj ja .. potom raz za 6 mesiacov, lebo som odisla do zahranicia 😀 a neskor sme to ukoncili lebo to nemalo perspektivu .. 😀 tiez ked prisiel ku mne som navarila - maso, zeleninove jedlo, upiekla nejaky kolac a podobne

mandala77
8. feb 2022

@retatka máš pravdu, že je to veľmi podobné. Vyzerá to na podobný štýl aj písania, používa tri bodky, dáva vety do zátvoriek. Mne sa veľmi páči, keď si ľudia vedia dávať veci do súvislostí. Ďakujem za Tvoj postreh.

ladycat2021
8. feb 2022

@retatka no fakt je to az podozrivo podobna tema, ak nie ta ista ..

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladycat2021
8. feb 2022

@retatka ako vidime, tak pravdepodobne neukoncili

autor
8. feb 2022

@retatka Nie, toto som nepísala ja, aj keď som tú tému čítala. Keby je priateľ ešte ženatý, tak ma asi už naozaj porazí

mandala77
8. feb 2022

tak daj druhý problém.

mandala77
8. feb 2022

@ladycat2021 je to ona, zrazu sú všetky jej odpovede v diskusii zmazané. Vďaka baby. Tak krátkozraké.
@retatka

ladycat2021
8. feb 2022

@mandala77 zmazane ? v ktorej diskusii ? v tejto ci v druhej ?

tosomja
8. feb 2022

@mandala77 druhý problém, že synacik dá na rodičov a ju nemusia. Môj tip

mandala77
8. feb 2022

@ladycat2021 tu sú komentáre autora zmazané, v tej prvej, asi nie všetky ale niektoré sú zmazané, ale ja som to pozrela, ke´d poslala link a vtedy som si nevšimla, že by boli zmazané, možno sa mýlim https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/kasle-na-mna-priatel-alebo-ja-prehanam-2/

autor
8. feb 2022

@tosomja jeho rodičia ma nemajú radi, aj to je pravda.

ladycat2021
8. feb 2022

@mandala77 ake mile, ze zmazala komenty .. aby sme sa nedozvedeli pravdu ?

mandala77
8. feb 2022

@ladycat2021 možno sa mýlim a zavádzam, lebo mne tam ukáže,keď som to teraz otvorila, že odpove´d bola zmazaná 27.1.

ladycat2021
8. feb 2022

@mandala77 tiez mi tak ukazalo

autor
8. feb 2022

dievčatá, ešte raz, nie je to moja téma, neviem, koho je tá téma, ktorú ste poslali

mimka1402
8. feb 2022

@retatka Fuha, no teraz som ostala úplne zmätená...Ak to je ten prvý príbeh pravdivý, tak dievča by mala už dávno utekať..

aliaray1
8. feb 2022

Baby ti tu dobre radia 🙏.

Za mna uber paru, lebo ho stratis uplne a na vine si budes sama.

Mojeno ked ti toto vadi, co budes robit ak nahodou zmeni job za nemocnicu a bude tahat nocne alebo bude mat vyjazdy za pacientmi...alebo pacientkami 😳😏🥴? (kamoska ma muza onko chirurga...nocne, 24, 48 hod v praci a vela razy je sama s deckami).

Si to spatne precitaj poklad...ja chcem, ja chcem, on nie. No chlap sa normalne zlakol, zacinas byt narocna emocne aj casovo si myslim, vycitil to a zacina ti seriozne trubit na ustup...da sa to este napravit 😏😉.

Ale to by si musela chciet od seba zacat.

mandala77
8. feb 2022

@ladycat2021 napriek tomu, mne to príde veľmi podobné. Aj štýl odpovedí. Ale je mi to jedno.

autor
8. feb 2022

@aliaray1 ďakujem za rady dievčatá, idem ubrať, lebo mi ozaj už šibe z lásky alebo dajak už neviem

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
8. feb 2022

Prečo ta nemajú radi? Za tak krátky čas si urobili mienku o tebe?

mandala77
8. feb 2022

nezamieňaj si lásku s nejakými Tvojimi prestavami o vzťahu, inak budeš vždy sklamaná. Ak niekoho miluješ, dáš mu slobodu byť tým, kým chce byť. Vieš ho pusitiť, lebo Ti ide o jeho dobro, nie svoje. Ľudia si pojem láska vykladajú často čisto egoisticky a preto sú tak sklamaní.

ladycat2021
8. feb 2022

@mandala77 ano je to podozrivo podobne .. mne je to tiez jedno.. je to jej zivot a nie moj ..ako si to zariadi tak ma .. kazdy je strojcom svojho stastia

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliaray1
8. feb 2022

Mozno si citlivejsia, sak ide Valentin to sa da pochopit, to neni sviatok ale taky stav celosvetoveho sialenstva...

😳 Prosim nie, ze ti napadne riesit dake odvazne darceky. Tam ak napise ci co, potom mu posli spravu... najskor po par hodinach online dake ♥️ s macikom ci take cosi chrumkave 😎

thoughtfulweirdo
8. feb 2022

Otázka je, či sú reálne možnosti, aby s tebou trávil viac času. Ak áno a nechce, tak je jasné, že pre neho nie si priorita. A už je na tebe, ako sa k tomu postavíš. Na druhej strane, ja tiež patrím medzi ľudí, čo potrebujú aj čas osamote, bez práce ale aj bez partnera, aby som si "dobila baterky"- bez ohľadu na to, ako ho milujem. Takže pre mňa by prvým krokom bola snaha o nájdenie kompromisu, aby mal aj čas pre seba, ale aby si sa ani ty necítila zanedbaná. Napríklad môžeš cestovať ty za ním, aby on nestrávil ďalšie hodiny v aute.

bosorka2302
8. feb 2022

Poznam jedsn par co mal presne ten isty problem . Chlapovi stacilo byt s frajerkouc1x tyzdenne ba 2 az 3h. Vzali maju deti a nic sa nezmeniko. Chlapik ma svoje hobby kamosi na prvom mieste , stale niekde a na zenu kasle. Nemal nikdy vztah ako prioritu