Môže mu to začať vadiť?

16. feb 2024

Som dobrovolne nezamestana, len obcas mam nejaku brigadu. Mne to takto vyhovuje. Ked sme sa spoznali s frajerom tiez bol bez prace cize vtedy mi to vycitat nemohol. Nedavno ale pracovat zacal ale tak ze ani on sam nehladal ziadnu robotu len ho nevlastny otec zamestnal pri sebe.

No a stala sa mi taka vec. Som na jednej stranke kvoli tomu ze si tam pisem s jednou osobou. Lenze zvyknu mi tam napisat aj neznami ludia a vacsinou neodpisujem ale ked sa nudim tak zvyknem odpisat a na otazku ci som zadana obcas odpovedam nie. Mam na to dovod. To je teraz nepodstatne. Je to cisto nezavazne pisanie ktore vzdy konci po par spravach. Niekto mi tam napisal a spytal sa ci som zadana a zaklamala som ze nie kecali sme dalej potom sa ma spytal ze preco nepracujem napisala som ze lebo nechcem a on zjavne neuniesol ze proste som si to zariadila po svojom a nemusim pracovat a napisal mi nieco v zmysle ze “sa necuduje ze nikoho nemam ze kto by uz len chcel zenu co je doma bez roboty”. Ja som sa na tom zasmiala. Pisala som za tu dobu desiatkam ludi ze nepracujem a nikto nemal takyto (pre mna) prizemny nazor.

Tak by ma zaujimalo ze ci podla vas sa moze stat ze to frajerovi zrazu zacne vadit? Nikdy nebol ani naznak toho ze by mu to prekazalo a nikdy sa ma ani nepytal ze ci sa chcem zamestnat alebo nieco take. To ze zijem z nasporenych penazi vie. Len ze ci nemoze mat pocit ze som leniva alebo take nieco. Opytat sa ho to priamo nechcem lebo mozno nad tym neuvazoval a takto by som mu dala zbytocne len chrobaka do hlavy.

melanta
16. feb 2024

Normálnemu chlapovi by to vadilo. Vadilo by mu, že si jeho priateľka píše s inými, vadilo by mu že píše že je single a vadilo mu, že je takto absolútne nevyzretá (áno, normálna vyzretá sebavedomá žena toto nerobí). Ale normálny chlap by ani nechcel ženu, ktorá dobrovoľne hnije doma, sem tam s nejakou brigádou.

crazy_cat_lady
16. feb 2024

otazka je, z akeho dovodu si dobrovolne nezamestnana a nepracujes. co by mne osobne viacej vadilo, ze si vypisujes s cudzimi ludmi (predpokladam, ze prevazne s chlapmi), ktorym este aj klames o tom, ze nemas vztah - tiez nerozumiem preco, ci si potrebujes nieco dokazovat. keby to robil tvoj priatel, ze si vypisuje s cudzimi zenami a zapiera vztah, ako by si sa citila?

lenkahvh
16. feb 2024

tak ta zjavne niekto zivi, ked mas len obcas nejaku brigadu
ked ta ten niekto prestane zivit, vyzijes z tych brigad?
ale mas co - 19? 20?

domka222
16. feb 2024

On získa návyk pracovať a keď bude vidieť teba doma a ešte ako si vypisuješ, tak tu budeš plakať. Teraz máš úspory a potom čo? Bude na teba robiť chlap?

lindous
16. feb 2024

Toto si musíte vyriešiť vy dvaja medzi sebou… Mne osobne by to na partnerovi vadilo, sama som ambiciózna, rada sa vzdelávam, kariérne posúvam a keďže vrana k vrane, hľadala som tieto vlastnosti aj u partnera… a tiež by som sa bála čo bude, keď sa našporené peniažky minú… a teda aj naopak, viem, že môj partner by tiež nebol nadšený, keby som dlhodobo sedela len tak doma na zadku, nemá záujem o žienku v domácnosti… ale niektorým mužom to môže vyhovovať, živiť ženu, ktorá je doma… je to na vás, len pozor, prichádza s tým často aj istá moc a pocit nadradenosti, pripadne to ide na ukor vzťahu, keďže ťahať za dvoch je náročnejšie… ale môže to byt aj úplne v pohode…poriadne si to vykomunikujte najmä medzi sebou…

viestta
16. feb 2024

Nemusi mu vadit vobec nic z toho co robis, moze mu vadit uplne vsetko. Nebolo by od veci riesit toto s nim, nie s nami

