Koľko času trávite s deťmi?

9. júl 2023

Zaujíma ma koľko času trávite vy s deťmi? Myslím takto cez víkend alebo keď ste všetci doma? Cez týždeň je škôlka škola rodičia v robote. Keď som doma tak som nonstop s deťmi, veľa sa hráme a popri nich sa starám aj o domácnosť varím upratujem atď čo treba. Chodíme na výlety vselikade vo trojici. No keď je manžel doma tak prenechávam aj jemu starostlivosť o deti. Zobere ich max na dvor, aj to sa sťažuje že je unavený z práce chce si oddýchnuť. Hrajú sa na dvore, po chvíli manžel hádže malé kamene do okna aby som išla von za deťmi aby on si mohol ísť donutra si oddýchnuť. Lenže ja kedy si oddýchnem, či ja nemám nárok na oddych.. Manžel hovorí že ja som stále doma, keďže robím na jednu smenu skrz škôlky. Nerobím na smeny ani nočné tak vraj som oddýchnutá až až podľa neho. Ja som unavená aj z tohto tepla, aj z roboty zo všetkého. Ako to máte vy koľko času trávite s deťmi a kedy si oddychujete? Na dvore sami nemôžu sa hrať, máme tu bojové podmienky keďže prerabame. Na ihrisko a pod tiež nemôžu ísť samé lebo sú ešte malé.

autor
14. júl 2023

@mrva Ja im hovorím nie no nie stále to akceptujú.Casto začnú plakať a robiť si zle a aj tak musím ísť za nimi a hrať sa s nimi.

viestta
14. júl 2023

Autorka, ja sa ta spytam inac. Odkedy si zalozila tuto debatu kolko casu stravil s detmi ich otec? Kolko casu stravil tym, ze sa postara o vasu spolocnu domacnost (nakup, varenie, upratovanie....)?

mrva
14. júl 2023

tak nechod. Vydieraju ta. NIE, ma znamenat NIE. Neznamena to, ze NIE iba ak nebudete plakat a robit si zle. Ked povie mama NIE, ma to znamenat NIE a hotovo. Bodka. A tento postoj, ked budes pevna, pochopi kazde dieta. Evidentne su deti silnesie ako ty 🙆‍♀️

autor
14. júl 2023

@viestta Neviem koľko keďže nerátam to časovo.Postaral sa o deti každý deň trochu.O domácnosť nie,to je na mne.

viestta
14. júl 2023

Nuz neostane ti nic ine, len trvat na svojom. Aj co sa tyka deti. Ked raz poviem nie, tak je to nie a aj ked sa na kolomaz rozlejete, tak bude to nie.
A muzovi predlzovat cas, ktory s nimi stravi. A trvat na svojom. Budes s nimi hodinu, hoc sa aj na hlavu postavis, tu hodinu s nimi stravis, ja idem varit. Bodka.