Kedy ste vedeli, že je čas odísť zo vzťahu?

8. feb 2022

Dobrý deň prajem,

posledný mesiac riešim trápenie vo vzťahu, z mojej strany. Sme spolu s partnerom necelý rok, mám 21 rokov, je to môj prvý vážny vzťah, partnera stále úprimne milujem, ale posledné mesiace cítim, že nie som vo vzťahu šťastná, pretože partner nedokáže/nechce vyriešiť 2 dôoležité veci, ktoré sú prekážkou ( nerada by som ich tu písala, nejde o dlhy, drogy, chorobu ani nič podobné ) ale vzťah to ovplyvňuje a ja cítim, že to nie som ochotná už viac tolerovať ako na začiatku.

Inak je to skvelý chlap, gentleman, pracuje, rozumieme, mame uspokojivý íntimný život,veľmi ho milujen, ale tie 2 veci ma trápia, jeho prístup k tomu tiež, nepomáha komunikácia, pobavíme sa o tom, zmena žiadna a takto to ide ďalej.

Čo by ste robili na mojom mieste? Rozišli by ste sa alebo o vzťah bojovali?

tosomja
8. feb 2022

No si sebecká, moja milá. On si zakladá budúcnosť, a ty zatiaľ plačeš že je viac v práci ako s tebou? Tak dostuduj a chod bližšie k nemu, snáď nechceš, aby si otvoril ambulanciu u vás v garáži.
A nechcem ta sklamať, ale tento vzťah dlho nevydrží ak budeš majetnicka.
Ja mam nechať teraz môjho, lebo išiel na 8 týždňov na turnus a príde len na desať dní domov? Véd išiel kvôli nám. Si mladá, nevieš čo je pracovať, čo je to starať sa o strechu nad hlavou, nevieš čo je to vážiť si voľný čas.
Prehodnotiť postoj a budeš spokojná a váš vzťah možno bude mať perspektívu.

autor
8. feb 2022

@aliaray1 Ďakujem baby, ja mám svoju prácu, školu, kamarátky, cvičím, malujem, ja mám svoje veci, ale stíham ich tak, aby som mala aj vzťah, to chcem tak veľa ak chcem s milovaným človekom tráviť viac ako raz do tyždňa? Nerobím mu vylevy, nehadame sa, bavime sa vždy normálne, len cítim že to nie je plnohodnotný vzťah

autor
8. feb 2022

@mimi747 Ďakujem za názor.

hipuska
8. feb 2022

Hmm. A ako by si chcela ty vyriešiť ten problém s časom? Veď nato, aby ste boli spolu viac, by ste museli spolu bývať, či ako? A to on zatiaľ nechce. Takže aké riesenie ponúkas? Vlastne ho tlacis do niečoho, čo nechce. Mám taký pocit.
Pokiaľ, ti on sám od seba neponúkne spoločné bývanie, nebudeš sa v budúcnosti cítiť istá v tom vzťahu, pretože budeš mať v sebe "cervika" či to bolo jeho rozhodnutie.

Čo sa týka jeho rodiny, neviem, či máš právo zasahovať, keďže si zatiaľ len v pozícii frajerky. Máš právo povedať názor ale to je asi tak všetko.

Takže, si najskôr v sebe ujasni čo chces. Ak chces posunúť vzťah na vyšší level, porozprávaj sa s ním, ako si predstavuje vašu budúcnosť konkrétne. Nielen..že možno...a potom sa rozhodnu

bluka2
8. feb 2022

Náhodou, ja ho chápem. Tiež som práve začala novú prácu (resp. novú fázu) a fakt nemám čas ani na spánok poriadne a tiež dúfam, že toto obdobie čoskoro pominie. Ak by namiesto času s tebou chodil s kamarátmi von alebo na týždenný cyklovýlet, ... či staral sa o bezvýznamné prkotiny a na teba kaslal, bolo by to jasné, ale túto možno ide o isté obdobie, ktoré je dočasné, ale strategické pre budúcnosť a oplatí sa teraz nainvestovat a niečo obetovať, aby sa z toho dalo ťažiť v budúcnosti. Možno s vidinou lepšieho života pre vás. A možno je to workoholik a teba má na háku, ťažko povedať. To musíš vycítiť. Ale každopádne sťažovanie sa na to viac než raz je trochu pod úroveň, tým si nepomôžes.
Ten druhý problém môžeš napísať aj tak, aby sme vedeli o koho ide, nespecificky, nepodstatné údaje prípadne trochu pozmeniť