autor
16. feb 2024

@lenkahvh nikto ma nezivi. Pracovala som 7 rokov a zila skromne takze som si nasetrila dost. Vyhorela som tak som potrebovala pauzu. Teraz som sa uskromnila este viac cize mi staci zit z toho nasetreneho plus obcas brigada. Takze mam davno po 20

h2
16. feb 2024

Čiže ty si na jednej stránke, kde si píšeš s jednou osobou, ale píšu ti tam aj neznámi ľudia, ktorým ty ale neodpisuješ... no a ďalej píšeš, že si si tam už písala s desiatkami ľudí o tom, že nie si zadaná a že nepracuješ. 😕
Ja neviem, čo môže, či nemôže vadiť tvojmu priateľovi. Ale mne by vadilo aj to, že nepracuješ a ešte viac to, že si s kdekým cudzím píšeš, že nie si zadaná.

lindous
16. feb 2024

Tak potom mi tu napadá otázka, či aj on chce žiť tak skromne a ak nie, či bude lepší životný štandard financovať aj tebe, alebo budete mať každý svoj vlastný život… nie je nič zle sa o týchto veciach rozprávať

autor
16. feb 2024

@h2 preboha. Citanie s porozumenim. Odkedy nepracujem som si uz vseobecne pisala s ludmi o tom ze nepracujem a nikomu to nevadilo. Vtedy som bola slobodna. Vztah je cerstvy

crazy_cat_lady
16. feb 2024

a ty sa teda teraz uskromnujes a zijes z nasetrenych penazi. planujes sa v blizkej/vzdialenej buducnosti zamestnat? alebo budes pokracovat v tomto skromnom trende? lebo potom je otazka, ako budete fungovat aj v buducnosti, ked partner bude chciet ist na dovolenku/welness, prip. bude/te mat vydavky navyse, tak kto ich bude financovat?

maranta_leuconeura
16. feb 2024

Vadilo by mi ze nemas perspektivu do zivota. Pises ze zijes z nasporenych peniazi, akoze to nie je velmi rozumne dlhodobo, ale ok. Co budes robit, ked sa ti peniaze minu? Ocakavas, ze ta bude priatel zivit? Alebo co dalej? Myslis, ze si najdes pracu hned ako si zmyslis, ked budes potrebovat? Lebo tak to uplne nefunguje, ja som sa hlasila aj na nekvalifikovane pozicie a nechceli ma, pretoze som nemala prax a tiez videli, ze s mojim vzdelanim mam na viac, tak ma nechceli prijat, ked sa bali, ze by som im do par mesiacov odisla.

domka222
16. feb 2024

Však píšeš, že sem tam uvedieš,že nie si zadaná. Čiže si píšeš stále.

maranta_leuconeura
16. feb 2024

A tiez skromny zivot je ok, ak sa pre to rozhodnete obaja. Ale ked tvoj partner toto nastavenie nezdiela. Mne by napriklad vadilo, keby som chcela ist na dovolenku/koncert/do divadla/na veceru a ten druhy by na to nemal a neboli by to objektivne dovody, akoze nemoze pracovat alebo ma povolanie, v ktorom nezarobi na taky luxus... ale dovod nezamestnanost a to ze zije z uspor

autor
16. feb 2024

@domka222 odkedy ho poznam som odpisala trom chlapom a dvom z nich som napisala ze nie som zadana lebo som vtedy ani realne nevedela ci som lebo sme sa len stretavali a ziadne vyznanania ani nic neprebiehalo

h2
16. feb 2024

To, že tvoj vzťah je čerstvý, si zatiaľ nepísala. Ale písala si, že občas, keď sa nudíš, si píšeš s cudzími ľuďmi a im píšeš, že nie si zadaná, hoci si. Tak odkiaľ som mala vedoeť, že tvoj vzťah je čerstvý?

autor
16. feb 2024

@h2 no tak ale uz vies ze je to cerstve

crazy_cat_lady
16. feb 2024

a naco si vobec na nejakej zoznamke (alebo kde si to pises), to ten jeden clovek, s ktorym komunikujes nema ine socialne siete?

