Môžem zmeniť priezvisko dieťaťa na moje?

sabin6
11. feb 2020

Ahojte, prišla som si po radu. S priateľom sme sa rozišli a on odišiel pracovať do rakúska,niesme ani zohratí a máme malého 9 mesačného syna s ktorým netravi veľa času A malý ho vôbec nepozná nieje na neho ani zvyknutý a bývalí priateľ nemá veľký záujem o to aby to zmenil no malý ma jeho priezvisko .. mojou otázkou je , mám šancu nato aby som malému zmenila priezvisko na to moje? On s tym nesúhlasí len aby mi robil zle a napriek.

79viktoria79
11. feb 2020

nemáš šancu,ak nesúhlasí

ukulela
11. feb 2020

@sabin6 mas sancu - ak to podas na sud, ten moze rozhodnut v tvoj prospech aj bez suhlasu otca. ak by si do toho isla, teraz je to mozno este realnejsie, kym dieta nie je zvyknute na nejake priezvisko. dokazala by si, ze dieta vychovavas sama, ze partner sa nesretava, ze sa obavas problemov v komunikacii so skolkouújaslami/lekarmi/uradmi ... ak to velmi chces, tak to ries. ale pocitaj teda, ze to pojde cez sud ...

vinetuu
12. feb 2020

@79viktoria79 ked nie ste zobrati chod na matriku a zmen nu meno. To by malo ist.

lula313
12. feb 2020

@vinetuu toto nie je možné

@sabin6 musis to riesit cez sud, ale tak dosť casto nezvyknú vyhovieť..

79viktoria79
12. feb 2020

@vinetuu ja? 🙄😃

erikaa09
12. feb 2020

Najdi si vzor na nete.alebo zajdi za pravnickou myslim ze ti treba 3 alebo 4 kopie a rodny list dietata. Do navrhu uved preco ziadas zmenu priezviska a podaj na sud. Bude pojednavanie tam si to este ex moze rozmysliet (potom pojdete spolu na matriku alebo k notarovi kde spisete naveh na zmenu priezviska)a stym alebo pravoplatnym rozsudkom na obvodny uras lde zase musis napisat ziadost zaplatit kolok a cakat kym pani rozhodne

veronikaszabova
12. feb 2020

@vinetuu no urcite to takto nefunguje. Si to lahko predstavujes.

@sabin6 ak nesuhlasi, musis to riesit cez sud.

stanik_67
12. feb 2020

jedine sudnou cestou to vies zmenit. pokial on nesuhlasi, tak to budes musit takto riesit, inak sa ti zmena priezviska nepodari.