Dokázali by ste akceptovať, keby váš partner bol v kontakte s bývalou?

29. apr 2023

Ahoj, jedná sa o voľnú diskusiu. Dokázali by ste akceptovať to keby váš partner/ka manžel/ka bol/a v kontakte s bývalým? S tým, že by tam neboli žiadne ,,reálne záväzky" typu dieťa, dom/byt, hypoteká..., že by chceli byť ,,kamaráti"

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebrambora
29. apr 2023

Ak by to bolo v kamaratskej rovine, tak samozrejme. Mali by medzi seba vpustit ale aj terajsich partnerov.

sheila121
29. apr 2023

Čisté priateľstvo medzi mužom a ženou podľa mňa neexistuje, hlavne keď je jeden z nich slobodny, takže mala by som sa na pozore.

autor
29. apr 2023

@mamula20 Ahoj, mala som namysli kontakt typu stretká, čajík, písanie...ale také, že pozdraviť sa na ulici, že ,,ahoj" je za mňa v pohode ale inak by som to ani ja neakceptovala

richie233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessie12
29. apr 2023

Akceptovala by som to. Tiez som v kontakte s jedným z mojich bývalých. Priatel je s tým v pohode. Len si obcas napíšeme co je nove. Nestretavame sa, hoci ja by som s tým problém nemala.

autor
29. apr 2023

@sheila121 ja si myslím, že môže ale je to možno zložitejšie a vždy by som bola na pozore, že kto sa kedy ,,zamiluje"

autor
29. apr 2023

A aby som sa vyjadrila viac :D tak mne osobne by kontakt s ex vadil, aj písanie, stretnutia...keby je to len pozdrav na ulici, že ,,ahoj" to je za mňa v pohode ale inak by mi akýkoľvek iný kontakt vadil

sheila121
29. apr 2023

Tak možné je asi vsetko, ale ja som sa s tým ešte nestretla. Lebo ako hovoríš jeden z nich sa poväčšine zamiluje

autor
29. apr 2023

@sheila121 ja som sa takým stretla, čiže za mňa to ide ale asi sa často stane, že sa jeden z nich zamiluje

sheila121
29. apr 2023

Autorka ešte mi povedz aký je rozdiel medzi tým či majú záväzky alebo nie, keby mali záväzky akceptovala by si to?

autor
29. apr 2023

@sheila121 ak sú to veci ako dom/byt, deti tak s nejakou dohodu by sa to dalo ale museli by tam byť nejaké pravidlá ako budeme všetci fungovať ale inak by som neakceptovala

sheila121
29. apr 2023

Tak aj bez záväzkov si treba dať pravidlá a bude to 🙂

autor
29. apr 2023

@sheila121 tam to nedokážem lebo nie sú tam žiadne záväzky :D a nie je dôvod mať kontakt

erikavesela
29. apr 2023

@sheila121 ale existuje....je to nastaveni cloveka...tak ako existuje aj kamaratstvo medzi byvalymi partnermi...je to o tolerancii, a tomu, ci partnerovi veris

panda21
29. apr 2023

Ja som ostala veľmi dobrá kamarátka s mojím byvalim. Rozišli sme sa v dobrom, obaja sme si povedali, že každý smeruje inam, a ukoncime to. Ja mám 2 deti, manžela, on priateľku, a stretavame sa. Moje deti miluje, s manželom si aj pivo otvoria, sú kamaráti a sadli si 💁‍♀️ ale my sme to obaja mali už pri rozchode v sebe vyriešené, že proste tam už nie je láska iba kamarátstvo. Manžel mal tiež bývalú s ktorou sa kamaratil sem tam, ale to upadlo ešte počas nášho chodenia..

sheila121
29. apr 2023

@erikavesela nehadam sa, ja skúsenosť nemám, ale môže byť.

autor
29. apr 2023

@panda21 hmm to mi príde ako to, že sa zvykne hovoriť, že ked ľudia vedia byť po láske kamaráti tak bud k sebe stále niečo cítia alebo nikdy nič necítili

deti95060810
29. apr 2023

tiež neverím len na kamarátstvo...vždy to jedna strana mysli troška inak - mám len takéto skúsenosti.

viestta
29. apr 2023

Spominat na byvaleho/lu moze? Alebo treba ritualne spalit vsetky mosty, teda fotky, aj ponozky, ktore od byvalej dostal?

erikavesela
29. apr 2023

@sheila121 ja mam kamarata este z cias vysokej skoly...nikdy medzi nami nic nebolo..obaja mame rodiny, navstevujeme sa, chodime spolu von, telefonujeme si....a to uz je 25 rokov.. sme kamarati...dobri kamarati...pomaly sa berieme ako rodina...chodime spolu na dovolenky, na chatu...nie vzdy to musi skoncit tym, ze sa jeden z nich zamiluje...
Ja sa tiez stykam s mojim byvalym.. a teda nie je ziadny problem...

A poznam jeden par, kde byvaly je najlepsim priatelom kamoskinho manzela...pravidelne sa vidia..a vsetko funguje...ako pisem je to o tolerancii, o tom ako partnerovi doverujes, o akceptovani sa ..

richie233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheila121
29. apr 2023

@erikavesela samozrejme, prvý prípad nepoznám ale som rada, že niečo také existuje. Druhý prípad poznám, som s byvalym kamarátka a spolu vychádzame, a môj priateľ to chápe. Tolerancia a dôvera je základ.

deti95060810
29. apr 2023

@richie233 tak ty môžeš mať inú skúsenosť , ja mám zas inú...

petrao2
29. apr 2023

Moj byvali je sused mojho muza
Som krstna ich detom
Vsetci sme v pohode takze podla mna je to normalne 🤷

katkazocele
29. apr 2023

@mamula20 Mám rovnaký postoj😖

erikavesela
29. apr 2023

@sheila121 sranda je, ze na zaciatku pocas VS sme sa neznasali...potom sme mali ist spolu na kafco, lebo sa spraval na disco ako debil a malo to byt ako ospravedlnenie...a on somar na tu kavu zabudol🤣🤣🤣...si vravim...ok...debil debilom ostane.. a jemu to za 3 dni doslo...ze ci prijmem 2.ospravedlnenie...a pozval ma na veceru...od toho vecera sme velmi dobri kamarati...ako pisem...nikdy medzi nami nic nebolo...vobec to nebolo o fyzickom....ale o dusevnom a tak je to do dnes

erikavesela
29. apr 2023

@viestta 🤣🤣...trefny komentar...👍👍👍

richie233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lila1988
29. apr 2023

Záleží od toho, ako sú nastavene hranice tolerancie. Poznam starší par, kde ex zije s partnermi stále v spoločnej domacnosti, v dome, ktorý postavil nový partner. Vychadzaju spolu, aj na dovolenky spolu chodia 🙂 Nasťahovali ho k sebe, keď mal zdravotne problemy.