autor
16. feb 2024

@maranta_leuconeura no on v niektorych veciach rozhadzuje ale obcas ma aj naznak setrnosti. A praveze aj ocenil ze ja nerozhadzujem a vyznelo to tak ze tiez planuje ze zacne byt setrnejsi

autor
16. feb 2024

@crazy_cat_lady pytala som od neho velakrat iny kontakt ale nechce dat ze jemu vyhovuje pisat tam a ine kontakty nedava kvoli zlej skusenosti. Pozname sa uz roky a nechcem sa s nim prestat bavit aj ked je pravda ze mi vadi ze si piseme zrovna tam

crazy_cat_lady
16. feb 2024

@autorka to je nejaky predpotopny pokec, alebo nieco podobne? :D to je len dopisovaci kamarat - videla si toho cloveka niekedy realne? lebo mne pride, ze je to iba dopisovaci buddy a toto je taky argument (ze nechce ti dat iny kontakt na seba) na urovni piatej triedy na ZŠ :D

lenkahvh
16. feb 2024

aha, to mi uslo, ze zijes z nasporenych
a to, ze si vyhorela, tiez meni situaciu

zijeme v slobodnej krajine, mozes robit co chces, aj nepracovat a nemusis sa nikomu spovedat, preco zijes tak ako zijes - je to tvoje rozhodnutie
ak si za nim stojis, nech sa paci, vies si ho obhajit - tak si to obhaj aj pred frajerom
ked mu to bude vadit, budes to riesit tiez ako uznas za vhodne

ale aj tak si mala potrebu zalozit temu na koniku s cielom zistit, co si o tom myslia druhi, o com to svedci?

autor
16. feb 2024

@crazy_cat_lady dopisovaci dokonca ani neviem ako vyzera do tvare lebo sme od seba vyse 200 km cize sa nikdy nestretneme akurat ze si s nim rozumiem viac nez s nejakymi kamoskami aj mam obcas podozrenie ci nie je gay. A normalne o frajerovi vie. Rozobera s nim uplne vsetko

la_dolce_vita
16. feb 2024

Kazdy sme predsa iny a preferujeme inych partnerov. My nepozname tvojho priatela. A vo vztahoch sa to casto stava, ze co nam nevadilo, to casom moze zacat.

crazy_cat_lady
16. feb 2024

@autorka prepac, nevediet, ako niekto, s kym sa ako ty tvrdis "poznas roky", no neviem. moze to byt niekto uplne iny, za koho sa vydava. a aj ten argument o tom, ze ti nechce dat na seba iny kontakt je na zvazenie. to, ze on o tvojom priatelovi vie, je sice pekne, ale vie o nom aj tvoj priatel? :D inak 200 km nie je nejaka extra velka vzdialenost, ktora by Vam branila v stretnuti sa

dota6
16. feb 2024

No poviem to takto, mala som plno klientov, ktorí mali sabatikal a potom plno, ktorí pracovať nedokázali (psychika im to nedovolí) a plno, ktorí pracovať nechceli lebo jednoducho im práca nevonia.
Záleží hlavne na tom, či máš z čoho žiť, či si tak spokojná a či táto nečinnosť neubližuje niekomu ďalšiemu (deti, partner)
Ak si nastavená na tento životný štýl ty, aj tvoj partner, nemalo by ťa trápiť, kto si o tom čo myslí. Je to tvoja vec a basta
Horšie sú prípady záhaľky u ľudí, ktorí takto vyciciavajú rodinu a systém :D a pritom ide k zdravé jedjnce, ktorým by pohnúť zadkom bolo jedine na osoh.

egonsk
16. feb 2024

ten chlap ti napusal pravdu, ako to vnimame. To, ze ti niekto nevravi priamo, ze si leniva, vyzirka, nemakacenko, alebo nieco podobneho, to este neznamena, ze si to o tebe nemysli, ked vie, ze nepracujes bez zjavneho vazneho dovodu (aj milionari pracuju - podnikaju). A casom kazdemu chlapovi zacne vadit, ked zena neprispieva do rozpoctu.

autor
16. feb 2024

@crazy_cat_lady neviem ako vyzeras ty a predsa s tebou komunikujem. To je to iste. Ja nepotrebujem vediet ako kto vyzera na to aby som si s nim mohla pokecat/popisat. On za mnou nepride a ja by som 200 km nesla ani kebyze vyzera ako Brad Pitt. Toto mame medzi sebou vyjasnene a obaja vieme ze sa nikdy nestretneme a vyhovuje nam ako to mame

sheila121
16. feb 2024

A keby ty pracuješ a on nie vadilo by ti to ?

crazy_cat_lady
16. feb 2024

@autorka ano, ale my si s najvacsou pravdepodobnostou po tejto diskusii uz pisat nebudeme :D a asi si ani nebudeme pisat osobne veci, ako si ty pises so svojim kamaratom. a teda priatel o tom vie, ze si takto pises s ludmi? lebo mam taky pocit, ze nie :D