Komentáre muža

14. dec 2023

Počúvate od svojich mužov kazdodenne nejaké poznámky ohľadom chodu domácnosti či dieťaťa? Kedy upraces chladničku, kedy umyjes okná, ešte si neprebalila malú? Ešte neni prezlečená z pyžama? Čo mám akože jesť? Naloz mi obed. To s ňou dnes nepôjdeš ani von? Už si mi naložila? Kedy sa tu naposledy umývalo ? atď atď .... Ja som už z toho v nervoch 🫣🤔 samozrejme to všetko robím i keď niesom žiadny upratovaci atlét čo chodí s mopom za zadkom ale upratujem pravidelne a v rámci možností pri dcérke tak aby som stihla navariť, oprať, povenovať sa jej, upratať i trochu na vzduchu sa vyvetrať a aby to u nás nebolo ako v zoologickej. Z týchto komentárov som neskutočne znechutená a už som asi alergická na každú takúto reakciu,. ktorá ma dokáže dostať do totálnej vyvrtky. Máte to žienky niektorá doma podobne? Podarilo sa vám nejako mužovi s rozumom vysvetliť aby s týmito hlúpymi komentármi prestal? Ja sa snažím ale už ani nemám nervy a energiu niečo hovoriť lebo to skončí akurát tak tým že som neschopná.

andreatytler
18. dec 2023

@eva233 Prieky a oduvanie neuznavam ani ja, ale krik sa mne osvedcil. Alebo skor by som to nazvala ze "nahnevat sa" mi osvedcilo. Proste ak nieco cloveku podas poriadne nastvana, tak mu je 100% jasne o com to je, ze prepiskol, ze urobil nieco skutocne zle a ze by to uz urobit nemal. Ak mu vludne a laskavo vysvetlim ze taketo spravanie neakceptujem, nema to taku vahu. Teda u mojho muza nemaju vludne a laskave vysvetlenia skoro ziadnu vahu.
Taketo veci ako autorka som nikdy neriesila, ale inych veru bolo dost.
Velka skoda ze to tie zeny v tvojej rodine neriesili pred detmi. Ak skutocne ten chlap nie je ochotny sa zmenit, aj podla mna je lepsie odist. Mna vytoci uz len tato tema, uz len citat o tom a som rozculena. Neviem si predstavit ze by som toto zazila na vlastnej kozi.

janba
18. dec 2023

Nie, moj muz povie 'naberies mi prosim ta?'
A naberiem, tak isto ako naberie on mne.
S upratovanim to je uz ina salka kavy, to on proste nevidi neporiadok 😅 neupratuje, nevari (obcas nieco lahke co vie, lahku veceru), neperie, nesusi. Ale ked mu poviem priamo 'daj prosim ta oprat/osusit/vyloz umyvavku..' tak spravi 🙂 (aj ked k tomu zakazdym potrebuje podrobne instrukcie 🤣 )

otilia16
19. dec 2023

-Kedy umyjes chladnicku ?
-Kedy ty zoberies malú na hodinku von, aby som ja mala čas umyť chladničku?

poppy22
19. dec 2023

@aidan133 by si sa cudovala...niekedy aj clovek, kto sa javi ako dobry chlap ukaze tuto jaskynnu povahu az po dlhsom case...ja som tiez ostala zarazena, ked som prvykrat pocula takuto poznamku...

nevenka
19. dec 2023

Ja sa pri takejto teme vzdy zamyslam, ako sa toto moze stat, z ludi, ktori su zalubeni, vidia na tom druhom len to pekne a chcu sa mu pacit a robit ho stastnym, a tu zrazu...
Nechapem, vidim to aj v rodine u maminho brata a vekom sa to len stupnuje...🤔

nevenka
19. dec 2023

@cimage moj mi tiez tak povie alebo tie okna on umyje...🤭
Panecku a dnes strazil 2 deti, s dalsim som bola u doktora a pridem domov a povysavane 👌

nevenka
19. dec 2023

@heln joj, to moja teta spominala, ze byvaleho mamicka sa prisla pozriet, ako robi francuzske krumple, ze ci pekne kolieska zemiakov alebo prekroji, ci to synacik moze zjest, uplne vazne toto. Ze sa skoro poskladala z nej, ci je pri zmysloch...🤣

lilitela
20. dec 2023

@nevenka Pre kristove rany! Normalne by som to aj chcela vidiet takuto situaciu, aj co na to ten muz.

asod
20. dec 2023

Take poznamky robili muzi tak pred 100 rokmi ked zeny nechodili do prace. V dnesnej dobe si to nedovolia. Ked si to muz neuvedomí, zle to skončí.

konikmodry111
20. dec 2023

Nie nemáme to doma takto. Keby áno tak po druhej poznámke by môj manžel už nebol medzi živými 🙈 ako sorry ale ty si jeho otrok alebo čo ? A dúfam že mu na to aj niečo odvrknes a nie že to ideš pekne bez komentára spraviť 🤦🏼‍♀️ nuž máš doma riadneho hnupa 🤦🏼‍♀️

tiika
21. dec 2023
princezna_bosorka
21. dec 2023

nehrozi, ze by si nieco take dovolil (skor ja mam vycitky, ze upratuje viac nez ja). Strc tomu tvojmu mop a handru do ruky a nech sa cini, chlapec...