janetinka27
8. feb 2022

a co by si teda povazovala za riesenie? pises, ze byvate od seba 90 km. na bezne denne jazdenie je to urcite vela, hlavne ak ma narocnu pracu. pocas chodenia sme s teraz uz manzelom byvali od seba tiez daleko, chodili sme spolu 2,5 roka, nez sme sa vzali a zacali spolu byvat. znamenalo to cestovat kazdy vikend - raz ja a raz on, chodila som kazdy druhy tyzden do prace v piatok s kufrom a potom sla na vlak (a na bus a dalsi bus), cestovali sme hodiny, aby sme mohli byt spolu. je to vztah na dialku, tak prehodnot, ci ti to vyhovuje, ale on mysli teraz na buducnost, kym ty mas svoje zaujmy, kamaratky, kruzky atd. chapem, ze studujes, ale raz dostudujes. za dialku medzi vami mozete rovnako obaja, nie iba on 🙂

autor
8. feb 2022

Ja študujem externe ( to je online ), pracujem na skráteny úväzok v otcovej firme, času mám tak akurát, keď si ho rozumne plánujem, on má oporu v otcovi, ktorý mu s celou ambulanciou pomáha, cvičí, chodí do fitka, na šach, má čas, aj teraz víkend bol celé dva dni doma a ani ma nezavolal, záujem nikde...

autor
8. feb 2022

tým som chcela povedať, že aj ja by som prišla niekedy za ním ako on za mnou, ale neviem, strácam sa v tom...

bluka2
8. feb 2022

Rozdiel je ten, že zrejme on začal nieco nové, čo robí po prvý raz a ty máš zrejme zabehnutu školu, prácu / brigádu, možno niečo menej náročné než zakladanie ambulancie, neviem. Všetko, čo človek robí po prvý krát stojí dosť veľké množstvo sebazaprenia a úsilia

bluka2
8. feb 2022

Tak keď bol dva dni doma a vieš, že nepracoval, tak problém bude skôr v tom, že ho máš zrejme radšej než on teba 😕

tosomja
8. feb 2022

Koľko ma rokov ?? A si si istá, že nemá nikoho, keď ty si tam ešte nebola? 😶 mňa by len to hnevalo, že on u mňa bol a ja o ňom nič neviem

janickacrazy
8. feb 2022

No ja mám skôr taký dojem, že jemu to úplne vyhovuje takto a nechce na tom nič meniť. Jemu to proste stačí. Keby bol z teba taký hotový ako ty z neho, tak by to riešil. Možno je workoholik, čo u lekára nie je nič výnimočné. Nemyslím, že v budúcnosti sa to zázračne zmení. Môj muž sa ku mne presťahoval, keď sme sa poznali 2 mesiace. No ty si ešte mladá, neupinaj sa naňho tak.

autor
8. feb 2022

@bluka2 veď toto...to nie je že ja mu nedoprajem prácu, cez tyždeň mám aj ja čo robiť, povinnosti, práca, nie som ani hysterka, rešpektujem jeho prácu, len mám pocit, že on má vzťah niekde na posledných miestach. A nie ja mu nepíšem 50 správ denne, nevolám každú hodinu, nedusím ho, nevyčítam, snažím sa tu byť preňho, užívam si čas s ním, ale ozaj si myslím, že je ho žalostne málo

autor
8. feb 2022

@janickacrazy Ten pocit mám aj ja a to ma trápi

janetinka27
8. feb 2022

ked je jeden vikend s tebou, dalsi vikend ma "volno". ono zit na vikendoch s partnerom je strasne tazke, lebo potom clovek nema cas uz na nic. mozno cez ten druhy vikend dobieha nieco, co cez tyzden nestiha, neviem. mozno by si mohla byt vtedy s nim, ale mozno jednoducho nestiha sa venovat aj tebe, lebo si mysli, ze by si ten vikend od neho nieco cakala a on potrebuje zariadit nieco ine.

autor
8. feb 2022

@tosomja Bola som uňho niektoré víkendy, nemal tam nikoho, o to nejde, ale tento víkend ma proste sklamal, lebo keď som sa ho pýtala čo robil, povedal že nič extra

bluka2
8. feb 2022

Tak po takej odpovedi sa nečudujem tvojmu sklamaniu

autor
8. feb 2022

@janetinka27 veď a prečo mi to nepovie, nevysvetlí? toť básnicka otázka...ja nechcem isť zatial k nemu bývať, ale hocikedy by som vedela prísť prespať na deň dva, byť spolu, proste on zas nemá toľko toho, má za zadkom rodinu, ktorá maká aj zaňho, ja si myslím, že dospelý človek si vie naplánovať čas. Okrem toho, ja do jeho mesta chodim často ( lebo to mám nejaké svoje veci ) a proste nejde to nejako k tomu že by sme boli spolu viac

mandala77
8. feb 2022

keď človek niečo rozbieha, tak mu to berie veľa energie. A možno jeho relax je vypnúť tak, že je sám a nabije sa tým, že má svoj koníček.

