Má zmysel byť v kamarátskom kontakte s bývalým partnerom aj po zlom konci vzťahu?

gerber58
16. dec 2023

Zdravím, má podľa vás zmysel byť v kamarátskom kontakte s bývalým partnerom aj po zlom konci vzťahu? Stratil city a ja som za tie týždne tak isto ochladla, keďže si vybral slobodu a kamarátky, konkretne kamarátku. Vidím, z jeho strany záujem o mňa ako človeka, aj uvedomenie si chýb, ale nie je dostatočne veľký ako by som chcela. Nevidím tam úplnú čistotu. Najhoršie, že neviem, čomu mám už veriť. Niekoľko týždňov dozadu by som sa tešila z tohto záujmu, ale po čase ako mi to všetko prešlo hlavou, teraz nemám nejaký veľký záujem, zostala vo mne bolesť ale silnejšie ako tá, je vo mne totálna odmeranosť. Ajkeď ten človek pre mňa znamenal všetko. Navyše cítim, že to je z jeho strany trocha ľútosť. Kľudne mi napíšte svoje názory, alebo skúsenosti z vášho života. Neberte ma ako naivku, ale proste len mi poraďte ak môžete a chcete. Budem za to rada. Ďakujem

lindous
16. dec 2023

Keď to tak obaja cítia, majú to uzavreté, vysvetlené, vyrovnané, tak prečo nie… ty to tak očividne necítiš, je tam bolesť, nie si s tým ešte pochopiteľne úplne vyrovnaná, na jednu stranu by si asi chcela stále viac, na druhú cítiš odmeranosť lebo si ublížená, takže asi nemáš úplne záujem s ním úprimne komunikovať, tak na čo sa akože usmievať, hrať na kamosku a nútiť sa do toho…

madeincssr
16. dec 2023

Podľa mňa daj tomu čas, aby to prebolelo. Neiniciuj kontakty. Ak sa neskôr (keď všetko prebolí) ukáže, že vám obom nejaký kamarátsky kontakt vyhovuje/nevadí, tak prečo nie? Ale vašim ďalším životným partnerom (hlbším priateľom) by to badiť mohlo...

vanilkovazmrzka
16. dec 2023

Nevidim dovod. Ty nechces, tak co sa ako budes premahat do kamaratstva, ked ti tu niekto napise ze budte kamosti? 😅

pralinka25
16. dec 2023

nezvyknem palit mosty ale zariad sa ako ty to citis. nic nerob nasilu. hlavne sa znova nenamotat. je to si dost cerstve. mozno daj tomu cas.

zmrzlinka2021
16. dec 2023

@gerber58 podľa mňa počas chodenia odísť zo vzťahu je úplne ok a vôbec to neznamená, že nemôžete ostať kamaráti. Ak si rozumiete ako ľudia, prečo nie?

viestta
16. dec 2023

Ked to ty nechces, nemusis ostat kamaratka aj keby to jemu vyhovovalo.

domkakvet
16. dec 2023

@gerber58 ostat kamarati mozete, este to neznamena, ze musite byt stale v kontakte.

lija22
16. dec 2023

cestu " kamaradstva" by som volila len ak sa stretavate ci chcete, ci nie. Ak mate spolocny okruh znamych, pracovne prostredie, ci byvate v rovnakej stvrti. Inac nie je dovod sa stretavat a akoze kamaratit