Máme pokračovať ďalej?

28. máj 2023

Ahojte,s priateľom sme spolu skoro dva roky,máme vzťah na diaľku,no stále napriek diaľke sme sa snažili byť viac spolu,vždy sme spolu vedeli vychádzať,posledné mesiace to je čím ďalej tým horšie stále sa hádame,väčšinou sú to ale žiarlivostné scény z oboch strán alebo nedorozumenia a mám pocit že sme si prestali rozumieť😐,ja sa mu snažím veriť aj keď niekedy sa chová ako nevyspelý,a jeho názory na všetko sú odlišné ako tie moje🙈

colsami
28. máj 2023

Nemoze sa ta dialka upravit? Ty tam on sem, alebo polcesta? Studium alebo pracu prisposobit nech fungujete normalne? Aka je vyhliadka ze sa to zmeni, ked uz vztah trva 2 roky?
Bus to moze vztah zachranit ze zacnete normalne fungovat, ale ak uz ste nervozni jeden z druheho, mozno ho to pochova.

lintu
28. máj 2023

Vzťah na diaľku nie je pre každého. Koľko ste tak plánovali ešte fungovať? Niečo vám chce možno našepkať, že je to najvyšší čas zmeniť. Aj keď "odlišné názory na všetko" naozaj nie je bohvieaký základ do budúcna. Určite chcete byť ešte spolu?

autor
28. máj 2023

@lintu Práve to je to čo nenávidím,ja si teraz robím kozmetický kurz po kurze chcem pracovať vo svojom,už x krát som navrhovala spoločné bývanie (stále je to vo hviezdach) a mňa už toto čakanie kým sa rozhodne unavuje,stále ho mám rada aj ho ľúbim,ale donekonečna to takto nechcem,a hlavne jeho pohľad na život🤷🏼‍♀️chápem chce si občas vybehnuť s chalanmi s tým nemám problém,ale asi u neho je problém povedať mi to dopredu aby som sa vedela zariadiť🙈na svoj vek už by mohol trochu rozum použiť,neuškodilo by🤷🏽‍♀️

spadnutaslivka
28. máj 2023

niekedy je vzťah na diaľku to najlepšie - na ukázanie nevyhnutnej pravdy, že tí dvaja proste vôbec spolu byť nemajú.

spadnutaslivka
28. máj 2023

inak tieto akcie "vybehnúť s chalanmi" sú zvyčajne neplánované a rozhodnú sa vyslovene nečakane v danej chvíli. A on to proste zjavne nechce zmeškať. Podľa mňa sa ešte nechce viazať - ani na vážny vzťah, ani na spoločné bývanie a ani nechce obetovať spontánne akcie s kamošmi.

lintu
28. máj 2023

Koľko máte rokov? Bola si sa ochotná aj presťahovať k nemu, resp. niekam do jeho okolia? Býva sám či ešte s rodičmi?

autor
28. máj 2023

@spadnutaslivka práve ale to je vždy dôvodom že ja som tá zlá nakoniec,lebo on príde z roboty ku mne prespí pol dňa a potom mi povie že je dohodnutý isť s nimi🤷🏽‍♀️tak som sa len pozrela že a to načo si prišiel ku mne teda?🫣

autor
28. máj 2023

@lintu Býva s otcom,a súrodencami,ja som mu jasne povedala že k nim by som nešla bývať už len preto lebo by sme u nich nemali kde byť🤷🏽‍♀️a keď som mu navrhla že mohli by sme byť u nás,tak že on sem isť nechce,lebo tu nemá prácu🤷🏽‍♀️a spoločné bývanie-o tom asi uvažujem len ja sama,lebo on nie je schopný ničoho🙂

deti95060810
28. máj 2023

ak nie je schopný ničoho teraz tak to isté bude aj o pár rokov... kašli na neho a nájdi si niekoho kto už vie čo v živote chce...

lavender273
28. máj 2023

Odpoved na tvoju otazku, nie. Nemate pokracovat dalej. Kolko ma chlapec rokov?

autor
28. máj 2023
lavender273
28. máj 2023

No este je mlady,este sa mu zapaluju lytka. Ty by si chcela uz nieco viac (byvanie),tomu je dobre doma zivoooot a ruka hore. Ja si myslim ze skoda minat energiu na neho.

autor
28. máj 2023

@lavender273 tak mu prajem veľa šťastia🙏🏻nech si užíva ďalej,a ja idem za svojim cielom🫶🏻

cacianka
28. máj 2023

Keby svoj voľný čas, čas po práci rozdeľoval nejako rovnomerne medzi teba a kamarátov, keby ti povedal pred spaním, že potom ide preč, vieš sa zariadiť, ale takto - čo si nocľaháreň ?! Príde sa vyspať k tebe/ k tvojej rodine aby po spánku bol bližšie ku kamošom či čo ? Hostel máte ?
Inak nerozumiem, ako fungujete, lebo ak by si bola jeho priorita, tak by najprv hľadal možnosti byť s tebou, program s tebou až potom s kamošmi.
Robí to naopak ? Len ty vieš , tu si nenapísala.

autor
29. máj 2023

@cacianka presne to je to čo on nevie🤷🏽‍♀️ja už fakt nemam silu na to mu niečo dohovárať ani nič,veď to je ako zaseknutá brzda

cacianka
29. máj 2023

Tak odbrzdi.
Pošli ho do servisu a zavri dvere.navzdy. iba by si sa trápila celé roky

jankalukasova
29. máj 2023

Poznala som vzťah, ktorý nebol na diaľku a jemu boli vždy presnejší kamaráti. Zašlo to tak ďaleko, že po rôznych hádkach aj rozchodoch ona zostala tehotná, rodičia tlačili na svadbu a rozchod prebehol skôr ako za rok (rozvod chvíľu trval, dieťa nemalo ani rok), on bol totálne nevyzretý. Večne utekal za kamarátmi. Večne. Ona sama s deckom, on s kamarátmi. Raz som bola svedkom ich hádky a ako argument povedal: "no a môžem ja za to, že mám toľko kamarátov, ktorí ma majú radi a volajú ma? Asi nie som taký zlý ako hovoríš". 😖🤦😖

autor
29. máj 2023

@jankalukasova presne do tohto štýlu počuvam aj ja,však ja som sa dohodol,a tak ďalej a tak ďalej,dokonca raz už som prišla na to aký je zbabelec že nedokaže povedať ani len pravdu😀😀čo mi príde úplne detinské.

danica2711
29. máj 2023

vieš, "detinské" je aj to, že v 25 rokoch bývate obidvaja u rodičov. Ty si ho nevolala bývať k sebe, ale do tvojej detskej izbičky u rodičov, takto sa spoločná budúcnosť nebuduje. Obidvaja dospejte, osamostatnite sa a potom začnite seriózne rozmýšľať o budúcnosti - či už spoločnej alebo každý s niekým iným