Ženy sa často na mužov moc upínajú. Muži to cítia a nejako podvedome sa odťahujú. Mne z toho čo píšeš, pôsobí, že tlačíš, tak vnímam aj Tvoje komentáre, trošku také sebecké malé dievčatko, ktoré si predstavuje ako vzťah má vyzerať a tie jej predstavy nie sú naplnené.

Píšeš, že máš koníčky, venuj sa im a teraz povoľ aj Ty. Nechaj mu vydýchnuť a nezaoberaj sa ním, čo on a hento a dookola. To nikam nevedie. Venuj sa sebe, svojim koníčkom, záľubám. Obmedz aj kontakt so svojej strany. A vyčkaj alebo ak Ti to vadí, tak sa s ním rozíď.

bluka2
8. feb 2022

Možno ťa má na spestrenie času a čaká na nejakú lepšiu. Lebo fakt to neznie, že by sa veľmi snažil o to byť s tebou. Toto vôbec nie je na spoločné bývanie podľa mňa...určite spomal. Možno potrebuje prebudiť svoj lovecký inštinkt, ak máš na to nervy. Mne by sa nechcelo

mimka1402
8. feb 2022

Ja v okolí mam viacej lekárov a keď študovali tak všetko šlo mimo ich záujmu...
Chápem ťa... Ale zároveň ja z môjho pohľadu som typ, ktorému vyhovovalo byť s niekym len občas a inak sa venovať sebe, proste som nedošla do bodu aby som niekoho potrebovala xy krát do týždňa. Ale ja som uzavretý introvert a samota mi vyhovuje....🙈
Ale ja som kedysi to riešila podobne, vymýšľala som veci a druhá strana nebola ochotná, cestovala som permanentne ja... Nakoniec mňa to prestalo baviť a odišla som... Ale až keď už nestudoval a už bolo to v jeho živote menej a stále sa nič nezmenilo... Dovtedy som čakala...

janetinka27
8. feb 2022

ak ma teda moznost byt s tebou, mal by byt. asi je tam naozaj nieco, mozno pohodlnost, mozno slabsi zaujem, neviem. doteraz ste ako spolu fungovali ten rok? byvali ste spolu viac? je to takto od zaciatku? alebo az odkedy robi tu ambulanciu?
neviem, kolko ma rokov, ci ma uz "narok" na oddych, alebo by mal byt este plny energie.

retatka
8. feb 2022

@anonym A nepísala si tu už,že je stále ženatý a nechce sa rozviezsť?To je tá druhá vec,čo nechceš napísať...😀Lebo je tu hodne spoločného s tou temou,no niečo si zmenila,čo ženy zvyknú robiť aby neboli odhalené...

autor
8. feb 2022

@mandala77 áno, ja idem znížiť snahu na minimum...už ma nebaví byť aktívna, on sa zmenil, na začiatku bol super aktívny, všetko top...som z toho smutná, ale mám toho po krk už

ladycat2021
8. feb 2022

@retatka kde je ta tema ? neviem ci som to nahodou necitala ..

autor
8. feb 2022

@retatka Nie, nebol nikdy ženatý, neviem akú tému presne myslíte, tu je problém s jeho rodičmi

autor
8. feb 2022

Má 29 rokov

aliaray1
8. feb 2022

@ladycat2021 😂👍 1 za 2 tyzdne kks...aj to by som "obcas" nemohla...mi do toho cosi skocilo (valala by som sa vo vani s knihou v ruke alebo dakde len nie vtedy ked si chalan piskne)...joj jak by zacal lietat a blaznit...a ak nie, tak cau 😂.

(Moj uz manzel este pocas chodenia ked dosiel ku mne vecer, som aj navarila...pukance alebo parky - bez horcice 😉🥴).

mandala77
8. feb 2022

@aliaray1 skvelý prístup